Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Kablovska kanalizacija radi se o zutim cijevima kroz koje se kasnije provlace po potrebi razni vodovi
 
Projekat nije gotov dok ne probiju nasip i spoje bulevar Umetnosti i Crvene Armije. Postoje načini da se to odradi a da prekid u železničkom saobraćaju bude najviše 1-2 dana ili da ga upošte ne bude. Sve zavisi kako bi to radili.

Privremenom devijacijom nasipa preko parkinga u bulovaru umestnosti ili pravljenjem nadvožnjaka pored pa umetanjem u iskopan nasip. Potrebno je brzo kopanje i ozbiljni trasporteri koji dižu već završen nadvožnjak i prebacuju na konačnu lokaciju.

Ima li neko naznaka kako bi ovo mogli da naprave sobzorom da niko nije ni heo da da ponude da se to uradi jer mislim da nemajmo ni ljude ni mehanizaciju koji bi ispoštovali rokove po pitanju prekida saobraćaja na pruzi ako bi se radilo na drugi način.
 
Htjeli su da se to odradi za male pare zato se niko nije javio moze da se odradi i bez prekida saobacaja razne opcije su u igri
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=457502#p457502:27op3kuo je napisao(la):
direktor » Sun Jun 11, 2017 1:55 pm[/url]":27op3kuo]Kablovska kanalizacija radi se o zutim cijevima kroz koje se kasnije provlace po potrebi razni vodovi
Hvaola na objasnjenju.
Ja to zovem kablovska zaštitna cev ali ajde nek bude i "kanalizacija" :)
I to je marginalno u odnosu na saobracajnicu i njen znacaj...
 
evo naisao sam na staru sliku tog nasipa

8362ab50007bc8f98b8b900cb758714f.jpg


aj neka neko ko se razume kaze da li bi tu bilo mnogo posla sto se tice spajanja pomenutoh ulica :)
(foto: fb "Stare slike Novog Beograda"


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ја искрено мислим да за пробијање насипа чекају радове на проширењу пруге.
 
astrodule":2k1in693 je napisao(la):
Čekaj, da li slika govori da je pruga već na stubovima i da je nasuta zemlja nepotrebna?

Poslato sa telefona


Bas to se i ja pitam :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Netačno. Slika prikazuje blok 23, gde ne postoji nasip već betonski nadvožnjak, koji se nastavlja do ulice Đorđa stanojevića odakle počinje zemljani nasip. Svakako je moguće izvesti akciju bez značajnijeg prekida saobraćaja, ali verovatno je mnogo skuplje od klasičnog rušenja i izgradnje (skuplje za izvedbu, a koliko je skuplje indirektno je vrlo veliko pitanje, ali o tome u ovoj zemlji niko ne razmišlja).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=457628#p457628:2eobmvgq je napisao(la):
Михаило » Sun Jun 11, 2017 6:37 pm[/url]":2eobmvgq]Netačno. Slika prikazuje blok 23, gde ne postoji nasip već betonski nadvožnjak, koji se nastavlja do ulice Đorđa stanojevića odakle počinje zemljani nasip. Svakako je moguće izvesti akciju bez značajnijeg prekida saobraćaja, ali verovatno je mnogo skuplje od klasičnog rušenja i izgradnje (skuplje za izvedbu, a koliko je skuplje indirektno je vrlo veliko pitanje, ali o tome u ovoj zemlji niko ne razmišlja).
Nesto se tu ne uklapa. Jeste deo pruge na stubovima, od Đ. Stanojevića pa do Antifašističke borbe. Ove zgrade su u bloku 23, a u tom delu pruga je na nasipu a ne na stubovima. Ako ja dobro gledam Google Maps/Steet View.
 
Mene buni serija ovog voza. Mi ovakav voz nismo nikad imali.Ili ga ja barem ovako sa fotke ne prepoznajem. :?
S'te sigurni da je ovo Beograd?
 
Ovo je dio iznad juria gagarina sad je to prepravljeno sa betonskom konstrukciom djilas odradio
A voz da nije nesto sto su koristili zlovenci ztp lj
 
Misterija resena sto se tice serije voza. SZ 711 Emona.
 
Danas rade završni sloj asfalta od Tošinog bunara do Omladinskih brigada, nisam stigao da slikam :(
 
И постављају бандере и раде тротоар поред оне телевизије, оног складишта и поред стамбене зграде, на том делу УМП-а.
 
Ka o'Brigada, zasađen drvored s' desne strane. Toliko prostranstvo, a ono... OPET JAVOR !!! :bash:

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=458800#p458800:tpenx4az je napisao(la):
direktor » Čet Jun 15, 2017 1:10 pm[/url]":tpenx4az]Mogla je jos koja fotka nisi moro da stedis film
Od silne sreće i radosti koja me je preplavila, ruka mi zadrhtala... nisam smogao snage ! Evo, sutra ću se iskupiti :)

Očekivao sam, bolje reći nadao sam se, nečemu kreativnijem od JKP Zelenilo-Beograd, ali...

Mogli su malo i začetinariti za promenu, zamislite samo nešto ovako npr, pa za jedno 30ak godina ? Kakav bi to bulevar bio !!!
 
Zelenilo sad radi izvodjac radova a ne jkp ZB tek po isteku garancije treba da predaju povrsine zelenilu na odrzavanje .Borovi u drvoredu tesko uspjevaju u bg a korjen razara ulicu sto se tice lavande to mogu da posade
 
Bilo kako bilo, trebali bi imati nekog pejzažnog arhitektu da se time pozabavi, ne verujem da su tek tako sadili. Nego, pretpostavljam, najjeftinija varijanta da se prodje na tenderu, koga briga.

Za ovo drugo nisam baš saglasan. Ima dobrih primera u gradovima juže Nemačke, gde je klima mnogo oštrija nego kod nas, dok sa druge strane i kod nas su zime poslednjih godina mnog blaže nego što je to bilo ranije. Takodje, konkretno ova vrsta (Pinus Pinea) nema jak koren, tj. nema glavnu žilu, kao većina drugog drveća, pa je razaranje ulice gotovo minimalno.

E sad, ako si mislio na održavanje, to da, potrebna su veća ulaganja, pa je s te strane nezahvalno porediti Bavarsku i Srbiju, imajući u vidu princip rada Zelenila: "posadi i zaboravi... na neko vreme, pa šta mu priroda da!"
 
Evo ja cu da budem sire ruke od Bastona. :D Tri snimka od jutros. Definitivno je sve spojeno i po broju kamiona koji idu u rikverc prema mostu izgleda da su krenuli da asvaltiraju i deo na stubovima od buvljaka ka Bezanijskoj kosi.
 
Vrh