Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Ahaaa radi tu, sad su mi jasni neki komentari sa drugih tema... Jel ovako bez informacija kao ove Gagine, teško je na temama o Skylane-u, Starom sajmištu, Rajićevoj, Airport Citi-ju... razdvojiti dal ih neko brani iz ličnog ubeđenja ili zato što ima poslovne interese sa njima.
 
Gago, da završimo off o APC/MG :) , ne radim tamo već nekoliko godina ali sa njima imam samo pozitivna iskustva, i danas kada sretnem nekog poznatog uvek se javim ja nima ili oni meni i kratko ali srdačno popričamo.
Dok sam radio tamo i ja sam fotografisao i niko mi nije pravio problem, i znam da nisam jedini ... možda prave razliku između njima poznatih ljudi, onih koji tamo rade i "nepoznatih" sa strane, možda su u tvom slučaju sami sebi izmišljali posao iz dosade ili da opravdaju plate (i obezbeđenje je "outsource-ovano", domaća privatna firma), možda (i nemoj da se ljutiš, to je samo pretpostavka kako portiri mogu da razmišljaju) su te doživeli kao nekog besposličara kojem tu nije mesto, otkud znam.

Što se tiče zgrade na pravcu Đorđa Stanijevića, o tome sam pisao više puta, ali vidi novonastalu sitiaciju, sa izgradnjom UMP-a:
vozač si, prođi Tošinim bunarom i zamisli novu raskrnicu na mestu gde bi Đorđa Stanojevića trebalo da u nastavku izbije na Tošin Bunar, i koliko bi so imali ukršanja na jako kratkom potezu.
Mislim da se od tog produžetka Đorđa Stanojevića odustalo kada se krenulo u projekat UMP-a.
I nije samo ta jedna zgrada problem, pored je i rekonstruisana benzinska pumpa, okolni placevi su takođe već bili "zauzeti".

Mislim da pre mi živimo u zemlji koja izgleda pripada deci DB-ovaca i visokih oficira JNA i da ovde nema reda i da ništa ne može normalno da funkcioniše, dok je iza te žice sasvim suprotna situacija.

Kraj Off-a, hvala za odlične reportaže. +
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=459655#p459655:3l7sbgav je napisao(la):
Earthmoving » 18 Jun 2017 09:03 am[/url]":3l7sbgav]Ahaaa radi tu, sad su mi jasni neki komentari sa drugih tema... Jel ovako bez informacija kao ove Gagine, teško je na temama o Skylane-u, Starom sajmištu, Rajićevoj, Airport Citi-ju... razdvojiti dal ih neko brani iz ličnog ubeđenja ili zato što ima poslovne interese sa njima.
viewtopic.php?f=3&t=269&p=459320#p455835
 
Gago sve pohvale , a na ovoj slici vidimo da cemo iz pravca auto-puta imati samo dva nova ukljucenja , pa ne bi bilo lose da imamo dve trake za skretanje prema mostu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=459784#p459784:18apq8yr je napisao(la):
Kokili » 18 Jun 2017 05:39 pm[/url]":18apq8yr]Imate i ukljucenje od kvantaske pijace pa samo pravo

Pa auto-put sam naveo kao najpoznatiji orijentir , inace mogao sam reci i Genex Kule . Aludiram na veliki broj automobila iz pravca Zemuna i blokova oko Fontane itd .i jednom recju guzva koja je sada na semaforu kod buvljaka u Jurija Gagarina ....
 
Данашње слике - 18. јун 2017., УМП радови Омладинских бригада – Тошин бунар

Споменух јуче у поруци после фоторепортаже о двема ископаним рупама за темељне бетонске самце код железничких надвожњака, а на тротоарима у Омладинских бригада и Тошином бунару, и да мислим да то има везе са УМП-ом, а и обећао сам да ћу их сликати.

У међувремену сам видео да има и трећа ископана темељна рупа и то у улици Николе Добровића, смер који се спушта са Бежанијске косе, и која је ископана на зеленој површини између коловоза и тротоара-бициклистичке стазе. Налази се на неких 30-так метара пре раскрснице са Тошиним бунаром и коју нажалост нисам снимио.

Из ког разлога су ове рупе ископане баш у близини УМП-а не знам, није било данас скоро никог кад сам био да питам, а моја је предпоставка да ће то бити неки саобраћајни путоказ за усмеравање на УМП с обзиром да су баш на местима пре раскрснице са УМП-ом, или, а надам се да то неће бити, неки билБодери :D :notok:.

Ово је темељна рупа самац у Омладинских бригада и постављена је челична арматура и вероватно током сутрашњег дана следи бетонирање. Виде се и завртњеви где ће се причврстити конструкција која ту треба да се постави, а и оптички каблови који су ту одавно провучени.
„Свиђа“ ми се како је „стручно обезбеђено“ место радова са гранчицама и тракама !!!! :bash: Еееее грађевинци, грађевинци !
Pogledajte prilog 29Pogledajte prilog 28Pogledajte prilog 27Pogledajte prilog 26
Ово је већ избетонирана темељна рупа самац у Тошином бунару исто код железничког надвожњака. И овде је место радова исто „стручно обезбеђено“ !!!
Pogledajte prilog 25
Прођох поново целом деоницом од Омладинских бригада до Тошиног бунара, радника јако мало, односно само пар њих који су радили тротоар-бициклистичку стазу на десној страни УМП-а до стамбене зграде и неколико њих који су обележавали места за исцртавање белих испрекиданих линија на коловозу.

Већина семафора је постављена, остало је још да се поставе на оним попречним носећим стубовима. Од „семафорџија“ исто није било никога.
Pogledajte prilog 24Pogledajte prilog 23Pogledajte prilog 22Pogledajte prilog 21
У даљини се виде и делимично постављени семафори на раскрсници са Булеваром Црвене Армије
Pogledajte prilog 20
„Његово величанство“ семафор, још треба да се поставе оне заштитне капице изнад сваког светла, на сваком од постављених семефора.
Pogledajte prilog 19
Радови на тротоару-бициклистичкој стази до стамбене зграде из насеља „Запад 65“ који се полако приближавају спајањем тротоара-бициклистичке стазе у Омладинских бригада. Полако напредује и градња зграде из насеља до ове већ изграђене.
Pogledajte prilog 18Pogledajte prilog 17Pogledajte prilog 16Pogledajte prilog 15Pogledajte prilog 14Pogledajte prilog 13
На левој страни УМП-а треба да се асфалтира тротоар-бициклистичка стаза од тротоара-бициклистичке стазе у Омладинских бригада па поред оне зелено-беле пословне зграде, све до места где је већ постављен асфалт, а то је у нивоу средине оне на дивље полу изграђене „пословне“ зграде.
Pogledajte prilog 12Pogledajte prilog 11Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6
Засађено је сво ниско растиње у разделном појасу између смерова, све до нивоа где је улазно/излазна део из стамбено-пословног насеља „Запад 65“ и „Мосад града“ на/из УМП-а.
Pogledajte prilog 5
Ево пар прегледнијих слика улазно/излазног дела из горе споменутог стамбено-пословног насеља, а у даљини се види тц "Рода".
Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2
Асфалтиран је тротоар на десној страни УМП-а од Тошиног бунара до овог улазно/излазног дела стамбено-пословног насеља, а то је у делу где је она телевизија, једно складиште и једне стамбено-пословне зграде која се управо гради.
Pogledajte prilog 1
Данас су обележавали места за исцртавање белих испрекиданих линија на оба смера ове саобраћајнице на овом делу.

Следећи пут мало више, можда :wink:
Хвала на пажњи, :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=459822#p459822:189fxgf4 je napisao(la):
Гага » Ned Jun 18, 2017 8:38 pm[/url]":189fxgf4]Данашње слике - 18. јун 2017., УМП радови Омладинских бригада – Тошин бунар
Ово је темељна рупа самац у Омладинских бригада и постављена је челична арматура и вероватно током сутрашњег дана следи бетонирање. Виде се и завртњеви где ће се причврстити конструкција која ту треба да се постави.
file.php
Као и увек Гаго, велики плус за сјајну репортажу! :sesir:

Што с тише ове рупе по сред тротоара, шта год да је, није му ту место! Морали су да нађу неко боље решење, овако ће те две бандере сигурно сметати пешацима (ово десно је бициклистичка стаза, ако се не варам). Ако је у питању неки путоказ, могао је да виси испод надвожњака, и не смета ником. И ја се надам да то неће бити рекламни билборд, то би заиста било поражавајуће.
 
Их бре Букира, шта је тешко пешацима да обиђу око пар стубова? Имају очи па нека гледају (тако размишља неки стручњак који је то пројектовао). А и то парче кабла су заштитили армираним бетоном, ни бомба га неће искидати :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=459657#p459657:19p36t4n je napisao(la):
relja » 18 Јун 2017 10:07 am[/url]":19p36t4n]Gago, da završimo off o APC/MG :) , ne radim tamo već nekoliko godina ali sa njima imam samo pozitivna iskustva, i danas kada sretnem nekog poznatog uvek se javim ja nima ili oni meni i kratko ali srdačno popričamo.
Dok sam radio tamo i ja sam fotografisao i niko mi nije pravio problem, i znam da nisam jedini ... možda prave razliku između njima poznatih ljudi, onih koji tamo rade i "nepoznatih" sa strane, možda su u tvom slučaju sami sebi izmišljali posao iz dosade ili da opravdaju plate (i obezbeđenje je "outsource-ovano", domaća privatna firma), možda (i nemoj da se ljutiš, to je samo pretpostavka kako portiri mogu da razmišljaju) su te doživeli kao nekog besposličara kojem tu nije mesto, otkud znam.

Što se tiče zgrade na pravcu Đorđa Stanijevića, o tome sam pisao više puta, ali vidi novonastalu sitiaciju, sa izgradnjom UMP-a:
vozač si, prođi Tošinim bunarom i zamisli novu raskrnicu na mestu gde bi Đorđa Stanojevića trebalo da u nastavku izbije na Tošin Bunar, i koliko bi so imali ukršanja na jako kratkom potezu.
Mislim da se od tog produžetka Đorđa Stanojevića odustalo kada se krenulo u projekat UMP-a.
I nije samo ta jedna zgrada problem, pored je i rekonstruisana benzinska pumpa, okolni placevi su takođe već bili "zauzeti".

Mislim da pre mi živimo u zemlji koja izgleda pripada deci DB-ovaca i visokih oficira JNA i da ovde nema reda i da ništa ne može normalno da funkcioniše, dok je iza te žice sasvim suprotna situacija.

Kraj Off-a, hvala za odlične reportaže. +
@Реља, слажем се ја са тобом, али неки горак осећај остаје да нешто није безазлено омогућено да се уради-сликање једног лепог пословног центра, а да то није речено под неком репресијом. Како ли само обезбеђење реагује на странце који ту у овај центар долазе односно стране пословне људе који ту долазе код својих (наших људи) пословних партнера па ето да и они овековече простор-место где су били, можда и њих прате видео надзором и гледају шта раде-сликају и после их опомињу и траже да избришу слике.
Иначе сам се и мало распитивао после тога, да ли обезбеђење тако реагује, тј. да ли на своју руку или на тражење власника овог центра. Као и увек кад је заштита објеката у питању, све се ради на захтев и тражење налогодавца, односно власника овог центра. Значи сами израелци су тако захтевали, нема сликања у кругу центра, па макар то било и безазлено сликање зграда. Како ли је тек унутар зграда ?

Обзиром да ускоро почиње градња саобраћајнице у овом центру, односно изградња улице Тадије Сондермајера, долазићу чешће у "Мосад град" на сликање радова ове саобраћајнице-улице. Биће интересантно :wink:

Знам да смо доста причали о оној накардно насађеној згради у том пословном центру и да се одустало од продужења Ђорђа Станојевића према Тошином бунару, али још увек нам је свима то мање-више трн у оку.

О жицама и реду тамо и овде нећемо сад, али ни тамо није тако сјајно као што се мисли.

Хвала пуно за подршку фоторепортажа, биће их још :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=459621#p459621:12f62z55 je napisao(la):
Гага » Ned Jun 18, 2017 12:18 am[/url]":12f62z55]Тај правац има 7,61 км и уз брзину од 50 км/час требало би одприлике 12,5 минута. Ако сам добро одокативно израчунао, један км се овом брзином пређе за 100 секунди односно за 1,67 минута х 7,61 км = 12,71 минута. Наравно ово је рачунато без задржавања на његовом величанству "семафору/има. :(
Samo mala ispravka u matematici, 7.61 km se brzinom od 50 km/h predje za 9.13 min (7.61/50 = 0.1522 h = 9.13 min) :)
 
Bravo Gago...jos jedna u nizu fotoreportaza u profi stilu...meni sve ovo super izgleda...jedva cekam da koristim novu ulicu i obecavam da cu meriti koliko mi vremena treba od savske do stare bezanije ovim putem i uporediti sa marsutom autoput,studenjak,tosin bunar itd...nadam se i brzem i kracem putovanju... :):)
 
Samo nek se zavrsi, pa nek sluzi gradu Beogradu. Mala zamerka na projekat je sto nije nadvoznjak kod Tosinog Bunara .....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=459883#p459883:2adx8xcs je napisao(la):
goranjak » 19 Јун 2017 07:34 am[/url]":2adx8xcs]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=459621#p459621:2adx8xcs je napisao(la):
Гага » Ned Jun 18, 2017 12:18 am[/url]":2adx8xcs]Тај правац има 7,61 км и уз брзину од 50 км/час требало би одприлике 12,5 минута. Ако сам добро одокативно израчунао, један км се овом брзином пређе за 100 секунди односно за 1,67 минута х 7,61 км = 12,71 минута. Наравно ово је рачунато без задржавања на његовом величанству "семафору/има. :(
Samo mala ispravka u matematici, 7.61 km se brzinom od 50 km/h predje za 9.13 min (7.61/50 = 0.1522 h = 9.13 min) :)
@Горанјак, хвала на исправци :kk: , укњижен плусићћћ

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=459893#p459893:2adx8xcs je napisao(la):
lukarts » 19 Јун 2017 09:22 am[/url]":2adx8xcs]Samo nek se zavrsi, pa nek sluzi gradu Beogradu. Mala zamerka na projekat je sto nije nadvoznjak kod Tosinog Bunara .....
@Лукартс, неће служити само Београду, него целој Србији. Веруј ми да ће многи возачи из унутрашњости користити овај нови правац. Ето на делу УМП-а код мене на Бежанијској коси, једно саобраћајно аутобуско предузеће из Бечеја, већ годину и нешто дана своју линију је провукло кроз овај део града.
О тој замерци смо на овој теми доста пута расправљали, али и даље је у плану градња те петље, с обзиром да је она још увек уврштена у ПДР (План Детаљне Регулације), плава тачка у том плану.
Ту би требало да буде већа петља и морало би се онда трећина насеља у улици Владимира Назора иселити, па онда и део кућа на почетку Николе Добровића, тј. урадити експропријација. Све би то било јако скупо и зато се урадило овако како је урађено.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=459891#p459891:2adx8xcs je napisao(la):
dane bezanija » 19 Јун 2017 09:05 am[/url]":2adx8xcs]Bravo Gago...jos jedna u nizu fotoreportaza u profi stilu...meni sve ovo super izgleda...jedva cekam da koristim novu ulicu i obecavam da cu meriti koliko mi vremena treba od savske do stare bezanije ovim putem i uporediti sa marsutom autoput,studenjak,tosin bunar itd...nadam se i brzem i kracem putovanju... :):)
@Дане, хвала на подршци :kk: . За тебе обавештење, не знам да ли си приметио, код оног нелегалног улаза излаза за ону адвокатеву кафанџуку, поправљен је и асфалтиран део оштећеног тротоара на углу Тошиног бунара и УМП-а. Још увек туда бахати улазе и излазе са/на Тошин бунар, надам се још неко кратко време.
 
Zar nisu uspeli sivom ogradom da to blokiraju?Gago, preko sredjenog i novog dela se ulazi? Ako je tako, pa bezobrazluk do koske...nije mi jasno dokle cemo vise tako...trebamo se skupiti mi koji toliko toliko pratimo projekte i koji volimo da se nesto gradi i izaci na teren i napraviti neki protest...zvati ili okaciti na youtube pa neka se cuje...ja sam prvi za protest...bilo gde u gradu da je potrebno
 
Danas su izvukli linije na kolovozu. Nazalost, nisam uspeo da slikam ali cu probati sledeci put.
 
Moze fotka divljeg ulaza sa kolima treba staviti dzersi barjeru
 
I mene zanima sta je plan sa autobusima kad ovo bude gotovo? Da slucajno 94 nece nastaviti kroz Jurija Gagarina nakon zavrsetka umesto onog obilazenja a 85 novom dzadom kao sto je neko gore pitao...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=460300#p460300:46cm2r8c je napisao(la):
dr strangelove » Уто Јун 20, 2017 8:42 pm[/url]":46cm2r8c]Na PlanPlus-u je vec bilo otvaranje izgleda (img), nadam se da Google nece mnogo kasniti, mada ova rupa stoji vec mesecima, a od kako su ukinuli MapMaker ne moze da se menjaju putevi (...look for more announcements in the future, including the ability to report a missing road... https://www.localguidesconnect.com/t5/N ... a-p/149865)

Na plan plusu je mapa bila izmenjena pre 10-ak dana a gugl još nije ni promenio ime dela ulice Đorđa Stanojevića u Crvene Armije!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=460266#p460266:60hqss0q je napisao(la):
Earthmoving » Уто Јун 20, 2017 5:22 pm[/url]":60hqss0q]Mali najavio otvaranje za 6 dana, u ponedeljak. Možda se posle toga neko seti nastavka sa druge strane Save... :(
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... id=1274067

Mali je juče (19.6.) gostovao kod Marića u jutarnjem, izneo je da će novi savski most i tunel koštati zajedno 100 miliona evra, a pomenuo je da će pre rušenja zarićevog mosta biti proteran tramvaj preko mosta na adi, kao i da će tunel do autokomande koštati 30ak miliona evra. Postoji snimak na internetu.
 
Данашње слике - 20. јун 2017., УМП радови Омладинских бригада – Тошин бунар

Како се приближава дан завршетка и пуштања у саобраћај деонице УМП-а од железничке станице Нови Београд до Тошиног бунара, тако смо све нестрпљивији и знатижељнији како напредују завршни радови.

Зато сам поново, а и обавеза ме скоро сваки дан доводи у овај део Новог Београда, и данас прошао деоницом од Омладинских бригада до Тошиног бунара и ево краће :wink: фоторепортаже и напретка радова.

Прво о оним трима бетонским темељним самцима о којима сам већ писао. Сва три бетонска самца су избетонирана и вероватно се чека да се сад ту постави оно што треба да се постави, а надам се да ће бити стварно саобраћајни путокази за усмеравање на УМП. Питао сам раднике који су били на траси УМП-а, али нису знали пошто то није био њихов део посла, а главни шефа градилишта је био на другом крају градилишта код улице Ђорђа Станојевића.

Избетонирана темељна рупа самац у Омладинских бригада код железничког насипа:
Pogledajte prilog 31
Избетонирана темељна рупа самац у Николе Добровића у смер који се спушта са Бежанијске косе:
Pogledajte prilog 30
Избетонирана темељна рупа самац у Тошином бунару код железничког насипа. Слику сам већ постављао 18.јуна, али ето да сад буду све три на једном месту:
Pogledajte prilog 29
Постављен је асфалт на тротоару на целом делу леве стране УМП-а, од спајања са Омладинских бригада, поред оне постојеће зелено-беле пословне зграде, па поред оне на дивље полу изграђене „пословне“ зграде, оног дивљег балона за спорт, и спојен је са тротоаром Тошиног бунара. Бициклистичка стаза је асфалтирана са основним црним асфалтом, а црвени асфалт ће се поставити на крају кад сви тротоари УМП-а буду асфалтирани.
Pogledajte prilog 28Pogledajte prilog 27
Исцртане су и све беле искпрекидане линије на целој траси УМП-а, од железничке станице Нови Београд до Тошиног бунара.
Pogledajte prilog 26Pogledajte prilog 25Pogledajte prilog 24
Семафорџије су наставиле са постављањем семафора и до петка би требали на целој деоници све да заврше. Биће постављене и камере за надгледање саобраћаја.
Pogledajte prilog 23Pogledajte prilog 22Pogledajte prilog 21Pogledajte prilog 20Pogledajte prilog 19
Увелико напредују радови на тротоару-бициклистичкој стази до стамбене зграде из насеља „Запад 65“, а спојен је са тротоаром-бициклистичком стазом у Омладинских бригада. Иначе градња преосталих зграда у овом насељу напредују, барем оно што се види са УМП-а.
Pogledajte prilog 18Pogledajte prilog 17Pogledajte prilog 16Pogledajte prilog 15
Настављено је са сађењем ниског растиња у разделном појасу између смерова, засађено је до неких 30-так метара пре раскрснице са Омладинских бригада. Већ се увелико залива пренеки дан засађено растиње.
Pogledajte prilog 14Pogledajte prilog 13
Завршено је и постављање ивичњака на улазу/излазу код оне постојеће зелено-беле пословне зграде до железничког насипа. Треба још да се асфалтира, а постављају се и бандере у том делу.
Pogledajte prilog 12Pogledajte prilog 11
Ради се увелико на улазу/излазу из/у стамбеног насеља „Запад 65“ на УМП, постављају се ивичњаци, насипање подлога и на крају асфалтирање.
Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7
Од овог улаза/излаза следи постављање ивичњака за тротоар-бициклистичку стазу према Тошином бунару, где је већи део већ урађен и асфалтиран.
Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4
Код оне кафане, спортског балона и пословне зграде, а као што сам јуче написао у поруци, поправљен је испуцани и оштећени асфалт на тротоару-бициклистичкој стази на делу где је дивљи улаз/излаз за возила баш код раскрснице са Тошиним бунаром. Наравно возила и даље ту улазе до паркинга до ових објеката,као онај комби који се види на првој слици, надам се не још дуго.
И овде су бахати инвалиди у мозак, почели одавно да се „паркирају“ на тротоар-бициклистичкој стази у Тошином бунару поред ове кафанџуге, као овај швајцарско-српски дебил из Цириха са својом „љутом Панамера-нском машином :notok: “
Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
Хвала на пажњи, :sesir:
 
Vrh