Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Nema mrežnih portova u pokaznom stanu. Svaki kupac može da podesi priključke kako njemu odgovara, a verujem da provlačenje mreže ili bar ostavljanje bužira nije problem za izvođača. Pitao sam to jer želim modularne utičnice sa više utičnih mesta.

Što se gipsanih zidova tiče, sa svake strane zida su po dva gipsana panela i sve je prilično čvrsto. Uz dobre tiplove za gips, može i slon da visi sa zida.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=440313#p440313:23vb2aeh je napisao(la):
Nikolap011 » Čet Mar 16, 2017 2:25 pm[/url]":23vb2aeh]Pozdrav svima. Danas sam bio da pogledam pokazni stan i da se raspitam o stanovima koji me zanimaju. Verovali ili ne, svi stanovi iz I faze su već prodati. II faza počinje da se gradi u junu ove godine i rok za završetak je 14 meseci. Niz se nastavlja u Bilećkoj ulici. Moram da primetim da su kada i wc šolja u kupatilu neke srednje klase, vodokotlić je ugradni i nije Geberit (što mi jako smeta). Hansgrohe su baterije. Postoji mogućnost ugradnje podnog grejanja u kupatilu u penthausima, ali ne i na nižim spratovima. Keramika koja je ugrađena deluje osrednje (turski proizvođač), ali je keramičar dobro uradio svoj posao te nema neravnina niti viška fug mase. Utičnice i prekidači su LeGrand. Sabirnica za centralno grejanje je u hodniku svakog stana. Stolarija deluje dosta dobro, aluminijumska sa termo prekidom. Pregradni zidovi u stanovima su gipsani. Sve u svemu, malo viša cena za taj kvalitet.
Za koje stanove si se interesovao i koja je cena? Vidim da si upucen, pa me interesuje tvoje misljenje koja bi realna cena stana bila na toj lokaciji za kvalitet koji nude? Hvala!
 
Litota":g63b78r5 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=440313#p440313 je napisao(la):
Nikolap011 » Čet Mar 16, 2017 2:25 pm[/url]":g63b78r5]Pozdrav svima. Danas sam bio da pogledam pokazni stan i da se raspitam o stanovima koji me zanimaju. Verovali ili ne, svi stanovi iz I faze su već prodati. II faza počinje da se gradi u junu ove godine i rok za završetak je 14 meseci. Niz se nastavlja u Bilećkoj ulici. Moram da primetim da su kada i wc šolja u kupatilu neke srednje klase, vodokotlić je ugradni i nije Geberit (što mi jako smeta). Hansgrohe su baterije. Postoji mogućnost ugradnje podnog grejanja u kupatilu u penthausima, ali ne i na nižim spratovima. Keramika koja je ugrađena deluje osrednje (turski proizvođač), ali je keramičar dobro uradio svoj posao te nema neravnina niti viška fug mase. Utičnice i prekidači su LeGrand. Sabirnica za centralno grejanje je u hodniku svakog stana. Stolarija deluje dosta dobro, aluminijumska sa termo prekidom. Pregradni zidovi u stanovima su gipsani. Sve u svemu, malo viša cena za taj kvalitet.
Za koje stanove si se interesovao i koja je cena? Vidim da si upucen, pa me interesuje tvoje misljenje koja bi realna cena stana bila na toj lokaciji za kvalitet koji nude? Hvala!
Ja sam bio pre dve nedelje i raspitivao se za trosobne i tada je cena bila od 1700 do 1850 sa PDV-om za preostale stanove. Inace, cena zavisi od lokacije stana, sprata itd. Cak i jedan isti stan u istoj vertikali ima dve-tri razlicite cene. Koliko se secam, samo su penthouse-i bili ispod 1600 po kvm.
Spoljna parking mesta su 5500, a podzemna 8500 sa PDV.
Jedino sto mi tada agent nije spomenuo izlozbeni stan.

Pozdrav

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=440340#p440340:12vxuklu je napisao(la):
Litota » Čet Mar 16, 2017 4:16 pm[/url]":12vxuklu]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=440313#p440313:12vxuklu je napisao(la):
Nikolap011 » Čet Mar 16, 2017 2:25 pm[/url]":12vxuklu]Pozdrav svima. Danas sam bio da pogledam pokazni stan i da se raspitam o stanovima koji me zanimaju. Verovali ili ne, svi stanovi iz I faze su već prodati. II faza počinje da se gradi u junu ove godine i rok za završetak je 14 meseci. Niz se nastavlja u Bilećkoj ulici. Moram da primetim da su kada i wc šolja u kupatilu neke srednje klase, vodokotlić je ugradni i nije Geberit (što mi jako smeta). Hansgrohe su baterije. Postoji mogućnost ugradnje podnog grejanja u kupatilu u penthausima, ali ne i na nižim spratovima. Keramika koja je ugrađena deluje osrednje (turski proizvođač), ali je keramičar dobro uradio svoj posao te nema neravnina niti viška fug mase. Utičnice i prekidači su LeGrand. Sabirnica za centralno grejanje je u hodniku svakog stana. Stolarija deluje dosta dobro, aluminijumska sa termo prekidom. Pregradni zidovi u stanovima su gipsani. Sve u svemu, malo viša cena za taj kvalitet.
Za koje stanove si se interesovao i koja je cena? Vidim da si upucen, pa me interesuje tvoje misljenje koja bi realna cena stana bila na toj lokaciji za kvalitet koji nude? Hvala!
Zanima me penthouse četvorosoban ili običan četvorosoban na sedmom spratu. Problem je što su ti stanovi koji gledaju ka VMA već prodati, tako da info o ceni nemam. Iskreno, mislim da stan kao stan ne vredi više od 1300-1400 po kvadratu. Jedino što meni lično opravdava cenu jeste to što je u pitanju pravi kondominijum u kojem nema pristupa ljudima koji nisu stanari. Bez obzira što neko misli da to nije u redu, ja mislim da jeste jer većina razvijenih zemalja preferira taj način življenja. Zašto bi svako imao pristup dvorištu? Da tokom noći sedi i cevči alkohol sa društvom i da lomi inventar, šara zidove sprejem ili ostavlja đubre.
 
Onako ovlaš sam se bavio ovim projektom i rekao bih da pomalo radi gramzivost sto za investitora koji je tek došao na naše tržište i ima dugorocne planove i nije najbolji start, kao i uvek vreme će pokazati koliko je takva strategija dobra.
 
KOliko spratova će imati strana ka Bilećkoj?
Zar nije to zona za 4 + Po, a V.Stepe 6+Po ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=440535#p440535:6fhm4091 je napisao(la):
Memphis_Raines » Pet Mar 17, 2017 10:16 am[/url]":6fhm4091]KOliko spratova će imati strana ka Bilećkoj?
Zar nije to zona za 4 + Po, a V.Stepe 6+Po ?
Za Vojvode Stepe ne znam, ali za I i II fazu će biti 7 normalnih i 1 penthouse sprat.
 
Mozda je po nekom planu ranije trebalo da bude zona 4 + Po, ali i bela zdraga u Bileckoj prekoputa kompleksa ima vise od 4 sprata.
 
Danasnje fotografije
170323-Vozdove%20kapije-01.jpg

170323-Vozdove%20kapije-02.jpg

170323-Vozdove%20kapije-03.jpg

170323-Vozdove%20kapije-04.jpg

170323-Vozdove%20kapije-05.jpg

170323-Vozdove%20kapije-06.jpg

170323-Vozdove%20kapije-07.jpg

170323-Vozdove%20kapije-08.jpg

170323-Vozdove%20kapije-09.jpg

170323-Vozdove%20kapije-10.jpg

170323-Vozdove%20kapije-11.jpg

170323-Vozdove%20kapije-12.jpg

170323-Vozdove%20kapije-13.jpg

170323-Vozdove%20kapije-14.jpg

170323-Vozdove%20kapije-15.jpg

170323-Vozdove%20kapije-16.jpg
 
Nikolap011
pitaje za tebe druze :D
Posto zgrada ima svoj park....dal ce imati i svoju teretanu za svoje stanare ili tako nesto slicno?
 
KO je ovde izvođač radova, ne mogu da nađem stranu sa uslikanom tablom?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=444938#p444938:1abnppgo je napisao(la):
DusanBG » Fri Apr 07, 2017 9:22 am[/url]":1abnppgo]KO je ovde izvođač radova, ne mogu da nađem stranu sa uslikanom tablom?

Exing
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=444922#p444922:30e05wsw je napisao(la):
zippo » Pet Apr 07, 2017 5:45 am[/url]":30e05wsw]Nikolap011
pitaje za tebe druze :D
Posto zgrada ima svoj park....dal ce imati i svoju teretanu za svoje stanare ili tako nesto slicno?
Za teretanu nisam baš siguran. Pretpostavljam da taj koji iznajmi lokal neće hteti samo da daje termine stanarima, već da zaradi što više. Jedino ako se sami organizujemo da skupimo pare i uzimamo mesečnu članarinu od stanara.
 
Da li je neko pitao oko troskova za odrzavanje zgrada i obezbedjivanje? Pretpostavljam da se pri potpisivanju ugovora potpisuje i nesto u vezi sa tim?
 
Dok se ne zavrsi kompleks placace se oko 0,2eur po kvadratu mesecno, a ko ima garazu jos 5eur mesecno, a kad sve bude gotovo placace se minimum 0,5eur po kvadratu.
 
Pošto sam nov na forumu, pozdravljam vas sve. :)

quote="Litota » Sre Apr 19, 2017 4:28 pm"]Dok se ne zavrsi kompleks placace se oko 0,2eur po kvadratu mesecno, a ko ima garazu jos 5eur mesecno, a kad sve bude gotovo placace se minimum 0,5eur po kvadratu.
[/quote]

Da li ovo znači da cena može da bude i 4evra/m2, što se za stan od 50m2 dobija cifra od 200evra ? Ili je upitanju max 0.5evra?
Kako god, da li će to biti jasno definisano u ponudi ?

Kao neko ko potencijalno može da bude zainteresovan za stan u ovom objektu, ako se ispune svi neki moji uslovi, interesuju me odgovori na sledeća pitanja:
- kada se planira završetak celog komoleksa
- šta je ukljjučeno u održavanje zgrade (portir, video nadzor, uredjivanje parka, održavanje liftova, infostan...)
- i na koliko godina se inicijalno, nakon završetka, zaključuje ugovor o održavanju
- kako se organizuje skupština stanaram, po ulazima ili ceo kompleks. I ko i kako se nakon, npr. 7-8 godina, odredjuje o promeni firme koja održava zgradu
- da li postoje kalorimetri za svaki stan
- da li postoje vodomeri za svaki stan
- da li se parking mesto može koristiti za parkiranje motora i bicikle
- da li su parking mesta van garaže pod video nadzorom i da li se paća održavanje
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=447721#p447721:1d461f29 je napisao(la):
Dragan NBB » Ned Apr 23, 2017 8:22 am[/url]":1d461f29]
Da li ovo znači da cena može da bude i 4evra/m2, što se za stan od 50m2 dobija cifra od 200evra ? Ili je upitanju max 0.5evra?
To bi zaista bilo previše. Koliko sam ja razumeo, cena će biti 0,5€ po kvadratu + 5€ za vlasnike garaža. Dakle, računica za stan od 50m2 bi bila:

50 x 0,5 = 25 + 5 = 30€
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=447724#p447724:33fv8nhx je napisao(la):
Bukira » 23 Apr 2017 08:47 am[/url]":33fv8nhx]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=447721#p447721:33fv8nhx je napisao(la):
Dragan NBB » Ned Apr 23, 2017 8:22 am[/url]":33fv8nhx]
Da li ovo znači da cena može da bude i 4evra/m2, što se za stan od 50m2 dobija cifra od 200evra ? Ili je upitanju max 0.5evra?
To bi zaista bilo previše. Koliko sam ja razumeo, cena će biti 0,5€ po kvadratu + 5€ za vlasnike garaža. Dakle, računica za stan od 50m2 bi bila:

50 x 0,5 = 25 + 5 = 30€

Nije previše ako će zaista održavati da sve bude pod konac.
 
Za stan od 50m2 platiti mesečno 200 evra samo za održavanje zgrade nije previše?
 
30eur mesečno za održavanje? U stepi CD Gile naplaćuje oko 700din po stanu sa garažom.
Dobro, možda su ovde uključene i razne druge usluge koje idu uz "kondominijum" i koje su opravdane. Ali opet mislim da je mnogo, kao račun za full kablovsku sa netom.
Podržavam ideju da ovaj blok bude zatvoren samo za stanare, ako se već plaća kvadrat toliko treba da bude zatvoreno. O ceni kvadrata ne bih da pričam, manje vise sve novogradnje boljeg kvaliteta su u BG sada otprilike toliko.

Dalje, želeo bih da se osvrnem na lokaciju, pošto je bilo dosta reči o tome. Na Voždovcu živim dugo (stara gradnja naselje Br. Jerković), i mislim da ljudi koji dolaze treba da prikupe što više informacija. Ovo je pretežno siromašna opština, što se vidi manje više na svakom koraku. Sup je u istom stanju kao pre 50 godina (to kaže moj otac), ambulante isto. Pogledajte samo artikle u lokalnim prodavnicama, npr Maxi u poređenju sa NBG.
U opštini su u nekom momentu uveli brojeve, ali kad god odem to ne funkcioniše. Pa da li je to toliki problem, kako sve to radi na drugim opštinama?

Vodovodna mreža je u prilično lošem stanju, kod mene u ulici voda nestaje najmanje 2 puta godišnje, tako da zbog pucanja cevi nemamo vodu po 20-40 sati. Lepo balon u ruke pa na cisternu :)
U priči sa poslovođama čujem da je manje više slično na celoj opštini, stare cevi i oni to samo krpe jer ne mogu ništa drugo.

Zatim, ukoliko imate (ili planirate) decu, ovo svakako nije pogodna lokacija za odrastanje. Uski trotoari puni automobila, veoma malo dečijih igrališta i nedostatak biciklističkih staza.. sve veliki problemi. Pričam sve iz ličnog iskustva, od kako smo dobili decu život je postao mnogo teži. OK, unutar ovog kompleksa će biti parkić što već rešava problem dok su deca mala.

Vrtić nismo dobili i nakon 2 godine čekanja, iako smo tada bili oboje zaposleni. Na kraju su nam ponudili neki renovirani prostor koji se delio sa penzosima, bez dvorišta, užas. Pritom da sam sa više strana čuo da samo članovi vladajuće partije dobijaju mesto.
Smatram da je nepošteno da ja kao starosedeoc (rođen tu) ne mogu da dobijem vrtić u blizini, a u Stepi su recimo dobili novodošli sugrađani a meni ni tamo nisu dali mesto. Na kraju smo primljeni na opštini Savski Venac, vrtić je super i potpuno je uprava drugačija. Ali decu moramo voziti kolima, što naravno dodatno komplikuje život.
Evo teme vezane za vrtiće http://stepa.rs/forum/index.php?/topic/ ... ovac-haos/

Vezano za problematiku saobraćaja, to je neminovno u jutarnjem špicu ako se ide npr na NBG. Ko ne voli da se gužva ili da sedi u autu, treba da razmišlja da živi bliže poslu. Tako je kako je.

Toliko, pozdrav za sve komšije sa Voždovca.
 
@Darkot - vrlo površna analiza, kad ovako nešto pročitam uvek se setim one rečenice koja se kod nas često upotrebljava "selektivna pravda", pa je I ovo selektivna analiza.Prvo, nije isto živeti u BJ, ili npr na lokaciji na kojoj su Voždove kapije, ili bilo gde drugo na Voždovcu jer je ti širok pojam.Pomenuo bih samo Banjičku šumu na dva minuta hoda,dalje se ne bih upuštao u priču.Aj I da kažem da sam sedam godina na Voždovcu I da mi nikada nije nestalo vode. Čini mi se da je ovo poprilično plod tvoje lične frustracija, a ne analiza Voždovca (Smatram da je nepošteno da ja kao starosedeoc (rođen tu) ne mogu da dobijem vrtić u blizini, a u Stepi su recimo dobili novodošli sugrađani a meni ni tamo nisu dali mesto.).
 
@Volf - moja analiza bi mogla da bude mnogo opsirnija tj. bio sam prilicno blag. Na Vozdovcu sam ceo zivot, manje vise. Ko hoce neka se proseta tim krajem i sam proceni kakva je lokacija. I da, u pravu si - sve je plod moje licne frustracije koja proistice iz cinjenice da je opstina potpuno zaostala i siromasna. Sve sto sam naveo je istina, iznosio sam samo cinjenice. I to za vrtic, ljudi treba da znaju kakva je situacija, tj. neka se spreme da placaju privatni ili da vozaju decu na drugu opstinu kao mi. Mislis da je OK da svi koji su se juce doselili dobiju normalan vrtic za dete (jer imaju politicke veze), a ja ne, koji sam tu prijavljen preko 40 godina?

A sto se tice lokacije ovog kompleksa, ulicu Vojvode Stepe ne bih razmatrao ni za mnogo manje novce. Inace gledamo novogradnje i planiramo da se selimo. Hocu da moja deca imaju biciklisticku stazu, normalne trotoare i igralista, a ne tramvaje ispod prozora. Sve je stvar izbora naravno.
 
Naravno da nije u redu da se dobija vrtić preko političke veze, to u prethodnom postu nije pomenuto, ali tvoja diskriminatorska rečenica (a ja ne, koji sam tu prijavljen preko 40 godina?) jasno govori da si na vlasti da bi verovatno bio I gori od ovih koji sad odlučuju(a ja ne, koji se za ovu stranku (sdspsvnos) borim 40 godina?Potpuno ista logika.Naravno da svako ima stvar izbora, I ti, I bilo ko drugi, kao I da napiše sve što misli, Ja sam samo napisao da postoji I druga strana medalje, I da je tvoj post poprilično jednostran. (spustiš klince niz Banjičku šumu na bajsu, I pravo u happy kids, jedan od naizvikanijih vrtića u gradu, I još odigrate koju partiju tenisa na SC Banjica :) ).Poz
 
Molim te da me ne uzimas u usta u kontekstu sta bih ja radio da sam na vlasti, jer necu biti nikada i politika me ne zanima. Diskriminacija je ucinjena prema meni i mojoj porodici, a ne obrnuto i to je zamena teza. A za stoni tenis na Banjici sam uvek za, tu me cale naucio da igram :) Poz
 
Vrh