Šta je novo?

Vrtovi Ceraka [stambeni kompleks]

Moj drug zivi u Pragu i ima ovakvo garazno mesto, ja prvi put videla uzivo kako to radi tad i stvarno je strava :D e sad jedino sto mi zivimo u srbiji i prva briga “sta ako se pokvari, ko ce da plati popravku?” :D
Elem, ja posto sam zaboravila oko tih garaznih mesta da pitam, sve sto znam je od vas komsija :) Ova veca parking mesta zvuce super, mislim da tu moze da stane 2 auta ako je ~20m2, jel se seca neko cena tih vecih? Gledajuci plan deluje da napolju oko naselja nece biti mnogo parking mesta sto me najvise brine! Mi imamo porodicni i jedan mali gradski auto, tako da bismo parking odmah da resimo, da posle ne bude kukanja :)
 
Ja imam info koji je stariji, mejl iz Avgusta 2021: "Garažna mesta se prodaju po cenama od 9000 do 20000 u zavisnosti od kvadrature, pozicije i etaže"

S'obzirom da su se cene stanova menjale, verujem da su se menjale cene garaznih mesta takodje. Poslednji put kada sam pricao sa prodavcima takodje mi je receno da ce ispred prve faze, uz Kneza Viseslava biti 60 javnih parking mesta.. nisam se setio da pitam da li su rezervisana za zgradu ili javna u smislu da bilo ko moze tu da parkira, skice ne predvidjaju nikakve rampe ispred zgrade tako da verujem da ce ta mesta biti zauzeta vecinu vremena
 
Pa ako budu javna, bice veselo. Gostima kad dolaze napomenuti da dodju busem/taxijem :)
 
A dobro, znam da izgleda jako zeznuto, ali ja sam u tom delu vec 8 godina, parking preko puta uvek ima. Viraga (zgrada iza meka) je vise preprlavila parking kod meka i TC Vidikovac. Top Hill, mislim da je njima daleko da ostave kola kod VMC-a, jedino ova zgrada koju gradi fudbaler onaj (gde je bio balon) moze da napravi malo vecu guzvu.. nije idealno, ali bice mesta ja bi rekao... bar dok ne bude faza 3 i 4 :D
 
Jel Lidl spušta rampu? Ako da, to je dobra opcija za goste, na sat dva :)
 
Preko puta zgrade na tom parkingu je nekad bilo puno slobodnih mesta ali se to znatno promenilo. Cesto tu parkiram, uvek ima mesta ali sve manje. To je ipak ogroman parking a uvece je popunjeno 90% mesta. Nisu bez razloga parking mesta tako skupa a i nije vise pitanje "da li ti treba parking" nego "da li da uzmem i jedno vise" :).
 
Kakve gluposti ljudi pisu na ovoj temi. Pazite ovako da vam objasnim, ovaj forum postoji skoro dve decenije i ljudi na njemu prate gradnju svih projekata, kace slike, raspravljaju. Ovo nije privatni forum kupaca stanova u vrtovima skojevskog. Ta glupost i gusenje tema tipa da li je uknjizena koja lamela, gde je kakvo grejanje u kom delu zgrade, kakva je keramika je pocelo na ovom forumu pre par godina sa onim novim naseljem u Visnjickoj banji i ugusili su temu sa tim glupostima koje su vise za skupstinu stanara. Ovde ima svako pravo da pise i iznosi svoje misljenje i nemojte vi da drzite slovo ljudima koji su 15 godina na ovom forumu.
 
Svako ko ovako pocne recenicu ima ozbiljan problem sa svojim egom ;-)
Ne nego ti imas problem sa kulturom, dodjes na neki forum gde ima na hiljade clanova, gde se prati gradnja od nekog regionalnog puta u Priboju do zgrade u Skoplju ili Sofiji, gde ima puno strucnih ljudi i onda mislis da ti kupovina stana u nekom predgradju daje za pravo da zavodis red, vredjas ljude ili da ismevas nekoga zasto komentarise projekat u kome nije kupio stan. Nebitno je da li si to konktetno ti ili neki tvoj komsija, ali to je sustina. Ovaj forum i velika vecina forumasa ovde su ovde pisali i raspravljali i mnogo pre tvoje kupovine i to ce raditi i posle tvoga useljenja, na raznim temama. Nemam ja problem sa egom vec vi sa kulturom...I nisi nov na Ceraku, vec u Skojevskom, zapamti.
 
Izvini ali ova tema se zove "Vrtovi Ceraka [stambeni kompleks]" i nema bas niakve veze sa Pribojem a do sada su svi bili kuturni koliko sam ispratio, i mi koji smo kupili stan i oni koji nisu. U ostalom postoje pravila foruma koja su ocigledno ispostovana inace bi objave bile izbrisane.
 
Ja sam rekao za forum u celini sta sve prati, a reagovao sam na ponasanje tvojih buducih komsija prema odredjenim forumasima na 7-9 strani foruma, tipa sta ti komentarises, ja ne bih komentarisao negde gde nisam kupio i slicno. Svako ima pravo da komentarise sta god hoce i kako on zeli, a ismevanje nekoga i pridikovanje jer vam se ne svidja ako neko smatra da je preskup kvadrat za tu lokaciju nije na mestu.
 
Ne nego ti imas problem sa kulturom, dodjes na neki forum gde ima na hiljade clanova, gde se prati gradnja od nekog regionalnog puta u Priboju do zgrade u Skoplju ili Sofiji, gde ima puno strucnih ljudi i onda mislis da ti kupovina stana u nekom predgradju daje za pravo da zavodis red, vredjas ljude ili da ismevas nekoga zasto komentarise projekat u kome nije kupio stan. Nebitno je da li si to konktetno ti ili neki tvoj komsija, ali to je sustina. Ovaj forum i velika vecina forumasa ovde su ovde pisali i raspravljali i mnogo pre tvoje kupovine i to ce raditi i posle tvoga useljenja, na raznim temama. Nemam ja problem sa egom vec vi sa kulturom...I nisi nov na Ceraku, vec u Skojevskom, zapamti.
Dobro pitanje je cime ste toliko revoltirani?
Pitajte sta vas zanima ako imate, pisite, nije nista nikome zabranjeno, uopste ne vidim sta je problem.
Diskutujemo o vrtovima jer je to naziv teme, a forum i sluzi za diskusiju njegovih clanova i svako je slobodan da pise sta zeli.
 
Dobro pitanje je cime ste toliko revoltirani?
Pitajte sta vas zanima ako imate, pisite, nije nista nikome zabranjeno, uopste ne vidim sta je problem.
Diskutujemo o vrtovima jer je to naziv teme, a forum i sluzi za diskusiju njegovih clanova i svako je slobodan da pise sta zeli.
Nije mi se svideo pre svega vas odnos prema clanu 11030 na osmoj strani. To me iznerviralo, uglavnom vase ponasanje.
 
Moje ponasanje nije tema, nego naselje Vrtovi Ceraka.
Ja nikog nisam uvredila, samo iznela svoje misljenje.
Ako vam smeta, ne morate citati.
Bas ce da mi kaze sta cu ja da citam neko ko se uclanio pre tri nedelje. Nemojte biti cinicni, postujte druge forumase. Ovde ima ljudi koji su 15 godina na forumu i procitali su hiljade strana o projektima i napisali hiljade komentara, imaju neku reputaciju, a onda dodjete uclanite se, pisete prvi komentar i nekoga kao nipodastavate.
 
Bas ce da mi kaze sta cu ja da citam neko ko se uclanio pre tri nedelje. Nemojte biti cinicni, postujte druge forumase. Ovde ima ljudi koji su 15 godina na forumu i procitali su hiljade strana o projektima i napisali hiljade komentara, imaju neku reputaciju, a onda dodjete uclanite se, pisete prvi komentar i nekoga kao nipodastavate.
Niti vredjam, niti se svadjam :) forum je mesto gde svako bez obzira na "staž" moze da iznese svoje misljenje.
Ne bih se dalje upustala u raspravu sa vama, jer vidim da ste se zato i ukljucili, o naselju niste rec napisali, osim: "I nisi nov na Ceraku, vec u Skojevskom, zapamti." :)
 
Niti vredjam, niti se svadjam :) forum je mesto gde svako bez obzira na "staž" moze da iznese svoje misljenje.
Ne bih se dalje upustala u raspravu sa vama, jer vidim da ste se zato i ukljucili, o naselju niste rec napisali, osim: "I nisi nov na Ceraku, vec u Skojevskom, zapamti." :)
Pa citajte temu od prve strane pa vidite da li sam pisao. I to nije naselje vec jedan blok zgrada.
 
Prostorni, što se mene tiče sve je ok krajnje opušteno mene čak zabavlja da čitam kako neki ljudi rezonuju.
 
Tema ide u pravcu u kom ljudi koji ucestvuju usmeravaju. Možda ste mogli usmeriti temu u pravcu prostornog planiranja, arhitekture, saobracaja, gradjevinarstva itd.. kritikom ili pohvalom projekta, aktivnim komentarisanjem, ali niste. Da se više ljudi iz te perspektive uključilo u temu možda ne bi delovalo kao da je “rezervisana” za kupce koji laički sagledavaju stvar i dele iskustva/informacije koje imaju.

Meni je ovo prvi put da učestvujem na ovom forumu iz prostog razloga jer se tema tako zove i Google je izbacio u pretrazi kada sam tražio još info o samom projektu.

I sada ste mogli da date mišljenje (po nadimku pretpostaviću stručno) i naterate nas da diskutujemo u tom pravcu sto bi takodje bilo zanimljivo ali ste izabrali drugaciji pristup nepotrebno. Čak i da ste opravdano iznervirani komentarom pojedinca ima nas više pa je ipak moglo drugačije.

Mene i dalje zanima vaše mišljenje iz perspektive koju sam opisao gore i radujem se ako odlučite da učestvujete na taj način, mene bar da edukujete, ja ne znam ništa specijalno o tim temama i mogu da pišem samo o parkingu, izolaciji itd sto nadjem na njihovom sajtu.

Pozdrav,
 
Kakve gluposti ljudi pisu na ovoj temi. Pazite ovako da vam objasnim, ovaj forum postoji skoro dve decenije i ljudi na njemu prate gradnju svih projekata, kace slike, raspravljaju. Ovo nije privatni forum kupaca stanova u vrtovima skojevskog. Ta glupost i gusenje tema tipa da li je uknjizena koja lamela, gde je kakvo grejanje u kom delu zgrade, kakva je keramika je pocelo na ovom forumu pre par godina sa onim novim naseljem u Visnjickoj banji i ugusili su temu sa tim glupostima koje su vise za skupstinu stanara. Ovde ima svako pravo da pise i iznosi svoje misljenje i nemojte vi da drzite slovo ljudima koji su 15 godina na ovom forumu.
ja se izvinjavam sto nisam profesionalni forumas od 15 godina radnog staza. Citiram: " Ovde ima svako pravo da pise i iznosi svoje misljenje " - sta je problem tacno i sto se vi uzrujavate oko naziva i da li je u pitanju zgrada ako svako ima pravo da napise svoje misljenje . Takodje citiram: ''Bas ce da mi kaze sta cu ja da citam neko ko se uclanio pre tri nedelje.'' znaci ipak nema svako pravo da pise sta hoce po vama?

Takodje da citiram i ovo: " Svako ima pravo da komentarise sta god hoce i kako on zeli, a ismevanje nekoga i pridikovanje" ovo ne bih ni komentarisala jer upravo ste vrlo kontradiktorni, ako ocekujete postovanje na osnovu staza na forumu onda ga pre svega i pruzite.
 
Niti vredjam, niti se svadjam :) forum je mesto gde svako bez obzira na "staž" moze da iznese svoje misljenje.
Ne bih se dalje upustala u raspravu sa vama, jer vidim da ste se zato i ukljucili, o naselju niste rec napisali, osim: "I nisi nov na Ceraku, vec u Skojevskom, zapamti." :)
@anci131 sta ste uradili za fazu 2? jel ima neki info u vezi cena?
 
ja se izvinjavam sto nisam profesionalni forumas od 15 godina radnog staza. Citiram: " Ovde ima svako pravo da pise i iznosi svoje misljenje " - sta je problem tacno i sto se vi uzrujavate oko naziva i da li je u pitanju zgrada ako svako ima pravo da napise svoje misljenje . Takodje citiram: ''Bas ce da mi kaze sta cu ja da citam neko ko se uclanio pre tri nedelje.'' znaci ipak nema svako pravo da pise sta hoce po vama?

Takodje da citiram i ovo: " Svako ima pravo da komentarise sta god hoce i kako on zeli, a ismevanje nekoga i pridikovanje" ovo ne bih ni komentarisala jer upravo ste vrlo kontradiktorni, ako ocekujete postovanje na osnovu staza na forumu onda ga pre svega i pruzite.
Bukvalno bih odgovorila sve isto, potpuno se slažem sa KnockKnock. Mislim da je najbolje da nadalje ignorisemo kontradiktorne komentare koji nisu u skladu sa ovom temom.
 
@prostorni planer Uz dužno poštovanje, nekome sa tolikim forumaskim stazom ne prilici neumesno komentarisanje i da ne kazem omalovazavanje drugih forumasa. To sto je neko 15 dana na forumu ne znaci da je nekopetentan da iznese svoje misljenje ili stav.
Druze, pa i ti si nekada bio forumas sa 15 dana staza.
Ja sam iskreno na ovom forumu godinama, pratim razne teme ali nikada nisam hteo da se uclanim jer sam forum koristio cisto informativno, a i sticajem okolnosti sam i covek iz struke.
Imam dobar staz preko 20 godina na drugim forumima na kojima sam dosta stvari naucio, ljudi su mi pomagali raznim savetima, ja sam pomagao drugima i steklo se dobro znanje i razna prijateljstva. Jer mnogo je dobar osecaj kada se spozna svrha foruma.
Prema tome hajde da ponovo vratimo temu na pravi kolosek zarad dobrobita svih, onih koji smo buduci stanari i onih koji ce biti buduci stanari.
 
Vrh