Šta je novo?

Vrtovi Ceraka [stambeni kompleks]

Vetujes da je zajednivka struja? Imas i fokaz za to? Pazi to se vrlo lako proveri. Ako iko kotisti zajednicku struju to se veoma lako prijavi i ptoveri.

Ne treba dokaz da se koristi zajednička struja, upravo suprotno, treba dokaz da se ne koristi. Pokaži projekat i pokaži izvedeno stanje :) Da li ti uopšte znaš gde se postavljaju brojila i zbog čega se postavljaju tamo gde se postavljaju? U zgradama gde stanari imaju električne punjače na garažnim mestima, imaju i zasebno brojilo.
 
Ne treba dokaz da se koristi zajednička struja, upravo suprotno, treba dokaz da se ne koristi. Pokaži projekat i pokaži izvedeno stanje :) Da li ti uopšte znaš gde se postavljaju brojila i zbog čega se postavljaju tamo gde se postavljaju? U zgradama gde stanari imaju električne punjače na garažnim mestima, imaju i zasebno brojilo.
Jasno da nije po projektu, samo je maliciozno reci da je zajednicka struja. Razlika je. Brojila za garaze nema sigurno.
 
Ma daj, "maliciozno"... Kupio si novo, dobio si svinjac sa torovima koji pritom više nije bezbedan za upotrebu s obzirom na narušenu protivpožarnu zaštitu. Priznaj da si ti jedan od "zagrađivača" :) Daj slike kako si izveo struju i kako si izmestio dojavljivače požara, hidrante, prskalice.
 
Za pregrađivanje garažnih mesta treba građevinska dozvola nadležnog organa, što ne verujem da se ima, već da je rađeno na svoju ruku... tako da se tu otvaraju nova pitanja...
 
Nije ovo problem samo nase zgrade, na vecini mesta je tako. Normalno bi ovde prvo upravnik trebao da reaguje i firma koja odrzava garaze. Kako ih uopste ciste ako stoje plakari dole? Uostalom ovo je vrlo jednostavno pitanje za sledeci skup stanara. Koliko znam sad imamo upravnika. I da se razumemo investitor nije taj koji treba da se bavi ovim pitanjem osim ako to utice na garanciju koju je dao na izvodjene radove. Da li vazi garancija ako je to izmenjeno?
 
Nije ovo problem samo nase zgrade, na vecini mesta je tako. Normalno bi ovde prvo upravnik trebao da reaguje i firma koja odrzava garaze. Kako ih uopste ciste ako stoje plakari dole? Uostalom ovo je vrlo jednostavno pitanje za sledeci skup stanara. Koliko znam sad imamo upravnika. I da se razumemo investitor nije taj koji treba da se bavi ovim pitanjem osim ako to utice na garanciju koju je dao na izvodjene radove. Da li vazi garancija ako je to izmenjeno?
Ja da sam izvodjac ne bi vazila.
Zamisli ja odradim nesto, neko nesto prepravi umesto mene i kao ja da onda garantujem za tudje prepravke, veze bez.

Ali to komentarisem samo sa strane, nemam dotaka sa projektom, ali smatram da sve izmene koje nisu po gradjevinskoj dozvoli treba onemoguciti generalno u projektima i da se bez vecine skupstine stanara ne smeju na svoju ruku raditi stvari.
Kupio si garazno mesto "as-is" ne da ludujes kako tvojoj ludoj glavi pade na pamet.
 
smatram da sve izmene koje nisu po gradjevinskoj dozvoli treba onemoguciti generalno u projektima i da se bez vecine skupstine stanara ne smeju na svoju ruku raditi stvari.

Pa to i sad jeste tako, ne smeš da menjaš ništa na svoju ruku, nego je ovo klasična srpska bahatost i tome je teško stati na put.
 
Pa to i sad jeste tako, ne smeš da menjaš ništa na svoju ruku, nego je ovo klasična srpska bahatost i tome je teško stati na put.
Nazalost lepa rec ne pomaze u Srbistanu.
Dok se nekom jos bahatijem ne zameri ili nekom ko nije bahat ali ima para za bacanje pa posalje opomenu pred tuzbu ljudi se ponasaju ko bogom dani.

Ili to ili kreativna resenja resavanja ovih problema, kojih sam siguran da ima :)
 
Takodje sam jako zadovoljan, imam male klince pa sam cesto dole u dvoristu pa pricamo i generalno svi su zadovoljni. Ako i bude neka zamerka stvarno ljudi iz Finvesta rese brzo sve, iskreno sve je jako korektno. Meni je najbolja stvar to dvoriste koje stvarno jako puno znaci, zatvoreno je tako da samo stanari mogu da udju, dole nam stoje bicikle/guralice/fudbalkse lopte/krede za crtanje tako da je stvarno sjajno sto je sve tu dole pa samo sidjes sa klincima liftom i sve je tu (ne moras da drzis u stanu te gluposti). Tako da eto ko ima male klince uzivace. Rekli su da ce u drugoj fazi sada da stave i igraliste tj tobogane i razna cuda za decu...

Od lokala koji jos trebaju da se otvore sam cuo od komsije teretana i valjda pregovaraju sa Maxijem i dalje pa mozda i to bude u drugoj fazi.
Da li mozda imate preporuku za neki od drzavnih vrtica u blizini?
 
Onda na sledećoj skupštini stanara ovo sve treba pokrenuti, novog upravnika upoznati sa svim ''problemima'', i sve drugo kako bi se reagovalo u skladu sa zakonom... Nažalost, ne vidim način da se računa na tuđi razum i svest o svojoj okolini... Imamo upravnika, imamo firmu za održavanje zgrade, i sve se to plaća veoma skupo kada se gleda u sumi a plus kada se useli nova faza pa neka ljudi rade svoj posao...
 
Onda na sledećoj skupštini stanara ovo sve treba pokrenuti, novog upravnika upoznati sa svim ''problemima'', i sve drugo kako bi se reagovalo u skladu sa zakonom... Nažalost, ne vidim način da se računa na tuđi razum i svest o svojoj okolini... Imamo upravnika, imamo firmu za održavanje zgrade, i sve se to plaća veoma skupo kada se gleda u sumi a plus kada se useli nova faza pa neka ljudi rade svoj posao...
Upravo tako, sledeca skupstina i da se sve predoci pa neka svako radi za sta je placen tj ako zeli da bude placen…
 
Što čekate skupštinu, tražite upravniku da je sazove po hitnom postupku i rešavajte to. Problemi se seku u korenu, odlaganjem rizikujete da još neko slično uradi.
 
Za Teslu stvarno nemam pojma, sto se tice Nacija mi smo stvarno zadovoljni. Isto vazi i za vrtic, prezadovoljni smo...
 
A za zagradjivanje parking mesta nemam ništa protiv dokle god se radi po propisu, a ne na divljaka. Stanbena zajednica je pravno lice ispoštuje se lepo procedura da se uklone zagradjena parking mesta, opomena pred tužbu, tužba ili koji je već redosled. Iskreno ja i ako bih zatvarao parking mesta uradio bih samo po proceduri i ukoliko stanbena zajednica dozvoli. Sve ostalo nije ni fer ni po propisima
 
A za zagradjivanje parking mesta nemam ništa protiv dokle god se radi po propisu, a ne na divljaka. Stanbena zajednica je pravno lice ispoštuje se lepo procedura da se uklone zagradjena parking mesta, opomena pred tužbu, tužba ili koji je već redosled. Iskreno ja i ako bih zatvarao parking mesta uradio bih samo po proceduri i ukoliko stanbena zajednica dozvoli. Sve ostalo nije ni fer ni po propisima
*Stambena 🫣
 
Ne znam gde da pitam.Racun za infostan mi do sad bio 600 dinara a sada 2000.Stavka zajednicka el.energija je bila oko 50 dinara a sada je 900 dinara
 
Ne znam gde da pitam.Racun za infostan mi do sad bio 600 dinara a sada 2000.Stavka zajednicka el.energija je bila oko 50 dinara a sada je 900 dinara
Odnošenje smeća i sve oko toga je dosta poskupelo... za zajedničku struju pretpostavljam da ranije tih 50 dinara nije bilo realno imajuću vidu veličinu zgrade i sve prateće stvari koje idu uz istu... svakako možete da vidite sa infostanom ili upravnikom zgrade....
 
Pa jeste poskupelo je ali nije to toliko,oko 50 dinara po stavci ali ovo pise da je zajedn.elekt.energija za jun mesec 1000 dinara pa ja struju placam 800 jer ne zivim tu.Ne moze biti 1000 dinara po stanu zajednicka struja.Pitam da vidim da li su i drugima isto toliko racuni.Ne zivim u stanu niti sam u zemlji pa se ne bavim tim,svi racuni mi stizu mail-om.Hvala vam veliko u svakom slučaju.
 
Vrh