Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

bojan87":1on45wld je napisao(la):
Jedno pitanje za znalce. Da li postoji razlika izmedju ovog testiranja pod opterecenjem sa kamionima i pravog opterecenja koje nastaje kada mostom krene da tece saobracaj koji je razlicitog inteziteta i tezine.

Da li postoje merenja koliko opterecenje+ vetar pojacavaju ili smanjuju opterecenje na most ?


Pa glavna razlika je što je gotovo neverovatno da će jednog dana preko mosta ponovo, u istom trenutku, prelaziti ovoliko kamiona do vrha natovarenih peskom. Pošto konzolu - kolovoz drže sandučasti nosač i kosnici, ispada slično kao kada prelazi kolona automobila u tri trake. Naravno, slično, ne isto, ali u ovom slučaju probno opterećenje (kolona kamiona natovarena peskom) je veće od očekivanog "radnog" (putnički automobili i autobusi).
Svakako da će merenja morati da se nastave i kada se pusti saobraćaj, tj. u realnim uslovima.
Uostalom - tramvaj još uvek nije prozujao preko mosta...

Sad mi pade na pamet - ako će biti potrebno još koji put podešavati silu u kablovima, onda pomoćni stubovi neće još neko vreme biti uklanjani?
 
Vidis ti kako su se dosetili da otvore most za novu godinu u 12 uvece, pa po patrolu sa melodikama za duvanje na svaki kraj mosta i eto pride kesha niotkuda. :)
 
Stanje od juče na desnoj obali:

img3663p.jpg


img3666t.jpg


img3674n.jpg


img3677d.jpg


img3679v.jpg


img3680aa.jpg


img3683a.jpg


img3685a.jpg


img3693x.jpg


img3694th.jpg


img3697a.jpg


img3699i.jpg


img3700j.jpg


img3705a.jpg


img3712xy.jpg


img3715n.jpg


img3717f.jpg
 
Nastavak

img3719xd.jpg


img3723ty.jpg


img3734a.jpg


img3738l.jpg


img3742yw.jpg


img3744hp.jpg


img3746bq.jpg


img3748d.jpg


img3751lb.jpg


img3753e.jpg


img3756g.jpg


img3757y.jpg


img3764f.jpg


img3765u.jpg


img3770h.jpg


Koliko će od onih miliona biti njihov deo?

img3772my.jpg


Izgleda da će ipak proći ispod bez problema...

img3773sy.jpg
 
dziggy":og39fwez je napisao(la):
Vidis ti kako su se dosetili da otvore most za novu godinu u 12 uvece, pa po patrolu sa melodikama za duvanje na svaki kraj mosta i eto pride kesha niotkuda. :)


Nisu se nista "dosetili", sta drugo da urade nakon odbijanja kandidature za EU nego da odloze sto je moguce vise kako bi nam se glave oladile od poraza i frustracije i u medjuvremenu da malo zaboravimo i nakupimo novog adrenalina za radovanje. Ovako je izbegnuta situacija da otvaranje ostane u totalnoj senci ove samarcine koju smo prekjuce dobili od EU.
 
evo par fotki iz uobicajene setnje (12.12., oko 15h)... uslovi za fotografisanje su bili katastrofalni, izvinjavam se na losem kvalitetu:

img2963a.jpg


img2964a.jpg


img2966a.jpg


img2962a.jpg


ne znam sta ce ovoliko autobusa na raskrpetlji?

edit: slovne greske
 
Kartograf":2eroxgtv je napisao(la):
ne znam sta ce ovoliko autobusa na raskrpetlji?

затворен је тобоган цео викенд, па сва возила са ББ се пребацују на раскрпетљу
 
A zašto je juče oko 13h bio zatvoren prolaz preko petlje ka sajmu? Išao sam iz pravca Topčidera sa namerom da preko petlje izbijem na sajam kad ono međutim, morao sam da vozim preko Paštrovićeve...
 
Meni - kao i do sada...

Neka obrade podatke sa merenja, izdaju mu dozvolu, neka počne da služi svrsi.
 
trialin":1hb9z8hv je napisao(la):
Kad ruse Tobogan?

Ja pretpostavljam kad završe silazne i ulazne rampe sa kružnog toka prema Radničkoj i Bulevaru vojvode Mišića.
 
U cetvrtak je sednica skupstine grada,nezvanicno saznah da ce tada biti neke diskusije o mostu,ne znam da li je novi kredit u pitanju ili kada ce biti otvoren most.Ali znam da ce biti tada potvrdjen onaj originalni naziv koji je komisija donela za most.
 
Možda nije niko to pomenuo, pa evo da prenesem da je proradilo ulično osvetljenje na mostu :)
 
nova":yiuhrm15 je napisao(la):
Volim vikend...tad svi "meću" slike :kk:

:laugh: :kk: :kk: :kk: :laugh:


Svima sa sličicama +1 :)
a Veliki Vracar +2
( imao i nastavak :lol: a nije zaboravio i ono ,, Izgleda da će ipak proći ispod bez problema...,, :vops: )
 
Felix55":2xg1wgth je napisao(la):
Možda nije niko to pomenuo, pa evo da prenesem da je proradilo ulično osvetljenje na mostu :)

Auuu, ne pratiš na času. Svetli već duže vreme. Kumkat slikao 03.12.

dscf7267l.jpg
 
Prilična konfuzija danas.
iz pravca Obrenovačkog puta se skreće u Visoku, pa u Paštrovićevu koja je sada jednosmerna do "raskrsnice" Hipodrom, levo na priključenje kod Gospodarske mehane na Bulevar Vojvode Mišića
iz suprotnog smera (Sajma) se prestrojava u levu traku, pa ispod pruge, mislim da mi je ovo prvi put u životu da se krećem suprotnim smerom i na semaforu kod Nisa vraća se u svoju traku.

Ukoliko ovaj režim ostane na snazi i sutra, cenim jedan opšti zastoj, gužvu i enormno kašnjenje.
 
Nisam siguran da li ste primetili ali ograda na ulazno izlaznim rampama sa mosta nije ista sa obe strane. Tacnije ograda koja pratili liniju mosta ja cu je nazvati spoljna je isto horizontalna kao i na mostu.

Takodje isti su i ivicni venci i na rampama kao na mostu sto i nisam ocekivao ali je bolje i lepse kada je tako.

Unutrasnje ograde su vertikalne manje vise standardne i ivicni venci klasicni.

img3677d.jpg


img3680aa.jpg
 
cenzura":1o31mlvk je napisao(la):

IZLUDJUJU me ovi rahiticni natpisi koje vozac vidi i ukapira tek kad pridje na 20 metara. Dajte bre ljudi jednu POSTENU TABLU sa velikim slovima i na vreme, da i vozac koji nije iz Beograda na vreme ukapira.

I ne znam da li je za EU standard da bude crno na belom, mnogo mi se vise svidja americki tako-reci-standard sa zelenim tablama i velikim belim slovima.
 
JohnyBgood":468zpnp9 je napisao(la):
cenzura":468zpnp9 je napisao(la):

IZLUDJUJU me ovi rahiticni natpisi koje vozac vidi i ukapira tek kad pridje na 20 metara. Dajte bre ljudi jednu POSTENU TABLU sa velikim slovima i na vreme, da i vozac koji nije iz Beograda na vreme ukapira.

I ne znam da li je za EU standard da bude crno na belom, mnogo mi se vise svidja americki tako-reci-standard sa zelenim tablama i velikim belim slovima.

Slažem se.
Male table, nisko postavljene, sitna slova, crno na belom, tekst zbijen.

Moraš da se priđeš blizu i da usporiš da bi pročitao, a svaki autobus ili kamion u traci desno može da je zakloni u tom trenutku.

Prvo sam mislio da su postavljene reda radi da se ispuni propis da tabla mora da postoji.
Onda sam se setio da se ovakve table postavljaju na lokalnim putevima 1+1, sa ograničenjem 60.
Rado ću priznati grešku, ali mi se čini da su table ovako postavljene zato što je neko video da se tako radi u njegovom zavičaju, pa ih postavlja na bulevarima 3+3.

Zašto se ne iskoriste ovi novi stubovi za kamere?
 
Vrh