Šta je novo?

Vrtovi Ceraka [stambeni kompleks]

Jel ima većih stanova u ponudi 70kv+ i koje su trenutno cene?
Vidim da imaju i u drugoj fazi par vecih da je ostalo trosobnih pa i 3,5 sobnih. Svakako najbolje okrenuti ih ili da se ode do njih i proveri jer ne znam koliko često ažuriraju sajt.
 
I ja mislim da ako želiš da sve funkcioniše, svaki segment zgrade, aparati, agregati, sprinkleri, čišćenje garaže, hodnika, sređivanje i odražavanje parkova, administracija, obezbeđenje, tehnika, itd mora da se plati... zaista nema ništa za džabe, a pogotovu ako želiš neki nivo...

Meki nivo?? U jbt.
 
IMG_0238.jpeg
IMG_0242.jpeg
IMG_0243.jpeg
IMG_0246.jpeg
 
Zdravo,

Jel ima neko iz prve faze ko je imao dobro iskustvo sa firmom za izradu namestaja po meri? ako ima neka pise na PP.
 
Hoce li kontejneri ostati ovako ili postoji neko drugo resenje?
 
Jes ruzno ovako ako ostanu, trebalo bi neku nastresnicu da imaju, ako ovako ostane bice djubreta na sve strane kad se svi uselimo. Mada znam da i pozicija kontejnera zavisi i od cistoce valjda, da ne mogu da stave bas gde oni hoce nego gde ovi mogu kamionom da pridju
 
Da li postoji neka grupa ili nesto za stanare zgrade.Da li je neko potpisivao ugovor za grejanje?Jedan racun sam dobio a to je odrzavanje.
 
Jes ruzno ovako ako ostanu, trebalo bi neku nastresnicu da imaju, ako ovako ostane bice djubreta na sve strane kad se svi uselimo. Mada znam da i pozicija kontejnera zavisi i od cistoce valjda, da ne mogu da stave bas gde oni hoce nego gde ovi mogu kamionom da pridju
Ja se nadam da je ovo samo privremeno . Staviti kontejnere na ulazu u kompleks nema logike.
 
Jes ruzno ovako ako ostanu, trebalo bi neku nastresnicu da imaju, ako ovako ostane bice djubreta na sve strane kad se svi uselimo. Mada znam da i pozicija kontejnera zavisi i od cistoce valjda, da ne mogu da stave bas gde oni hoce nego gde ovi mogu kamionom da pridju
Nadam se da ce postaviti neku nastresnicu ili ograditi taj deo jer je mnogo ruzno i dosta njih pomera kontejnere da bi parkirali. Kod Gigatrona su kontejneri na pola trotoara, uzas!
 
Kakva je zvučna izolacija sada kada se, pretpostavljam, više ljudi uselilo?

Takođe, za komšije iz druge faze, da li je neko ulazio da vidi stan ili još uvek nije dozvoljeno?
 
Jesu se jos nekome pojavile pukotine na zidu? Isla sam do stana, vidim krecili su na 2 mesta u dnevnoj, pitam majstora za to i rece da se pojavljuju pukotine usled sleganja zgrade. Pritom me niko nije obavestio o tome, a kljuc imaju, jer rade plafon u kupatilu.
 
Sleganje temelja – po pravilu je to prirodna pojava. Po završetku izgradnje građevina svojom težinom istiskuje vodu iz tla ispod sebe. Usled toga, tlo se u određenoj meri sabija i građevina se spušta za nekoliko milimetara. Iz tog razloga najčešće nastaju pukotine u novogradnji.
 
Luka mi je isto to rekao. Cula sam da se desava, nego rekoh jel toliko ucestalo, ili se u mom stanu desilo sve sto moze da se desi. 😄
 
Fotografiju kad je poplavilo ili? Naravno da imam. Plafon su zatvorili i prekrecili, tako da to je sada sanirano. Samo nisu radili ceo plafon, kao sto je bilo prvobitno receno, vec samo deo iznad tus kabine, iako je ta druga fleka bila izvan tus kabine. Prvi dan je bilo sareno skroz, ali se osusilo, sad se vidi samo po ivicama plafona, ali su rekli da ce moler da predje jos jednom.
20240411_083051.jpg20240410_115939.jpg20240410_115851.jpg20240419_103717.jpg20240419_103728.jpg
 
Iskreno, nije mi ni palo na pamet da okacim slike, nisam ni pomisljala da moze da se posumnja u verodostojnost kad neko nesto takvo napise.
Sreca u nesreci je sto sam isla taj dan u stan, pa sam videla, i sto su se ljudi iznad mog stana bas tih dana i uselili. Na slici deluje malo, ali se u tom delu vec bilo natopilo, jer je bilo vode na plocicama. Svakako su i oni rekli i da sam dan ranije i par dana kasnije videla, taj deo iznad bi morao da se skida. Jer je slivnik u stanu iznad bio probusen, i to ne malo, tako da je voda prakticno tekla cim gore odvrnu vodu. A ne znaju ni oni kako je doslo do toga da stave probusen slivnik i da ne primete, i sami su se cudili. Ali eto, desava se... Mene je vise iznerviralo sto su mi pricali vise razlicitih prica, prvo je bilo mora ceo plafon da se radi, pa posle ne mora, sto nisam dobijala nikakve informacije i slicno, nego to sto se desilo. Ajde, moze da se desi... Ali u mom stanu se 5 stvari desilo. Ostavila sam im kljuc da rade plafon, dodjem, zateknem otkljucan stan, nikoga unutra, dnevna soba izlepljena, kreceno na 2 mesta, nisam ni znala da su se pojavile pukotine, dok nisam pitala sta su ovo radili. Komunikacija sa njima je nula. E, to je ono sto im ja zameram.
 
Daj malo vise detalja.
Спољна звучна изолација одлична. Видећемо када се сви уселимо каква је унутрашња. Стан стварно светао,максимално искоришћен простор за прозоре. Грејање супер први утисак,видећемо када буде минус. Мајстори који су узимали мере за кухињу и ормар кажу да су зидови једнаки свуда. Ходници зграде стварно лепо одрађени. Кровна тераса пун погодак,прелеп поглед,даје додатну димензију згради.

Што се тиче односа са продајним тимом,све је било професионално. Приликом предаје кључева урађен записник,исправљене неке ситнице. Све добили написмено око поврата пдв,пребацивања струје,беогас.. У односу на моје претходно искуство са другим инвеститором ,могу да кажем да су скроз коректни.
Пишем када се уселимо утиске,јер тада ће ипак бити реалнија слика.
 
Kao stanovnik Cerak vinograda, izneo bih utisak da izgrađeni objekat svojom spoljašnjim izgledom podseća na kliničko-bolnički centar i odudara od ambijentalne celine.
Takođe, iako mi je jasno da je investitoru u interesu da kompleks dobije na eksluzivnosti time što je zelena površina u kompleksu isključivo namenjena stanarima i njihovim gostima, postavlja se pitanje da li mi stanovnici Ceraka vinograda treba da razmislimo o slobodnom pristupu stanara kompleksa našim parkovima, zelenim površinama i parkingu.
 
Kao stanovnik Cerak vinograda, izneo bih utisak da izgrađeni objekat svojom spoljašnjim izgledom podseća na kliničko-bolnički centar i odudara od ambijentalne celine.
Takođe, iako mi je jasno da je investitoru u interesu da kompleks dobije na eksluzivnosti time što je zelena površina u kompleksu isključivo namenjena stanarima i njihovim gostima, postavlja se pitanje da li mi stanovnici Ceraka vinograda treba da razmislimo o slobodnom pristupu stanara kompleksa našim parkovima, zelenim površinama i parkingu.
jao aj ne smaraj, to je kao da kazes da li ja smem u tvoje dvoriste da dododjem. Naravno da ne smem. Zadrti mentalitet. I nisu vasi parkovi nego svakog gradjanina srbije jer je to javna povrsina. Tako da onaj ko zivi u Subotici moze da dodje i udje u park.
 
Kao stanovnik Cerak vinograda, izneo bih utisak da izgrađeni objekat svojom spoljašnjim izgledom podseća na kliničko-bolnički centar i odudara od ambijentalne celine.
Takođe, iako mi je jasno da je investitoru u interesu da kompleks dobije na eksluzivnosti time što je zelena površina u kompleksu isključivo namenjena stanarima i njihovim gostima, postavlja se pitanje da li mi stanovnici Ceraka vinograda treba da razmislimo o slobodnom pristupu stanara kompleksa našim parkovima, zelenim površinama i parkinOnda

Aha, ali ipak trazite od grada tj. da vam gradjani Beograda od svog poreza srede te polupane staze i poluraspale zgrade. Posle jedne male kise mozete noge da polomite po onim raspalim plocama. O prljavstini necu ni da govorim.
I kako mislite da ogradite hektare javne povrsine ?
 
Vrh