Šta je novo?

Wellport [Stambeni kompleks | 50.000m2]

Nemoguce je da obe zgrade budu ovoliko blizu jedna uz drugu bukvalno se medjusobno naslanjaju. Ako vec planiraju jos jednu kulu bilo bi lepo da se isprojektuje zgrada koja ce visinski da popuni rupu izmedju ove i kule west.
 
Nemoguce je da obe zgrade budu ovoliko blizu jedna uz drugu bukvalno se medjusobno naslanjaju. Ako vec planiraju jos jednu kulu bilo bi lepo da se isprojektuje zgrada koja ce visinski da popuni rupu izmedju ove i kule west.
Planirano je da 4. Faza bude bas tako prislonjena uz 3. Fazu, jedino sto ce imati 12 spratova, alo polozaj je pravi.
 
Danas slikano. Završetak se lagano smeši…🙃
IMG_4886.jpeg
IMG_4885.jpeg
IMG_4882.jpeg
 
bukvalno pogledaj slike koje sam okacio ovde kada si me pitao iz prve faze, a za koju godinu ce da izgleda jos gore
Video sam slike koje si kacio, ne znam sta da ti kazem, ja nekako ne vidim da to moze gore da izgleda nego sto je sad, a i nekoliko puta sam sa ulice prolazeci gledao koliko je to upadljivo i meni nekako nije, ali naravno dozvoljavam da svi mi imamo razlicito misljenje o detaljima i koliko oni na nesto uticu (tu mislim na misljenje o kvalitetu izgradnje). Ukoliko je to jedini razlog zasto ne treba koristiti ovu vrstu fasada, ja onda ne vidim tu nikakav big deal, ali prihvatam da je nekome to katastrofa.
 
Video sam slike koje si kacio, ne znam sta da ti kazem, ja nekako ne vidim da to moze gore da izgleda nego sto je sad, a i nekoliko puta sam sa ulice prolazeci gledao koliko je to upadljivo i meni nekako nije, ali naravno dozvoljavam da svi mi imamo razlicito misljenje o detaljima i koliko oni na nesto uticu (tu mislim na misljenje o kvalitetu izgradnje). Ukoliko je to jedini razlog zasto ne treba koristiti ovu vrstu fasada, ja onda ne vidim tu nikakav big deal, ali prihvatam da je nekome to katastrofa.
sacekaj jos malo
 
Video sam slike koje si kacio, ne znam sta da ti kazem, ja nekako ne vidim da to moze gore da izgleda nego sto je sad, a i nekoliko puta sam sa ulice prolazeci gledao koliko je to upadljivo i meni nekako nije, ali naravno dozvoljavam da svi mi imamo razlicito misljenje o detaljima i koliko oni na nesto uticu (tu mislim na misljenje o kvalitetu izgradnje). Ukoliko je to jedini razlog zasto ne treba koristiti ovu vrstu fasada, ja onda ne vidim tu nikakav big deal, ali prihvatam da je nekome to katastrofa.
Ne brini nista, smog i sunce ce uraditi svoje pa ce cela zgrada dobiti lepu sivu boju. Ta prva faza je drasticno izbledela posle prvih par meseci na suncu jos dok sam imao prilike direktno da gledam na nju iz Airport Citija.
 
Na svakoj zgradi preko 2 sprata
Mada da budemo fer i tu ima razlike u kvalitetu, zavisi ko šta stavi
Vidi, ja sam na osnovu uvida u stan iz faze 2, u kom živi moj prijatelj, stvarno zadovoljan kvalitetom izgradnje, što i jeste rezultiralo da budem budući stanar u fazi 3, a vreme će definitivno pokazati da li je to bila i ispravna odluka. Za sada, ja sam stvarno zadovoljan svime, počev od samih pregovora, preko izmena u stanu, pa do dinamike kojom grade.
 
Ma ne sumnjam, komentar je na odabir fasade. Unutrašnjost, niti bilo koje druge aspekte projekta nisam komentarisao ovim postom.
 
Demit fasada se zaista racuna kao fasada nize kategorije, posebno ako se uzme u obzir cena m2 stana. Istina da postoji mnogo objekata uradjenih u demitu ali za projekat koji se nalazi na ovakvoj lokaciji sigurno to im ne bi trebalo da bude izbor. Mozda je moj problem sto sam ja iz gradjevinske sfere ali iskreno mene je fasada najvise odbila da kupim stan u Wellportu, posle toga kada su mi poslali materijalizaciju objekta. To stu malo probali tu fasadu da razbiju sa ovom tzv ventilisanom fasodom, za koju su izabrali keramiku, ni to im nije normalno resenje, dobili su samo na kontrastu. Zbog toga mislim da ako hoce da opravdaju tu cenu, s obzirom da su spolja izabrali maltene najjeftinije, unutrasnje komunikacije treba da im budu prva klasa, a cini mi se da nece biti tako.
 
Demit fasada se zaista racuna kao fasada nize kategorije, posebno ako se uzme u obzir cena m2 stana. Istina da postoji mnogo objekata uradjenih u demitu ali za projekat koji se nalazi na ovakvoj lokaciji sigurno to im ne bi trebalo da bude izbor. Mozda je moj problem sto sam ja iz gradjevinske sfere ali iskreno mene je fasada najvise odbila da kupim stan u Wellportu, posle toga kada su mi poslali materijalizaciju objekta. To stu malo probali tu fasadu da razbiju sa ovom tzv ventilisanom fasodom, za koju su izabrali keramiku, ni to im nije normalno resenje, dobili su samo na kontrastu. Zbog toga mislim da ako hoce da opravdaju tu cenu, s obzirom da su spolja izabrali maltene najjeftinije, unutrasnje komunikacije treba da im budu prva klasa, a cini mi se da nece biti tako.

Maksimizacija profita
 
Demit fasada se zaista racuna kao fasada nize kategorije, posebno ako se uzme u obzir cena m2 stana. Istina da postoji mnogo objekata uradjenih u demitu ali za projekat koji se nalazi na ovakvoj lokaciji sigurno to im ne bi trebalo da bude izbor. Mozda je moj problem sto sam ja iz gradjevinske sfere ali iskreno mene je fasada najvise odbila da kupim stan u Wellportu, posle toga kada su mi poslali materijalizaciju objekta. To stu malo probali tu fasadu da razbiju sa ovom tzv ventilisanom fasodom, za koju su izabrali keramiku, ni to im nije normalno resenje, dobili su samo na kontrastu. Zbog toga mislim da ako hoce da opravdaju tu cenu, s obzirom da su spolja izabrali maltene najjeftinije, unutrasnje komunikacije treba da im budu prva klasa, a cini mi se da nece biti tako.
Kada ovako sad citam ovo sve sto si napisao, dosta smisleno mi zvuci, s obzirom da ja nisam iz gradjevinske sfere i stvarno ne mogu da kazem koje resenje je bolje od kog, ali ono sto sam video kod mog prijatelja iz faze 2, kada je kvalitet (ono sto mi obicni smrtnici pod kvalitetom podrazumevamo 🙃) u pitanju, ja sam stvarno vise nego zadovoljan. Zidovi, parket, stolarija, izolacija (zvucna, toplotna)… stvarno nemam ni jednu zamerku, a ovo mi nije prvi stan, pa da sad kazem da nemam sa cim da uporedim. Sto se cene tice, cenu kreira i uvek ce kreirati lokacija, a ne kvalitet izgradnje, a kada smo se i nje dotakli, ja sam vise nego zadovoljan dobijenom cenom, tako da na to tek ne mogu da se zalim, pa cak da izvedeni radovi budu duplo losiji od onoga kako inace standardno izvode. Taka da ja stvarno u ovom momentu ne mogu da im zamerim ista.
 
Vrh