Šta je novo?

Vrtovi Ceraka [stambeni kompleks]

Znaci za nas kupce je ruski rulet gde ce se nalaziti market(prednja strana ka ulici ili negde u delu ka sredini objekta) i da li ce mesar koristiti sataru. Da li ce novi parkic u sklopu kompeksa biti atraktivan i regrutovati novu generaciju probisveta koji ce provoditi tu besane noci sa dvolitarkom piva...Kao i ovi muceni ljudi tu u blizini kod Kenedija gde su dobili jako "urban" kafic... Nazalost moracemo da sacekamo i da vidimo ko je najbolje prosao :)
Zamolićemo za supermarket bez mesare 😕 Šalu na stranu, bukvalno zavisi od pozicije i sprata. Nadam se da do poslednjeg sprata neće stići "urbana buka" 🤫
 
Verujem da se vecini koja trenutno zivi u starogradnji(stari tip bez poslovnog prostora)ovaj problem pomalo i komican, ali s obzirom da se javio jedan covek ovde upravo zbog tog problema a drugi po srpskim kriterijumima cak i "celebrity" sigurno da nije nimalo prijatno... Kao sto ce i market imati probleme...Ljudi su dali poprilican novac i nevezano da li su na prvom ili poslednjem spratu ocekuju da bar u periodu za spavanje 22-09 nemaju buku unutrasnje prirode(na spoljasnju se ne moze uticati).
 
Poslednja izmena:
06.05.
IMG_20220506_151500.jpg
 
Zdravo svima, samo da javim da sam zvala pre par dana da proverim sta se desava sa prodajom 2.faze, devojka mi je rekla da nisu sigurni da ce uopste sad dobiti gradjevinsku jer su menjali nesto u projektu i da nece biti skoro.
Da se osvrnem i na market u zgradi jer imam iskustva s tim :) Nama je najvise smetala dostava kamionima, pogotovo sto dodju ujutru u 7 i spustaju ogromne palete, lupaju, zatvore prilaz zgradi i par parking mesta, bas lose iskustvo.
Da li je neko setao sa donje strane naselja? postoji prilazni put, ali je kao dzungla, pritom ima i neki nehigijenski objekat, mislim da neko tu zivi, deluje jezivo i ne znam da li je u planu da se to sredi ili ce samo da "udare" asfalt i da kazu eto ulaza u naselje...:oops:
 
Cuo sam da Mek ide pod mac. I da ce tu biti prilazni put za zgradu koja je zavrsena iza a jos uvek nema gradjevinsku dozvolu.
 
Zdravo svima, samo da javim da sam zvala pre par dana da proverim sta se desava sa prodajom 2.faze, devojka mi je rekla da nisu sigurni da ce uopste sad dobiti gradjevinsku jer su menjali nesto u projektu i da nece biti skoro.
Da se osvrnem i na market u zgradi jer imam iskustva s tim :) Nama je najvise smetala dostava kamionima, pogotovo sto dodju ujutru u 7 i spustaju ogromne palete, lupaju, zatvore prilaz zgradi i par parking mesta, bas lose iskustvo.
Da li je neko setao sa donje strane naselja? postoji prilazni put, ali je kao dzungla, pritom ima i neki nehigijenski objekat, mislim da neko tu zivi, deluje jezivo i ne znam da li je u planu da se to sredi ili ce samo da "udare" asfalt i da kazu eto ulaza u naselje...:oops:
evo imam ja par fotkica od pre jedno mesec dana, poprilicno je rascisceno nadam se da nece biti jos zgrada hahahahha. @anci131 pretpostavljam da to znaci da jos nema ni cena oformljenih?
280057287_532050425122991_213999208822702963_n.jpg
280330050_363060679185307_5329888739751737592_n.jpg
279895600_1938342446354733_8674703076481903013_n.jpg
280038943_1107827269807200_8144473863059615242_n.jpg
 
Pozdrav svima....Skoro sam svratio i pitao cenu za drugu fazu izgradnje, zbog prijatelja koji se interesuju za kupvinu stana i dobio informaciju da ce cene otprilike krenuti od 2200 e pa na dalje ali to je jos nezvanicno dok ne dobiju gradjevinsku dozvolu pa ce tad biti formirana cena....koliko sam video velika je potraznja i za drugu fazu....
 
Zdravo svima, samo da javim da sam zvala pre par dana da proverim sta se desava sa prodajom 2.faze, devojka mi je rekla da nisu sigurni da ce uopste sad dobiti gradjevinsku jer su menjali nesto u projektu i da nece biti skoro.
Da se osvrnem i na market u zgradi jer imam iskustva s tim :) Nama je najvise smetala dostava kamionima, pogotovo sto dodju ujutru u 7 i spustaju ogromne palete, lupaju, zatvore prilaz zgradi i par parking mesta, bas lose iskustvo.
Da li je neko setao sa donje strane naselja? postoji prilazni put, ali je kao dzungla, pritom ima i neki nehigijenski objekat, mislim da neko tu zivi, deluje jezivo i ne znam da li je u planu da se to sredi ili ce samo da "udare" asfalt i da kazu eto ulaza u naselje...:oops:
Isto i meni rekla ta devojka, izmene su radjene nakon sto su podneli zahtev i da ocekuju da ce morati opet da podnose za drugu fazu, video sam da imaju katalog stanova vec tako da verujem da ce to ici dalje uskoro.

Takodje, opet mi je receno da nece biti Maxi jer im ne odgvara visina lokala. Vise volim iskreno da pricam sa njenom kolegom, ona mi nekad deluje zbunjeno :)

E sad, sistemom eliminacije, ko jos ima mesaru, DIS bese? Ne moramo da se plasimo ovih sto imaju samo upakovano meso 😂

Inace, nakon ovog incidenta sam nasao gosn Miljkovica na YT i bio je jako srecan i hvalio tamo gradnju na platou. Ne znam da li je reklama, malo mi je neverovatno da bu mu neko dao nesto da bi pomenuo finvest jednom onako usputno ali i to je moguce, klipovi su stariji, otprilke godinu dana pre ovog incidenta sa mesarom, mozda je bio neki nezniji ranije 😂
 
Cuo sam da Mek ide pod mac. I da ce tu biti prilazni put za zgradu koja je zavrsena iza a jos uvek nema gradjevinsku dozvolu.
Oni nemaju dozvolu? Au. Oni skoro zavrsise i onu drugu zgradu, bas brzo rade. Kad sam ih istrazivao to je kao Forza Properties a u katastru se pominje Viraga Building, Viraga je zvanicno bila samo ona zgrada iza TC Vidikovac, pored meka. Vizelno su identicne sve tri pa mi palo na pamet da pogledam imaju li veze i ispada da imaju.
 
Isto i meni rekla ta devojka, izmene su radjene nakon sto su podneli zahtev i da ocekuju da ce morati opet da podnose za drugu fazu, video sam da imaju katalog stanova vec tako da verujem da ce to ici dalje uskoro.

Takodje, opet mi je receno da nece biti Maxi jer im ne odgvara visina lokala. Vise volim iskreno da pricam sa njenom kolegom, ona mi nekad deluje zbunjeno :)

E sad, sistemom eliminacije, ko jos ima mesaru, DIS bese? Ne moramo da se plasimo ovih sto imaju samo upakovano meso 😂

Inace, nakon ovog incidenta sam nasao gosn Miljkovica na YT i bio je jako srecan i hvalio tamo gradnju na platou. Ne znam da li je reklama, malo mi je neverovatno da bu mu neko dao nesto da bi pomenuo finvest jednom onako usputno ali i to je moguce, klipovi su stariji, otprilke godinu dana pre ovog incidenta sa mesarom, mozda je bio neki nezniji ranije 😂
hahahhahahah mislim da i IDEA ima mesaru :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Zamolićemo bez odeljenja mesara, ok nam je upakovano meso :D
 
Svaki veci market ima mesaru, rekla bih, ali ne opterecujte se tim unapred, pitanje je kako ce biti uradjeno.
A i koliko znam u drugoj fazi ce biti kafic sa spoljne strane, sto je jos gore, jer nocu nema sanse da se ne cuje muzika.
Sto se tice cena, meni je rekla od 2000e, sad cujem 2200e. Interesovanje je sigurno veliko, ali zato sto oni ljudima nisu rekli konkretne cene, a napravili su neke usmene rezervacije. Ne znaci da ce im potraznja ostati velika kad narod cuje ponudu.
 
Oni nemaju dozvolu? Au. Oni skoro zavrsise i onu drugu zgradu, bas brzo rade. Kad sam ih istrazivao to je kao Forza Properties a u katastru se pominje Viraga Building, Viraga je zvanicno bila samo ona zgrada iza TC Vidikovac, pored meka. Vizelno su identicne sve tri pa mi palo na pamet da pogledam imaju li veze i ispada da imaju.
Nisam se najbolje izrazio. Nemaju upotrebnu dozvolu jer nemaju pristup i put do zgrade.
Sa jedne strane sam cuo da je zastoj samo ko ce dobiti posao da uradi put do same zgrade
A sa druge da treba da ruse Mek jer je tu privremeno.
Nista ovo nije sigurno dok se ne desi.
Oni nemaju dozvolu? Au. Oni skoro zavrsise i onu drugu zgradu, bas brzo rade. Kad sam ih istrazivao to je kao Forza Properties a u katastru se pominje Viraga Building, Viraga je zvanicno bila samo ona zgrada iza TC Vidikovac, pored meka. Vizelno su identicne sve tri pa mi palo na pamet da pogledam imaju li veze i ispada da imaju.
Mislio sam na upotrebnu dozvolu, znam da su neki stanari imali problem prilikom kupovine na kredit. Nekako se to vec peglalo.
Nije proverena informacija za Mek ali gde ima dima ima i vatre.
 
Bio sam pre par dana do njih i nisam bas bio odusevljen informacijama.
Dozvolu za gradnju druge faze ocekuju tek krajem godine.
5k je kapara dok ne dobiju dozvolu, a po dobijanju dozvole je 20% od vrednosti nekretnine (5k ulazi u tu cenu)
Ako ne dobiju dozvolu do kraja godine, moze se refundirati tih 5k.
Cena za trosobne stanove i vece je 2200-2300e, a za manje je 2400e.
Parking mesta idu od 13k.
Zavrsetak radova 2god od dobijanja dozvole.
Samo da dodam i sto se tice zvucne izolacije izmedju stanova, posto je tu dosta ljudi zainteresovano...
Posebno sam trazio info o tome.
Ide fonoblok sa zadovoljavajucim akustickim svojstvima - Opet ne bas odredjeno.
Izmedju spratova je sistem plivajuceg poda sa termosilentom.
 
Buduci Finvestovi kupci neka su vam lake rane i vecna slava!
2 napomene za sve vas
1. usmeno obecanje ili objasnjenje = obecanje ludom radovanje
2. 'vatajte ih za gusu i ne pustajte dok ne zavrse sve sto dogovrite i kako dogovorite (posebno bih to da napomenem za direktoricu prodaje)

pozdrav sa Platoa Bezanija
 
Кад комшија @Локохатман спомену Плато Бежанија, изгледа да Финвест још није продао један стан ту у Платоу! "Прича" се да је остао још стан на првом спрату и да је у "спору" у згради "Љубинка", одмах до Мунгос бившег техничког прегледа, а изнад исто непродатог локала од 95 квадрата у приземљу!
непродат стан.jpg
 
Buduci Finvestovi kupci neka su vam lake rane i vecna slava!
2 napomene za sve vas
1. usmeno obecanje ili objasnjenje = obecanje ludom radovanje
2. 'vatajte ih za gusu i ne pustajte dok ne zavrse sve sto dogovrite i kako dogovorite (posebno bih to da napomenem za direktoricu prodaje)

pozdrav sa Platoa Bezanija
Možemo li da dobijemo malo više informacija uz napomene? Hvaaaala...
 
Ide fonoblok sa zadovoljavajucim akustickim svojstvima - Opet ne bas odredjeno.
bas tako, a ispostavilo se da u nase 2 lamele nije bas isti kvalitet radova (i/ili materijala)
meni su vrtovi prelomili najvise jer su bili najprofesionalniji u komunikaciji i imao sam priliku da obidjem zgrade koje su vec radili, plus tamo je meni i zeni najvise odgovarao ponudjen raspodred stanova..
i sa nama su super komunicirali, otprilike do potpisivanja ugovora
Kako su se pokazale ostale stvari u stanu generalno po vašem iskustvu? Tipa parket, sanitarije, stolarija?
materijal ok, zavrsne radove kao da niko nije kontrolisao
Znaci za nas kupce je ruski rulet gde ce se nalaziti market(prednja strana ka ulici ili negde u delu ka sredini objekta) i da li ce mesar koristiti sataru.
ne samo gde market (mesara), vec gde je prijem robe (prilaz kamiona sa zvucnom signalizacijom a i zivopisni i veoma glasni vozaci/dostavljaci te robe)

- pa se onda pojave agregati i ostala skalamerija koja nigde nije bila ucrtana na projektu koji vam je predstavljen (40ak m2 tik uz zgradu gde je na projektu bilo neko lepo zelenilo)
- do danasnjeg dana ne znam da li je iko dobio kote instalacija po stanu (nezvanicno smo saznali da su to radili razne ekipe majstora - kako su znali i umeli, pa ne smeju da daju jer ni oni ne znaju gde su sve instalacije)
- uf, nakaradni ugovor sa First Facility-jem za odrzavanje, kao i upravnik koje je zaposlen u istom tom FF
- to da ne moze da se udje stan do primopredaje je vazilo samo za nas pristojne koji smo mislili da je to OK, normalno i da vazi za sve - oni malo "prodorniji" su se useljavali 7 dana od primopredaje (kada smo mi ostali, ako smo imali kaparisane majstore, mogli da ih uvedemo za mere i ostalo)
- za grejanje cu dati sud sledece godine (i kvalitet i racune), mada ima to nekih zackoljica na relaciji Finvest/Tehnomer/Toplane

ima jos, ovo je ono sto je mene najvise "dotaklo"
ne mogu da gresim dusu, nije sve crno, lepo je smisljeno naselje, dosta solidno napravljeno, samo zelim da vam skrenem paznju (a samim tim i nesretnom Finvestu) da im ne dozvolite da ponove ovakve stvari. valjda su se na nama naucili (pre PB nisu radili komplekse vec samo solo objekte)
dakle nista usmeno sa njima (ili bar ne polazite mnogo vere u to), odmah se organizujte i dobro ih stisnite.
 
Ja sam neko ko ih je dosta hvalio pa osećam potrebu da se zahvalim svima koji daju ovakve konstruktivne i objektivne kritike kao @locohatman .
Hvala, i ja se nadam sa su se naučili nešto :)
 
Vrh