Šta je novo?

Zapaljeni/izgoreli autobusi GSP-a i privatnih prevoznika od početka 2008

A istakanje guriva iz redervoara u kantu sacigarom u ustima nebi me uopste iznenadilo ,blago nama snjima
 
Parkiran je naknadno tu, nije bio na kanalima, na drugom mestu je bio kurslus, toliko, cisto da ne lupate glave teorijama zavere. Ostatak teksta je tacan, samo fali sustina, verujem da se krije jer je istraga u toku.
 
A kako ljudi dobise otkaz kad je istraga tek pocela?
P.S. Verovatno je za to oformljena ozb komisija koja kosta ko zna koliko...
 
Cekaj cekaj, on je doslepan sa blokiranim tockom do garaze, nije buknuo usput, nego je buknuo na sred garaze tek posto je otkacena ruda i kamion koji ga je slepao, a pored njega je stajao ovaj drugi 1386 ili koji vec, i onda kad su ih ugasili su ovog sa sve blokiranim tockom gurnuli na parking mesto i ovog pored njega bas kako su stajali kad je ovaj buknuo? Malo mi ova prica nema logike...
 
@Beck
Ja sam namerno 'iskonstruisao' celu teoriju zavere, upravo zbog bahatosti odgovornog lica koje je komuniciralo sa novinarima!

Nije nista neobicno sto se vozilo pokvarilo, desava se to i glanc novim vozilima, mnogo jacih proizvodjaca. Nije nemoguce i da dodje do pozara, goreli su i Mercedesi u Londonu, Zagrebu...

Ali bahatost ove osobe i skrivanje celog dogadjaja!!!
E to nam kao osobama koje placaju taj autobus, njegovu kupovinu, odrzavanje i sve ostalo daje za pravo da znamo sta se desilo!
I ,ogli su iz zemuna lepo da kazu:

" jeste, vozilo nam se iznenada nakon vuce do garaze zapalilo, istraga u kojoj ucestvuju nasi ali i organi mupa o razlozima zapaljenja su u toku, a o rezultatima cemo vas obavestiti cim ih utvrdimo"

Ovako kada pokusavaju da sakriju, normalno da se razvijaju 'teorije zavere'
 
Magicno se zapalio cim se otkacio sa vuce. A onda je trebalo 20 minuta da se ugasi pozar. Ja, srecom, nikada nisam imao priliku da gasim pozar niti da prisustvujem samozapaljenju, ali ne moze nesto tek tako da se zapali i da jacina vatre odmah bude tolika da ne moze da se ugasi PP aparatom. Ima tu jos necega sto zataskavaju, setimo se samo onog snimka od pre par godina kada je bila vezba za gasenje pozara, PP aparat nije radio, radnici nisu znali da ga koriste, pa onda ni da iskljuce, a povrh svega toga, neko od uprave je bio tu i smejao se. Cemu dalje prica, stanje se nije promenilo od tada, cak se i pogorsalo.
 
bazinga":2puu6qny je napisao(la):
nije buknuo usput, nego je buknuo na sred garaze tek posto je otkacena ruda i kamion koji ga je slepao, a pored njega je stajao ovaj drugi 1386 ili koji vec, i onda kad su ih ugasili su ovog sa sve blokiranim tockom gurnuli na parking mesto i ovog pored njega bas kako su stajali kad je ovaj buknuo? Malo mi ova prica nema logike...
Gde si procitao za ovu prvu tvrdnju? Gurnuti su tamo da ne smetaju, to je u 'zici' tamo stoje rashodovana kola i vozila u kvaru.
Somi je verovatno tu video i vozila sa sledecim garaznim brojevima 294, 392, 400, 974 i slupani ik je trebao da bude tu.
Ajde da sacekamo samo dan dva, pa cemo onda da kazemo sta je i kako je, cisto da ispostujem moje do kraja.
 
Po slikama videh da je na parkingu uz ogradu, zato sam predpostavio da je na garaznom mestu, plus zato sto je ovaj drugi zapaljeni odmah do njega... Meni par stvari nije jasno:
1. zablokira mu tocak u surcinu, dolazi kamion da ga slepa, zasto nije na svoj pogon nastavio? Ok mozda je odgovor da mu je ECU ukinuo gas pa nije mogao, mada posle godinu i po to da jos uvek radi u GSP tesko
2. kamion ga slepa 10km sa zablokiranim tockom, tocak se usput greje ali zbog kolkog tolkog kretanja ima neko hladjenje, zasto se nije zapalio negde usput? Morali su bar jednom od Surcina do Zemuna da stanu. Cudo ali opet GSP-u su naklonjene zvezde i autobus nije buknuo.
3. Autobus zakacen za kamio pristize do garaze, usporava da udje u garazu, jos nema pozara. Kamio staje, vozac izlazi odkacnje rudu sa autobusa, otkacinje rudu sa kamiona, stavlja rudu u kamion i odlazi i tek nakon nekoliko minuta bukne pozar... Ovaj deo mi je ali totalna naucna fantastika. Da je on krenuo da gori usput, rasirio bi se plamen cim bi usporili da udju u garazu a ne tek posle minimum 10 min od zaustavljanja. I zasto njega kamion ne slepa direkt na kanal sa blokiranim tockom? Ako ga on ne odlsepa ko ce i zasto bi ga slepali iz dva dela? Ako je tacno da ga je ovaj ostavio na sred garaze onda je i dobro sto im je procedura nakardna.
4. Autobus izgori, izgori i vozilo do njega, oni sacekaju da se ohlade i onda gurnu vozilo od 17 tona sa zakocenim tockom do ograde? Gde kriju tog Hulka? hocu da ga vidim.
Becks ja znam da si ti sad u najgoroj situaciji i da najverovatnije za Somijeve slike krive tebe ali mislim da gradjani Beograda moraju da znaju kako je njihovih 600000E izgorelo i umalo zapalilo ceo pogon. Ti si svoj dogovor ispostovao, novine nisu saznale od tebe, a sad je red da se zna istina i da ova svinjarija lepo povuce zestoke reforme u celom preduzecu ne samo par otkaza.
 
Drugi je zapaljen od eksplozije gume, koja je uletela i razbila staklo.
Pa pazi, ja sam najveci krivac za sve, obrnes, okrenes ja im najveci neprijatelj i problem. Ali, ajde, izdrzacu dva dana i bicu covek, pa onda sve lepo da se objasni kako i dolikuje. Vidim da si shvatio i ovo za slike, ali 'imam' alibi hahaha :D Tako da nece biti problema oko toga :)
 
Онај ко криви Бекса за моје слике треба мало да прочита овај форум, схватиће да ми не можемо заједно да функционишемо, поготово не у оваквим ситуацијама.
 
vidi se koliko su pratili forum pa vas dvojca se slazete ko pas i macka :D
 
Somi303":xg20wfgr je napisao(la):
Баш си смотан Игоре :Р
Evo uradih ponovni upload posto nikako nisam uspeo da nadjem kako se postavljaju fotke sa flickra

03.jpg

02.jpg

01.jpg
 
Maloprije je bio prilog oko pozara u bg hronici vlada palikuca uzivo iz zemuna uhvatio sam sam kraj priloga da li neko zna sta su pametovali
 
Somi303":pn47px70 je napisao(la):
Онај ко криви Бекса за моје слике треба мало да прочита овај форум, схватиће да ми не можемо заједно да функционишемо, поготово не у оваквим ситуацијама.
Zabole ih da čitaju 2000 mojih postova od kojih se trećina prve hiljade svodi na teranje inata pola foruma, druga trećina na prepucavanje sa tobom i na onaj neki deo korisnih postova. ALi, ajde gotovo je sad...
Kad si već tu da priupitam jel si slikao još nešto? Bilo bi lepo da postaviš, ako nije neki ode onih gore pomenutih, 294, 400, 392, 974 i tih, treba mi da utvrdim koji je učestvovao u udesu. Ovo bi trebalo da je u samom levom ćošku garaže, a ovaj pored 1385 bi trebalo da je 392. Unapred hvala :)

Sutra je vatreno krštenje za GSP, u posetu dolaze plavci, javio drugar iz policije :mrgreen:
 
Имам пар из далека, али не виде се гаражни бројеви јер се нисам трудио њих да ухватим. Једва чекам резултате посете 3:)
 
Okaci u autobusi, molim te ili pusti na pp.
Trebalo bi oko 70 da bude?
 
becks89":16fytjjm je napisao(la):
Okaci u autobusi, molim te ili pusti na pp.
Trebalo bi oko 70 da bude?
На мом Флицкр налогу су, пренеси их на форуме ти или неко други ако уме, јер ја не могу прекп телефона.
 
Vazi, hvala!
Edit: Ne mogu sa tvog flickra da akinem, ali kad budes kacio idu poredjani na sledeci nacin, grupna slika ide sa desna na levo, 294,392,400,1385,386,433, 1378, pa nesto.
 
Gledam veceras kod Jugoslavije prolazi FAP i vuce neku 218N. On jedva krece sa semafora, kako li je to izgledalo kad je vukao 218M koji je metar duzi plus sa blokiranim tockom...
 
Морате бити улоговани на Флицкр да би делили и преузимали слике. Мора да постоји неко на форуму ко зна како да пренесе слике јер ја ускоро нећу моћи.
 
@Somi303
Posto su ti slike zakljucane mozes samo ti da ih delis. Ali poskidao sam ih ja i stavio na svoj nalog. Nadam se da se ne ljutis. Evo ih...

16080004037_051cb1a2ac_o by crni2011, on Flickr
15645970813_9e134e39b4_o by crni2011, on Flickr
16080000847_e860aafdff_o by crni2011, on Flickr
16265035542_76c93c85cf_o by crni2011, on Flickr
16078334008_073a881bce_o by crni2011, on Flickr
16264043631_9ea24f3a6c_o by crni2011, on Flickr
16265859955_ed0b4857e1_o by crni2011, on Flickr
16078494410_f089fa2728_o by crni2011, on Flickr
16067128848_8f2cce06b8_o by crni2011, on Flickr
16068520759_0037f07610_o by crni2011, on Flickr
16067288830_49b9d64d6d_o by crni2011, on Flickr
16228661266_33227dcda2_o by crni2011, on Flickr
16253721892_6199516502_o by crni2011, on Flickr
16067014258_01f379b73a_o by crni2011, on Flickr
 
Vrh