Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Delija":3kgineyh je napisao(la):
Veliki Vracar":3kgineyh je napisao(la):
Nije mi jasno jedino da li sa leve strane barijere ima mesta i za pešačku i biciklističku stazu?! Rekao bih da je tesno... :/


Ценим да са леве стране тек требају да се додају они полупрефабриковани елементи.Видиш да је са те стране још увек импровизована дрвена ограда.

Ne nego sa te strane nece ni ici biciklistiska staza vec samo pesacka staza,koja nece ni biti zaista pesacka jer sa te strane kada se spustas nemas gde da propisno predjes na drugu stranu kolovoza.
 
gygy11":i7eqd9jx je napisao(la):
Ne nego sa te strane nece ni ici biciklistiska staza vec samo pesacka staza,koja nece ni biti zaista pesacka jer sa te strane kada se spustas nemas gde da propisno predjes na drugu stranu kolovoza.

На основу чега си закључио да неће бити "заиста пешачка стаза" и са друге стране којег коловоза?

110809-RAPET-04.jpg
 
prvi put vidim petlju iz ovog ugla i moram reci da izgleda FENOMENALNO

ALI, ALI molim Boga da ce biti dovoljno pametni i odovorni da posade svuda okolo, tj. ispod petlje travu.

jer inace ce tolika kolicina betona da proguta i unakazi svu okolinu, koja je do sada bila zelena.
 
i jos nesto: jel zna neko sta ce se desavati sa ovom rafinerijom?

jel najavio Gasprom neko rusenje, iygradnju necega novog... jer previse je dobra lokacija za ove silose
tu mogu da se uzmu dobre pare

ej, sa jedne strane Ada, a sa druge hipodrom. a u sredini solosi :D ne verujem da ce to potrajati
 
Nisam ni ja covek od celika, pa nisam mogao da odolim da ne izvrsim licnu inspekciju radova, a onda su nastale I neke slicice... :)































Uploaded with ImageShack.us
 
nostradamus":3q8vba1f je napisao(la):
i jos nesto: jel zna neko sta ce se desavati sa ovom rafinerijom?

jel najavio Gasprom neko rusenje, iygradnju necega novog... jer previse je dobra lokacija za ove silose
tu mogu da se uzmu dobre pare

ej, sa jedne strane Ada, a sa druge hipodrom. a u sredini solosi :D ne verujem da ce to potrajati

Ma kako pazio, kad god rukujes naftom, benzinom, i slicnim, uvek ponesto prospes. Rehabilitacija tog zemljista je toliko skupa tako da i u svetu, kad jednom otvoris rafineriju, skladiste, ili slicno JAKO tesko se menja namena toga...

Inace jedna od HoRuSovih slika je fenomenalna za pozadinu ekrana, tako da sam je iskopirao ;)
 
Delija":31ahp12s je napisao(la):
gygy11":31ahp12s je napisao(la):
Ne nego sa te strane nece ni ici biciklistiska staza vec samo pesacka staza,koja nece ni biti zaista pesacka jer sa te strane kada se spustas nemas gde da propisno predjes na drugu stranu kolovoza.

На основу чега си закључио да неће бити "заиста пешачка стаза" и са друге стране којег коловоза?

110809-RAPET-04.jpg

zato jer nema svrhe, osim ako ne zelis da ides u krug :)


image1cp.jpg
 
naravno zato sto nema trotoara. kad bi imalo, njime bi se moglo ici samo u krug, pa ga iz tog razloga nece ni biti.
 
Mene zanima, da li će moći da se silazi sa mosta na špic Ade, odnosno da li je predvidjen neki lift ili stepenište za bicikliste i pešake kod pilona? Šta se dešava sa biciklističkom stazom iz pravca Stenke prema Adi, kuda ona prolazi?
 
Елиоте ниси ме схватио.Ја сам поставио човеку два питања а нисам питао да ли ће бити тротоар са друге стране већ сам га питао зашто би уопште неко хтео да пређе са друге стране.
 
Delija":36apwofs je napisao(la):
Елиоте ниси ме схватио.Ја сам поставио човеку два питања а нисам питао да ли ће бити тротоар са друге стране већ сам га питао зашто би уопште неко хтео да пређе са друге стране.
Ja ukratko objasnio,misleci da ce svima lako biti jasno,eliot je cak i nacrtao,pa opet nije jasno.Ja odustajem.
Pozdrav
 
Али синовац ти си рекао у првом посту да са леве стране неће ни бити праве пешачке стазе зато што не може да се пређе на другу страну. :o Контрадикторан си сад. А ја сам те питао на коју другу страну када има ни мање ни више 5 одвојених коловозних конструкција на том потезу, на страну то што нема логике ту уопште правити прелаз и што је елиот то лепо скицом објаснио.
 
roger":dmmml55h je napisao(la):
Mene zanima, da li će moći da se silazi sa mosta na špic Ade, odnosno da li je predvidjen neki lift ili stepenište za bicikliste i pešake kod pilona? Šta se dešava sa biciklističkom stazom iz pravca Stenke prema Adi, kuda ona prolazi?

Planira se i u izradi je kako nam je nedavno saopsteno konstrukcija koja ce nositi lift do mosta kod pilona. Videcemo jos kako ce sve to na kraju izgledati
 
Kada se malo duma vidim da je malo sasavo resenje da recimo neko ko ide peske preko mosta i odluci da hoce na tramvaj mora prvo da sidje preko rampe pa onda do kruznog toka pa uz stepnice do stanice tramvaja.

bilo bi lepo da ima neko povezivanje sa stanicom tramvaja i busa sa pocetka mosta koje bi se nakacilo ispod kolovozne konstrukcije,ali znam da puno trazim.
 
Delija":vyeybkm8 je napisao(la):
Али синовац ти си рекао у првом посту да са леве стране неће ни бити праве пешачке стазе зато што не може да се пређе на другу страну. :o Контрадикторан си сад. А ја сам те питао на коју другу страну када има ни мање ни више 5 одвојених коловозних конструкција на том потезу, на страну то што нема логике ту уопште правити прелаз и што је елиот то лепо скицом објаснио.
Sta je s'vama bre kome tu uopste pada na pamet da pesaci, neverujem oko cega se raspravljate ...
 
nostradamus":35ku5m8a je napisao(la):
ALI, ALI molim Boga da ce biti dovoljno pametni i odovorni da posade svuda okolo, tj. ispod petlje travu.

jer inace ce tolika kolicina betona da proguta i unakazi svu okolinu, koja je do sada bila zelena.
Нигде испод петљи не расте трава, не расте ништа, па неће ни овде. Погледај испод Мостара, испод Аутокоманде, испод Бранковог моста. Сува земља. Ту ништа не ниче јер нема атмосферских падавина. Боље је да то поплочају или наспу шљунак него да оставе земљу за сва времена. То што је на рендеру трава је само илузија рендера да би петља изгледала хуманије али она то никад неће бити.
Delija":35ku5m8a je napisao(la):
gygy11 wrote:

Ne nego sa te strane nece ni ici biciklistiska staza vec samo pesacka staza,koja nece ni biti zaista pesacka jer sa te strane kada se spustas nemas gde da propisno predjes na drugu stranu kolovoza.

На основу чега си закључио да неће бити "заиста пешачка стаза" и са друге стране којег коловоза?
То је сервисни тротоар, неће бити у цивилној употреби.
 
Daklem! Svaka cast! Ne mogu da verujem da se ovoliko radi!!! Za nas, koji vidimo ovu gradjevinu jednom godisnje prosto je neverovatna ova brzina! Nemogu da docekam da ga vidim zavrsenog iduce godine! :pob: :) :kk: :lool:
 
Nebojsa":16d5lyq0 je napisao(la):
Sta je s'vama bre kome tu uopste pada na pamet da pesaci, neverujem oko cega se raspravljate ...
То се и ја питам.

stf":16d5lyq0 je napisao(la):
То је сервисни тротоар, неће бити у цивилној употреби.

Ма знам ја то.Иста ствар је и на кружним токовима преко аутопута код Арене.Лоше сам саставио реченицу.Питао сам га са којег коловоза пошто их има 5 не би ли увидео колико нема смисла то што прича.
 
Delija":2si9wq3b je napisao(la):
Nebojsa":2si9wq3b je napisao(la):
Sta je s'vama bre kome tu uopste pada na pamet da pesaci, neverujem oko cega se raspravljate ...
То се и ја питам.

stf":2si9wq3b je napisao(la):
То је сервисни тротоар, неће бити у цивилној употреби.

Ма знам ја то.Иста ствар је и на кружним токовима преко аутопута код Арене.Лоше сам саставио реченицу.Питао сам га са којег коловоза пошто их има 5 не би ли увидео колико нема смисла то што прича.
majstore moj,koji si ti lik.svima je bilo jasno sta sam hteo da kazem jos posle mog prvog posta,osim tebi,jer si ...,i sad posto si uvideo da si ispao ... ,ti se jos vise zaplices i nikako da mi se skines sa grbace.Jos jednom ti ponavljam,nism ja kriv sto si ...!
A sa ovim:"ma znam ja sta je on hteo da kaze,nego ga malo proveravam... :laugh: ',ovo je na nivou doskocica onih sto po ceo dan piju pivo ispred dragstora.
 
stf":1mglh36f je napisao(la):
Нигде испод петљи не расте трава, не расте ништа, па неће ни овде. Погледај испод Мостара, испод Аутокоманде, испод Бранковог моста. Сува земља. Ту ништа не ниче јер нема атмосферских падавина. Боље је да то поплочају или наспу шљунак него да оставе земљу за сва времена. То што је на рендеру трава је само илузија рендера да би петља изгледала хуманије али она то никад неће бити.
spaghetti4.jpg

To što kod nas nema zelenila oko petlji, sami smo krivi a ne zelenilo. Čak i ako pošljunčamo zone ispod nadvožnjaka i dalje ostaju puno osunčanih površina koje se mogu ozeleneti ali naravno, ako nema ko o tome da se brine, bolje i ne počinjati.
Nisu petlje toliko nehumane koliko je sam nemar....
 
gygy11":ruc69eh9 je napisao(la):
Ne nego sa te strane nece ni ici biciklistiska staza vec samo pesacka staza,koja nece ni biti zaista pesacka jer sa te strane kada se spustas nemas gde da propisno predjes na drugu stranu kolovoza.

Толико о томе.
 
Mnogim biljkama skoro uopste ne trebaju atmosferske padavine, cak im odgovaraju suvi uslovi.

Postoje stotine vrste kaktusa koje odlicno uspevaju u Srbiji i lepo izgledaju.
 
Delija":29thoi7f je napisao(la):
Nebojsa":29thoi7f je napisao(la):
Sta je s'vama bre kome tu uopste pada na pamet da pesaci, neverujem oko cega se raspravljate ...
То се и ја питам.

stf":29thoi7f je napisao(la):
То је сервисни тротоар, неће бити у цивилној употреби.

Ма знам ја то.Иста ствар је и на кружним токовима преко аутопута код Арене.Лоше сам саставио реченицу.Питао сам га са којег коловоза пошто их има 5 не би ли увидео колико нема смисла то што прича.

Ovo je slika koju sam ja komentarisao,

O kojih 5 kolovoza sa ove slike ti pricas i znas li uopste sta pises i sta i koju sliku komentarises?
 
Vrh