Šta je novo?

Vrtovi Ceraka [stambeni kompleks]

Da li neko može da obeleži tačan plac gde se gradi ovaj kompleks?
 
Između Eko pumpe i one novogradnje, a prekoputa VMC Cerak, obeleženo je na Google mapi
 
Tu u okolini nekoliko novih zgrada je niklo i u izgradnji je, posto stanujem u blizini, moram samo da kazem da je po sredi jos veci saobracajni kolaps nego sto je bio do sada. U popodnevnim satima i tokom subote, guzva je od hrama Sv. Luke do meka na vidikovcu, sve stoji, mili, a bice jos gore... Inace stoji jedan kostur zgrade, i ostace tu, ko zna koliko, izgradnja je stala na 8. spratu a odmah iza nje se gradi zgrada (jako dobro i brzo napreduje) na placu bivseg balona za fudbal "leon"...
 
I da prošire, gde ćeš dalje? Da širimo i kroz Košutnjak na 2+2?
 
To bi bilo lepo i korisno.

Kao neko ko trenutno živi na Vidikovcu i prolazi često kroz kneza Višeslava, mogu da potvrdim da su gužve u tom delu nesnosne zbog širine ulice i semafora. Pored toga u delu gde se gradi ovaj kompleks trenutno niče ili je već niklo još nekoliko novih zgrada i lamela tako da će gužve tek postati paklene.

Jedna zanimljivost koju sam čuo je da je podzemna garaža veličine 500 parking mesta i trenutno jedna od najvećih stambenih zatvorenih garaža u nas. Biće zanimljivo kad sva ta kola izmile na već preopterećene ulice.

Još neko primeti da je naziv lokacijski neispravan, jer ovo niđe veze sa Cerakom, ali valjda marketinški lepše zvuči. Tek je deo sa vrtovima šarena laža.

Odmah pored ovog kompleksa u izgradnji je trenutno par godina napušteno gradilište sa kosturom zgrade od 8-9 spratova. S obzirom da je zgrada dignuta nelegalno taj problem neće biti rešen još neko značajno duže vreme.

Uprkos svemu nabrojanom, izgleda da je većina stanova u kompleksu prodata. Po meni najveći minus kompleksa je neadekvatna infrastruktura, što je problem koji će ostati aktuelan neograničeno dugo. Planova za proširenje kneza Višeslava odavno ima, odavno se ne sprovode, tako da neke konkretne nađe da će se stvari pomeriti sa mrtve tačke nema.
 
Evo ja kao neko ko je do prošle godine samo znao za SKOJ-evsko, onaj Mek i Žabac za mene je Rakovica dole u rupi dok ovaj deo pored ulice interpretiram kao Cerak-Vidikovac. Znam da formalno nije tako ali eto meni kao nekom sa strane tako izgleda :)
 

Prilozi

  • Foto (Large).jpg
    Foto (Large).jpg
    216,2 KB · Pregleda: 962
Veze nema sa Cerakom, ja sam im pisao i komentare na reklame sa drustvenih mreza, pa su se oni prvadali kao da su im geoloska istrazivanja pokazala da se nalaze na geoloskoj gredi na kojoj je i Cerak, kao da sam ja neki laik, pa cu da progutam tu glupu pricu, onda je kao neki anonimus, a verovatno neko njihov poceo da mi pise uvrede na komentare. To je cist marketing, ali je trebalo zabraniti da se naselje tako zove, jer ceo Cerak je na Cukarici. Oni su mogli da se zovu vrtovi Vidikovca, Rakovicki pogledi, Novo Skojevsko i sl....
 
Kvadrat je verovatno oko 1200+pdv, slicno kao te novogradnje u okolini.
 
Ja sam zvao pre par meseci i tad je cena bila nesto oko 1700, i fazon sve iz prve faze skoro prodato.
 
Kvadrat je verovatno oko 1200+pdv, slicno kao te novogradnje u okolini.
Mislim da se cene krecu od 1800-1950 sa pdv-om. Sve zavisi od kvadrature koja je predmet interesovanja.
Primera radi, iza Meka (Top Hill) su cene od 1750-1850 eur.
Jedina i poslednja zgrada koja je bila 1350+pdv na pocetku izgradnje je Viragina koja je zavrsena i nalazi se izmedju Tc Vidikovac i Meka.
 
Moguce da sam cuo za tu od 1350, ali sam greskom mislio da je uracunat pdv. To je neki maksimum za taj kraj. Lokacija podseca na kompleks Sunnyville gde moras niskom cenom da privlacis kupce. Zasto bi neko dao 1800+pdv. Lokacija je ok sve dok ne moras da putujes svakog dana do grada, ali opet ne za ove pare.
 
Stim da je Sanivil na obroncima groblja a ovo na obroncima Košutnjaka. Ne razumem zgražavanja oko cena, svuda su cene otišle u nebo a očigledno se sve rasproda. Što se naziva tiče, bar je Cerak preko puta ulice dok recimo Savske terase od Graditelja nit su blizu Save nit imaju neke terase, kao i Dunavske terase i slično. Sigurno neće davati naziv zgradi ''Precenjeno sranje od lošeg materijala u sred ničega'', kad je već trend da svaku zgradu krste. Što se tiče saobraćaja, potez Vidikovac-Skojevsko jeste postao paklen, ali opet ništa gore nego ostatak grada.
 
Cerak nije, to je svima jasno. Ovde su cene otišle preko 2000 sa PDV-om koliko sam upoznat. Mikrolokacija malo bolja od ostalih okolnih novogradnji, može na kredit, privatno dvorište, topla voda na gas… Ostalo prosek za novogradnje. Mogli su da odskoče sa nekim alu panelima za tu cenu ali biće demit fasada.
 
Moguce da sam cuo za tu od 1350, ali sam greskom mislio da je uracunat pdv. To je neki maksimum za taj kraj. Lokacija podseca na kompleks Sunnyville gde moras niskom cenom da privlacis kupce. Zasto bi neko dao 1800+pdv. Lokacija je ok sve dok ne moras da putujes svakog dana do grada, ali opet ne za ove pare.
Ne zasto bi neko dao, nego prosle godine kada sam zvao bas te kod meka receno mi je da samo dolaze u obzir kes kupci jer imaju toliku potraznju da nemaju potrebu za kreditnim. Tu se razgovor i zavrsio i vise ih nisam zvao.
Ne bih poredio sunnville i ovaj deo, iskreno meni nebo i zemlja ( Kosutnjak, vidikovac, preko puta cerak)
Sto se tice cena otisle su u nebo i ne verujem da ce biti neka tendencija pada u narednom periodu.
Poredjenja radi, objekat na kraju vodovodske kada sam se raspitivao cena je bila 1200 a sada vidim na oglasima za taj objekat je 1600-1700.
Zgrada nista posebno, nikakvo uredjenje okolo vec samo asfaltcina. Preko puta istog betonska baza i separacija.
NA ZALOST cena 1700-1900 je postala realnost za taj deo (cerak,vidikovac).
 
Slicne, a mozda i malo vece cene za Vidikovac su bile 2008. a onda je tu korekcija bila veca i brza nego u delovima blize centru. Po meni ovo nije dobra ponuda, ali ako za sada ima kupaca onda nema tu sta da se prica.
Ono od 1350+pdv i ima smisla, prihvatljiv kompromis.
 
Manja kvadratura 2100 eura/m² sa Pdv-om.
Veci stanovi idu po 1900 eura/m² sa pdv-om.

Cene se stalno menjaju kako trziste diktira naravno na vise.

U pitanju su 4 lamele ovo su cene za prvu koja je predvidjena da se useli krajem 2023.
Svaku sledecu lamelu krecu sa cenom kojom dostignu na predhodnoj nazalost.

+ Grejanje na gas, topla voda za celu zgradu po utrosku.
- pregradni zidovi unutar stana.
 
Manja kvadratura 2100 eura/m² sa Pdv-om.
Veci stanovi idu po 1900 eura/m² sa pdv-om.

Cene se stalno menjaju kako trziste diktira naravno na vise.

U pitanju su 4 lamele ovo su cene za prvu koja je predvidjena da se useli krajem 2023.
Svaku sledecu lamelu krecu sa cenom kojom dostignu na predhodnoj nazalost.

+ Grejanje na gas, topla voda za celu zgradu po utrosku.
- pregradni zidovi unutar stana.
Dodala bih:
+ kompleks zatvorenog tipa
+ planirani supermarket, teretana u prizemlju
+ blizina Košutnjaka

- saobraćaj i infrastruktura okolo
 
Ja bih dodao i:

- skupo s obzirom na lokaciju i probleme koje smo već pominjali

No, svi koji su kupili se očigledno ne slažu za mnom, a nema ih malo broj 🙂
 
Vrh