Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 109 31,8%
  • Ne

    Glasovi: 207 60,3%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 7,9%

  • Ukupno glasača
    343
Priča mi kolega sad da je u njegovom kraju u zemunu jutros video 3 vojna Punta sa vojnim licima koja ispred zazličitih zgrada gde "čekiraju" neke spiskove. Jel to mobilizacija krenula ? :D
Не мора да значи да има везе са цивилним стварима, можда раде нешто сасвим треће.
 
Донације нису без неке намере, нпр. споља је финансиран програм "Присма" 2005. - 2009. који је после заиста огромне чистке старешинског кадра из војске, у смислу превременог пензионисања или отпуштања, требао да их "преквалификује" у нешто друго. Иако најављивана на велика звона, испоставило се да је то некакав курс од пар месеци, у коме су "преквалификовани" у пољопривреднике, пекаре, кафеџије..
 
mj0_3692_1721813352.jpg
mj0_3633_1721813352.jpg

mj0_3919_1721819294.jpg

Са данашње посете једној бази у Копненој зони безбедности можемо да видимо неке позитивне (коначно) промене а то је:
-нови шлемови са пикатини шинама за оптику итд.
-Аутоматску пушку М21 5,56мм
-Нове борбене ранчеве који имају и могућност да се убаци танк за воду са оном цевком (што омогућава да војник пије у покрету)
-Нове панцире и опасаче као и летњи комплет нове М10 униформе (у новој верзији)
Наравно сад можемо рећи то је због посете итд., мећутим то је сада постао хвала Богу стандард (иако многи више воле аутоматску пушку М70 7,62 мм, пошто сам користио и М21 и М70 мислим да зависи од намене а за патролне задатке је М21 боља) а пре свега да нема оних старих безвезних ранаца и шлемова и надам се да ће то увести и за војнике на служењу војног рока.
 
Priča mi kolega sad da je u njegovom kraju u zemunu jutros video 3 vojna Punta sa vojnim licima koja ispred zazličitih zgrada gde "čekiraju" neke spiskove. Jel to mobilizacija krenula ? :D
To su sigurno puntici Vojne ustanove Beograd 2 (pandan infostanu koji u Beogradu odrzava desetine hiljada stanova), a majstori su bili na nekoj intervenciji ili planiraju intervenciju
Screenshot_2024-07-24-22-35-34-013_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
 
Vrh