Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Govor možnje. Mene bi bilo sramota da pričam o NVO, Sonji Biserko i Nataši Kandić a da ne znam ni šta one rade.
 
O bas se ne zna sta one rade mlate pare profesjonalno pljuju svoj narod i dobijaju ordenje i prisustvuju svecanostima kvazi drzave . Mnogo ste mi postali osjetljivi plus se koriste fraze za koje se ne zna tacno znacenje govor mrznje na sud nikad spor ne bi dobili za ono sto vecina ovdje podvodi pod govor mrznje
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=433337#p433337:jgx5v53e je napisao(la):
Biciklistkinja » 13 Feb 2017 05:47 pm[/url]":jgx5v53e]Govor možnje. Mene bi bilo sramota da pričam o NVO, Sonji Biserko i Nataši Kandić a da ne znam ni šta one rade.

Dobro onda nas ti prosvetli i reci nam ko su one i sta rade?
I najbitnije pitanje: da li je dobro to sto one rade?
 
I sve to nema nikakve veze sa temom ;)
 
Zahvaljujemo na interesovanju za projekat Voždove kapije.
Stambeni kompleks Voždove kapije je lociran preko puta Saobraćajnog fakulteta na opštini Voždovac, svega 15 minuta prevozom udaljen od centra grada. Kompleks će se prostirati na površini od 70.000m2 i nalazi se između četiri ulice: Bilećke, Otokara Keršovanija, Vojvode Stepe i Generala Rašića. Ovo je pored kompleksa Central Garden, drugi pravi kondominijum u Beogradu. Kompleks će se graditi u 6 faza.

Kada je u pitanju cena stanova, razvijen je cenovnik u kome je uzeto više faktora u obzir, kao što su struktura, spratnost, orijentacija i svaki stan ima svoju cenu. U prvoj fazi cena kvadrata će se kretati u rasponu od 1.600 Eur sa PDVom do 1.800 Eur sa PDVom. Struktura stanova u prvoj fazi je od jednosobnih do četvorosobnih. Rok za izgradnju prve faze je 14 meseci od početka gradnje.

Projekat prati Raiffeisen banka tako da je moguća kupovina stanova putem kredita u ranoj fazi izgradnje. Kod drugih banaka je moguće uzeti kredit kada je zgrada izgradjena 80%. Kada je u pitanju plaćanje gotovinom, rate kupoprodajne cene prate faze u izgradnji.
Cena lokala je 1.740 Eura sa PDVom. Cena garažnog mesta u podzemnoj garaži je 8.500 Eur sa PDVom.

Rezervacija stanova je počela 23.01.2017., a izgradnja kompleksa počinje u februaru 2017.godine. Sa prodajom počinjemo kada dobijemo građevinsku dozvolu što očekujemo da bude u toku sledeće nedelje.
Projekte stanova možete da vidite na našem sajtu www.vozdovekapije.rs i u našoj prodajnoj kancelariji. Prodajna kancelarija se nalazi u ulici Vojvode Stepe br.310, preko puta Saobraćajnog fakulteta.
Za sve dodatne informacije budite slobodni da me kontaktirate.
 
Uh sto bih voleo da stignem za 15 minuta prevozom odatle. Mozda nocu :D

Sto se cene tice, malo je jaca za lokaciju, ali kapiram da ce biti kupaca.
 
Ako se autokomanda racuna kao centar, onda da :) Spustis se niz bulevar i onda se dole zaglavis u spicu. Ne znam kakav ce da im bude kvalitet, ako
je cena 1600e za neki normalan sprat i stan, ok. Stepa je bila 1290e kao "socijalna" cena.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kakva socijalna cena u Stepi, to je realna cena za datu lokaciju. Vozdove kapije su 300 m dalje i traze 300 eur vise.. a kupac ce da zivi na gradilistu narednih 5 godina. Da se ne lazemo, ovo je ipak periferija grada i cena je prenaduvana. Pokusavaju da zamazu oci ljudima time sto grade Central Garden i stvaraju iluziju da ce ovo da bude slicno - u Kapijama koriste dosta jeftinije materijale i stednja je na svakom koraku a zarada maksimalna. Central Garden su krenuli sa 300-400 eur visom cenom od ovoga a lokacija i materijali ipak ne mogu da se porede
 
Ova lokacija je mnogo humanija za zivot od central garden-a

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=433886#p433886:2bw86w8q je napisao(la):
gost56 » Thu Feb 16, 2017 6:49 pm[/url]":2bw86w8q]Kakva socijalna cena u Stepi, to je realna cena za datu lokaciju. Vozdove kapije su 300 m dalje i traze 300 eur vise.. a kupac ce da zivi na gradilistu narednih 5 godina. Da se ne lazemo, ovo je ipak periferija grada i cena je prenaduvana. Pokusavaju da zamazu oci ljudima time sto grade Central Garden i stvaraju iluziju da ce ovo da bude slicno - u Kapijama koriste dosta jeftinije materijale i stednja je na svakom koraku a zarada maksimalna. Central Garden su krenuli sa 300-400 eur visom cenom od ovoga a lokacija i materijali ipak ne mogu da se porede


Tako su ih reklamirali pre krize, cena za mlade bracne parove. Stepa moze da spada u perferiju, ovo je mnogo bolja lokacija, od prve zgrade u Stepi udaljena skoro kilometar. Da je malo jeftinije bilo bi super.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=433627#p433627:1hgouon3 je napisao(la):
loyola » Wed Feb 15, 2017 2:16 am[/url]":1hgouon3]Zahvaljujemo na interesovanju za projekat Voždove kapije.
...

Projekat prati Raiffeisen banka tako da je moguća kupovina stanova putem kredita u ranoj fazi izgradnje. Kod drugih banaka je moguće uzeti kredit kada je zgrada izgradjena 80%. Kada je u pitanju plaćanje gotovinom, rate kupoprodajne cene prate faze u izgradnji.
Cena lokala je 1.740 Eura sa PDVom. Cena garažnog mesta u podzemnoj garaži je 8.500 Eur sa PDVom.
...

Ako projekat prati Raiffeisen banka, onda bi trebalo da bude moguće uzeti kredit i kod bilo koje druge banke na manje od 80% izgrađenosti, pošto je NKOSKU dovoljno to što se zgrada projektno finansira da omogući svim bankama da osiguraju kredite... Osim ako im Raiff namerno ne koči ovu mogućnost da bi ljudi uzimali kredite samo preko njih ( a nisu najjeftiniji sa istim).
 
Ja sam kod Zelene Avenije ispitivao ovu mogućnost ali me je Inteza otkačila. Njih nije interesovalo projektno preko Unikredita,rekli su mi da svakako čekam 80%
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=433703#p433703:2np5t2fo je napisao(la):
Galeks » 15 Feb 2017 06:06 pm[/url]":2np5t2fo]Uh sto bih voleo da stignem za 15 minuta prevozom odatle. Mozda nocu :D


Веровао или не, ја прошле недеље стигао од Славије дотле за 15 минута трамвајем. Дању. Реконструкција Војводе Степе је испала пун погодак.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=433975#p433975:oalg26oy je napisao(la):
mekbejn » Fri Feb 17, 2017 11:27 am[/url]":oalg26oy]Ja sam kod Zelene Avenije ispitivao ovu mogućnost ali me je Inteza otkačila. Njih nije interesovalo projektno preko Unikredita,rekli su mi da svakako čekam 80%

Što nisi probao još kod neke banke? Generalno, bankama je u Srbiji glavna Nacionalna korporacija, ako ona kaže da hoće da osigura, onda će banke davati stambene kredite.
 
Mrzelo me je da idem dalje, nisam hteo da menjam banku (Intezu) ali dobio sam dobre uslove u Unikreditu.
Nego je poenta bila da banka može da ti da kredit ali nije obavezna :)
 
Sveza slika, prave ulaz u gradiliste ovde nacosku Otokara Kersovanija i Vojvode stepe, vidite izbetoniran plato i kapiju, a deluje mi da ce biti i odvodi za vodu za pranje kamiona, Temeljnu jamu su poceli da ravnaju i nasipaju nekakvim tucanikom.

IMG_20170217_134414.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=433983#p433983:2umupusm je napisao(la):
Пантограф » 17 Feb 2017 11:39 am[/url]":2umupusm]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=433703#p433703:2umupusm je napisao(la):
Galeks » 15 Feb 2017 06:06 pm[/url]":2umupusm]Uh sto bih voleo da stignem za 15 minuta prevozom odatle. Mozda nocu :D


Веровао или не, ја прошле недеље стигао од Славије дотле за 15 минута трамвајем. Дању. Реконструкција Војводе Степе је испала пун погодак.

Imao si srece, situacija nije bas uvek takva, a i nesto ne smatram Slaviju za neki centar. Kad neko kaze centar grada, to me vise asocira na Trg republike, Terazije, Knez Mihajlova, itd... No u svakom slucaju, cinjenica je da su tramvaju ubrzani, ali desava se da voznja traje i 30 minuta, zavisno od semafora, i toga da li se ispred tebe nadje neki auto.
 
Počinju postavljanje šipova, i prebacili su ulaz u gradilište na novu kapiju tako da kamioni idu skoro direktno u i iz V.Stepe, ne zavlače se više kroz sporedne ulice. Takođe ih i peru, mada je i dalje blato oko ulaza.

2002.jpg


pranje.jpg
 
Novi update, pri kraju su sa postavljanjem šipova, kopaju šahte za lift pretpostavljam, počeli su i montažu prvog krana:

IMG_20170307_104001.jpg


Takođe su postavili i neku privremenu ogradu da podele aktivan deo gradilišta od ostatka parcele kao i reflektore pa rade i po mraku, do nekih 9 uveče
 
Lokacija je stvar subjektivne percepcije.Za mene je ovo jedna od najboljih lokacija u gradu (mimo užeg centra).Neki od argumenata (dobra saobraćajna infrastruktura, škole i fakulteti, komercijalni objekti, Banjiča šuma, SC Banjica, autoput,podjednaka orjentacija i na novi most i na gazelu, lepa šetnja do centra kroz šumu, Karađorđev park pa Terazije....) . Ako neko oće da me ubedi u suprotno neće uspeti, krećemo ;)
 
Pazi, slika je iz mog stana, dakle živim na toj lokaciji, i molio bih te da mi ovu stavku autoput malo pojasniš, pošto nisam siguran da sam te baš razumeo, jer u kombinaciji gužve na komandi (jako često čekam i po 5 -10 minuta da se uključim iz bul. Oslobođenja u komandu, pa posle skretanje ka južnom bulevaru ) nije baš zgodno... a ni preko Voždovačkog kružnog puta, Braće Jerković i Medakovića nije bolje jer za smer ka NBG-u moraš preko plavog mosta. Jedino pored diplomatske pumpe, pa iznad zvezdinog stadiona, pa ispod partizanovog, pored prokopa na hitnu pomoć, al tu si već prešao 30% sve kaldrme i 20% svih ležećih u Beogradu....
A ovo je kad je stanje redovno ...
 
Inače živim malo iznad Kovača, pa sam kao što rekoh subjektivan.Sve ovo što pišeš, se dešava samo u jutarnjem špicu ili baš vandrednim okolonostima.To su okolosnosti, koje ne mogu da izbrišu činjenicu da se autoput nalazi na nekoliko minuta, I dva semafora koja su 80 posto vremena otvoreni(kroz Bulevar).Što se tiče jutarnje špica, ja radim na NBG, i ako idem na autoput, idem na Kumodrašku odakle se vrlo brzo uključuje, mada većinom ujutru idem na WMA, pa na Drajzerovu pa na novi most.U svakom slučaju, ako ulaziš u saobraćaj u špicu, teško da će te negde sačekati vrući kolači.
p.s. Nisi pomenuo varijantu iznad zvezdinog stadion pa na novi most, tuda vrlo često može da se preleti za nekoliko minuta, ako se snimi haos na autokomandi. ;).
Odlična lokacija, mogućnosti neograničene.
 
Juče podigli kran, konačno imap neku pretstavu o tome koliki će zapravo biti objekti, ...jbg ode pogled na dedinje ...

090317.jpg


@Volf,i ja sam verovatno subjektivan, ja sam odrasao kod Arene, pa mi odavde sve nešto daleko...
 
Pozdrav svima. Danas sam bio da pogledam pokazni stan i da se raspitam o stanovima koji me zanimaju. Verovali ili ne, svi stanovi iz I faze su već prodati. II faza počinje da se gradi u junu ove godine i rok za završetak je 14 meseci. Niz se nastavlja u Bilećkoj ulici. Moram da primetim da su kada i wc šolja u kupatilu neke srednje klase, vodokotlić je ugradni i nije Geberit (što mi jako smeta). Hansgrohe su baterije. Postoji mogućnost ugradnje podnog grejanja u kupatilu u penthausima, ali ne i na nižim spratovima. Keramika koja je ugrađena deluje osrednje (turski proizvođač), ali je keramičar dobro uradio svoj posao te nema neravnina niti viška fug mase. Utičnice i prekidači su LeGrand. Sabirnica za centralno grejanje je u hodniku svakog stana. Stolarija deluje dosta dobro, aluminijumska sa termo prekidom. Pregradni zidovi u stanovima su gipsani. Sve u svemu, malo viša cena za taj kvalitet.
 
Nikolap011":2thl50cm je napisao(la):
Pozdrav svima. Danas sam bio da pogledam pokazni stan i da se raspitam o stanovima koji me zanimaju. Verovali ili ne, svi stanovi iz I faze su već prodati. II faza počinje da se gradi u junu ove godine i rok za završetak je 14 meseci. Niz se nastavlja u Bilećkoj ulici. Moram da primetim da su kada i wc šolja u kupatilu neke srednje klase, vodokotlić je ugradni i nije Geberit (što mi jako smeta). Hansgrohe su baterije. Postoji mogućnost ugradnje podnog grejanja u kupatilu u penthausima, ali ne i na nižim spratovima. Keramika koja je ugrađena deluje osrednje (turski proizvođač), ali je keramičar dobro uradio svoj posao te nema neravnina niti viška fug mase. Utičnice i prekidači su LeGrand. Sabirnica za centralno grejanje je u hodniku svakog stana. Stolarija deluje dosta dobro, aluminijumska sa termo prekidom. Pregradni zidovi u stanovima su gipsani. Sve u svemu, malo viša cena za taj kvalitet.
Da li si mozda primetio na uticnicama da li razvlace mrezne kablove, tj da li ima i mreznih portova? Kad kazes gipsani pregradni zidovi da li je to uobicajen tip gradnje ili losa varijanta, kolika je nosivost takvog zida?

Pozdrav i hvala na informacijama podeljenim.


Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Vrh