Šta je novo?

Zastoji i poremećaji na linijama i planirane izmene

Trake koje idu preko Autokomande su zatvorene , i to samo u zoni radova , tako da se iz pravca Slavije i Banjice , vozila iz tri trake "ulivaju" u jednu traku. Nadam se da sam bio jasan.
 
Лепо се види на камери која покрива аутокоманду.
 
Zbog radova na uglu Ljutice Bogdana i Bulevara kneza Aleksandra Krađorđevića (iskopana je rupa i ograđen prostor) , linija 42 saobraća u smeru ka Slaviji kao linija 34 , na potezu od bolnice Dragiša Mišović do stadiona Partizana.
 
У суботу-11.04. је био застој трамваја у Јурија Гагарина код Белвила у правцу блока 45. Колона трамваја прилична, а на "челу колоне" два сервисна камиона са дизалицама и радници петљају око инсталација - троле !
Нисам имао више слободне меморије у апарату да сликам. :(
 
Večeras , oko 21h sam prolazio preko Autokomande , i bio je haos u oba smera , na potezu od Slavije pa sve dok na prođe benzinsku pumpu na Autokomandi , gde ponovo normalno koristi sve trake , u suprotnom smeru kolona najmanje od Generala Anrija pa do Franša.
 
Због маратона, а и кише, данас је на Бежанијској коси био прави саобраћајни хаос. Највише проблема је било у улицама Недељка Гвозденовића и Др. Хуго Клајна, којима се кретала невиђена река аутомобила, градских аутобуса, камиона,....

Кад су овакве гужве, тек се онда види колико недостаје, да се још изгради оно парке Грчке улице, неких 450 метара, и споји са Сурчинском улицом у насељу Ледине, и на тај начин избегну овако велике гужве.

Гужви је било и због судара, а један о учесника, не и кривац (кривац је Пунтић али не и Шкодилак), је и овај Икарбус гб 1292 са линије 94 (која је због маратона) једним делом ишла преко Бежанијске косе. Овај судар се десио у улици др. Хуго Клајна нешто пре пре семафора на раскрсници са улицом Марка Челебоновића.





 
Ne znam šta je uzrok tome , a li danas su bile velike gužve na liniji 94. Kada sam bio kod bolnice Dragiša Mišović , prošao je prepun zglobni autobus u smeru ka Novom Beogradu. Ovo je bilo oko 16h. Kada sam se vraćao sa Novog Beograda (čekao sdam 94 kod IDEE u Omladinskih brigada) , više od pola sata sam ga čekao , a za to vreme su se izređali autobusi sa svih linija (dva na 610 , nekoliko sa linije 73 ...). Kada je konačno došao (zglobni) , do bolnice Dragiša Mišović se poprilično napunio. Ovo je bilo između 20 - 21h.
 
Predpostavljam da je danas haos bio. Ja sam bio u centru oko 6-7h čekao sam 26 jako puno. Posle 26 više nije ni bilo, na busplusu pisalo 25-30 stanica..
 
Haos je bio na linijama 40 i 41. Dugo ih nije bilo , a onda su u kolonama , za kratko vreme pristizali na oretnicu Banjica II , sigurno 15 - ak troli. Linije 19 , 21 , 22 i 29 su skraćene do Slavije. Sigurno je bio i haos na liniji 42 , obzirom da su kolone vozila bile oko Zvezdinog i Partizanovog stadiona , plus je Ljutice Bogdana bila zatvorena zaq saobraćaj. Oko 17h sam krenuo iz kuće (stanujem kod Partizanovog stadiona) ka Veru na Učiteljskom naselju , i vratio se kući oko 21h , idući preko Medakovića , Braće Jerković i Banjice. Na kraju je sestra morala da dolazi po mene kolima. Plus je problem izazvala i saobraćajna nesreća kod Sava centra.
 
BG: Sudar četiri auta i busa GSP
IZVOR: BLIC
Beograd -- Četiri ženske osobe lakše su povređene u lančanom sudaru autobusa i četiri automobila oko 16 sati na Karaburmi, piše “Blic”.
U lančanom sudaru u Ulici Mije Kovačevića učestvovalo je pet vozila, a jedno od njih je i autobus "Beobusa" na liniji 25P.

U ovom privatnom preduzeću kažu za "Blic" da je njihovo vozilo manje oštećeno.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=985253
 
Danas oko 15 na Ž. stanici iskočila prikolica od divaga sa linije 12 koji je bio pun putnika. Zastoj je bio verovatno oko sat vremena.
 
Juce oko 14 h nemanjina

20150427134349.jpg


20150427134231.jpg
 
Danas opet ista prica sa tramvajima,nesto se zeznulo kod slavije , stojalo par tramvaja,oko pola 7 sam video to
 
Trenutno ne idu tramvaji Nemanjinom



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Verovatno neki problem sa kontaktnom mrezom rekao bih. Prolazio sam dok je narandzasti kombi sa platformom stajao nadomak raskrsnice sa Kneza Milosa.
 
Јутрос слична слика али на НБГ, од Хајата дуж целог Старог сајмишта до Зарићевог моста. Ланчани судар је пореметио линије 7, 9Л и 13, али и аутобуске 78 и 83 које су на запрепашћење путника прво кружиле око Хајата заобилазећи застој а онда преко Бранковог кроз Савамалу ка главној железничкој. Изгледа да је очигледно да треба урадити проширење Зарићевог моста као по пројекту БНВ (по две траке за аутомобиле са сваке стране, тј. нови мостови) како би трамвај саобраћао неоматан од аутомобила, али је и видан недостатак окретнице за трамваје на Новом Београду од железниче станице НБГ до трамвајског моста, а и преко.
 
Pa neka osposobe onu na savskom trgu a da to je visoka filosofija
 
И да њу оспособе, остаје велики и веома густо насељен део трамвајске мреже од железничке станице Нови Београд до Савског трга без и једне окретнице.

Ако се буде радио кружни ток на спајању улица В.Поповића, Земунског пута (тј. пута ка мосту) и продужетка булевара Николе Тесле од раскрснице са булеваром М. Пупина, могли би на њему да ураде и ркужне шине као што тренутно раде на Аутокоманди.
 
Sreda 18:00
Na uglu Mekenzijeve i Zorine kula popravlja kontaktnu mrežu. Jedna trola iz smera Kalemegdana okrenula na Slaviji uz opšte negodovanje putnika.
 
Danas oko 16 h ispred depoa
20150520163525.jpg


20150520163541.jpg


20150520163806.jpg


zastoj nekih 20 min
 
Vrh