Šta je novo?

Vrtovi Ceraka [stambeni kompleks]

Kako se kreće cena ovde ?

Jel Faza 2 i dalje ima slobodnih stanova ?

Koji su okvirni datumi završetka radova za Fazu 3 ?
 
Kako se kreće cena ovde ?

Jel Faza 2 i dalje ima slobodnih stanova ?

Koji su okvirni datumi završetka radova za Fazu 3 ?
Na sajtu imaju trosobnih i cetvorosobnih slobodnih u 2 fazi. Ne znam kakva je trenutno cena. Faza tri je mislim kraj 2025 a faza dva sad u decembru.
 
Slikano sinoc...
IMG_0919.jpeg
IMG_0921.jpeg
IMG_0920.jpeg
 
Takodje sam jako zadovoljan, imam male klince pa sam cesto dole u dvoristu pa pricamo i generalno svi su zadovoljni. Ako i bude neka zamerka stvarno ljudi iz Finvesta rese brzo sve, iskreno sve je jako korektno. Meni je najbolja stvar to dvoriste koje stvarno jako puno znaci, zatvoreno je tako da samo stanari mogu da udju, dole nam stoje bicikle/guralice/fudbalkse lopte/krede za crtanje tako da je stvarno sjajno sto je sve tu dole pa samo sidjes sa klincima liftom i sve je tu (ne moras da drzis u stanu te gluposti). Tako da eto ko ima male klince uzivace. Rekli su da ce u drugoj fazi sada da stave i igraliste tj tobogane i razna cuda za decu...

Od lokala koji jos trebaju da se otvore sam cuo od komsije teretana i valjda pregovaraju sa Maxijem i dalje pa mozda i to bude u drugoj fazi.
 
Kako ste zadovoljni sa mikro lokacijom, škole, vrtići, zanimacije okolo i putovanje ka gradu?
 
Evo ja sam nov na forumu, takodje sam vlasnik stanova i garaznih mesta u ovom kompleksu i mogu da podelim svoje utiske ako nekog zanima.
Sto se tice kvaliteta gradnje, rekao bih da je na zadovoljavajucem nivou, odgovara specifikaciji.
Po meni, najvece razocaranje je sto su izgleda komsije kupovinom garaznih mesta kupile i svoj privatni podrumski prostor, jer sve vise njih (koji imaju 2 ili 3 garazna mesta jedan do drugog), zatvaraju taj prostor i prave svoje licne podrume. Ovo je, po meni, ugrozavanje bezbednosti svih stanara, jer niko od nas ne zna sta se desava iza tih zatvorenih vrata, i sistem PP zastite je narusen. Pritom placamo neko odrzavanje i sigurnost zgrade 24/7, i to ne malo. O trosenju zajednicke struje, da i ne govorim.
Sto se tice investitora i firme koja odrzava zgradu, nisu pokazali nikakvo interesovanje za resavanje ovog problema.
Tako da, ako ima zainterosavnih kupaca za ovaj kompeks da znate da ce garaza ubrzo da se pretvori u skladiste.

Pozz
 
Evo ja sam nov na forumu, takodje sam vlasnik stanova i garaznih mesta u ovom kompleksu i mogu da podelim svoje utiske ako nekog zanima.
Sto se tice kvaliteta gradnje, rekao bih da je na zadovoljavajucem nivou, odgovara specifikaciji.
Po meni, najvece razocaranje je sto su izgleda komsije kupovinom garaznih mesta kupile i svoj privatni podrumski prostor, jer sve vise njih (koji imaju 2 ili 3 garazna mesta jedan do drugog), zatvaraju taj prostor i prave svoje licne podrume. Ovo je, po meni, ugrozavanje bezbednosti svih stanara, jer niko od nas ne zna sta se desava iza tih zatvorenih vrata, i sistem PP zastite je narusen. Pritom placamo neko odrzavanje i sigurnost zgrade 24/7, i to ne malo. O trosenju zajednicke struje, da i ne govorim.
Sto se tice investitora i firme koja odrzava zgradu, nisu pokazali nikakvo interesovanje za resavanje ovog problema.
Tako da, ako ima zainterosavnih kupaca za ovaj kompeks da znate da ce garaza ubrzo da se pretvori u skladiste.

Pozz
Skoro je bila fotografija sa jednim takvim primerom.
Meni je jedino ok da neko zatvori ukoliko za to obezbedi sve potrebne uslove pa i dozvolu ostalih stanara. Kada su samostalna mesta izmedju zidova mi deluje i jedini moguće tehnicki izvesti.

Firma za održavanje Vam nije adresa da se žalite za to. Skupstina stanara je pravno lice i to se na skupstini stanara rešava.
 
Uvek sam se pitao odakle izvode struju za ta budzenja. Ako stvarno vuku sa zajednicke struje, onda bi trebalo da im se nacestitate Nove Godine pre vremena :D
 
Ja imam garazu cak sam i razmišljao o tom zatvaranju i to bas zbog ostavljanja drugih stvari ali sam odustao. Problem je sto nema podruma ali yo smo znali kada smo kupovali i ovo sam video kao resenje. Slazem se da je za protivpozarnu zastitu u nekim slucajevima ovo problem ali da se razumemo to su ipak privatni ptostori. Ako je samo zbog pp zastite onda nikada nece moci dole da se stave punjaci za elektricne automobile i motore a to je neminov o da ce se desiti, prosto ljudima ce trebati. Sto se tice zajednicke struje nisam video ds je neko koristi a uticnice koje vidite povezane su sa brojilima stanova, to je izvedeno skoro na zahtev vlasnika parkinga.
 
Komsija, hvala za informaciju o struji, drago mi je da je to onda reseno.
Sto se tice ovakvih resenja, mogu da kazem samo (kao sto ste vi vec rekli), da svako ko je kupovao stan u ovom kompleksu zna gde je kupovao, tj. u zgradi bez podrumskih prostorija, kao sto je i vecina zgrada, ako ne i sve gradjene u poslednjih 20 godina. Ukoliko je nekome bio potreban prostor tog tipa, onda je trebalo i da cilja takve zgrade, ili da svoje stvari ostavlja negde drugo, u posebnom skladistu, itd. Mislim da je problem kompleksan na vise nivoa. Za pocetak sigurnost, koju sam vec naveo. Ali ako mislite da to ne treba da bude razlog, dolazimo do drugog problema, a to je da su komsije koje su kupovale parking mesta pored improvizovanih licnih skladista ostecene, ili ce tek biti (ukoliko se ovaj trend nastavi).
Tu se pronalazim i ja. Npr., ja sam ciljano kupovao parking mesta koja su "otvorena", tj. ne nalaze se ni izmedju zidova, ni pored nekog zida. Itekako bi me isprovociralo da komsija
koji ima parking mesto do mog sutra odluci da "popuni" rupu u pregradnom zidu, kako bi napravio svoje malo skladiste. Ovo je po meni narusavanje zajednickog prostora.
Slazem se da svako moze da stavi na svoje parking mesto sta hoce, jer je "njegovo". Ocekivano bi bilo da tu bude parkiran auto, motor, bicikl, ali naravno da me ne bi iznenadilo da neko tu postavi i policu iz ikee sa sve tursijom i ostalom zimnicom. O esteticnosti same garaze u tom slucaju ne bih komentarisao, jer verujem da ste vec videli na sta garaza pocinje da lici.
Ali, na kraju, garaza je garaza, i zna se cemu sluzi.
 
Ok i ja sam za da sve ostane "fabricki" ali u koliko je resenje OK i ne uzurpira tudji ili zajednicki prostor onda moze da bude prihvatljivo. Ako je neko kupio parking izmedju dva zida onda to tek nije strašno. Ne razumem ni zasto bi bio problem da neko stavi zod do vas. Neko bas mozda ima skup auto i ne zeli da ga udaraju vratima. Zamisli dadas toliko para za garazu a komsa te pika vratima kad god pakuje decu u kola... Kao i uvek fleksibilnost mora da postoji bez narusavanja bezbednosti i estetike. Vidim da je neko vec zastaklio terasu i estetski mi je vrlo prihvatljivo.
 
Ako je neko kupio parking mesto izmedju dva zida, moze da napravi sta hoce. Tj. ne bi trebalo, ali u nasoj zgradi moze. I lokal za iznajmljivanje ako zeli, to bi bio sledeci nivo u ovoj papazjaniji.
Ali stavljanje zida izmedju 2 parking mesta jeste problem. Zidovi i ne postoje, bas iz razloga da bi se komotno moglo izaci iz kola. Pre ce se vrata kola izudarati o taj zid, nego sto ce neko slucajno da vas ogrebe ubacujuci dete u kola. Zamislite kako bi izgledale garaze da postoje zidovi izmedju svaka dva parking mesta.
Fleksibilnost moze da postoji, ali samo uz saglasnost stanara (svih ili potencijalno ostecenih), ali takodje mora postojati i stanarska solidarnost i odgovornost. Nadam se da toga ima u nasoj zgradi, inace smo naj#%$li.
Zastakljivanje terase je druga tema, jer tu potencijalno ugrozavate estetiku zgrade, ali ne i druge stanare. Dizanje zida zarad pravljenja privatnih bunkera je nesto sto ugrozava sve (posto verujem da se slazemo da dizanje zida da vam neko ne bi ogrebao auto stvarno nema smisla :)).
Uostalom, jel ovo sto ste napisali znaci da komsija sa skupim automobilom ima "prednost" da radi sta hoce? :) Sta ce tek da bude ako se nadju 2 takva jedan pored drugog... :)
Budimo realni i objektivni.

Pozz
 
da se razumemo, pricam o zatvaranju onih zidova koji su vec do pola zatvoreni. Mislim na ona mesta sa polu zidom/ stubovima ne zida preko bele crte. A i ja se bojim da ce se sve unakaraditi. Slucajno videh u zgradi da se pojedine komsije izuvaju ispred vrata :), katastrofa...
 
Problem sa zatvaranjem garažnih mesta je mnogo veći, upotrebnu dozvolu a samim tim ni uknjižbu ne možete dobiti po pravilima struke jer protivpožarna zaštita nije izvedena ni po projektu ni po zakonskom okviru. Neki ljudi su zagradili hidrante i dojavljivače požara u zajedničkom prostoru. O bajkama da je izvedena struja za svakog posebno od brojila do garažnog mesta nema svrhe pričati - to je jednostavno laž jer je to praktično neizvodljivo legalim putem i takođe sprečava dobijanje upotrebne dozvole (zapitajte se samo gde stoje brojila za svaki stan). Ja sam svojevremeno pohvalio da se ovde radi domaćinski. Ovo je prvi put da priznajem grešku na ovom forumu - ovo je ispao najgori projekat koji sam video poslednjih 10 godina u celom gradu. Za izbegavanje.
 
Zar ne bi trebalo da u ugovoru pise da su zabranjene izmene na fasadi, u sta po meni spada i zastaljivanje terase, jer sta je sledece da neko izbaci i spolju jedinu klime ispod prozora. Sto se tice garaza iskreno mislim da ne bi trebalo da bude izmena od onog kako je to mesto dobijeno, takodje ova prica da racun za struju mi bas ne pije vodu ali to je po meni sve greska investitora/skupistine stanara koja to dozvoljava.
 
slazem se ja da sve treba ds bude kako smo zatekli, zato i ne menjam nista a i nemam potrebu. Ali to za struju na parking mestima je dogovoreno pri kupovini. I struja nije sa zajednicke struje, to je bar lako proveriti a izvođenje je radila ista firma kojaje radila sve drugo u zgradi
 
Zar ne bi trebalo da u ugovoru pise da su zabranjene izmene na fasadi, u sta po meni spada i zastaljivanje terase, jer sta je sledece da neko izbaci i spolju jedinu klime ispod prozora. Sto se tice garaza iskreno mislim da ne bi trebalo da bude izmena od onog kako je to mesto dobijeno, takodje ova prica da racun za struju mi bas ne pije vodu ali to je po meni sve greska investitora/skupistine stanara koja to dozvoljava.
Da dodam da je investitor nudio uvodjenje dodatnih jedinica za klimu (uz doplatu naravno), kako stanari ne bi sami uvodili klima uredjaje i narusavali izgled zgrade, sto svakako podrzavam. Ali isto treba da vazi i za zastakljivanje terasa. Kako sam razumeo (nisam bio na tom skupu stanara organizovanog od strane investitora), dogovoreno je da stanari mogu da zastakle terasu ako se "projekat" odobri od strane investitora. Stagod to znacilo... I tako dolazi do haosa...
 
Vrh