Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Da dopunim ukljucenje iz Bulevara Crvene Arnije preko tobogana treba samo da se asfaltira (postavljeni i ivicnjaci) a iskljucenje preko tobogana u Bul CA je pri kraju sa nasipanjem. Svi cesljevi na spojevima polja su uradjeni. "Crveni kamioni" natovareni asfaltom.
 
Sinoc sam malo setao, jedna strana mosta je asvaltirana a druga je spremna za danas.
 
iskreno odusevio sam se odmah kad sam video novi drvored...toliko je to neophodno na svim ulicama novog beograda...ako bi neko hteo da se slozi sa mnom ali bulevar Milutina Milankovica koliko mi se cini nema nikakav drvored osim niskog ukrasnog rastinja?ovo vec mng lepse izgleda a i prakticnije i bolje kako za ulicu tako i za trotoare..svaka cast investitoru i projektantu...i kada je presecanje "vrpce" ?
 
Evo današnjih fotografija. Prvih 6 fotki sam osvetlio kad sam razvijao film :D

Uključenje na UMP iz Đ.Stanojevića
Pogledajte prilog 29
Pogledajte prilog 28
Pogledajte prilog 27
Pogledajte prilog 26

Asfaltiranje uključenja, dok je na strani isključenja asfaltirano, rade se ivičnjaci ka Đ.Stanojevića
Pogledajte prilog 25
Pogledajte prilog 24
Pogledajte prilog 23
Pogledajte prilog 22
Pogledajte prilog 21
Pogledajte prilog 20
Pogledajte prilog 19
Pogledajte prilog 18
Pogledajte prilog 17
Pogledajte prilog 16
Pogledajte prilog 15
Pogledajte prilog 14

Uradjen habajući sloj ka i sa pumpe, uklanjaju privremeni prilaz ka "Petoševiću"
Pogledajte prilog 13
Pogledajte prilog 12
Pogledajte prilog 11

Čekajući semafora...
Pogledajte prilog 10

Ka Tošinom bunaru radi se na trotoarima. Da li je moglo/trebalo šire, prosudite sami
Pogledajte prilog 9
Pogledajte prilog 8
Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4

Isključenje za štek saobraćajne policije :D
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1

I konačno, spajanje sa TB.
 
Izgleda jako lepo. Ovim putem se putovanje od careve ćuprije do bežanijske kose skraćuje na 5-6 minuta... Hvala svima na fotografijama.
 
Ako se bude "ubo" zeleni talas.

Svaki semafor će držati crveno sigurno 60s.

edit: evo izmerih i izračunah. Od "raskrpetlje" kod hipodroma do rasrsnice kod Rodića na BK (Partizanske avijacije) ima 5,7km što se uz brzinu od 50km/h prelazi za skoro 7 minuta. Na tom pravcu ćemo imati (ne računajući startni i krajnji semafor) 3 semafora (Tošin bunar, Omladinskih brigada i valjda Bulevar Crvene armije).

Pravo je pitanje koji pravac (trenutno) treba da bude u zelenom talasu - UMP ili Omladinskih brigada / Tošin bunar?
 
Zna li neko kad ce se raditi i druga strana UMP,pre svega mislim u delu Topcidera...da bi sve ovo imalo pun smisao,bar ja tako mislim..inace ovo izgleda odlicno..trotoari solidnih sirina...drvored cekamo da poraste...i naravno moram opet da bude dosadan sa pumpom NIS-a u TB,koja ko zna kada ce.Ceo kraj postaje nekako civilizovaniji.Samo nek se gradi...jedini deo NBGD koji moze da dobije nove saobracajnice i puteve je upravo ovaj...jedva cekam da koristim novu saobracajnicu...i da se rastereti pre svega JG..ostaje nam samo da vidimo rezultate smanjenja...
 
Samo da ne presele gužvu kod ade ili Miloševog konaka.
 
Od sutra je zabranjeno prakiranje vozila u Bulevaru Crvene Armije po sredini uz tramvajske šine od Đorđa Stanojevića do petlje. U tom delu oko RF banke, Belgrade Office Park-a, Siemensa je inače gužva za prakiranje, sad će biti još veća.
 
Upravo čuo info na tv da je otvaranje predvidjeno za ponedeljak 26.06.2017.
 
Sad nisam toliko strucan kod puteva pa me interesuje da li postoji neko normirano vreme da se put ne koristi nakon nanosenja asfalta?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=459405#p459405:surlzpau je napisao(la):
lukarts » 17 Jun 2017 04:56 am[/url]":surlzpau]Sad nisam toliko strucan kod puteva pa me interesuje da li postoji neko normirano vreme da se put ne koristi nakon nanosenja asfalta?

Koliko ja znam , ne . Kada valjak to izvalja od nekoliko tona i odstoji 24 casa , sve ostalo je na nivou statisticke greske .
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=459267#p459267:3rm8dndv je napisao(la):
Žika » 16 Jun 2017 04:22 pm[/url]":3rm8dndv]Samo da ne presele gužvu kod ade ili Miloševog konaka.

:) Kazes samo da ne presele , a guzve vec postoje . Nastace kolaps .....
Nadam se da ce prvi semafor prema adi dobiti malo duzi interval
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=459159#p459159:f5vzcpae je napisao(la):
astrodule » 16 Jun 2017 12:13 pm[/url]":f5vzcpae]Ako se bude "ubo" zeleni talas.

Svaki semafor će držati crveno sigurno 60s.

edit: evo izmerih i izračunah. Od "raskrpetlje" kod hipodroma do rasrsnice kod Rodića na BK (Partizanske avijacije) ima 5,7km što se uz brzinu od 50km/h prelazi za skoro 7 minuta. Na tom pravcu ćemo imati (ne računajući startni i krajnji semafor) 3 semafora (Tošin bunar, Omladinskih brigada i valjda Bulevar Crvene armije).

Pravo je pitanje koji pravac (trenutno) treba da bude u zelenom talasu - UMP ili Omladinskih brigada / Tošin bunar?

Vec sam par puta pisao , da je zeleni talas pozeljan samo na nekim saobracajnicama , gde bi saobracaj bio ubrzan. Kod nas ih ima vrlo malo , a na Novom Beogradu bas ni jedna
 
Данашње слике - 17. јун 2017., УМП радови Омладинских бригада – Тошин бунар

На делу раскрснице са Омладинских бригада, а код аутоперионице ради се на изградњи дела тротоари који до сад није могао бити изграђен. Ту је до сад коришћен привремени улаз/излаз за возила, који је сад затворен, с обзиром да је изграђен планирани улаз и излаз за бензинску станицу и аутоперионицу. Возила ће од сад користити те делове за улаз и излаз са и на саобраћајницу УМП-а.
Pogledajte prilog 32Pogledajte prilog 31Pogledajte prilog 30Pogledajte prilog 29Pogledajte prilog 28Pogledajte prilog 27
На овом делу УМП-а треба још да се постави неколико бандера са једне и друге стране ове саобраћајнице, а данас је почело и постављање семафора на раскрсници са Омладинских бригада. А "Флиртићћћ" је само протутњао :)
Pogledajte prilog 26Pogledajte prilog 25Pogledajte prilog 24Pogledajte prilog 23Pogledajte prilog 22Pogledajte prilog 21
Садња растиња на разделном појасу напредује према овој раскрсници, а уједно се и пере сама УМП-саобраћајница.
Pogledajte prilog 20
На делу УМП-а од Омладинских бригада према Тошином бунару је јако живо од радова. На целом овом делу саобраћанице је постављен и хабајући слој асфалта.
Pogledajte prilog 19Pogledajte prilog 18Pogledajte prilog 17
Раде се тротоари са обе стране саобраћајнице на овом делу, а на једном делу је већ одраније и завршен. Сади се и растиње на разделном земљаном појасу саобраћајнице, а тај посао је започет од Тошиног бунара према Омладинских бригада. Треба да се постави још неколико бандера код оне постојеће пословне зелено-беле зграде која је са леве стране УМП-а (до железничког насипа, а ту је баш и аутобуско стајалиште неке од будућих линија градског саобраћаја.
Pogledajte prilog 16Pogledajte prilog 15Pogledajte prilog 14Pogledajte prilog 13
Ускоро ће бити завршен и улазно-излазни део из и у насеље „Запад 65“ и „Мосад град“ на саму УМП-саобраћајницу. То је део где се на сликама види гуомила шљунка, ивичњаци и багер. За ова улаз/излаз је питао @Реља, тако да ето и то ће се завршити за пар дана, а раније сам у фоторепортажама са овог дела УМП-а спомињао да ће се радити овај улаз/излаз, а наравно има га и у пројекту.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=459423#p459423:3akxsf7v je napisao(la):
relja » 17 Јун 2017 09:33 am[/url]":3akxsf7v]Da li je napravljna "bočna" veza sa West 65 i Airport City-jem, na ovom mestu?
https://www.google.rs/maps/@44.8133847, ... 6656?hl=sr
Pogledajte prilog 12Pogledajte prilog 11
Припремљено је ниско растиње које треба да се засади, а ту је и машина за копање канала за растиње. Ту је и инжењерка хортикултуре која са радницима по тачном плану и распореду саде ово ниско растиње.
Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8
Ових дана ће се асфалтирати и улаз/излаз за возила која ће ићи до будућег занатско-комерцијалног центра који ће се овде једног дана градити тј. дуж и између УМП-а и насипа железничке пруге, а такође и за ону постојећу кафану. За сад је пробијен и земљани пут до скоро оног зида од фасадне беле цигле, који дели плацеве постојеће пословне зелено-беле зграде и оне на дивље од црвене цигле полу изграђене „пословне“ зграде.
Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6
Приближавајући се Тошином бунару ради се на асфалтирању тротоара на страни до оних свих постојећих пословних зграда, оне која се сад гради и једне годинама не завршене зграде, које се налазе са те стране и полако напредују према раскрсници са овом улицом. Овде је већ засађено ниско растиње на разделном земљаном појасу, а треба још да се посаде и растиња дрвећа, кад се заврши са асфалтирањем овог тротоара.
Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
Још је остало десет дана до завршетка и пуштања у саобраћај деонице УМП-а тј. ЛОТ-а 1, од практично железничке станице Нови Београд до Тошиног бунара.

Хвала на пажњи :sesir:
 
Svaka čast Gago :kk:
Al "Mosad grad" :lool: eee, ovo mora zapamtim, genijalno. Šta je to, Airport city ili...
 
Hvala Gago, + :kk: ostaje zal sto nije uradjen neki aneks ugovora pa da isti izvodjac preuzme i uradi spoj ump-a i bul. umetnosti ispod pruge. Ali sto kazu, vise srece sledeci put :D
 
Videh i ja semafore na raskrsnici sa Omladinskih brigada.
Trenutno nema nijedan sa dodatnim strelicama za skretanje. Na ovakvim raskrsnicama leva skretanja su baš nezgodna ako ne postoji dodatni semafor sa strelicama.

Poslato sa telefona
 
Gago, hvala na reportaži i na odgovoru, + uknjižen.
Za "Mosad grad" - duhovito, ali mislim da je preoštro i nepotrebno. Kamo lepe sreće za nas kada bi naše državne i gradske službe radile kako se vodi APC.
 
10 dana još??? Samo neka smo dočekali...Ja cu taj pravac retko da koristim, ali mi je drago zbog svih ljudi koje znam i ne znam, a trebaće im ovaj pravac da skrate svoje putovanje. Znam koliko je veliki svaki minut kada ti je vreme potrebno za nesto drugo, a koji se u prevozu manje provede.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=459159#p459159:1wv3kuje je napisao(la):
astrodule » 16 Јун 2017 01:13 pm[/url]":1wv3kuje]Ako se bude "ubo" zeleni talas.

Svaki semafor će držati crveno sigurno 60s.

edit: evo izmerih i izračunah. Od "raskrpetlje" kod hipodroma do rasrsnice kod Rodića na BK (Partizanske avijacije) ima 5,7km što se uz brzinu od 50km/h prelazi za skoro 7 minuta. Na tom pravcu ćemo imati (ne računajući startni i krajnji semafor) 3 semafora (Tošin bunar, Omladinskih brigada i valjda Bulevar Crvene armije).

Pravo je pitanje koji pravac (trenutno) treba da bude u zelenom talasu - UMP ili Omladinskih brigada / Tošin bunar?
Што се зеленог таласа тиче приоритет ће имати Булевар Аеропут/Булевар Стари аеродром :) :kk: (УМП) - то су иначе моји предлози за име ове нове саобраћајнице. То сигурно неће бити тако у почетку отварања ове саобраћајнице. Сигурно како буде растао број возила на овој саобраћајници, тако ће се прилагођавати време зеленог таласа. Предпостављам да ће у неком пробном временском периоду приоритет за сад имати ипак Омладинских бригада због градских линија. А касније зна се - УМП.

Што се тиче семафора они су Сименсови и уграђује их иста екипа која је уграђивала семафоре прошле године на раскрсници Тошин бунар-Николе Добровића-УМП, а кад је рађена реконструкција Тошиног бунара. Питаћу следећи пут око зеленог таласа и још неких детаља, можда већ сутра (недеља), пошто идем ту у блок 38.

@Дуле, требао си да рачунаш километражу и време за целу УМП деоницу која је до сад изграђена (ајде да већ урачунамо да је и овај део УМП-а завршен :). То је значи од садашње "лакат кривине" на Бежанијској коси код Новог Бежанијског гробља1 и Кванташке пијаце па све до оног семафора на раскрпетљи где треба УМП да иде лево у будући тунел. Тај правац има 7,61 км и уз брзину од 50 км/час требало би одприлике 12,5 минута. Ако сам добро одокативно израчунао, један км се овом брзином пређе за 100 секунди односно за 1,67 минута х 7,61 км = 12,71 минута. Наравно ово је рачунато без задржавања на његовом величанству "семафору/има. :( , а укупно ће на овом делу УМП-а бити осам (8) семафора, а урачунао сам и онај који ће се поставити, а који ће сигурно радити и регулисати саобраћај, без обзира што још није пробијен подвожњак испод пруге код Булевара Црвене Армије-Булевар уметности. Ту ће се ипак и сад скретати и лево и десно тј. са и на саобраћаницу УМП-Булевар Црвене Армије.
 
Хвала свима за похвале :sesir: , биће још која фоторепортажа пред крај радова и пуштање у саобраћај, бар се надам :D

Објашњење за "Мосад град", сам већ дао септембра прошле 2016.године. Тада сам "Градску ваздушну луку" назвао „Израел град“, па сам после променио у Мосад, више одговара. Пролазећи тада после дужег времена кроз ово пословне насеље, сликао сам и .... ево објашњења viewtopic.php?f=20&t=323&start=900#p406200 , а многи су се сложили са мном :)

Надам се да се @Реља неће љутити, знам да ради у овом посовном насељу, али мислим да су преоштри у неким својим одлукама, а нећу да коментаришем њихов безаобразлук о заузимању дела земљишта уз помоћ тадашње градске власти, где је изграђена она .... зграда, где је иначе требало да буде продужетак улице Ђорђа Станојевића према Тошином бунару.

Иначе сам заборавио да споменем у данашњој фоторепортажи, да су код - односно испод железничког надвожњака на тротоару и у Омладинских бригада и на тротоару у Тошином бунару, ископали рупе и поред њих су челичне арматурае које ће се поставити у те рупе. То су такозвани "самци" који ће се бетонирати, а шта ће ту бити и шта ће "носити", не знам. Сликаћу то, а и распитаћу се.
 
Vrh