Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Ugao Otokara Keršovanija i Bilećke, 4. maj 2017.
 
Mnogo brzo izadjose iz zemlje jesu oni uopste tu radili garazu
 
direktor":1s7ukp4z je napisao(la):
Mnogo brzo izadjose iz zemlje jesu oni uopste tu radili garazu
Jedan sprat ispod postoji...sad za sta je namenjen ne znam.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=449906#p449906:39o81vaq je napisao(la):
direktor » Sub Maj 06, 2017 9:06 am[/url]":39o81vaq]Mnogo brzo izadjose iz zemlje jesu oni uopste tu radili garazu
ako se dobro sećam, čini mi se da je u planu bilo 60-70 parking mesta, kopali su samo jedan nivo podzemne garaže. Za sve sledeće faze planiraju dva podzemna nivoa. Ova fotografija je od 4. aprila...
 
Zdravo svima,

Primetio sam jednu stvar koja bi mogla praviti probleme buducim stanarima. To je pozicija spoljasnjih jedinica klima uredjaja na terasama koja je okrenuta ka unutrasnjosti same terase. Ovo znaci da ce tokom letnjeg perioda, kada je klima ukljucena, prakticno biti nemoguc duzi boravak na terasi jer ce spoljasnja jedinica dodatno zagrejati taj prostor (da stavimo na stranu buku koju pravi ista). Ukoliko se radi o vecoj stambenoj jedinici, gde su predvidjena 2 klima uredjaja, radi se o 2 spoljasnje jedinice koje ce stajati jedna iznad/pored druge sto jos vise moze povecati ionako visoku spoljasnju temperaturu.

Slican problem su imali stanari u A bloku koji su kupili stanove u prvoj fazi, pa je nakon velikog broja zalbi taj problem resen u narednim fazama tako sto su spoljasnje jedinice bile montirane na ogradu sa spoljasnje strane (prekrivene maskama) i okrenute tako da topao vazduh ide van same terase. Naravno, onima iz prve faze je ostalo tako kako je inicijalno postavljeno :)

Pretpostavljam da investitoru jos uvek nije kasno da to promeni u Vozdovima kapijama, ali pitanje je da li je neko primetio ovo sem mene i da li investitor zeli da resi ovo na odgovarajuci nacin.
 
I ja sam primetila, a mislim i svi koji su malo podrobnije razmatrali planove i to vidim kao bas veliki problem. Ne znam koliko njih zanima da resavaju to, verovatno bi ih kostalo da premeste klime.
 
Da, stvar je u tome sto se ovaj problem mora generalno resiti, dakle za ceo kompleks i to je jos uvek moguce u ovoj fazi. Ne verujem da ce dozvoliti da ja sam naknadno izmestim spoljasnje jedinice i postavim ih gde zelim jer se menja izgled fasade.
Nadam se da ce im ovaj problem izneti jos neko sem mene...
 
I da, kao dodatni trosak vidim samo maske koje bi morale da se postave preko spoljasnjih jedinica. Jos uvek nema troskova za izmestanje, odnosno ima vremena da se uradi kako treba.
Evo kako je to uradjeno u A bloku, u drugoj fazi:

watermark.php
 
Moze da bude problem sto su ovde terase staklene, ali sigurna sam da postoji nacin da to isprave, ako zele. Pitanje je koliko su fleksibilni i koliko su im potrebe buducih stanara bitne, mozda bi za nesto ispravili, ali ako procene da im je veliki trosak, nece, nazalost. :( I pored toga sto kazes, pitanje je koliko je ljudi jos to naslo kao zamerku, mozda je mali broj ljudi to primetio. Ovo u A Bloku je lepo reseno.
 
Ugao Otokara Keršovanija i Bilećke, 22. maj 2017.
 
Mislim da je mnogo bolje resenje na zidu, sta uopste ima da radis na terasi dok ti radi klima, valjda je tad svakako vruce da se sedi na terasi. Bolje tako nego da izgubis ceo kvadrat u ionako maloj terasi.
 
Ukoliko bi se spoljasnje jedinice postavile na spoljasnjem zidu ili ogradi terase (kao sto je slucaj gore na slici), nema gubitka u kvadraturi terase.
 
Pogledaj malo bolje tu sliku. Prednji deo klime je u nivou ivice terase a ostatak ide ka unutra tj. izgubljen je bar 1 m2 od 5 iliti 20%. Tako ce i u bg na vodi da rade.
 
U pravu si, sad vidim da je klima "uvucena" u terasu. Doduse, radi se o ne vise od 0.5m2 prostora pa bih, ukoliko bih mogao da biram, ipak odabrao ovu opciju.
 
Zainteresovan sam za kupovinu stana u ovom naselju pa me zanima nesto oko stolarije.
Staklene površine su dosta velike pa me zanima da li ce to uticati na kvalitet grejanja, tj. da li će zimi morati više da se greje kako bi se ugrejala prostorija.
Takođe vidim da koriste ALU stolariju ali bez drvene obroge. Kako to utiče na zagrevanje ALU profila leti, odnosno hlađenje istog zimi? Da li je moguće da termoprekid u profilu(ako uopste postoji) deluje potpuno efikasno?

Unapred hvala
 
Termo prekid odlicno deluje i o tome ne brini.
Veci potencijalni problem su upravo velike staklene povrsine, koje ako nisu kvalitetne, mnogo vise odaju toplote u spoljasnji prostor od profila koji su znacajno manja povrsina.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454540#p454540:2a7vpoqq je napisao(la):
laki72 » Mon May 29, 2017 9:17 am[/url]":2a7vpoqq]Termo prekid odlicno deluje i o tome ne brini.
Veci potencijalni problem su upravo velike staklene povrsine, koje ako nisu kvalitetne, mnogo vise odaju toplote u spoljasnji prostor od profila koji su znacajno manja povrsina.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Laki,

Koje su to kvalitetne staklene površine?

'Toplotna izolacija stakla (Ug) odnosno prolaz toplote kroz površinu meri se u Watima po kvadratnom metru stakla za 1°K temperaturne razlike između dva prostora. Što je ovaj faktor (Ug) niži to znači da staklo ima manju toplotnu provodljivost i da bolje izoluje....'
Upravo nadjoh ovo na net-u.
Da li je moguće u ugovoru o kupovini stana staviti tehničke podatke vezano za staklo, odnosno stolariju?

Pozdrav
 
Ja bih svakako probao da tako nesto bude u ugovoru, bar akocstan kupujem u ranoj fazi izgradnje kada sve moze biti pod znakom pitanja, mada je tvoje pitanje vise za nekog pravnika, ali i stvar dobre volje investitora.
Probaj, nista te ne kosta :)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Sigurno je ovo pitanje već postavljeno tako da se unapred izvinjavam ako ga ponavljam:

Da li se zna nešto o ceni stanova + mesta u garaži?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=433627#p433627:7e20s2gh je napisao(la):
loyola » Wed Feb 15, 2017 1:16 am[/url]":7e20s2gh]Zahvaljujemo na interesovanju za projekat Voždove kapije.
Stambeni kompleks Voždove kapije je lociran preko puta Saobraćajnog fakulteta na opštini Voždovac, svega 15 minuta prevozom udaljen od centra grada. Kompleks će se prostirati na površini od 70.000m2 i nalazi se između četiri ulice: Bilećke, Otokara Keršovanija, Vojvode Stepe i Generala Rašića. Ovo je pored kompleksa Central Garden, drugi pravi kondominijum u Beogradu. Kompleks će se graditi u 6 faza.

Kada je u pitanju cena stanova, razvijen je cenovnik u kome je uzeto više faktora u obzir, kao što su struktura, spratnost, orijentacija i svaki stan ima svoju cenu. U prvoj fazi cena kvadrata će se kretati u rasponu od 1.600 Eur sa PDVom do 1.800 Eur sa PDVom. Struktura stanova u prvoj fazi je od jednosobnih do četvorosobnih. Rok za izgradnju prve faze je 14 meseci od početka gradnje.

Projekat prati Raiffeisen banka tako da je moguća kupovina stanova putem kredita u ranoj fazi izgradnje. Kod drugih banaka je moguće uzeti kredit kada je zgrada izgradjena 80%. Kada je u pitanju plaćanje gotovinom, rate kupoprodajne cene prate faze u izgradnji.
Cena lokala je 1.740 Eura sa PDVom. Cena garažnog mesta u podzemnoj garaži je 8.500 Eur sa PDVom.

Rezervacija stanova je počela 23.01.2017., a izgradnja kompleksa počinje u februaru 2017.godine. Sa prodajom počinjemo kada dobijemo građevinsku dozvolu što očekujemo da bude u toku sledeće nedelje.
Projekte stanova možete da vidite na našem sajtu http://www.vozdovekapije.rs i u našoj prodajnoj kancelariji. Prodajna kancelarija se nalazi u ulici Vojvode Stepe br.310, preko puta Saobraćajnog fakulteta.
Za sve dodatne informacije budite slobodni da me kontaktirate.
 
Zdravo svima,

Razmisljam da kupim stan u ovom kompleksu pa me interesuje iskreno misljenje forumasa, u odnosu na ono sto se trenutno nudi na trzistu od novogradnje, znaci mislim na trenutne cene, ne na stav preskupo je zato sto je preskupo, nego u odnosu na ono sto se sada nudi. Da li ima smisla kupovati stan, ne zelim da izdajem preprodajem ili bilo sta, ziveo bi sa zenom i malim detetom tu.

Hvala vam unapred,
Pozz
 
Koliko je lokacija bitna? Ima i na Vračaru, Banovom Brdu i Zemunu novogradnje koja je u sličnom cenovnom rangu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=457032#p457032:3l3nkgwb je napisao(la):
nikolas27 » Pet Jun 09, 2017 11:26 am[/url]":3l3nkgwb]Koliko je lokacija bitna? Ima i na Vračaru, Banovom Brdu i Zemunu novogradnje koja je u sličnom cenovnom rangu.

Moje licno misljenje je da su kapije na jednoj od najboljih lokacija u gradu. Na visini i na cistini, na rubu Banjicke sume, sportskog centra i bazena, pijace, dva-tri fakulteta, buduceg lidl-a...V.Stepe je kompletno sredjena. Narocito prica u Bileckoj koja je prelepa i mirna ulica a tu se nalazi i prva i druga faza. Tri ili cetiri pravca za spustanje na autoput, novi beograd itd. Jedna od mana je sto se vise puteva sliva na autokomandu, ali boze moj.
U Zemunu cifru koja je ovde nikad ne bi platio, jer je Zemun u principu jako neuredjen narocito sto se vise udaljavas od centra Zemuna, a tu se i najvise gradi, jos su to sve neki sitni projekti.
Banovo Brdo drzi cenu iznad 1600 samo zbog blizine Ade, ali lokacija na kojoj se trenutno najvise gradi na Brdu u stvari i nije na brdu vec ona padina-budzak izmedju Pozeske, Kirovljeve i Pastroviceve, gde je dosta stracara i neuglednih kuca i ulica.
Na vracaru za ove pare nema. Skuplje je za 200-400eur. Jos nemam info koliko ce biti Kapije Vracara, ali koliko god da budu sama lokacija u Juznom bulevaru nije za uporediti sa Vozdovim kapijama. U principu i Vracar je sto se mene tice divljina, jer se zgrade nabadaju jedna do druge i zatvaraju prozore i poglede...uzas...
Jedini pandan koji kod mene dolazi u obzir je Lekino brdo, padina ka autoputu. Suncana je i ima dobar pristup autoputu, blizina Sumica...lepe ulice...itd.
 
Vrh