Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

w413prt657o61.jpg
 
Ima li vlasnika stanova u novoj zgradi/kuli?
Da li se zna kada će početi sa useljenjem?
 
Spolja kad se gleda deluje da je nova kula završena. Ali me ovaj detalj baš nervira - neimari nisu uradili trotoar na mestu koje su koristili kao ulaz u gradilište, pa je sad tu neuređeni komad zemlje koji je prekid u trotoaru i koji je uglavnom ispunjen sa dosta vode. Mora se ići ulicom, što je nezgodno sa kolicima.

20220402_083351.jpg
 
Bio bih zahvalan ako bi mi neko dao informacije u vezi kupovine stana u VK. Ovih dana ce izaći cene za fazu 6, s obzirom da ce zgrada biti gotova za 3 godine, interesuje me kakva je bila dosadasnja praksa. Da li se placa odmah sve, da li kapara prilikom potpisivanja ugovora, a ostatak kad bude zavrsena zgrada da ili kad?
 
Bio bih zahvalan ako bi mi neko dao informacije u vezi kupovine stana u VK. Ovih dana ce izaći cene za fazu 6, s obzirom da ce zgrada biti gotova za 3 godine, interesuje me kakva je bila dosadasnja praksa. Da li se placa odmah sve, da li kapara prilikom potpisivanja ugovora, a ostatak kad bude zavrsena zgrada da ili kad?
Vec za 6. fazu izlaze cene? Zar nije tek peta faza pocela. Zgrada 5 faze bukvalno ne postoji, nisu jos ni -2 nivo (garaze) uradili.

Zavisi kako planiras da kupis, ako uzimas stan na kredit dajes dogovoreno ucesce odmah, tj odmah po potpisivanju pred ugovora kod notara. A kredit ne moras cekati do kraja jer imaju projekto investiranje tako da ce ti banka koja i finansira ceo projekat dati kredit ranije.

Ako kupujes za kes mozes ici istom dinamikom, odmah potpises predugovor kod notara i platis prvu ratu, a drugu ratu tj ostatak das kada zgrada bude gotova. Tacno dinamiku tj velicinu rata mozes dogovoriti sa njima, mislim da su prilicno otvoreni za dogovor koji tebi odgovara.
 
Pozdrav.
Molim za pomoć i informacije da li je situacija bolja u VK ili su problemi pomenuti i dalje svakodnevica.
Značio bi mi komentar.
Hvala
 
Pozdrav.
Molim za pomoć i informacije da li je situacija bolja u VK ili su problemi pomenuti i dalje svakodnevica.
Značio bi mi komentar.
Hvala

Svakim danom je sve gore, rolo vrata na garazama crkavaju cesce nego dobro jutro od komsije! Curenja u garazi pri prvoj kisi, fasade ostecene. Samo nekoliko u moru problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Prosto neverovatno, da čovek odvoji novac da ulepša sebi život i na kraju bude doveden u situaciju da bude nemoćan i nema kome da se požali jer je briga samo njegova...
 
Nije baš tako crno kako ovde na forumu može da se pročita. Jeste, ima problema, kao i svuda. Ljudi na forumu se uglavnom žale, niko neće da dođe ovde i napiše kako je izolacija dobra, kako se buka ne čuje baš onoliko koliko bi čovek očekivao na gradilištu (sa zatvorenim prozorima), kako je igralište za decu ok, kako je gradnja generalno dobra (za sve ono što može da se nađe u Beogradu).

Curenja u garaži postoje, ali dobar deo tih curenja je zato što garaža nije još gotova (ulazi voda sa strane, gde je privremena ograda/zid), drugi deo je problem koji pokušavaju da reše (curenje sa površine). Vrata garaže jesu problem, jer često otkazuju (izgleda da nisu predviđena za taj obim saobraćaja). Verujem da će i to nekako da se reši.

Nisam video da je fasada oštećena?

VK su i dalje gradilište, treba i to imati u vidu.
 
Bio bih zahvalan ako bi mi neko dao informacije u vezi kupovine stana u VK. Ovih dana ce izaći cene za fazu 6, s obzirom da ce zgrada biti gotova za 3 godine, interesuje me kakva je bila dosadasnja praksa. Da li se placa odmah sve, da li kapara prilikom potpisivanja ugovora, a ostatak kad bude zavrsena zgrada da ili kad?

Najbolje da proverite sa prodajom, ali koliko znam moguće je plaćanje u ratama, prema fazama izgradnje, s tim što se deo plaća odmah (kapara). Ostatak ide prema fazama izgradnje i dogovoru sa prodajom.
 
Nije baš tako crno kako ovde na forumu može da se pročita. Jeste, ima problema, kao i svuda. Ljudi na forumu se uglavnom žale, niko neće da dođe ovde i napiše kako je izolacija dobra, kako se buka ne čuje baš onoliko koliko bi čovek očekivao na gradilištu (sa zatvorenim prozorima), kako je igralište za decu ok, kako je gradnja generalno dobra (za sve ono što može da se nađe u Beogradu).

Curenja u garaži postoje, ali dobar deo tih curenja je zato što garaža nije još gotova (ulazi voda sa strane, gde je privremena ograda/zid), drugi deo je problem koji pokušavaju da reše (curenje sa površine). Vrata garaže jesu problem, jer često otkazuju (izgleda da nisu predviđena za taj obim saobraćaja). Verujem da će i to nekako da se reši.

Nisam video da je fasada oštećena?

VK su i dalje gradilište, treba i to imati u vidu.


Curenja u garazi se mogu resiti tek kada se porusi i ponovo izgradi citavo dvoriste.

Krpez sa olucima koje postavljaju samo ce dovesti do porasta pecurki u garazi. Koliko bese ono kosta da se kupi garazno mesto?
 
Od firme koja se bavi održavanjem naselja je stigao detaljan tehnički izveštaj po kom se u sistemu za odimljavanje u slučaju požara javlja veliki nadpritisak kada se aktivira sistem. To znači da se vrata ka stepeništu neće moći otovriti u slučaju požara (zbog razlike u pritisku na stepeništu i u hodniku). A stepenište je jedini izlaz. Doduše, osigurači za te ventilatore često izgore (dakle, ne pregore, nego izgore), pa je za nadati se da se u slučaju požara protivpožarni sistemi neće upaliti, da bi mogli ljudi da se evakuišu. A investitor uspešno ignoriše i stanare, i upravnika, i firmu za održavanje kada se postavi pitanje o ovme. U smislu da ne odgovaraju na emailove.

Svi ostali problemi su manje ozbiljni kada čovek pročita ovo.
 
Postovani,

Da li je neko od stanara u mogucnosti ovde
javno da iznese samo koliki su racuni za Infostan i odrzavanje zgrade na mesecnom nivou ako nije problem.
 
Vrh