Šta je novo?

Vrtovi Ceraka [stambeni kompleks]

I vreme nece Ici u prilog. Danas je bilo lepo,a nisu radili...od sutra kisa. Nek puste kanalizaciju pa posle polako. Da se mozemo zvanicno useliti
 
Sumnjam da kanalizacija ima mnogo veze sa kašnjenjem radova ispred same zgrade i asfaltiranjem i skidanjem asfalta prilikom ulaska u garažu u nekoliko navrata i sporim postavljanjem kocki ispred samog ulaska u zgradu i sreðivanjem čitavog tog prostora.

Mislim da se proširuju kapaciteti kanalizacije zbog svih kompleksa iza i pored Vrtova i još tri faze Vrtova Ceraka, a ne da će prva faza da ugrozi funkcionalnost iste.

Moguće da je trebala neka cev da se instalira pa su kasnili sa početkom radova, ali to je moglo da su hteli da odrade i da sve bude asfaltirano i da se samo sačeka to parče na kom treba da se poveže kanalizaciona mreža.

Prisustvao sam i svedočio izvoðenju radova i sreðivanju prostora ispred objekta iste veličine ili čak 15-20 puta većih i ovakve stvari se odrade za 3-4 dana ako je hitno i ako je nekome u interesu da ispoštuje rok.

Drugo, zgrada je povezana na vodovodnu i kanalizacionu mrežu jer je mokri čvor u zgradi u funkciji.

Mislim da se više kasni zbog toga što kasne radovi u tom delu i investitor je sebi dao lufta od 3 meseca i nema razloga da radi u tri smene i sebe izlaže dodatnim troškovima.

Rok u ugovoru je jasno definisan 31.03.2024., ali marketinški mnogo bolje zvuči 31.12.2023. ali da se penali plaćaju od 01.04.2024. 😉

Treće, definisani penal su mnogo mali u ugovoru u odnosu na penale koji daju drugi investitori u slučaju probijanja rokova.
 
Rekli su da imaju informaciju Koju su cak I potvrdili da je useljenje od 18.03. Meni su rekli da ce biti u martu. Datum nisu konkretizovali. Totalni haos
 
Rekli su da imaju informaciju Koju su cak I potvrdili da je useljenje od 18.03. Meni su rekli da ce biti u martu. Datum nisu konkretizovali. Totalni haos
Ja sam pitao pre 2 nedelje i rekli su mi 15.03.2024.

U sredu ove nedelje su rekli 18.03. Pitao sam da li je to sada 100% sigurno da je 18.03. Oni kažu da jeste i da tada počinju finalnu primopredaju. E sada kojom dinamikom ja ne znam.

Ne bih baš rekao da je totalni haos jer su od početka profesionalni i kvalitetno su uradili stanove (videćemo još zvučnu izolaciju) i kao što sam i rekao 31.03. nije probijanje roka i rekao bih da su završili u roku za razliku od mnogih investitora. 31.12. je marketinški bolji rok.

S obzirom na dosadašnje iskustvo sa njima ne verujem baš da bi rekli 18.03. i još jednom potvrdili a da nije tako jer je profesionalnije da kažu da će biti 31.03. i da se ograde i da ih posle niko ne zove.

Naravni, vremenski uslovi, nepredviðene okolnosti itd. mogu to da promene. Na gradilišu je sve živa stvar i može da se desi i greška podizvoðača pa da je potrebna korekcija i slično...
 
Dobili su vlasnici stanova prve faze juče e-mail od investitora da će uskoro dobiti detaljne informacije i da će sledeće nedelje biti obavljena zvanična primopredaja stanova i useljenje.

Takođe, u petak i subotu neće biti moguć prustup zgradi. Pretpostavljam da rade finalno asfaltiranje.

Slike od juče.
IMG_2724.jpeg
IMG_2722.jpeg
IMG_2721.jpeg
IMG_2720.jpeg
 
Zadnja informacija, cene trenutno oko 2800-2900 sa PDVom :)
 
Bogami nisu daleko. Silva slične cene ima. Mislim da je Buena Vista trenutno niža (2450+PDV), ali da su tamo ostali samo veći stanovi.

Fasciniran sam činjenicom da je ovaj deo grada uspeo da postigne tolike cene, ali to svedoči donekle i o privlačnosti Vidikovca kao mikrolokacije očigledno :)
 
Svi se oni drze zajedno, Vrtovi su prodali vise od 60% sto znaci da su u plusu samo tako, sada mogu da stvljaju astronomske cena i da ne prodaju nista nije ih briga. Kada sve ovo padne za koju god cenu prodali ostatak to im je profit.
 
Zapravo logika je da svako prodaje za koliko može da proda, a izgleda da ti projekti i sa tim cenama nalaze kupce.

Pogledaj interaktivnu mapu stanova za treću fazu Vrtova i videćeš da se pola već prodalo.
 
Zapravo logika je da svako prodaje za koliko može da proda, a izgleda da ti projekti i sa tim cenama nalaze kupce.

Pogledaj interaktivnu mapu stanova za treću fazu Vrtova i videćeš da se pola već prodalo.
Apsolutno se slazem, samo nisam imao pojma da i ovde stanovi toliko kostaju. Mislim da se sada sa sigurnocu moze reci da su stanovi u bg 3000e/m2
 
I starogradnja je jezivo skočila u ovom kraju. Sad kad otvoriš oglase, stanovi u starogradnji u Cerak Vinogradima npr. koštaju od 2000-2400 EUR/m2. Jeftinije ima samo ako su u totalnom raspad stanju i zreli za full renoviranje. Ako toliko košta starogradnja, ja ne znam onda koliko novogradnja treba da košta...

Lokacija je dosta ishajpovana (u nedostatku bolje reči) zadnje 2 godine, možda i zato što u gradu zapravo ponuda i nije neka pa ovi projekti se čine povoljnim kupcima. Generalno će sve to biti super u perspektivi za lokalno stanovništvo jer će i njima cene stanova rasti kako lokacija postaje popularna - samo da to država isprati adekvatnom infrastrukturom :)
 
I starogradnja je jezivo skočila u ovom kraju. Sad kad otvoriš oglase, stanovi u starogradnji u Cerak Vinogradima npr. koštaju od 2000-2400 EUR/m2. Jeftinije ima samo ako su u totalnom raspad stanju i zreli za full renoviranje. Ako toliko košta starogradnja, ja ne znam onda koliko novogradnja treba da košta...

Lokacija je dosta ishajpovana (u nedostatku bolje reči) zadnje 2 godine, možda i zato što u gradu zapravo ponuda i nije neka pa ovi projekti se čine povoljnim kupcima. Generalno će sve to biti super u perspektivi za lokalno stanovništvo jer će i njima cene stanova rasti kako lokacija postaje popularna - samo da to država isprati adekvatnom infrastrukturom :)
Drugar je odrastao na vencu, skoro je do tamo ziveo, nikada nismo gledali na tu lokaciju pozitivno. Do skoro je bila… vuko… marketing je cudo. Uvek mi je u pamcenju ostaje koliko mi je vremena trebalo od autokomande do tamo. Plus one ulicice, kuce i sokaci… Iz centra nbg i da ne govorim. Ali kao sto si rekao svako kupuje iz nekog svog razloga, dok ljudi kupuju cena je takva.
 
Drugar je odrastao na vencu, skoro je do tamo ziveo, nikada nismo gledali na tu lokaciju pozitivno. Do skoro je bila… vuko… marketing je cudo. Uvek mi je u pamcenju ostaje koliko mi je vremena trebalo od autokomande do tamo. Plus one ulicice, kuce i sokaci… Iz centra nbg i da ne govorim. Ali kao sto si rekao svako kupuje iz nekog svog razloga, dok ljudi kupuju cena je takva.
zivim na vidikovcu ceo zivot i nikad nisam merio distancu od centra, nego obrnuto i mozda bi se selio u drugi grad ali u drugi deo grada nikad.
 
Drugar je odrastao na vencu, skoro je do tamo ziveo, nikada nismo gledali na tu lokaciju pozitivno. Do skoro je bila… vuko… marketing je cudo. Uvek mi je u pamcenju ostaje koliko mi je vremena trebalo od autokomande do tamo. Plus one ulicice, kuce i sokaci… Iz centra nbg i da ne govorim. Ali kao sto si rekao svako kupuje iz nekog svog razloga, dok ljudi kupuju cena je takva.

Ma isto, ja se sećam pre 15ak godina, Vidikovac je bio kraj sveta... S druge strane, svake godine ima dosta doseljavanja u BG, a ne mogu svi u centralnim opštinama živeti, tako da je ovo i na neki način prirodan proces razvoja metropole.
 
Vrh