Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470466#p470466:21qkggbx je napisao(la):
DusanBG » Čet Avg 10, 2017 12:15 pm[/url]":21qkggbx]sve ove cene će u narednih godinu do godinu i po da udare u plafon i verujem da se koriguju po negde i na niže ili će ostati dugo neprodatih stanova. Jednostavno sada je u razradi brdo novih projekata i kada odjenom dođe nekoliko hiljada stanova u ponudu neće više moći svaki kvart da na kraju gura stanove ka 2000 eur...

Ja se Dušane najiksrenije nadam da ste u pravu... Trenutni obim ponude nije toliki da može da utiče na korekciju cene, krediti jesu povoljniji nego što su bili ranije, a ako tome dodamo I (neočekivano veliki) broj keš kupaca, jasno je kako prodavci sada formiraju cenu kvadrata... Ako je istina to što ste napisali da je u razradi veliki broj novih projekata, onda će kupci biti na dobitku po pitanju niže cene, većeg izbora, kvalitetnije gradnje...
 
Slikano 3.9.2017.
Počeli da kopaju rupu za garažu druge faze, a zgrade iz prve faze polako se "crvene" ka vrhu.
Šta znam, deluju skladno građevine, ali definitivno malo previsoke za moj ukus i taj kraj.
 
Malopre ih zvao, nisu jos prodali dvosobne stanove, ali su zato garazu celu rasprodali, u sledecoj lameli garaza ce biti skuplja, cena garaze u lameli 1 je 8500e.

Ne pitah ih da li moze iz Lamele 2 kroz garazu da se prodje u Lamelu 1.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=475529#p475529:2h3i8165 je napisao(la):
srdjanprpa » Pon Sep 04, 2017 11:11 am[/url]":2h3i8165]Malopre ih zvao, nisu jos prodali dvosobne stanove, ali su zato garazu celu rasprodali, u sledecoj lameli garaza ce biti skuplja, cena garaze u lameli 1 je 8500e.

Ne pitah ih da li moze iz Lamele 2 kroz garazu da se prodje u Lamelu 1.

Može, sve garaže će biti spojene. Jedino treba prošetati oko 30m, što i nije kraj sveta, a i dobro je za zdravlje. :D
 
Da li je neko sa foruma kupio stan u I fazi? Ako jeste, da li su investitori voljni da podignu vrednost koja se isplaćuje iz kredita kako bi učešće bilo manje?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470466#p470466:34ucs296 je napisao(la):
DusanBG » Čet Avg 10, 2017 12:15 pm[/url]":34ucs296]sve ove cene će u narednih godinu do godinu i po da udare u plafon i verujem da se koriguju po negde i na niže ili će ostati dugo neprodatih stanova. Jednostavno sada je u razradi brdo novih projekata i kada odjenom dođe nekoliko hiljada stanova u ponudu neće više moći svaki kvart da na kraju gura stanove ka 2000 eur...

Dušane, može li predlog nekog iole ozbiljnog projekta sa sličnim cenama? ...ili ima li ko informaciju o nekom pristojnom projektu u bliskoj budućnosti? Ovi iz CBRE su stvarno preterali! Već 5 meseci im druga faza počinje "sledeće nedelje" ili "od prvog"... Čekaju ovo, čekaju ono a skoro sam došao do infomracije da su najatraktivniji stanovi već "rezervisani za VIP klijente". Po priči prodavaca najveća potražnja je za najveće stanove i penthouse i toga navodno neće ni biti u ponudi kad "krene prodaja". Ako je to istina, priča o tome da se čeka početak prodaje je da se privuku ljudi za manje atratktivne stanove. Ako se uzme u obzir da "duguju" garažna mesta ljudima iz prve faze te da su ovi "VIP klijenti" sigurno uzeli i garaže, verovatno je rasprodat tj. "rezervisan" i prvi nivo garaža... Ima li neko slične informacije? Smatram da su vrlo neprofesionalni u prodaji a ako je i ovo što sam napisao tačno, onda su stvarno preterali! Da li je dozvoljeno da obmanjuju kupce sa pričom da se čeka početak prodaje a da navodno već naveliko prodaju za tzv. VIP klijente? Kako uopšte znati da li ste i koji na listi i da li će uopšte da vas pozovu? Sve se krije i nikad nemaju uvid ali "da, da, zvaćemo vas mi...". Zato pitam ima li ko predlog pristojnog projekta jer bih voleo da zaobiđem CBRE. Hvala!
 
Ma da potrebna je nevidjena veza da se kupi stan u izgradnji po 1800€ sa Turskim pločicama prve klase i gips-karton pregradnim zidovima u kompleksu ususkanom međju nelegalno nadzidanim kućicama :roll: naročito ovi koje interesuju penthouse-i...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=479434#p479434:3lix0j5a je napisao(la):
miodragmiki » Čet Sep 21, 2017 7:57 pm[/url]":3lix0j5a]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470466#p470466:3lix0j5a je napisao(la):
DusanBG » Čet Avg 10, 2017 12:15 pm[/url]":3lix0j5a]sve ove cene će u narednih godinu do godinu i po da udare u plafon i verujem da se koriguju po negde i na niže ili će ostati dugo neprodatih stanova. Jednostavno sada je u razradi brdo novih projekata i kada odjenom dođe nekoliko hiljada stanova u ponudu neće više moći svaki kvart da na kraju gura stanove ka 2000 eur...

Dušane, može li predlog nekog iole ozbiljnog projekta sa sličnim cenama? ...ili ima li ko informaciju o nekom pristojnom projektu u bliskoj budućnosti? Ovi iz CBRE su stvarno preterali! Već 5 meseci im druga faza počinje "sledeće nedelje" ili "od prvog"... Čekaju ovo, čekaju ono a skoro sam došao do infomracije da su najatraktivniji stanovi već "rezervisani za VIP klijente". Po priči prodavaca najveća potražnja je za najveće stanove i penthouse i toga navodno neće ni biti u ponudi kad "krene prodaja". Ako je to istina, priča o tome da se čeka početak prodaje je da se privuku ljudi za manje atratktivne stanove. Ako se uzme u obzir da "duguju" garažna mesta ljudima iz prve faze te da su ovi "VIP klijenti" sigurno uzeli i garaže, verovatno je rasprodat tj. "rezervisan" i prvi nivo garaža... Ima li neko slične informacije? Smatram da su vrlo neprofesionalni u prodaji a ako je i ovo što sam napisao tačno, onda su stvarno preterali! Da li je dozvoljeno da obmanjuju kupce sa pričom da se čeka početak prodaje a da navodno već naveliko prodaju za tzv. VIP klijente? Kako uopšte znati da li ste i koji na listi i da li će uopšte da vas pozovu? Sve se krije i nikad nemaju uvid ali "da, da, zvaćemo vas mi...". Zato pitam ima li ko predlog pristojnog projekta jer bih voleo da zaobiđem CBRE. Hvala!

Spremaju još uvek kompletnu dokumentaciju za prodaju. Ima tu dosta posla pa pretpostavljam da zato još nisu spremni. A ja nešto ne verujem da se stanovi čuvaju za VIP kupce. Ja sam konkretno jedan od onih koji čeka garažu u fazi 2, a ima(ću) stan u fazi 1 i ja još uvek čekam da me zovu za parking. Da se dobri stanovi uvek rasprodaju brzo na početku jeste istina, ali opet zavisi šta želiš. Ja sam stan nedavno uzeo, i to je bio baš onaj koji mi je odgovarao, a bio sam među poslednjima koji su ga uzeli. Tako da sve zavisi. Vole oni iz prodaje da malo naprave priču kako su već 75% stanova prodali da bi podigli hype malo... Tako da samo malo strpljenja i biće sve ok :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=479443#p479443:bebwlzvl je napisao(la):
niki » Čet Sep 21, 2017 8:41 pm[/url]":bebwlzvl]Ma da potrebna je nevidjena veza da se kupi stan u izgradnji po 1800€ sa Turskim pločicama prve klase i gips-karton pregradnim zidovima u kompleksu ususkanom međju nelegalno nadzidanim kućicama :roll: naročito ovi koje interesuju penthouse-i...
Ja nisam uzeo trosoban zbog loše orjentacije, ubedili me da čekam II fazu. Skoro mi prijatelj reče da su sve penthouse i stanove ka unutrašnjosti u II fazi rezervisali za svoje ljude... Običnim "smrtnicima" prodaju priču da se "nešto čeka" i "evo samo što nije" a prvi koji bude pozvan će dobiti ponudu samo ka Bilećkoj i garažu u fazi III....navodno :notok: :bash:
 
Ako im tako dobro ide, što onda ne dižu faze brže?

Kapije su (po meni) kompleks sa najboljom strukturom stanova trenutno, bar što se tiče dvosobnih i trosobnih. Ali 1.800 evra sa pogledom na Bilećku i Generala Rašića, hvala, ali ne hvala.

Pričamo o više od 120.000 evra za pogled na šupe, salonit i metalne garaže, na Voždovcu. Na onoj industriji će sigurno u narednim godinama nići neka in your face zgrada od 6+1 spratova na 15 i kusur metara od Kapija. Po meni to ne vredi tog novca. Radi se o odluci koja se donosi par puta u životu (često i jednom), i da završiš, prvo, nekoliko godina na gradilištu (što je i prihvatljivo), pa onda okružen onom ćumezanom, i na kraju da ti na 15 metara dignu zgrade oko tebe koje će te potpuno zatvoriti. Meni je to van pameti.

Verujem da ima dosta ljudi kojima ne smeta da kad pogledaju kroz prozor vide drugu zgradu ispred face, meni je za ove pare to no no.

1.800 evra vrede svi delovi kompleksa okrenuti ka unutra i što dalje od Vojvode Stepe. A 120k za stan prema Stepi (a verovatno će i da dignu cene za poslednje faze) da me trese tramvaj ceo dan, 'aj ćao.

Ne znam, pratio sam A Blok, Aveniju, pored Westa sam prolazio svaki dan, realno precenjeno je sve. Lokacijski i prostorno Avenija još izgleda i najbolje (ali sa sigurnom tendencijom pogoršanja) i struktura stanova je dobra. A Blok, užas sa onim pripijenim zgradama.

Prva zgrada u Westu mi je bila jedna od najlepših novogradnji i bila je nekako ušuškana između APC-a i onog zelenila (jeste šipražje, ali je bar zeleno), ali ispade na kraju sve zakrmačeno maks. Još i prometna ulica otvorena uz samu zgradu. I sve to za 2k evra po kvadratu?

Mislio sam da su preterivanje priče da velik broj stanova uzimaju na slepo gastarbajteri i perači novca, ali sve više mislim da sam pogrešio. Jer po ovoj ceni stan i može da se kupi samo na slepo, preko sajta i uz mili glas i stas zavodljive menadžerke prodaje.

Sviđaju mi se Kapije i ceo taj koncept kondominijuma, ali ako završiš sa pogledom ka dvorištu. Ne bih dao novac za pogled ka ovim monstrumima.

 
Gledao sam Voždove kapije i bio blizu odluke o kupovini ali...
Realno pokazni stan je tako napravljen da dovodi u zabludu kupca, veliki stakleni otvor u dnevnoj sobi ne postoji, u većim stanovima će biti još gore, preko 7 metara tunela od ulaznih vrata do prvog stakla na terasi bez bočnog izvora svetla..
Čudno je i da nisu napravili garaže u dva nivoa u prvoj fazi.
Takođe 5 godina gradilišta ne gine a odabir strane je lutrija jer će se desiti da se sadašnja Zastava auto takođe zida sa 6 spratova bez puno uvlačenja.
Sa druge strane verujem da će objekat biti izgrađen, doduše u osrednjem standardu, energetska efikasnost C, demit i slično...
Teško je biti pametan u Beogradu oko izbora nekretnine, pogotovo u izgradnji

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Po informaciji koju imam, II faza će biti dostupna malom broju srećnika :( Gledao sam i ja mnogo ali u BG ponude i da nema. Bar ne ozbiljne... Mali "STR i SZR investitori" šminkaju objekte sa "skupim" sanitarijama. Stanovi od 70-ak kvm oblika potkovice sa 18 kvm hodnika i terase po 2000 eur/kvm... Garaže sa kojekakvim liftovima, klackalicama i sl. od po 15.000 eur... To je po meni ozbiljna patnja. :notok: U Starine Novaka si priključen na auspuh za cca 2.500 eur/kvm... Blokovi?... bili i ostali... Pa onda biti pametan... :bash: Ostaje mi da se nadam toj famoznoj drugoj fazi koja će valjda biti i pre planiranog... :?
 
miodragmiki":2y2xvt9x je napisao(la):
Po informaciji koju imam, II faza će biti dostupna malom broju srećnika :( Gledao sam i ja mnogo ali u BG ponude i da nema. Bar ne ozbiljne... Mali "STR i SZR investitori" šminkaju objekte sa "skupim" sanitarijama. Stanovi od 70-ak kvm oblika potkovice sa 18 kvm hodnika i terase po 2000 eur/kvm... Garaže sa kojekakvim liftovima, klackalicama i sl. od po 15.000 eur... To je po meni ozbiljna patnja. :notok: U Starine Novaka si priključen na auspuh za cca 2.500 eur/kvm... Blokovi?... bili i ostali... Pa onda biti pametan... :bash: Ostaje mi da se nadam toj famoznoj drugoj fazi koja će valjda biti i pre planiranog... :?
Jel to više nema slobodnih stanova u prvoj fazi?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486035#p486035:3j90w6xx je napisao(la):
cloud041 » Čet Okt 19, 2017 3:35 pm[/url]":3j90w6xx]
miodragmiki":3j90w6xx je napisao(la):
Po informaciji koju imam, II faza će biti dostupna malom broju srećnika :( Gledao sam i ja mnogo ali u BG ponude i da nema. Bar ne ozbiljne... Mali "STR i SZR investitori" šminkaju objekte sa "skupim" sanitarijama. Stanovi od 70-ak kvm oblika potkovice sa 18 kvm hodnika i terase po 2000 eur/kvm... Garaže sa kojekakvim liftovima, klackalicama i sl. od po 15.000 eur... To je po meni ozbiljna patnja. :notok: U Starine Novaka si priključen na auspuh za cca 2.500 eur/kvm... Blokovi?... bili i ostali... Pa onda biti pametan... :bash: Ostaje mi da se nadam toj famoznoj drugoj fazi koja će valjda biti i pre planiranog... :?
Jel to više nema slobodnih stanova u prvoj fazi?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Ima još par dvosobnih i trosobnih.
 
Zbog čega onda treba veza za 2. fazu?

Meni je ovaj projekat jedan od boljih u BG ali lokacija je malo diskutabilna. Jel se zna šta će biti na mestu Zastava servisa?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ljudi čekaju drugu fazu zbog toga što im ne odgovaraju stanovi koji su preostali, orijentacija, spratnost, struktura, nema više parkinga itd.
Mada smatram da treba iskoristiti priliku za te stanove jer su ipak povoljniji nego što će biti sve sledeće faze.
 
Naravno da će kasnije biti skuplje ali računaj da ćeš "samo" 5 godina imati bagere i kamione pod prozorom. Ukoliko se priča zaokruži u zamišljenu celinu, verujem da će završna faza biti oko 2500 tj. malo jeftinije od gardena.

Drugar mi kaže da su garaže u 2. fazi 10-12k.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
2500e/m2? Da li ste poludeli? Ovo je neka manija, ljudi pamet u glavu Za tu lokaciju meni je i Stepa bila preskupa.
 
Ako sad stan koji će biti na gradilištu narednih 5 godina prodaju za 1700-1800, ne vidim zašto u finalnoj fazi, kada se ceo kompleks završi, parkovi srede i svi lokali prorade, ne ode preko 2000. Možda sam malo preterao sa 2500 ali biće preko 2200 i prodaće se. Jeste ta lokacija bzv ali nema baš po BG na svakom ćošku kondominijuma zatvorenog tipa, sa ogromnim privatnim parkom.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ja sam mislio da se u ovakvim situacijama dozvole vade za ceo projekat odjednom a ne za svaku zgradu posebno. Tačno je da taj nastup budi sumnju ali slično je kod svih novih projekata u BG.

Meni ovaj investitor lično uliva sigurnost ali ostavljam mogućnost da projekat stane usled slabog interesovanja. Cene m2 u BG su poslednje dve godine nerealno napumpane.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Jel to ni jedan trosoban stan ne gleda na unutrašnjost kompleksa?

Koliko je skočio m2 u drugoj fazi? Garaže su otišle preko 10.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Vrh