Šta je novo?

Vrtovi Ceraka [stambeni kompleks]

Zeleo sam da dam strucno misljenje o lokaciji pre svega zbog Vrtara na Ceraku koji je izrazio zelju da nesto sazna i cuje, ali zbog narednih komentatora koji su nastavili u maniru zbog koga sam i poludeo, nastavite da pisete o ceni, parketu, dozvolama za fazu 2, ali ste na taj nacin unistili ovaj forum koji nije skupstina stanara i ne sluzi u te svrhe, vec da se prati gradnja kroz komentare i fotografije. Vrtaru cu pisati u inbox.
 
Ja nisam znao da ovo postoji kod nas 😅 Iskreno, plasio bi se da budem ovaj donji
Гаража са оваквим системо за паркирање има у Београду доста, малте не, свака друга/трећа ново изграђена зграда има овај систем.
Погледајте на овом сајту те гараже или системе за паркирање https://car-stackers.com/bs_cy/производи/
S1.6-150.jpg
 
Гаража са оваквим системо за паркирање има у Београду доста, малте не, свака друга/трећа ново изграђена зграда има овај систем.
Погледајте на овом сајту те гараже или системе за паркирање https://car-stackers.com/bs_cy/производи/
Pogledajte prilog 133214
Kapiram da se spuste oba automobila ako neko želi da izveze ovaj gore. Verujem da je pouzdano kad se već koristi toliko ali po meni ima praktičnih mana jer su moguće ljudske greske, na primer nešto lomljivo neosigurano u gepeku može da sklizne ili nezatvorena flaša nečega da se prospe kako se menja magib dok se spusta/diže auto 🤔
 
Pozdrav svima da li neko zna od buducih komsija Vrtova, hocemo li moci u toku radova da izvrsimo neke dodatne radove u stanu.... gipsarski radovi rasveta, dodavnje neke dodatne uticnice il pomeranje i tako....Koliko ja zanam izgleda da nece moci sve dok se ne dobiju kljucevi...Kada smo kupovali prvi stan u novogradnji od firme Gramax invetitor nam je ponudio da biramo plocice od 12 ponudjenih da biramo parket od nekoliko ponudjenih...Ko je hteo neke sitne izmene svima su izasli u susret....Mi smo tad radili dodatno rasvetu u toku gradnje i krecili u akrilne boje,naravno to su nam radili kao i svima majstori od investitora i to smo dodatno platili....nimo hteli da udjemo u gotov stan i da krenemo sa radovima...Esad ne znam kakav je Finvest po tom pitanju
 
Ja koliko sam razumeo (neka me neko ispravi) moci cemo da biramo izmedju 2 vrste plocica za kupatilo i 2 vrste plocica za kuhinju. Klima uredjaj jedan je ukljucen u cenu stana a dodatni klima uredjaj je koliko sam cuo 100eur doplata. Naknadno da mi ugradjujemo sami klime ce biti zabranjeno kao i zastakljivanje terasa. E sad tako sam ja cuo, moguce da se nesto promenilo. Meni recimo nije skroz jasno da li ce dati makar stakleni paneli da se stave na terasu ili bas nikakvo zastakljivanje nece moci.
 
Ja mislim da sto se terasa tice da bas nikakvo zastakljivanje nece moci...Bio sam pre nekoliko dana na gradilistu ,prodajno mesto i pitao sam za pregradne gipsane zidove da li u konstrukciju ubacuju osb plocu da bi mogao da se zakaci tlevizor police i nisu imali neki konkretan odgovor....
 
Ja mislim da sto se terasa tice da bas nikakvo zastakljivanje nece moci...Bio sam pre nekoliko dana na gradilistu ,prodajno mesto i pitao sam za pregradne gipsane zidove da li u konstrukciju ubacuju osb plocu da bi mogao da se zakaci tlevizor police i nisu imali neki konkretan odgovor....
Video sam da može da se nakači TV na zid u stanovima na Plato Bežanija koje je radio Finvest, tehničke informacije na sajtu plato bežanija su skoro identične ovim na sajtu vrtova
 
Ja koliko sam razumeo (neka me neko ispravi) moci cemo da biramo izmedju 2 vrste plocica za kupatilo i 2 vrste plocica za kuhinju. Klima uredjaj jedan je ukljucen u cenu stana a dodatni klima uredjaj je koliko sam cuo 100eur doplata. Naknadno da mi ugradjujemo sami klime ce biti zabranjeno kao i zastakljivanje terasa. E sad tako sam ja cuo, moguce da se nesto promenilo. Meni recimo nije skroz jasno da li ce dati makar stakleni paneli da se stave na terasu ili bas nikakvo zastakljivanje nece moci.
Tako je, ove informacije sam i ja dobio. Bilo kakve prepravke nece biti moguce a sve u cilju da se ispostuje rok. Svako dodatno angazovanje radnika utice na standardni kontinuitet i potrebno je dodatno vreme i paznja od svih na gradilistu kako bi zelje bile realizovane. Shodno tome moci ce samo ko bude hteo da dodatno doplati za klima uredjaj ili ubacivanje invertera. U neku ruku ovo i podrzavam jer stanovi su po meni tako projektovani da nema potrebe bilo sta rusiti od zidova. Po meni je svaki stan modularan pocev od 2.0 , 2.5 ili 3.0 stana.
Takodje bilo kakve prepravke na spoljnim stranama i menjanje izgleda fasade bice zabranjene, sto takodje podrzavam ali ne znam koliko ce to biti i na koji nacin odrzivo jer nama kao narodu je u krvi da nesto budzimo 😁
 
...
Takodje bilo kakve prepravke na spoljnim stranama i menjanje izgleda fasade bice zabranjene, sto takodje podrzavam ali ne znam koliko ce to biti i na koji nacin odrzivo jer nama kao narodu je u krvi da nesto budzimo 😁
Ja sam pitao za klime i moguca je doplata i za multi-split sistem sto je odlicno. A sto se tice toga da je "zabranjeno" dodati klimu to moze da vazi samo dok su stanovi u garanciji a posle toga to je stvar skupstine stanara. Svakako generalno je zabranjeno narusavati spoklji izgled bilo koje zgrade i za svako zastakljivanje bi trebala da se trazi dozvola opstine, skupstine stanara itd ali nazalost to u praksi ne funkcionise. I ja bi stvarno voleo da nema naknadnih prepravka po fasadi ali koliko vidim u praksi je to potpuno drugacije. Jedino sto mi nije ruzno je zastakljivanje terasa onim staklenim panelima bez rama, to deluje kulturno.
 
Da li ima neko ko se malo vise razume u gradjevinarstvo i materijale a da je proucio strukturu i planove Vrtova? Konkretno me zanima koliko se vodilo racuna o kvalitetu zvucne izolacije. U trenutnom stanu nam je to najveci prbolem jer se svaki moguci zvuk prenosi iz stana u stan i zaista mi je bitna stavka. Kako ozbiljno razmatramo ovaj projekat voleo bih da znam da li za trenutnu cenu bar dobijam adekvatan kvalitet gradnje. Hvala unapred
kao stanar platoa bezanija, svakako ti mogu preporuciti da teras dalje posto je izolacija jad, cemer i tuga. verovatno najgora od 5 stanova u kojima sam do sada ziveo. jos ka spolja i ka hodniku nije losa. ali izmedju stanova...
jutros u 7h me probudio mesar iz maksija dok je uredno komadao meso za potrebe omiljenog mi trg lanca. ja sam na trecem spratu jos. mogu misliti kako je ovima nize...
 
Mozda jos neko sa foruma, a kupac u "Plato Bezanija", da iznese svoje iskustvo?
 
Ovakva informacija svakako zabrinjava :-( . Pricao sam sa dvoje ljudi koji zive u Plato Bezanija i bili su zadovoljni ali ocigledno ima razlicitih iskustava.
 
Ovakva informacija svakako zabrinjava :-( . Pricao sam sa dvoje ljudi koji zive u Plato Bezanija i bili su zadovoljni ali ocigledno ima razlicitih iskustava.
Ja znam samo jedan par koji su na drugom spratu ali ne iznad Maksija, već ona druga strana. Oni preporucuju finvest ko god ih pita 🤷‍♂️ Na kraju dana, ne možemo da znamo dok se neko ne useli u vrtove na žalost, i ja bi voleo da znam dal ima još ko neko iskustvo sa Bežanije.

Inače, skoro sam svraćao da vidim šta se dešava, kažu da Maksi neće sigurno doći, pregovaraju sa DM-om, mada video sam da imaju sada pop-up reklamu na sajtu za taj najveći lokal tako do možda nemaju ništa još ugovoreno.

Pitao sam za drugu fazu iz radoznalosti, imaju sada nacrte stanova, slična je struktura ali ne ista, ima možda malo više opcija sto se tiče veličina stanova, nemaju cene još, još se čeka dozvola, rekli su mi da će krenuti sa višim cenama verovatno u poređenju sa prvom fazom.
 
Danas prolazio pored, armatura je pocela da izranja. Zavrsili su sa garazom i uradjena je nulta ploca. Mozda nije uradjena 100 posto povrsina jer nisam zalazio u dubinu da proverim.
 
kao stanar platoa bezanija, svakako ti mogu preporuciti da teras dalje posto je izolacija jad, cemer i tuga. verovatno najgora od 5 stanova u kojima sam do sada ziveo. jos ka spolja i ka hodniku nije losa. ali izmedju stanova...
jutros u 7h me probudio mesar iz maksija dok je uredno komadao meso za potrebe omiljenog mi trg lanca. ja sam na trecem spratu jos. mogu misliti kako je ovima nize...
Kako su se pokazale ostale stvari u stanu generalno po vašem iskustvu? Tipa parket, sanitarije, stolarija?

Kapiram da nije nužno da koriste iste materijale/proizvode ali me zanima
 
to je ok.
isto kao i saradnja sa finvestom generalno. uradili su izmene koje su mi bile najbitnije (pozicija vrata spavace sobe).
ali ovo za zvucnu izolaciju sam morao da napomenem posto ostavljaju utisak da je to neka sega mega giga trt mrt zvucna izolacija kad ono cujem zhubor mlaza komsijine male nuzde.
gledano unazad, ja bih opet kupio stan ovde i pored svega jer je to i dalje bila najbolja ponuda na trzistu sto se mene tice.
s tim da treba i napomenuti da sam ja nezahtevan kupac takoreci.
 
Uf, ovo mi se bas ne svidja.
Kao sto rece neko od clanova u prethodnim postovima, ovo za izolaciju mi je jako bitno.
Ne verujem bas da ce kvalitet ovde biti veci na nego na Bezaniji.
 
kao stanar platoa bezanija, svakako ti mogu preporuciti da teras dalje posto je izolacija jad, cemer i tuga. verovatno najgora od 5 stanova u kojima sam do sada ziveo. jos ka spolja i ka hodniku nije losa. ali izmedju stanova...
jutros u 7h me probudio mesar iz maksija dok je uredno komadao meso za potrebe omiljenog mi trg lanca. ja sam na trecem spratu jos. mogu misliti kako je ovima nize...
Ako zanemarimo aktere 😒 vest potvrđuje navedeno gore:
 
Znaci za nas kupce je ruski rulet gde ce se nalaziti market(prednja strana ka ulici ili negde u delu ka sredini objekta) i da li ce mesar koristiti sataru. Da li ce novi parkic u sklopu kompeksa biti atraktivan i regrutovati novu generaciju probisveta koji ce provoditi tu besane noci sa dvolitarkom piva...Kao i ovi muceni ljudi tu u blizini kod Kenedija gde su dobili jako "urban" kafic... Nazalost moracemo da sacekamo i da vidimo ko je najbolje prosao :)
 
Vrh