Šta je novo?

Vrtovi Ceraka [stambeni kompleks]

Pozdrav komsija iz druge faze. Po meni je samo bitno sta tacno dobijas za dat novac, mislim da sam negde procitao da li ovde ili negde druge da je slicno bilo u plato bezanija da su presli na jeftiniju opciju i da su posle imali problema sa poplavama u garazi. Da li je jedno sa drugim povezano ne znam. Misljenja sam da ako za ovu svotu dobijas da ti neko kvalitetno odrzava zgradu kao i spoljni prostor plus obezbedje(sto mi dalje nije jasno sta tacni misle pod tim. Gde ce biti obezbedjnje, jel ce biti 0/24?) Onda je gore cena sasvim opravdana.
 
I ja mislim da ako želiš da sve funkcioniše, svaki segment zgrade, aparati, agregati, sprinkleri, čišćenje garaže, hodnika, sređivanje i odražavanje parkova, administracija, obezbeđenje, tehnika, itd mora da se plati... zaista nema ništa za džabe, a pogotovu ako želiš neki nivo...
 
Momci imam pitanje za vas, Vrtovi Ceraka su za mene trenutno samo san, imate li neku preporuku gde mogu da uzmem neki kvalitetan stan sa 2 spavace sobe za maksimum 140 000 eura? Zarkovo, Banovo Brdo, Vidikovac, Kosutnjak, Golf, Filmski grad, te lokacije. Video sam da se gradi preko puta restorana Pinka i tu cu najverovatnije da uzmem ako nemate neki bolji predlog
 
Saosećam sa tvojom mukom :) Ja sam skoro pričao sa agentom na tu temu, rekla mi je da su cene previše skočile u tom delu grada (potez Banovo-Vidikovac), sad ni pristojan stan u izvornom stanju ne može da se nađe ispod 2000 EUR/m2.
 
Pozdrav komsija iz druge faze. Po meni je samo bitno sta tacno dobijas za dat novac, mislim da sam negde procitao da li ovde ili negde druge da je slicno bilo u plato bezanija da su presli na jeftiniju opciju i da su posle imali problema sa poplavama u garazi. Da li je jedno sa drugim povezano ne znam. Misljenja sam da ako za ovu svotu dobijas da ti neko kvalitetno odrzava zgradu kao i spoljni prostor plus obezbedje(sto mi dalje nije jasno sta tacni misle pod tim. Gde ce biti obezbedjnje, jel ce biti 0/24?) Onda je gore cena sasvim opravdana.
Ne bih da mesate stvari, ali poplave na bezaniji nemaju veze sa firmom koja je vodila odrzavanje !
 
Momci imam pitanje za vas, Vrtovi Ceraka su za mene trenutno samo san, imate li neku preporuku gde mogu da uzmem neki kvalitetan stan sa 2 spavace sobe za maksimum 140 000 eura? Zarkovo, Banovo Brdo, Vidikovac, Kosutnjak, Golf, Filmski grad, te lokacije. Video sam da se gradi preko puta restorana Pinka i tu cu najverovatnije da uzmem ako nemate neki bolji predlog
Do pre godinu dana i Vrtove si mogao da uzmeš za taj novac, plus ako je prva nekretnina i PDV ne bi bilo toliko teško. Sad je već ludnica. Znam da sam pre 5 godina gledao Cerak Vinograde za 1000€ manje više sad je x2 lagano. Možda vidikovacki venac ali nisam dugo gledao cene.
 
Do pre godinu dana i Vrtove si mogao da uzmeš za taj novac, plus ako je prva nekretnina i PDV ne bi bilo toliko teško. Sad je već ludnica. Znam da sam pre 5 godina gledao Cerak Vinograde za 1000€ manje više sad je x2 lagano. Možda vidikovacki venac ali nisam dugo gledao cene.
Prosle godine sam imao oko 80 000, legle su skoro neke pare al tako i cene u Vrtovima skocile, najbolje mi deluje ovo preko puta Pinka, ne bezim daleko od rodnog kraja, eventualno bi gledao Silvu, ali kolko vidim nece oni jos 2 godine da zavrse, ako ne i jace
 
Do pre godinu dana i Vrtove si mogao da uzmeš za taj novac, plus ako je prva nekretnina i PDV ne bi bilo toliko teško. Sad je već ludnica. Znam da sam pre 5 godina gledao Cerak Vinograde za 1000€ manje više sad je x2 lagano. Možda vidikovacki venac ali nisam dugo gledao cene.
A znas za kolko su mi nudili cetvorosoban stan 84 kvadrata pre 7 meseci? Za 169 000 i onda povracaj PDVA, al nisam ni mogao da razmisljam o tim parama tada, samo sam informativno pitao da mi srede cenu
 
Izasla je ponuda za odrzavanje zgrade prve faze od firme koja odrzava zgrade poput zgrada beograd na vodi (vista, parkview, terra, aria) , A blok, tri nove, Big residence, square 43 ...
Mislim da je investitor izabrao njih za odrzavanje do trenutka formiranja stambene zajednice.
Nakon formiranja Stambene zajednice u skladu sa zakonom o stanovanju i odrzavanju zgrada RS (glasnik 104/2016) stambena zajednica je slobodna
u izboru specijalizovanog privrednog drustva koje ce obavljati poslove ciscenja, odrzavanja i obezbedjenje objekta, garaze i spoljnih povrsina parcela.


Zasad je to ovako:
stambeno poslovni deo -- 0.48 e/m2
garazni deo 7e/ GM


u prevodu za trosoban stan negde blizu 5000 dinara mesecno izdatak.
Na kraju svake kalendarske godine ce izvrsiti promenu cena po formuli 70 % od povecanja minimalne cene rada. Tako stoji u napomeni.
U Westu je 0.98e/m2
 
Kako sam ja shvatio portir tu najvise podize cenu, da li hocemo portira samo jednu smenu (onda je to ta cena 0.48 eur) ako bi imali portira 24/7 onda je cena mnogo veca, valjda iznad 1eur. Ne mogu tacno da se setim ali tako nesto su mi rekli jos pre nekoliko meseci. Ta cena 0.48 mislim da je najniza i ona ukljucije portira u nocnoj smeni kao i odrzavanje/ ciscenje celog kompleksa. Mozda ja nisam nesto shvatio kako treba pa ako neko zna vise neka me ispravi. Meni je iskreno ok da imamo portira/cuvara samo nocu realno tada je i najpotrebnije. Takodje mi je ok da imamo nekoga ko ce sve odrzavati, cistiti sneg zimi, kositi travu leti... Ja sada zivim u kompleksu starom 4 god gde imamo samo osnovno ciscenje ulaza i horor film je kako je prljavo sve, travu niko ne kosi, djubre je na sve strane po kompleksu, zimi se sneg ne cisti... Iskreno mislim da je jako bitno da imamo nekoga ko ce to da nam radi sve.
 
Poslali su iz Finvesta ponudu Facility Pointa gde je detaljno napisano po stavkama šta je sadržano u cenu od 0,48 Eur/kvm + 7 eur/GM bez PDV-a, a za drugu fazu kad se uključe niža je cena... 0,37 eur/kvm... kada se vidi šta sve rade i šta se dobija, mislim da je to sve u redu ako ljudi žele da bude kao u hotelu...
 
Po starom dobrom običaju oni koji su kupili stan su zadovoljni i nije im (nam) skup ni stan ni održavanje a oni kojima jo ni ne razmišljaju o kupovini imaju puno negativnih komentara. Zgrada nije mala nije jednostavna za održavanje, ima tu kosenja održavanje biljaka dvorišta, krovova... i naravno čuvari. Sve to košta i ja to rado plaćam samo da sve bude uredno i ispravno. A i čuvare bi 24/7
 
ne znam za facility point, ali iz plato bezanija smo jedva izbacili first facility. jezivi su. australija / praziluk iz leskovac pedigre.
city facility nesto malo bolji ali isto lezi lebe da te jedem.
 
Ima dosta velikih stanova u ponudi. Cene su trenutno oko 2800 EUR/m2 sa PDV-om, to je zadnja informacija koju sam dobio od njih pre jedno mesec dana.
 
Hvala vam na informaciji. Verujem da ih je zato i mnogo. Smatram da su malo prenaglili s cenom, ali više ništa nije čudno na tržištu nekretnina u Beogradu.
 
Slažem se da je jača cena nego što bi trebalo da bude za Vidikovac, međutim po ponudi koju imaju na sajtu, vidi se da prodaju stanove i po toj ceni. Već su prodali nekoliko desetina stanova u trećoj fazi, a druga je maltene skroz rasprodata.

Malo im je jača cena od konkurencije (Silva i Buena Vista), ali su im rokovi izgradnje bliži, što možda objašnjava razliku. Videćemo koliko će Buena Vista i Silva koštati kad dođu do faze izgradnje u kojoj su Vrtovi.
 
Hvala vam na informaciji. Verujem da ih je zato i mnogo. Smatram da su malo prenaglili s cenom, ali više ništa nije čudno na tržištu nekretnina u Beogradu.
Napisao sam komentar gore, nudili su mi 84 kvadrata znaci cetvorosoban stan za 169 000, da sam znao da ce ovoliko da dignu cenu par meseci kasnije, digao bi kredit i kupio stan, a u ponedeljak kupujem stan preko puta Pinka u Solunskih Boraca, deluje mi skroz dobro projekat
 
Napisao sam komentar gore, nudili su mi 84 kvadrata znaci cetvorosoban stan za 169 000, da sam znao da ce ovoliko da dignu cenu par meseci kasnije, digao bi kredit i kupio stan, a u ponedeljak kupujem stan preko puta Pinka u Solunskih Boraca, deluje mi skroz dobro projekatni
Nisam znao da se tu nesto gradi. Kolika je tu cena? Kako se zove taj projekat uopste.
 
@nijeproblem, to je prihvatljiva cena za 84kv mada verujem da nisi pogrešio i za trenutnu lokaciju. Ako nije tajna jel taj stan preko puta pinka nova gradnja i koliko su tražili po kv?

 
@nijeproblem, to je prihvatljiva cena za 84kv mada verujem da nisi pogrešio i za trenutnu lokaciju. Ako nije tajna jel taj stan preko puta pinka nova gradnja i koliko su tražili po kv?

Nova gradnja, bas su skoro krenuli da grade, mislim da nema ni 20 dana, uzimam 64 kvadrata, sa 2 spavace sobe za 2100 kvadrat sa pdvom
 
IMG_0729.jpeg

Evo ovakav je raspored mog stana u toj novogradnji preko puta Pinka, ostalo je jos malo stanova 2100 kvadrat sa pdvom
 
Vrh