Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Veliki Vracar":2i008a27 je napisao(la):
Stanje od juče na desnoj obali:



img3674n.jpg
Ovde treba bar 15+-5 dana da se ovo završi.....
 
Dali se pored ove ulazne rampe ocekuje dodatno nivelisanje tobogana, jer ovako kako mi izgleda, prilicno je strma + sto nepravilno "krivuda" od ulaza do vrha?

Inace, primetio sam malo pre da su kamioni sa peskom ponovo na mostu na sredisnjem delu.
 
Ulazna rampa na most iz Bulevara vojvode Mišića će na drugačiji način biti priključena na budući nadvožnjak preko železničkih šina po njegovoj izgradnji. Ovaj nadvožnjak će ranije početi da se diže, pa neće biti razlike u nivelaciji. Ovo sada je privremeno rešenje, kako bi pustili rampu u saobraćaj.
 
Lebanon":1sar31eg je napisao(la):
Dali se pored ove ulazne rampe ocekuje dodatno nivelisanje tobogana, jer ovako kako mi izgleda, prilicno je strma + sto nepravilno "krivuda" od ulaza do vrha?

Inace, primetio sam malo pre da su kamioni sa peskom ponovo na mostu na sredisnjem delu.

Nasip za ulaznu rampu sa sajma je samo privremen.
Kad se uradi nadvožljak koji treba da zameni tobogan, uradiće se konačni nasip i onda neće biti tolikog krivudanja a verovatno će imati i blaži uspon.
 
Hvala na odgovoru, tako sam i mislio jer mi ovako izgleda prilicno nebezbedno.

Sta se desava sa postojecim podvoznjakom? glupo bi bilo to zatrpati ili sl.

PS - odose kamioni s mosta pravac J. Gagarina.
 
blagoje":1prow2f1 je napisao(la):
tzoran":1prow2f1 je napisao(la):
.... Ovde treba bar 15+-5 dana da se ovo završi.....

Zašto? Nema tu radova za par dana ukupno, ako misliš na ulaznu rampu.
Kada budu počeli da postavljaju bandere i crtaju horizontalnu slignalizaciju onda smo na par dana od završetka.
 
tzoran":1wo4msfm je napisao(la):
Ovde treba bar 15+-5 dana da se ovo završi.....
Tako će ga i završiti. Most će biti spreman za otvaranje par dana uoči vatrometa, ma šta novinari pričali, dakle za otprilike dve nedelje. Ali stvarno, imaju dosta sreće sa vremenom, da je uobičajena klima za ovo doba, ne bi to bilo spremno ni do sredine Januara....
 
Sad mi je jasno zasto nije hladno i gde su nestali kisa i sneg.Platili im da se ne pojavljuju dok se most ne zavrsi :laugh:
 
Lebanon":1lcvs4oj je napisao(la):
Dali se pored ove ulazne rampe ocekuje dodatno nivelisanje tobogana, jer ovako kako mi izgleda, prilicno je strma + sto nepravilno "krivuda" od ulaza do vrha?.

Neko je vec ranije primetio na ovom forumu je nagib ulazne rampe iz pravca Sajma identican nagibu koji sada ima tobogan. Pa, ako je to nebezbedno, vreme je za promenu kvacila...
 
Novi most položio veliki ispit
12. Decembar. 2011
most12122011.jpg


Više od 40 kamiona natovarenih peskom testiralo je izdržljivost najveće građevine u prestonici.

Novi most preko Save položio je prvi veliki ispit.

Više od 40 kamiona natovarenih peskom testiralo je izdržljivost najveće građevine u prestonici.

Oni su se kretali napred-nazad, pravile krugove, dok su stručnjaci za to vreme merili izazvane vibracije. Uporedo sa tim nastavljeni su radovi na pristupnim rampama, koje će biti gotove za nekoliko dana.
Izvor: Studio-B

...ovo izgleda prodje nezapazeno na forumu...


Edit:
Ima ponesto o ovome i na kraju snimka na narednoj vesti Studio-B:
[video]http://www.youtube.com/watch?v=l04Ga1knkEg&t=1m49s[/video]
tj. http://www.youtube.com/watch?v=l04Ga1knkEg&t=1m49s
 
Nezvanicno

29.12. - ''zvanicnici'' otvaraju most
30.12 -31.12 - most otvoren za pesake
Novogodisnja noć - svecano otvaranje uz vatromet
01.01. - most otvoren za automobilski saobracaj
 
cenzura":rnah0lhk je napisao(la):
Nezvanicno

29.12. - ''zvanicnici'' otvaraju most
30.12 -31.12 - most otvoren za pesake
Novogodisnja noć - svecano otvaranje uz vatromet
01.01. - most otvoren za automobilski saobracaj

Uzecu u obzir da je nezvanicna vest, ali ne bi me nista cudilo da je i zvanicna. Do sada su otvarali nedovrsene projekte, pa su otvarali parce po parce, a vidim da je doslo i vreme da se jedan objekat otvori po cetiri puta. Ako pogledam iz druge perspektive, neki bi rekli da su se za ove pare mogla napraviti cetiri mosta, pa mu nekako i dodje logicno da ga cetiri puta otvaraju.
 

Izgleda da su ove table postavili na više mesta. Večeras kad sam se vraćao kući, kad ono u Omladinskih brigada - ovakva tabla i sa leve i sa desne strane.
Počinjem da verujem da su ovo - reklamne table.

Pa most je neprimetan kao slon u budoaru.
 
Jedan off...gradonačelnik nam se malo uzjogunio...mislim na njegov zahtev da se smeni Jeremić...ovo mi miriše na tihu najavu kandidature za predsednika Srbije xD

Jel oni planiraju već jednom da asfaltiraju severnu rampu za pristup mostu iz pravca sajma? Onaj nasip bleji li bleji :D
 
Definitivno se most otvara za novu godinu,posle gledanja priloga na Studiu B jasno je da spinuju i da sa ranije najavljenog otvaranja 15tog decembra prebacuju na novu godinu.

Mozete li misliti koliko bi tek kasnili da nije u toku mozda najveci period bez padavina tokom jeseni u zadnjih ko zna koliko godina?
 
pera&kojot":3vhxqvc7 je napisao(la):
cenzura":3vhxqvc7 je napisao(la):
Nezvanicno

29.12. - ''zvanicnici'' otvaraju most
30.12 -31.12 - most otvoren za pesake
Novogodisnja noć - svecano otvaranje uz vatromet
01.01. - most otvoren za automobilski saobracaj

Uzecu u obzir da je nezvanicna vest, ali ne bi me nista cudilo da je i zvanicna. Do sada su otvarali nedovrsene projekte, pa su otvarali parce po parce, a vidim da je doslo i vreme da se jedan objekat otvori po cetiri puta. Ako pogledam iz druge perspektive, neki bi rekli da su se za ove pare mogla napraviti cetiri mosta, pa mu nekako i dodje logicno da ga cetiri puta otvaraju.


Zar ne mislis da je dosadno vise pisati oko toga da li su za ove pare mogla da se naprave 4 brvna preko reke?? Pisalo se o tome na desetinama i stotinama strana.... Napravljeno je ovo sto je napravljeno, neko je zadovoljan a neko ne sta da se rade. Ja sam zadovoljan i drago mi je da je Beograd dobio novi simbol, zasluzio ga je pa neka ga otvaraju i 4 puta!
 
Ronche":3nv19s2b je napisao(la):
Jedan off...gradonačelnik nam se malo uzjogunio...mislim na njegov zahtev da se smeni Jeremić...ovo mi miriše na tihu najavu kandidature za predsednika Srbije xD

Jel oni planiraju već jednom da asfaltiraju severnu rampu za pristup mostu iz pravca sajma? Onaj nasip bleji li bleji :D


Ko je taj lik?

Ta rampa ce da se zavrsi za 2-3 dana, jasno je da su ostavili otvaranje za novu godinu, a i neka su jos bolje, bice EXTRA, Slovenci ce imati sta da vide ..... :)
 
I za šta je na kraju plaćeno ubrzanje radova, u odnosu na koji rok? - izbore, a posrećilo im se sa vremenom, pa taman za NG ...

Su plaćali i Dodole da ne prizivaju padavine...
 
bokili84":27m7o8yy je napisao(la):
Zar ne mislis da je dosadno vise pisati oko toga da li su za ove pare mogla da se naprave 4 brvna preko reke??

Aj jos jednom procitaj moj post, pa onda komentarisi. Mozda ces i primetiti ironiju u komentaru, na racun gospode koja ce se za vreme ta cetiri dana ponosno slikati, pa cemo posle toga, narednih meseci, po hiljadu puta u toku dana gledati te slike, sve u cilju ispiranja mozga. Moj stav po pitanju cene nisam izneo, vec sam rekao neki bi rekli.

Izvinjavam se za off, zamolio bih administratora da kasnije obrise komentar.
 
Pa eto danas je 12. ne znam koliko im još treba ali do nove godine mislim da ima da im čak most zvrlji prazan. Možda će još da ga muče testiranjem do tada. Ostalo je da se još ponegde namonitra ograda i udari asfalt i to će završiti za koji dan.

Ako ništa drugo ja bih pustio perače ulica i neko to da snima a u pozadini nek puste onu od Ambasadora - Zemljo moja. Kao na početku BG fantoma kad isti peru Brankov most sa 2x2 trake.
http://www.youtube.com/watch?v=KmBuUe-32M0
Na 0:55
Pogledajte samo te ljude. Njih ne muče krediti sigurno. Iako to može da se nazove Tito hajp.
Eto kakvi smo mi. Ljudi su prali mostove '79-te a sad ni kiša ne može da ih opere jer je nema.

Za današnja vremena više odgovara od Dubioze kolektiv - Blam
http://www.youtube.com/watch?v=1W06eYbTHm4

Motaj, motaj, motaj,....smotaj. Koliko je neko miliona smotao samo na mostu.
A ako padne sneg neće biti ni za so i rizle (zbog svetske krize) da se pospe na most :)
Vremena su kokuzna, a država baksuzna. Pilon je nekad u EU odneo...
 
relja":1877tvgz je napisao(la):

Izgleda da su ove table postavili na više mesta. Večeras kad sam se vraćao kući, kad ono u Omladinskih brigada - ovakva tabla i sa leve i sa desne strane.
Počinjem da verujem da su ovo - reklamne table.

Pa most je neprimetan kao slon u budoaru.

Ajde sto su stavili table, ali to treba da stoji POKRIVENO dok se most ne otvori. Kao sto znak za ogranicenje na 60 km treba privremeno prekriti ako se izvode neki radovi i stavi neki privremeni da je 45 ili 30. Ili kao sto se putokaz prekriva ako se neki pravac zatvori zbog radova, i onda pise obilaznica/detour...

Sta, sad ja naidjem i mislim, "super, idem preko mosta", kad ono mosta nema, pojela ga maca. Ovo je toliko jeftino i providno da je prosto odvratno. I umesto sto su nadzizali vise njih u propagandne svrhe, bolje da su napravili jednu postenu TABLU sa velikim slovima, stavili je tamo gde treba, i pokrili dok se most ne otvori.
 
i sta bi na kraju? je li PREKO ili NA Adi?:)
JohnyBgood":v6t7ebdn je napisao(la):
relja":v6t7ebdn je napisao(la):

Izgleda da su ove table postavili na više mesta. Večeras kad sam se vraćao kući, kad ono u Omladinskih brigada - ovakva tabla i sa leve i sa desne strane.
Počinjem da verujem da su ovo - reklamne table.

Pa most je neprimetan kao slon u budoaru.

Ajde sto su stavili table, ali to treba da stoji POKRIVENO dok se most ne otvori. Kao sto znak za ogranicenje na 60 km treba privremeno prekriti ako se izvode neki radovi i stavi neki privremeni da je 45 ili 30. Ili kao sto se putokaz prekriva ako se neki pravac zatvori zbog radova, i onda pise obilaznica/detour...

Sta, sad ja naidjem i mislim, "super, idem preko mosta", kad ono mosta nema, pojela ga maca. Ovo je toliko jeftino i providno da je prosto odvratno. I umesto sto su nadzizali vise njih u propagandne svrhe, bolje da su napravili jednu postenu TABLU sa velikim slovima, stavili je tamo gde treba, i pokrili dok se most ne otvori.
 
Vrh