Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

1.832 EUR/kvm sa PDV bio 3-soban stan ka ulici II sprat, u I fazi. Naravno, cene idu na više. Ako NBG ide po 2.400+ biće i ovde...
 
Ako je stvarno tačno da je druga faza već dobrim delom rasprodata, onda je moguće da u 3. bude oko 2000. Garaže su već dostigle cenu kao na NBG i na Vračaru.

Taj koncept se očigledno traži i ima dosta ljudi koji su spremni da plate. Jeftinije varijante će uvek postojati pa ko šta voli.
 
Malo zimskih fotografija

Faza 1 zastakljivanje skoro gotovo. Počela montaža skela sa strane parka.






Faza 2 polako izlazi iz zemlje.



I danas je bilo radnika na gradilištu u obe faze.
 
Me znam samo cemu se nadaju ovi koji su kupili stanove u uglu... severno orjentisani stanovi + u ćošku...svetla bez!! Pogotovo ovi na nižim spratovima. Stanova u ponudi koliko hoćeš... čak i prva faza nije kompletno rasprodata... ka unutrašnjosti nije ni bilo u ponudi. Cena 1700-1850... dvosoban stan 47-48m2 ka Bilećkoj od 86-89k... ne znam samo koja je logika da stan na sedmom spratu bude skuplji od onog na trećem, četvrtom...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500105#p500105:bjwvckx7 je napisao(la):
lima » Uto Dec 12, 2017 2:11 am[/url]":bjwvckx7]Me znam samo cemu se nadaju ovi koji su kupili stanove u uglu... severno orjentisani stanovi + u ćošku...svetla bez!! Pogotovo ovi na nižim spratovima. Stanova u ponudi koliko hoćeš... čak i prva faza nije kompletno rasprodata... ka unutrašnjosti nije ni bilo u ponudi. Cena 1700-1850... dvosoban stan 47-48m2 ka Bilećkoj od 86-89k... ne znam samo koja je logika da stan na sedmom spratu bude skuplji od onog na trećem, četvrtom...

Ja sam konkretno kupio severno orijentisan stan zato što sam hteo. Najviše mi odgovara indirektno osvetljenje severne strane koje je meni lično najprijatnije.

Tako da se nadam da sunce neće na sever da ode :lol:
 
lima":fgrinm4o je napisao(la):
Beoprojekt prvi lepe zgrade u vojvode stepe 214 i 232... 1700-1750e/m2. Investitor neki čudak, ali nije loša priča. Bolji raspored nego u vk... ali obrni-okreni, parking je veliki problem svuda, a nemaju svi 10k evra za garažu. Kolaps u najavi u vojvode stepe...

Nemaju svi 10.000€ ali imaju 2-3000 za limenka i za gorivo, kao i drskost da parkiraju gde stignu?

E zato nam grad lici na sta lici.

No valjda ce se jednom i ovde krenuti u obracun sa bahatim i neporopisno parkiranim...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500108#p500108:1ft5xa6j je napisao(la):
lima » Uto Dec 12, 2017 1:16 am[/url]":1ft5xa6j]Beoprojekt prvi lepe zgrade u vojvode stepe 214 i 232... 1700-1750e/m2. Investitor neki čudak, ali nije loša priča. Bolji raspored nego u vk... ali obrni-okreni, parking je veliki problem svuda, a nemaju svi 10k evra za garažu. Kolaps u najavi u vojvode stepe...
vojvode stepe 232... 1700-1750e/m2., gledam sa terase radove od kada su poceli, ne da ne bi kupio nego moram i da se selim odavde jc cu gledati komsiju kako pere zube i sa kojim kaladontom, samo sto se ne udje u dnevnu sobu sa moje terase, a da ne pricam, da kada su kopali naisli su na bunar koji po pricama starijih ljudi koji su tu skoro 70 godina, postoji od vajkada.

Pa spavati iznad bunara za 1750e i nije neki luks.
 
Ja sam bio vrlo ogorčen na prodaju u VK ali kao što mi NonForumMan reče u nekom od prethodnih postova "stpljenja i biće sve OK". I na kraju sve OK, javiše se ljudi i ja potpisao ugovor. Treba biti uporan i gledajte savetnika prodaje a ne savetnicu. Izvinjavam se savetnicama ali su po meni vrlo podbacile. Meni se nisu svideli preostali stanovi u I fazi pa sam "stao u red" za drugu. Na kraju su stvarno sve ispoštovali, i garaže za kupce iz prve faze i nas koji smo "stali u red" za drugu. Videćemo kako će biti dalje...
 
Drago mi je da si potpisao ugovor! Čestitam!

I ja mogu da potvrdim da su bili malo spori, ali jesu sve ispoštovali (za sada).
Ja sam konkretno čekao parking u fazi dva, obećali su mi da će me zvati među prvima što i jesu. Kao i sve ostalo, recimo, tražio sam izmene u stanu, o mom trošku naravno, opet, potrajalo je malo, ali smo se na kraju sve dogovorili.

Od mene sve preporuke za investitora i savetnike za prodaju. :wink:
 
Јако озбиљна прича, само невероватно звучи да су сви станови орјентисани ка унутрашњости тако брзо продати. Тренутно је слободно још 2 стана из прве фазе и 10-так из друге. Цена за прву фазу коректна, друга + 100 евра по квадрату.

Проблем станова из прве фазе који гледају ка унутрашњости комплекса је што су скоро сви северно орјентисани. По мени јако велики недостатак. Цена гаражног места од 10.500 до 13.000 евра, што рецимо уз двособан стан од 48м2, доводи до цифре од готово 100.000 евра.

Сто се тиче станова, солидни, на први поглед допадљиви, али не баш функционални.

Показни стан је одличан, али даје потенцијалним купцима прилично лажну слику фактичког стања.
 
Malo slika sa gradilišta...

"U petak 1. decembra su studenti Građevinskog odseka u okviru praktične nastave za predmet Organizacija građenja posetili gradilište "Voždove kapije" u ulici Vojvode Stepe na Voždovcu.

Studenti su se upoznali sa tehnologijom izvoženja radova, načinom organizacije gradilišta i merama zaštite na radu.

Ovo gradilište čiji je investitor Novi Dom RED je jedno od najbolje uređenih gradilišta u Beogradu."

Izvor: http://vggs.rs/gradjevinski_odsek/smer_ ... 62017.html
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500121#p500121:1sg1qho9 je napisao(la):
laki72 » Uto Dec 12, 2017 4:45 am[/url]":1sg1qho9]
lima":1sg1qho9 je napisao(la):
Beoprojekt prvi lepe zgrade u vojvode stepe 214 i 232... 1700-1750e/m2. Investitor neki čudak, ali nije loša priča. Bolji raspored nego u vk... ali obrni-okreni, parking je veliki problem svuda, a nemaju svi 10k evra za garažu. Kolaps u najavi u vojvode stepe...

Nemaju svi 10.000€ ali imaju 2-3000 za limenka i za gorivo, kao i drskost da parkiraju gde stignu?

E zato nam grad lici na sta lici.

No valjda ce se jednom i ovde krenuti u obracun sa bahatim i neporopisno parkiranim...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Treba da Vas bude sramota kada se tako izražavate. "Limenke" od 2000-3000 evra su dostupne samo ljudima koji imaju tu magičnu prosečnu platu ili više (a to je samo manje od 20% svih zaposlenih) i štede godinama za njih. Za 90% ljudi kredit za stan je doživotna obaveza. Naravano da nemaju da daju za garažu 1/3 ili 1/4 cene celog manjeg stana. Ako neka ima porodicu auto je obaveza a ne luksuz. Dok je garaža stvarno samo luksuz za ekstra bogate. Zbog same te činjenice da kvadrat garaže košta manje više isto kao kvadrat stana ako ne i više, što je potpuno suludo.
 
Почели су да постављају фасадне плоче на зграду бр. 7 у Отокара Кершованија.
fab93440664ccadb7eb6d15fe3bf027a.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500121#p500121:jtjskf00 je napisao(la):
laki72 » 12 Dec 2017 05:45[/url]":jtjskf00]
lima":jtjskf00 je napisao(la):
Beoprojekt prvi lepe zgrade u vojvode stepe 214 i 232... 1700-1750e/m2. Investitor neki čudak, ali nije loša priča. Bolji raspored nego u vk... ali obrni-okreni, parking je veliki problem svuda, a nemaju svi 10k evra za garažu. Kolaps u najavi u vojvode stepe...

Nemaju svi 10.000€ ali imaju 2-3000 za limenka i za gorivo, kao i drskost da parkiraju gde stignu?

E zato nam grad lici na sta lici.

No valjda ce se jednom i ovde krenuti u obracun sa bahatim i neporopisno parkiranim...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Бесконачно пута сам рекао и још толико ћу рећи

Паркинг места да се продају уз станове и крај нема ту шта да се раздваја
 
Interesantan je fenomen investiranja u kupovinu automobila i garažnih mesta u Srbiji. Automobili starenjem rapidno gube na vrednosti, ugl. 50 posto cene u periodu od 5 godina, 80 posto u periodu od 10 godina, posle 15 godina postaju skoro bezvredni. Garažna mesta ugl. ne gube na vrednosti, naročito na atraktivnim lokacijama, čak im ponegde vrednost teoretski može porasti. Uz to, garažno mesto može ponegde i da se rentira.

Pri tom, niko neće da kupi garažno mesto, svi kupuju automobile, pojedine porodice i po više komada, a da im to često i nije neophodno.
 
Нисмо ми тај тип да као лудаци купујемо кола ал третирамо као инвестицију код нас то се користи док се не распадне, што је по мом мишљењу и правилно. Али то да, паркинг местом не можеш баш да се курчиш около па нико неће да купи поготово по апсурдним ценама
 
Nisam baš siguran da nema mnogo ljudi koji prodaju svoj, desetak godina star automobil koji se uopšte ne raspada i značajno doplaćuju noviji, prvenstveno zbog nekog primitivnog prestiža, što uopšte nije stvaran prestiž.
Garažna mesta i nisu toliko enormno skupa, kao što se stalno priča. Recimo, jedno parking mesto zauzima najmanje 15 kvm plus još 10 kvm za pristupno kretanje i košta recimo oko 5000 evra, što investitoru ne donosi značajnu zaradu, za razliku od stambenih kvm koji donose zaradu i po nekoliko puta u odnosu na uloženo. Pri tom, rentiranjem garažnog mesta u Belvilu ili u centru po ceni od 50 evra mesečno, investicija se može otplatiti kroz svega 7, 8 godina dok je period otplate investicije u stan trenutno ugl. preko 30, 40 godina u Bg-u po tržišnim cenama rentiranja, pa mnogi kupuju stanove.
 
Vrh