Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 109 31,8%
  • Ne

    Glasovi: 207 60,3%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 7,9%

  • Ukupno glasača
    343
Priča mi kolega sad da je u njegovom kraju u zemunu jutros video 3 vojna Punta sa vojnim licima koja ispred zazličitih zgrada gde "čekiraju" neke spiskove. Jel to mobilizacija krenula ? :D
Spremaju se da upadaju po ovim stanovima što su bezbednjaci dobili nešto malo jeftinije od tržišne cene i proveravaju ko živi u njima. Sad guraju u skupštini zakon kojim im se retroaktivno zabranjuje da iznajmljuju te stanove. Ladno su u zakon stavili da minimum jednom godišnje se proverava ko živi u njima. Čisto ludilo mozga. Ne zna se šta je veće ludilo u toj priči, retroaktivna primena zakona ili to da ti neko upada u stan i provera ko živi u njemu.
 
Krajnje je glupo što su te stanove uopšte dobili u vlasništvo umesto u pravo korišćenja bez prava na otuđenje. Samo još jedna kupovina oružanih snaga da u slučaju bilo kakve nestabilnosti stanu na stranu režima a ne naroda.
 

у преводу, мораћемо од Грка да узимамо Мираже као прелазно решење када МиГ-ови заврше своје
 
Pa o t
Беше једна додела била на брзе прсте.
Pa o tome i pisem. Nekoliko devojaka mladjih od 30 godina su dobile stanove, koje ja poznajem, cak i trosobne. Imale su dojavu i ulogovale su se na vreme. E sad kako je moguce da neki visoki oficir pred penziju sa troje dece zivi u nekoj kasarni, a devojka od 25-26 godina koja se tek zaposlila bez kuceta i maceta ili sa kucetom dobije trosoban stan a prvi pomenuti ne nikada mi nece biti jasno. To su upravo novi stanovi u Zemunu pored Nove Galenike
 
Jasno ti je da nisi dao jasan odgovor a rekao bih i da nisi služio vojsku. Ipak se osim grabuljanja tamo rade i neke ozbiljne stvari. Ako imaš do 27 godina uverices se u to. Ako ne moći će neko tih godina da ti priča o tome.
E, boga ti, hajde pričaj ti malo meni koji sam prošao i vojsku i rat o tome?
Šta je to loše napisao?
Za vojni trok ispalio sam iz m48 3+6 metaka, obrisao kilometre staza, naribao se hodmika i wc... O sve me je to učinilo boljim i sposobnijim vojnikom, zar ne? Kad je počeo rat, nisam znao ništa što je bilo značajno da bi se prrživelo, već učio u hodu. Što je najgore, nisu ni starešine znale mnogo više. Odnosno, znali su, ali nisu umeli da razlikuju potrebno od nepotrebnog, nisu videli šta je suština a šta glupa forma. Danas je još gore.
 
Rumun:

Mikoyan - Gurevich MiG-29Ex FARRestorationMar 2022

Slikano na 57th Air Base "Captain Aviator Constantin Cantacuzino"

50-mig29rom.jpg

Samsung S24 Ultra => circle to search with AI - pronašao je ovaj avion u ovoj bazi.


Kliknite na link #50, pa ćete videti gde je slikano. Nije Kosovo*
Iskreno, pomislio sam da je, kao što je "slučajno" do hrvata 90-ih "zalutao" S300, tako i neki MiG-29 zalutao u Prištinu... :)
 
Vrh