Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

@stf

Bobb me je preduhitrio i odgovorio ti cak sa dokazom, tj. slikom.

Kako, bre, ne moze da bude zelenila ispd petlji i nadvodznjaka?

Ne umemo mi da stvorimo ni travu ni zelenilo, ispred Palate Federacije, pa izgleda kao njiva :laugh:
jel i tu fale "atmosfersek padavine" ? :laugh:

ta povrsina je okruzena rekama, i kladim se da bi jedan bastovan bio dovoljan da od te povrsine stvori prasumu, a ne zelenilo!
 
Da li neko zna sta ce da bude sa podvoznjakom ispod pruge, koji se sad koristi sa saobracaj od Ade prema Sajmu? Mozda i pise negle, ali 444 strana ima tema, ne mogu da trazim...
 
ponovna potvrda prilično sumorne situacije slovenačke ekonomije (smanjen kreditni rejting itd...)

Posle bankrota SCTa i Primorje je na ivici: http://www.delo.si/gospodarstvo/primorje-bo-zadnji-gradbeni-velikan-prezivel.html

Vodja odnosov z javnostjo v Primorju Ivana Bratož je za Delo povedala, da družba v Srbiji posluje uspešno, projekti pa potekajo v okviru pogodbenih določil in planov. Da Primorje posluje uspešno v Srbiji, za razliko od SCT, ki je izgubil posle pri gradnji mostu čez Savo, potrjujejo tudi naši srbski viri. Kot smo že poročali, je družba podpisala pogodbo za gradnjo pristopnih cest do mostu čez Savo v vrednosti nekaj več kot 48 milijonov evrov. Investitor del je mestna občina Beograd, ki jo zastopa javno podjetje Direkcija za gradbena zemljišča in izgradnjo Beograda, rok za dokončanje gradnje pa je 400 dni. Večji del projekta predstavlja gradnja velikega pristopnega viadukta v dolžini 800 metrov, po katerem poteka šestpasovna pristopna cesta. Bratoževa je še povedala, da je tudi projekt gradnje velikega pristopnega viadukta in poti do mostu čez Savo v Beogradu, ki bo razbremenil prometne tokove v srbski prestolnici, že v polnem teku.
 
Ma samo da oni to spoje pre nego što bankrotiraju, valjda će da izdrže još tri meseca, da ne moram čak na Brankov kada idem biciklom do Ade. Ova staza na silaznoj rampi mi liči kao da je naknadno zbudžena i kao da uopšte nije bila u planu, a i dosta je uska, čini mi se uža od one kombinovane na Brankovom mostu, gde se sudaraju biciklisti i pešaci u oba pravca. Ali dobro je, vidim da se ipak radi nešto i nadajmo se najboljem. :)
 
Izgleda da sam ja napravio zbrku postavljajući ovu sliku i pitanje oko biciklističke staze.

img2835b.jpg


Pitanje je bilo dali staza levo (na slici a ne u pravcu kretanja) ima dovoljnu širinu za pešake i bicikliste jer ovde deluje nekako uzano. Rasprava je nepotrebno kasnije vođena o različitim stazama, jer je za ovu desno (na slici) jasno da je servisna.

@Delija- mislim da ti prefabrikovani elementi koji se montiraju bočno (na mesto drvene ograde) neće povećati širinu rampe već će je metalna ograda dodatno smanjiti :( )

Izvinjavam se za neprecizno pitanje, a i nema mesta za ljutnju ovde smo da se bolje informišemo o temama o izgradnji grada koje nas toliko interesuju! Beobuild - najjače mesto za tako nešto! :p
 
Veliki Vracar":2lwef4ki je napisao(la):
img2835b.jpg


Pitanje je bilo dali staza levo (na slici a ne u pravcu kretanja) ima dovoljnu širinu za pešake i bicikliste jer ovde deluje nekako uzano. Rasprava je nepotrebno kasnije vođena o različitim stazama, jer je za ovu desno (na slici) jasno da je servisna.

Uporedite širinu kamiona koji je "bliže" i širniu staze koja je "dalje".
Kamion ne može da prođe trotoarom Brankovog mosta :p
 
Evo ga glavni krivac, e sad za kaznu 10 dana bez beobuilda! :D ;)
 
gygy11":315z7k14 je napisao(la):
Ovo je slika koju sam ja komentarisao,

O kojih 5 kolovoza sa ove slike ti pricas i znas li uopste sta pises i sta i koju sliku komentarises?

Браво Гиги само ми овде не коментаришемо слике већ у овом конкретном случају петљу Радничка.Очигледно не пратиш дуго ову тему или бар не пажљиво тако да ево ти за почетак један мали задатак.

Нађи то са слике на овом рендеру.

110809-RAPET-04.jpg


Кад нађеш не мораш да нам се похвалиш јер доста је било троловања.
 
Delija":1mukv06y je napisao(la):
gygy11":1mukv06y je napisao(la):
Ovo je slika koju sam ja komentarisao,

O kojih 5 kolovoza sa ove slike ti pricas i znas li uopste sta pises i sta i koju sliku komentarises?

Браво Гиги само ми овде не коментаришемо слике већ у овом конкретном случају петљу Радничка.Очигледно не пратиш дуго ову тему или бар не пажљиво тако да ево ти за почетак један мали задатак.

Нађи то са слике на овом рендеру.

110809-RAPET-04.jpg


Кад нађеш не мораш да нам се похвалиш јер доста је било троловања.
Ha,ha,ha,pa covece ti sve vreme trolujes,jer komentarises moj post,a da ga i nisi pazljivo ni procitao,vec stavljes komentar radi komentara.I kada te lepo zamolim da me zaobidjes jer su ti komentari potpuno,ali potpuno van konteksta u kome je bio moj komentar,ti mene optuzis da trolujem. :lol:
Pa ti si bre smehotres.
Evo obecavam da necu vise da obracam paznju na tebe i tvoje komentare,cisto zbog drugih ljudi na threadu,jer ovo postaje(odavno vec) smornije i od tebe samog.
Pozdrav
 
Ma obojca ste bre smorovi 1/1... :rant:
Nego nešto da vas pitam: jel je ono drvo na slici u donjem desnom uglu postojeće ili planiraju da ga sade? :laugh:
 
Bobb":1a4w64ol je napisao(la):
Ma obojca ste bre smorovi 1/1... :rant:
Nego nešto da vas pitam: jel je ono drvo na slici u donjem desnom uglu postojeće ili planiraju da ga sade? :laugh:
mislim da ce za to drvo i za jos par da dizu novi kredit od par miliona eura, ipak skupa su vremena :laugh: :lool:
 
Подићи ће кредит да би убрзали раст дрвета. :rolleyes:
 
Meni lici na kesten
Cudo da niko ne obraca paznju na ovu marinu sa leve strane, dal cemo dobiti i marinu :grand:
 
Ту већ постоји марина за мање чамце а ово на рендеру су поставили из пропагандних разлога.Ставише огроман брод ту како би бар на рендеру тај рукавац изгледао као озбиљна препрека за овако озбиљно предимензионисани мост за такву локацију.А тај рукавац се ових дана може прегазити.
 
jovanovm":hkvjogxc je napisao(la):
Mnogim biljkama skoro uopste ne trebaju atmosferske padavine, cak im odgovaraju suvi uslovi.

Postoje stotine vrste kaktusa koje odlicno uspevaju u Srbiji i lepo izgledaju.
Немој кактусе, где ће картон после да се рашири???
 
Delija":2voq9aag je napisao(la):
Подићи ће кредит да би убрзали раст дрвета. :rolleyes:

A onda ce Djilas da ga posece i da posadi novog sa sve basticom sa plaketom donatora. :laugh:
 
ne, ne, ne... ne pricajte tako.

dosta veliki brodovi tu stoje i utovaraju/istovaraju naftu kroz instalirani cevovod do silosa.
to je ta marina.

malo su samo peterali :D ali slika je realna.

a pricu o predimenzioniranosti projekta ne mogu vise da slusam.
pogotovo ne taj argument "gledajtei taj rukavc, gledajte. mogu da ga pregazim!"

naravno da mozes kada smo imali leto sa malo padavina! a kada se taj isti rukavac, skoro svake dve godine, prelije. i poplavi Radnicku, a? sta cemo onda??

i dimenzije ovoga mosta su najmanje vezane za Savu i rukavac, koliko za petlju, Radnicku, prugu i Topciderku. uzmite vise to u obzir
 
Nafta i tečni derivati se skladište u rezervoarima, a čvrste materije u rasutom stanju u silosima.
 
Onom velikom brodu sa slike bolje je da uđe u Topčiderku dok se još može. Ako Sava i dalje nastavi da pada, Topčiderka će mu biti sigurnija jer je dublja. :D
Istorijski minimum za Savu u ovo doba godine je između 0 i 100 cm, a sada je negde oko 160, dakle čitav metar iznad. Pitam ja vas šta bi bilo kada bi nivo opao za još jedan metar ili više? Da li bi se onda pola mosta zvalo most preko Save, a drugi deo most preko Topčiderke? :rolleyes:
 
"Velii brod" bi trebao da bude stalno ukotvljen i da služi za pretakanje goriva sa šlepova.

Kad se skloni skladište (ne rafinerija), skloniće se i taj brod.
 
Bobb":1i387cd4 je napisao(la):
Nego nešto da vas pitam: jel je ono drvo na slici u donjem desnom uglu postojeće ili planiraju da ga sade? :laugh:

Ozbiljno, u Radničkoj je posađen drvored koji će kada se razvije za par godina poptpuno izmeniti doživljaj prolaska tom ulicom.
 
img2835b.jpg


Ja bih rekao da je ovo postala najviše komentarisana fotografija vezana za most preko Ade :lol: :laugh:
 
Bobb":1mmnzcdo je napisao(la):
spaghetti4.jpg

To što kod nas nema zelenila oko petlji, sami smo krivi a ne zelenilo. Čak i ako pošljunčamo zone ispod nadvožnjaka i dalje ostaju puno osunčanih površina koje se mogu ozeleneti ali naravno, ako nema ko o tome da se brine, bolje i ne počinjati.
Nisu petlje toliko nehumane koliko je sam nemar....
Ја сам рекао да ништа не може да расте испод петљи. Око петљи и код нас постоји зеленило. Испод надвожњака не може да расте ништа, па, јбт. кад не може коров да се прими, шта може? Коров бар успева свуда.
Код нас је леп пример на аутокоманди, онај патрљак надвожњака што води са аутопута преко Устаничке. Испод њега су поставили калдрму. Нпр. слично решење би могли да примене код Радничке.
nostradamus":1mmnzcdo je napisao(la):
Bobb me je preduhitrio i odgovorio ti cak sa dokazom, tj. slikom.
Kako, bre, ne moze da bude zelenila ispd petlji i nadvodznjaka?
Ne umemo mi da stvorimo ni travu ni zelenilo, ispred Palate Federacije, pa izgleda kao njiva :laugh:
jel i tu fale "atmosfersek padavine" ? :laugh:
ta povrsina je okruzena rekama, i kladim se da bi jedan bastovan bio dovoljan da od te povrsine stvori prasumu, a ne zelenilo!
Пријатељу, како замишљаш да нешто расте испод бетонске конструкције. Па у мом дворишту, које се одржава, испод плоче балкона је чиста земља, јер ништа не може да расте. Као што рекох, ако не може обичан коров да расте, који свуда може да никне, не видим шта може.....
Боб није поставио никакав доказ да нешто расте испод надвожњака, већ около.
jovanovm":1mmnzcdo je napisao(la):
Mnogim biljkama skoro uopste ne trebaju atmosferske padavine, cak im odgovaraju suvi uslovi.

Postoje stotine vrste kaktusa koje odlicno uspevaju u Srbiji i lepo izgledaju.
Волео бих да видим те врсте, требале би и мени за двориште. Имаш ли неке слике? За кактусе знам да могу, али они расту вертикално, а не у ширину. Опет би било доста простора између самих кактуса, који би опет, морао да се поплоча, или пак, наспе украсним шљунком. Зар не?
 
Vrh