Šta je novo?

Wellport [Stambeni kompleks | 50.000m2]

Kada ovako sad citam ovo sve sto si napisao, dosta smisleno mi zvuci, s obzirom da ja nisam iz gradjevinske sfere i stvarno ne mogu da kazem koje resenje je bolje od kog, ali ono sto sam video kod mog prijatelja iz faze 2, kada je kvalitet (ono sto mi obicni smrtnici pod kvalitetom podrazumevamo 🙃) u pitanju, ja sam stvarno vise nego zadovoljan. Zidovi, parket, stolarija, izolacija (zvucna, toplotna)… stvarno nemam ni jednu zamerku, a ovo mi nije prvi stan, pa da sad kazem da nemam sa cim da uporedim. Sto se cene tice, cenu kreira i uvek ce kreirati lokacija, a ne kvalitet izgradnje, a kada smo se i nje dotakli, ja sam vise nego zadovoljan dobijenom cenom, tako da na to tek ne mogu da se zalim, pa cak da izvedeni radovi budu duplo losiji od onoga kako inace standardno izvode. Taka da ja stvarno u ovom momentu ne mogu da im zamerim ista.
Mozda ste u pravu, ja zaista nisam imao priliku da pogledam kako uzivo izgledaju prethodne faze.
U februaru ove godine sam hteo da kupim porodican stan u poslednjoj fazi ali cena je bila 4.030 € (s PDV). Pošto imam stanove u drugim kompleksima u Beogradu i van Srbije i na osnovu tehnickog opisa koji sam dobio od njih, ovo mi zaista nije bila realna cena.
Mislim da preko 3.500-3.600€ cena kvadrata za ovo sto su meni poslali ne vredi.
Cuo sam da su korektni sto se tice izmena i da se sve može dogovoriti sa njima ali opet na ovu cenu od 4.030€ koju već platiš, ako krenes sa izmenama koje ti se dodatno naplacuju, ta suma izlazi nerealno za m2.
Svi koji su ranije tamo uspeli da kupe stanove po ceni niže od 3.000€ mislim da im se isplatilo jer je dobra lokacija ali ovo sada zaista nije realno.
 
Mozda ste u pravu, ja zaista nisam imao priliku da pogledam kako uzivo izgledaju prethodne faze.
U februaru ove godine sam hteo da kupim porodican stan u poslednjoj fazi ali cena je bila 4.030 € (s PDV). Pošto imam stanove u drugim kompleksima u Beogradu i van Srbije i na osnovu tehnickog opisa koji sam dobio od njih, ovo mi zaista nije bila realna cena.
Mislim da preko 3.500-3.600€ cena kvadrata za ovo sto su meni poslali ne vredi.
Cuo sam da su korektni sto se tice izmena i da se sve može dogovoriti sa njima ali opet na ovu cenu od 4.030€ koju već platiš, ako krenes sa izmenama koje ti se dodatno naplacuju, ta suma izlazi nerealno za m2.
Svi koji su ranije tamo uspeli da kupe stanove po ceni niže od 3.000€ mislim da im se isplatilo jer je dobra lokacija ali ovo sada zaista nije realno.
Ovde moram da se slozim apsolutno sa svim sto si napisao, nisam znao da su cene za 4. Fazu otisle toliko i ukoliko covek zeli izmene koje generisu dodatni trosak (u mom slucaju nisu trazili da bilo sta doplatim, pretpostavljam da moje izmene nisunkod njih generisale dodatni trosak, pa samim tim ga nisu preneli ni na mene), to stvarno onda deluje kao previse.
 
Ovde moram da se slozim apsolutno sa svim sto si napisao, nisam znao da su cene za 4. Fazu otisle toliko i ukoliko covek zeli izmene koje generisu dodatni trosak (u mom slucaju nisu trazili da bilo sta doplatim, pretpostavljam da moje izmene nisunkod njih generisale dodatni trosak, pa samim tim ga nisu preneli ni na mene), to stvarno onda deluje kao previse.
Da, meni je Wellport preporučio kolega koji je takodje gradjevinac, on ih je cak pohvalio, medjutim posto ja ne zivim trenutno tamo i posle toga kad su mi poslali cene nije mi verovao da su takve cene, on je proverio na licu mesta i posle toga sam naravno odustao. Definitivno sam zakasnio).
 
Mozda ste u pravu, ja zaista nisam imao priliku da pogledam kako uzivo izgledaju prethodne faze.
U februaru ove godine sam hteo da kupim porodican stan u poslednjoj fazi ali cena je bila 4.030 € (s PDV). Pošto imam stanove u drugim kompleksima u Beogradu i van Srbije i na osnovu tehnickog opisa koji sam dobio od njih, ovo mi zaista nije bila realna cena.
Mislim da preko 3.500-3.600€ cena kvadrata za ovo sto su meni poslali ne vredi.
Cuo sam da su korektni sto se tice izmena i da se sve može dogovoriti sa njima ali opet na ovu cenu od 4.030€ koju već platiš, ako krenes sa izmenama koje ti se dodatno naplacuju, ta suma izlazi nerealno za m2.
Svi koji su ranije tamo uspeli da kupe stanove po ceni niže od 3.000€ mislim da im se isplatilo jer je dobra lokacija ali ovo sada zaista nije realno.
Zvao sam ih juce, rekli su da je 4. faza 3.400 il 3.450 pa na gore.
 
20230729_184232.jpg
 
Caos, Da li je neko od ljudi koji su uzeli stan u fazi 3 dobio neku svezu info o useljenju? Hvala!
 
Ključeve bi trebalo da dele u decembru i januaru.
Da li je to zvanicna informacija dobijena od investitora ili pretpostavka? Pitam jer sam ja od njih dobio info da sa ovakvom dinamikom do novembra bi trebalo da zavrse sa radovima, pa cisto da uporedim sa informacijama koje su meni dali 😊
 
Da li je to zvanicna informacija dobijena od investitora ili pretpostavka? Pitam jer sam ja od njih dobio info da sa ovakvom dinamikom do novembra bi trebalo da zavrse sa radovima, pa cisto da uporedim sa informacijama koje su meni dali 😊
Pa upravo to, u novembru se završavaju radovi, podnose zahtev za tehnicki prijem i onda u decembru i januaru ide podela ključeva
 
Šta je faza 4? Zgrada pored?
Ili prelaze na plac prekoputa.
 
Jel ide isto soliterčina, ili opet niža zgrada. Mislim na fazu 4.
Jezivo šta su napravili od tog bloka.
 
Predaja kljuceva je u Novembru (info od prodaje), ako tako bude bilo ispostovali su rok.
 
Vrh