Šta je novo?

Zepterov stambeno-poslovni kompleks u Bloku 65

Ima par dobrih stvari kao što član iznad reče pre par dana. Ventilisana fasada je jedan od njih. Parket i prozori bi bili druge dve da nisu uništeni prilikom montaže i završnih radova. A najgore od svega je što su zardinjere projektovane da ispuštaju vodu na pločice terasa koja se onda tako prljava sliva, u zavisnosti od veličine terase, metrima do slivnika. S obzirom da pad terena kako na terasama tako i kupatilima često nije ka slivniku imamo tešku glupost za koju investitor uopšte ne haje. Kao i za prijavljene nedostatke prilikom primopredaje.

Hodnici su nalickani za taj neki prodajni dan kao što se vidi iznad. Opet odabrane slike odaju toliko neukusa (kao i boja u hodnicima) da je izlišno više i komentarisati.
Kao i u vecini novogradnji na 200 stanova problema ne moze da se ne desi da nema, ljudi koji nemaju problema se ne zale, zao mi je sto je kod Vas toliko problema u stanu i nadam se da ce vam uskoro sve biti reseno

Kod nas konkretno bilo je manjih sitnica prilikom obilaska stana i sve je reseno do primipredaje (oko stolarije konkretno nijedan), isto tako nagib na terasi je dobar i voda ide direktno u slivnik, takodje i u oba kupatila.

Mislim da bi vasu frustraciju trebali da usmerite direktno na investitora za konkretne probleme koje imate, na forumu tesko da cete postici nesto
 
U pravu ste i hvala na lepim željama. Prava adresa je investitor međutim više od mesec dana oni ignorišu rešavanje prijavljenih nedostataka. Odgovornost se prebacuje na izvodjača a oni dalje na podizvodjace od kojih slušam tužne priče kako nisu isplaćeni pa neće da rade, kako nemaju više materijala... Zašto bi mene uopšte trebalo da zanima sve to umesto da investitor ispuni ugovornu obavezu i nedostatke reši u razumnom roku?

Forum je za prenošenje iskustava, frustraciju nemam ali imam strpljenja da sve isteram do kraja po bilo koju cenu. Od druge strane zavisi koliko će to kooperativno biti.
 
U pravu ste i hvala na lepim željama. Prava adresa je investitor međutim više od mesec dana oni ignorišu rešavanje prijavljenih nedostataka. Odgovornost se prebacuje na izvodjača a oni dalje na podizvodjace od kojih slušam tužne priče kako nisu isplaćeni pa neće da rade, kako nemaju više materijala... Zašto bi mene uopšte trebalo da zanima sve to umesto da investitor ispuni ugovornu obavezu i nedostatke reši u razumnom roku?

Forum je za prenošenje iskustava, frustraciju nemam ali imam strpljenja da sve isteram do kraja po bilo koju cenu. Od druge strane zavisi koliko će to kooperativno biti.
Po nama najveca mana ovog projekta je boja hodnika, mi smo stanom pre zadovoljni, i da biramo opet izabrali bi isto. Zelim Vam da brzo resite vase probleme
 
Iz naseg iskustva iz prethodne kupovine, ta prebacivanja su standard posebno na vecim projektima, tu samo zivci i nista drugo
 
@Igor ova tema moze u zavrsene, posto je objekat gotov, ostatak placa je kupljen od strane Izraelskih investitora i nece imati veze sa ovim kompleksom
 
Pozdrav svim,

Mi smo jedni od kupaca stana u ovome kompleksu, i inace nisam aktivan na forumu ali su me komentari nekih ljudi ovde naveli da napravim profil

Ako se izuzme boja hodnika o kojoj svi pricaju (neverovatno bitna stvar), sve ostalo je na nivou svih novogradnji ako ne i bolje. Zgrada je cela oblozena komplet ventilisanom fasadom (cije cete prednosti videti tek u ovim predstojecim zimskim / letnjim danima)

Cena ventilisane fasade se krece od 80 do 120 EUR/m2, pa uzmite uporedite sa svim ostalim resenjima oko ovog kompleksa koji imaju mnogo lepse hodnike (ipak je to najvaznije)

Kvalitet stolarije je isto neuporediv sa vecinom objekata novije gradnje, parket takodje

Cinjenica je da je sam investitor pred kraj projekta postao neodgovoran i krenuo da brza stvari (verovatno kako bi izbegao placanje penala za jos koji mesec pa radove zavrsavaju tek sad), i to je dovelo do dosta individualnih problema u zavrsnim radovima kako se vidi po komentarima nekih na forumu

Svako ko ima problem treba da ga izgura do kraja

Ali nekih par ljudi koji kontantno idu i pisu svasta bacaju u senku brdo pozitivnih stvari koje ovaj kompleks zapravo ima, i kao sto je naveo jedan od korisnika gore ima i brdo nas stanara koji smo prezadovoljni kupovinom, a hvala Bogu nije mi ni prva, pa znam i sta pricam
 
Ima par dobrih stvari kao što član iznad reče pre par dana. Ventilisana fasada je jedan od njih. Parket i prozori bi bili druge dve da nisu uništeni prilikom montaže i završnih radova. A najgore od svega je što su zardinjere projektovane da ispuštaju vodu na pločice terasa koja se onda tako prljava sliva, u zavisnosti od veličine terase, metrima do slivnika. S obzirom da pad terena kako na terasama tako i kupatilima često nije ka slivniku imamo tešku glupost za koju investitor uopšte ne haje. Kao i za prijavljene nedostatke prilikom primopredaje.

Hodnici su nalickani za taj neki prodajni dan kao što se vidi iznad. Opet odabrane slike odaju toliko neukusa (kao i boja u hodnicima) da je izlišno više i komentarisati.
 
Hoćete da prodate stan po ceni po kojoj ste kupili ako vam se ne svidja?:)
 
Pozdrav svim,
Zgrada je cela oblozena komplet ventilisanom fasadom (cije cete prednosti videti tek u ovim predstojecim zimskim / letnjim danima)
Mislim da ventilisana fasada nema nikakav uticaj na termicka svojstva tokom zime, a leti veoma malo, skoro nista. To je sve marketing prodavaca.
Zimi sloj strujajuceg vazduha ne radi bas nista u pogledu izolacije.
Leti pomaze samo da sunce ne greje izolaciju direktno, ali sloj vazduha je i dalje topao kao i da nema ventilisane fasade.
Funkcija je uglavnom vizuelna.
 
Mislim da ventilisana fasada nema nikakav uticaj na termicka svojstva tokom zime, a leti veoma malo, skoro nista. To je sve marketing prodavaca.
Zimi sloj strujajuceg vazduha ne radi bas nista u pogledu izolacije.
Leti pomaze samo da sunce ne greje izolaciju direktno, ali sloj vazduha je i dalje topao kao i da nema ventilisane fasade.
Funkcija je uglavnom vizuelna.

Ma skroz je sr**** i marketingski trik :)


Zato je i skuplja

dobro je pa si napisao da "mislis" pa ti je oprosteno

"Funkcija je uglavnom vizuelna.", vazi sto je tako :)

 
Mislim da ventilisana fasada nema nikakav uticaj na termicka svojstva tokom zime, a leti veoma malo, skoro nista. To je sve marketing prodavaca.
Zimi sloj strujajuceg vazduha ne radi bas nista u pogledu izolacije.
Leti pomaze samo da sunce ne greje izolaciju direktno, ali sloj vazduha je i dalje topao kao i da nema ventilisane fasade.
Funkcija je uglavnom vizuelna.
Ma da, samo je Kenedi klinički centar ok:)
 
Ma skroz je sr**** i marketingski trik :)


Zato je i skuplja

dobro je pa si napisao da "mislis" pa ti je oprosteno

"Funkcija je uglavnom vizuelna.", vazi sto je tako :)

Znam da svaki laik kada cuje ventilisuca fasada prvo pomisli da je izolacija nadrealno dobra i da ce racun biti 50% manji zbog carobne fasade. Na zalost blogerski tekstovi to sugerisu. Ali strucna literatura je jasna po tom pitanju. Ako si primetio citirao sam deo u kome kazes da ce se prednosti osetiti u predstojecim zimskim danima, verovatno smanjenim racunom za grejanje. To nije slucaj. Ventilisana fasada ima prednosti sto se tice dugovecnosti izolacionog sloja jer kondenz ( koji se javlja samo zimi) ne ostaje zarobljen u njoj, ali ona nema nikakav ili zanemarljiv uticaj na termoizolaciona svojstva, jer sloj vazduha nije mirujuci. Leti utice na hladjenje cele konstrukcije. U standardu SRPS i proračunu termičke zaštite ne predviđa uzimanje u obzir ventilisanog vazdušnog sloja za proračun.
Dakle u predstojecim zimskim danima neces osetiti nista sto nece osetiti oni koji imaju demit iste debljine izolacije. U tom kontekstu sam pisao, ostale prednosti su tu.

@Marina M
Da je muz usao unutra u novootvorenu bolnicu, verovatno bi nasao hodnike i lobi koje jos niste pronasli u svojoj zgradi.;):):)
Isto tako bolnica ima najbolji sistem stolarije koji se ugradjuje u novogradnjama u BG, koja zamislite nije izgrebana i upropascena savesnim majstorima.
Takodje ima i penthaus terase ispred svakog stana celom duzinom, od kojih je samo pola zapravo naplaceno.

Zapdavo ne kapiram cemu uopste unizavanje nekog projekta, verovatno iz ogorcenosti koja je verovatno opravdana, ne zelim da mislim da je ljubomora. Ja nisam nigde spominjao nista lose za ovu zgradu, cak mi se spolja i svidja, sve su sami stanari pisali. Pisao sam o ventilisanoj fasadi.

I da li je realno da se ljudi prepucavaju ko se uselio u bolju zgradu.
 
Znam da svaki laik kada cuje ventilisuca fasada prvo pomisli da je izolacija nadrealno dobra i da ce racun biti 50% manji zbog carobne fasade. Na zalost blogerski tekstovi to sugerisu. Ali strucna literatura je jasna po tom pitanju. Ako si primetio citirao sam deo u kome kazes da ce se prednosti osetiti u predstojecim zimskim danima, verovatno smanjenim racunom za grejanje. To nije slucaj. Ventilisana fasada ima prednosti sto se tice dugovecnosti izolacionog sloja jer kondenz ( koji se javlja samo zimi) ne ostaje zarobljen u njoj, ali ona nema nikakav ili zanemarljiv uticaj na termoizolaciona svojstva, jer sloj vazduha nije mirujuci. Leti utice na hladjenje cele konstrukcije. U standardu SRPS i proračunu termičke zaštite ne predviđa uzimanje u obzir ventilisanog vazdušnog sloja za proračun.
Dakle u predstojecim zimskim danima neces osetiti nista sto nece osetiti oni koji imaju demit iste debljine izolacije. U tom kontekstu sam pisao, ostale prednosti su tu.

@Marina M
Da je muz usao unutra u novootvorenu bolnicu, verovatno bi nasao hodnike i lobi koje jos niste pronasli u svojoj zgradi.;):):)
Isto tako bolnica ima najbolji sistem stolarije koji se ugradjuje u novogradnjama u BG, koja zamislite nije izgrebana i upropascena savesnim majstorima.
Takodje ima i penthaus terase ispred svakog stana celom duzinom, od kojih je samo pola zapravo naplaceno.

Zapdavo ne kapiram cemu uopste unizavanje nekog projekta, verovatno iz ogorcenosti koja je verovatno opravdana, ne zelim da mislim da je ljubomora. Ja nisam nigde spominjao nista lose za ovu zgradu, cak mi se spolja i svidja, sve su sami stanari pisali. Pisao sam o ventilisanoj fasadi.

I da li je realno da se ljudi prepucavaju ko se uselio u bolju zgradu.

Niko nije osporavao ista u vezi kvaliteta zgrade, jednostavno sam se nadovezala na komentar iznad, da nam se estetski ne svidja i da vise pristaje nekom drugom tipu objekta nego stambenoj zgradi, zaista sam cula da je kvalitet odlican i tu nema komentara

"Isto tako bolnica ima najbolji sistem stolarije koji se ugradjuje u novogradnjama u BG" po cemu je najbolji koji je ugradjen? Bolji i od stolarije ugradjene u Tresnjinog Cveta i Skyline-u ?
 
Niko nije osporavao ista u vezi kvaliteta zgrade, jednostavno sam se nadovezala na komentar iznad, da nam se estetski ne svidja i da vise pristaje nekom drugom tipu objekta nego stambenoj zgradi, zaista sam cula da je kvalitet odlican i tu nema komentara

"Isto tako bolnica ima najbolji sistem stolarije koji se ugradjuje u novogradnjama u BG" po cemu je najbolji koji je ugradjen? Bolji i od stolarije ugradjene u Tresnjinog Cveta i Skyline-u ?
Na koji objekat u Trešnjinog Cveta mislite?
 
dnevni.jpg
park.jpg
 
Lol ovi ljudi bas moraju da se ubede da su najbolji, a niko sem samih vas nije nista lose o projektu rekao.
Dobro je. Kupili ste stan u najboljoj zgradi u galaksiji i doneli najbolju mogucu odluku za 3300e po m2.
Srecno vam suzivot tako iskompleksiranima i konfliktnima.
 
Kula u Tresnjinog Cveta,

Verujem da je M Enterijer "napucao" objekat.
Sticajem okolnosti , poznajem taj kompleks u dušu. Još 2010-e je kvadrat bio 3.000 eura i radilo se veoma kvalitetno. Kasnije je firma koja je investirala i izvodila radove na tom kompleksu upala u ozbiljne probleme pa je ta kula dugo stajala nezavršena.
Verujem da je sve tip top, ali ima dosta objekata koji ulažu u taj segment.
 
Park u okviru kompleksa je pun pogodak za ljude sa decom!
Park u koji ne može da se udje bebi kolicima kroz prolaz koji u prvih par metara ima dovoljnu širinu a onda se sužava duplo jer je investitor napravio "malo" širi lokal?

Ili park koji će na dva ugla imati dve kladionice? Ili park koji će ostati na polovini planiranog parka jer investitor neće graditi zgradu "u ogledalu" koja je bila planirana kojom bi se duplirao park?

Fascinantno je koliko ovde na forumu provejava sentiment da je sve super dok medju stanarima možete tek ponekog da nađete da je zadovoljan (ili "pre zadovoljan" odnosno prezadovoljan) završnim radovima. Prodaji je stalo da na ovom forumu utisak bude pozitivan to je očigledno, i vrlo je dobro što je tako odnosno što Beobuild ima taj rejting.
 
Vrh