Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Jeste, to je rupa za 6. fazu.

Peta faza trenutno ovako izgleda:

IMG_0030.jpg



IMG_0029.jpg
 
Da li neko od stanara može da podeli informaciju da li se kopa temelj za fazu 6? Da li se uopšte radi na fazi 6? Hvala unapred
 
Ne aktivno kao na petoj.
Napravili su “rupu” za 6tu fazu i to je to. Ne znam da li ce raditi uporedo na obe faze, ili ce cekati kraj pete faze da startuju sestu.
 
Kako funkcionise upravnik u ovom kompleksu, da li postoji jedan upravnik za sve zgrade ili je po ulazu razlicit upravnik i ako je po ulazu ko onda odrzava dvoriste?
I da li neko zna da u soliteru ima recepcionar?
 
Kako funkcionise upravnik u ovom kompleksu, da li postoji jedan upravnik za sve zgrade ili je po ulazu razlicit upravnik i ako je po ulazu ko onda odrzava dvoriste?
I da li neko zna da u soliteru ima recepcionar?
U soliteru ne postoji recepcija, postoji izdvojena portirnica koja je zajednička za ceo kompleks.
Svaka zgrada tj. stambena zajednica ima svog profesionalnog upravnika (600 din. mesečno).
Za održavanje i nadzor zadužena je posebna firma, za šta se plaća poseban račun (0,65 €/m2).
 
Zamolila bih da mi neko napiše koja je procedura za podnošenje reklamacija investitoru.
 
Izgelda da ce 5 i 6 fazu raditi uporedno, stime sto ce 5ta faza ici malo brze od 6te faze, prodaja 6te faze krece polovinom Septembra, ocekivana cena m2 od 2800 do 3000 eura.

Kreditni kupci imaju opciju samo 20% ucesca posle potpisivanja predugovora i ostatak kad se zavrsi zgrada, nema ona fora 10% sto daju neke banke za prvi stan ili da date neku nekretninu pod hipoteku pa da idete bez uscesca.
 
Imamo problem sa kupatilskim vratima, pri prvom kontaktu sa vodom medijapan štoka je upio vodu, investitor je reklamaciju odbio s obrazloženjem da vrata iako se nalaze pored kade nisu predviđena da dolaze u kontakt sa vodom, već je projektom predviđeno da se tu postavi zavesa, a firma proizvođač vrata je odbila da bez posredovanja investitora uradi servis vrata, iako sam ih zamolila da servis urade o mom trošku. Druge firme odbijaju jer se ne bave servisom vrata drugih proizvođača. I tako već dva meseca.
Screenshot_20221006-153313_Gallery.jpg
Screenshot_20221006-153338_Gallery.jpg
 
Imamo problem sa kupatilskim vratima, pri prvom kontaktu sa vodom medijapan štoka je upio vodu, investitor je reklamaciju odbio s obrazloženjem da vrata iako se nalaze pored kade nisu predviđena da dolaze u kontakt sa vodom, već je projektom predviđeno da se tu postavi zavesa, a firma proizvođač vrata je odbila da bez posredovanja investitora uradi servis vrata, iako sam ih zamolila da servis urade o mom trošku. Druge firme odbijaju jer se ne bave servisom vrata drugih proizvođača. I tako već dva meseca.
Pogledajte prilog 146294Pogledajte prilog 146295
Ovo je standardno kod tih vrata, i da pljunes na njih odma se skida ta zavrsna folija, bas su shit kvalitet i kao da nisu predvidjena za kupatila, morao sam da menjam 2 st***. Vremenom se i od vlage/pare podigne ta folija.
 
Ovo je standardno kod tih vrata, i da pljunes na njih odma se skida ta zavrsna folija, bas su shit kvalitet i kao da nisu predvidjena za kupatila, morao sam da menjam 2 st***. Vremenom se i od vlage/pare podigne ta folija.
Vrata jesu lepa, ali mene bi tačno bilo sramota izgovoriti apsurd da kupatilska vrata nisu predviđena da dođu u kontakt sa vodom. Koliko sam shvatila kad sam se malo bolje informisala, taj deo bi trebalo da bude od druge vrste materijala kako bi bio otporan na vlagu, dok bi bi ovi elementi na tom mestu prilikom postavljanja trebalo da budu premazani zaštitom. Vidi se da tu nedostaje silikon, a nažalost se nismo setili da taj deo na vreme sami zaštitimo.
Screenshot_20221007-114231_Gallery.jpgScreenshot_20221007-114221_Gallery.jpg
 
Vrata jesu lepa, ali mene bi tačno bilo sramota izgovoriti apsurd da kupatilska vrata nisu predviđena da dođu u kontakt sa vodom. Koliko sam shvatila kad sam se malo bolje informisala, taj deo bi trebalo da bude od druge vrste materijala kako bi bio otporan na vlagu, dok bi bi ovi elementi na tom mestu prilikom postavljanja trebalo da budu premazani zaštitom. Vidi se da tu nedostaje silikon, a nažalost se nismo setili da taj deo na vreme sami zaštitimo.
Pogledajte prilog 146362Pogledajte prilog 146363
Vrata moraju imati bar kakvu takvu zaštitu od kontakta sa vodom a kupatilska naročito zbog stvaranja pare i kondenzata.
Izgovor da je projektom predviđeno da bude zavesa pokreće pitanje zašto zavesa nije izvedena projektom?!
 
Imamo problem sa kupatilskim vratima, pri prvom kontaktu sa vodom medijapan štoka je upio vodu, investitor je reklamaciju odbio s obrazloženjem da vrata iako se nalaze pored kade nisu predviđena da dolaze u kontakt sa vodom, već je projektom predviđeno da se tu postavi zavesa, a firma proizvođač vrata je odbila da bez posredovanja investitora uradi servis vrata, iako sam ih zamolila da servis urade o mom trošku. Druge firme odbijaju jer se ne bave servisom vrata drugih proizvođača. I tako već dva meseca.
Pogledajte prilog 146294Pogledajte prilog 146295
Zamolila bih ako neko može da nam preporuči stolara ili nekoga ko bi mogao ovaj deo kvalitetno da zameni. Vrata su MDF farbana poliuretanskom bojom dim 90/220. Hvala.
 
jako me boli što ti soliteri neće biti isti, nego će biti različitih gabarita i visina
 
Vrh