Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Похвале напретку изградње моста преко Аде

Приликом обиласка пет већих пројеката у Београду 22. децембра 2009 и са жељом да обележи њихов прогрес на самим градилиштима и местима развоја, градоначелник Београда је заједно са својим најближим сарадницима изабрао градилиште 4 новог моста преко реке Саве, како би представио најважније резултате рада и развоја у протеклој години. Као круна капиталних инвестиционих пројеката у граду, почиње да се издиже мост на Ади Циганлији, чија градилишта служе за похвалу и пример, по стандардима безбедности и чистоће. Градоначалник је у своје и у име свих грађана изразио захвалност радницима који настављају са радом и у овако оштрим зимским условима и помажу развој обележја метрополе Београда у будућности. Тиме је и задуженост града од 3% овом дугоочекиваном изградњом моста до 2021 сасвим оправдана. Како би био омогућен бољи проток саобраћаја на овом високофреквентном мосту у будућности, приступни путеви и петље су од критичне важности. Техничка контрола главних пројеката јужних и северних саобраћајница је при крају, а убрзо ће започети и израда идејног пројекта петље "Радничка" према условима из плана Детаљне регулације, а на основу добијених идејних решења. Део саобраћајне мреже у оквиру моста преко Саве на Ади Циганлији, односно првог дела будућег Унутрашњег магистралног полупрстена је и петља "Хиподром", која обухвата реконструкцију булевара Војводе Мишића и изградњу надвожњака код Цареве ћуприје, што ће омогућити неометану и брзу везу са новим мостом ка Бановом брду и осталим деловима града.
 
vucko":1j9053ar je napisao(la):
Похвале напретку изградње моста преко Аде
Вучко, обичај је да се наведе извор информације и линк, по могућству.
 
Ova je super,jer se vide ovi mocni stubovi,deo konstrukcije mosta na cukarickoj strani i pilon,jedva cekam da vidim po svetlu dana kako izgleda :kk:
 
Jes' vala,ponovo levi deo pilona je veci,sad ce ga desni stigne :vops:
 
Juce :vops:

k0ndk2.jpg


1433vxx.jpg
 
Dok se ne sredi raskrsnica oko Nikole Dobrovica/T.Bunar nema ni UMP. To je svakako najgori i najtezi deo UMP-a. Sve ostalo posle toga je samo ravnanje i asfaltiranje. Novac su dobili pa mogu da pocnu. Zaista bi bilo glupo imati zavrsen velelepni most, a prilaz - SUCKS :bash:
 
Uradice oni to pre kraja mosta,sad ce uskoro biti objavljeno koje su pristupne saobracajni izabrane na konkursu
 
Pa valjda bi trebalo da krenu od pocetka, bar je tako na skicama, Koliko sam shvatio novac je obezbedjen od "stranih" kredita, pa tako isto moraju da postupe po planu bez ikakvih devijacija. Jedino mi nije jasno kako ce se resavati Imovinsko pravni odnosi? Koliko sam razumeo u Sluzbenom glasniku su napravili formule za kalkulacije imovinske isplate ili zamene, itd i to celom duzinom UMP. Sve dobro izgleda na papiru, ali kako ce se to realizovati to je vec drugo pitanje. U svakom slucaju- "sila boga ne moli", bar bi tako trebalo da bude. Isti slucaj i sa Vojvodjanskom ulicom koja je stala, bar je stala letos dok sam bio u Beogradu. Kol'ko vidim dobili smo lovu i za most i za celokupnu novobeogradsku stranu i zaista bi bilo lepo da se pri otvaranju mosta sve lepo zaokruzi - i od strane Novog Beograda i od strane B.Brda, jer most sam po sebi neceimati nikakvu funciju ako nema sve dostojne prilaze. :bash:
 
Па што се тиче рскрснице са Тошиним бунаром, разне су верзије у оптицају - да ли ће бити у нивоу или денивелисана, мада знајући наше склоности, биће у нивоу, а онда куку и леле са семафорима. Вадиће се они да нема места за петљу због Инекс-укуса, могуће да је тако, али ту се може направити слично решење као петље код Арене, с тим што би УМП ишао изнад, а не испод Тошиног бунара. Значи, све се да средити... Такође На УМП постоје лежећи полицајци, на једној раскрсници УМП је са знаком СТОП и само је једна трака за право а две за лево, а на другој раскрсници постоји дебилни семафор који се не сећам да ли сам икад прошао! Врло траљав почетак, а колико видимо, и даљи развој догађаја не слути на добро. :notok:
 
Samo nek rade i nek ociste Mali Karton City ispod N.Dobrovica sa svim kucicama, pa nek bude ispod ili iznad, nek bude kako hoce, jer T.Bunar na tom delu je katastrofa! Sve ce da izgleda bolje. Ruglo definitivno. :bash:
 
Taj mali karton city ispod N.Dobrovica nista ne smeta UMP-u tako da ne verujem da ce to u skorije vreme da resavaju. A da je ruglo, ruglo je. Jedino sto drzava/grad mora da raskrsti, kako da resava problem eksproprijacije, a da resavanje ne traje 10 godina. Vidim da su u nacrtu budzeta grada za 2010 predvidjena sredstva za izgradnju stanova za raseljavanje. Da li je to dovoljno, videcemo.
 
Зашто се тај картон сити не чисти не знам, али цео Тошин бунар-Војвођанска је као у цртаћу о Душку Дугоушку. :notok:
 
Verovatno se sad stiže do visine gde će da dođe konstrukcija mosta, pa ima veze sa tim... :vops:
 
gaudi":2ldfti2g je napisao(la):
Taj mali karton city ispod N.Dobrovica nista ne smeta UMP-u tako da ne verujem da ce to u skorije vreme da resavaju. A da je ruglo, ruglo je. Jedino sto drzava/grad mora da raskrsti, kako da resava problem eksproprijacije, a da resavanje ne traje 10 godina. Vidim da su u nacrtu budzeta grada za 2010 predvidjena sredstva za izgradnju stanova za raseljavanje. Da li je to dovoljno, videcemo.
Pa neznam da li smeta ili ne, ali ako to stoji u nacrtu i projektu, valjda se tako mora raditi, a mozda i ne mora, ko zna, kod nas je sve moguce, ali neverujem da ce sve da urade, a da ostave taj kraj. Mi moramo da radimo sve po dva puta, a pogotovo sto je taj kraj tik preko puta Airport City, koji koliko sam razumeo i gledao na sajtu treba da gradi dva predivna Hotela????!!! Koji ce gledati gde, svasta.
 
LUCAS":2him2vzx je napisao(la):
gaudi":2him2vzx je napisao(la):
Taj mali karton city ispod N.Dobrovica nista ne smeta UMP-u tako da ne verujem da ce to u skorije vreme da resavaju. A da je ruglo, ruglo je. Jedino sto drzava/grad mora da raskrsti, kako da resava problem eksproprijacije, a da resavanje ne traje 10 godina. Vidim da su u nacrtu budzeta grada za 2010 predvidjena sredstva za izgradnju stanova za raseljavanje. Da li je to dovoljno, videcemo.
Pa neznam da li smeta ili ne, ali ako to stoji u nacrtu i projektu, valjda se tako mora raditi, a mozda i ne mora, ko zna, kod nas je sve moguce, ali neverujem da ce sve da urade, a da ostave taj kraj. Mi moramo da radimo sve po dva puta, a pogotovo sto je taj kraj tik preko puta Airport City, koji koliko sam razumeo i gledao na sajtu treba da gradi dva predivna Hotela????!!! Koji ce gledati gde, svasta.
Kad sam rekao da su u nacrtu budzeta grada predvidjena sredstva za izgradnju stanova za raseljavanje, nisam misli da su to stanovi za raseljavanje divljih naselja. Mislio sam na ljude koje ce da zakaci eksproprijacija pa ce im rusiti kuce.
Sto se tice projekta UMP-a, nisam ga gledao ali stvarno ne verujem da podrazumeva raseljavanje tog malog karton sitija. Svako divlje naselje grad moze i mora da raseli jer su oni ruglo grada i ako se ne rasele za dve godine bice duplo vece nego sto je sad. To cak nije ni toliko skupo koliko pricaju neki politicari. Sa naseljem ispod gazele svi znamo zasto je bila frka (EBRD). A ako grad resi nesto da raseli sopstvenim sredstvima, on to moze da uradi kako god misli da treba. Ljutice se malo kojekakva udruzenje za zastitu Roma i ljudskih prava, ali sem toga nece biti nikakvih prepreka za tako nesto. Ali da se vratimo na temu. Ump na Novom Beogradu nema nikakvih vecih prepreka i mislim da taj deo mora da bude odradjen bez problema. Isto tako za sada ne verujem da ce nesto da se menja na postojecoj deonici od t6 do raskrsnice N.Dobrovica i Tosinog Bunara, vec ce samo da se odradi deo koji ne postoji - od T.bunara do mosta.
 
Pa tako bi trebalo da bude, ali pouzdano znam da je to malo naselje potpuno legalno, nije divlje sigurno, osim Roma koji su na samom kraju ul. V Nazora tik ispod N Dobrovica. Znam cak da je veliki novac i isplacen za jedan deo do T Bunara, a i da je podeljeno nekoliko stanova na Kosi pre par godina. Gledao sam projekat (trebao mi spec software da otvorim) za ceo UMP i stvarno izgleda impresivno, cela veza sa mostom preko Ade. Nego danas sam gledao na Google 3D i videh da most sa novobeogradske strane ide preko J.Gagairina i spusta se na tu novi trasu. Jel' to samo los model napravljen na Google ili ce zaista biti tako? Mozda je pricano na forumu i ranije ali sam mozda propustio. :bash:
 
LUCAS":rbeb3cih je napisao(la):
Pa tako bi trebalo da bude, ali pouzdano znam da je to malo naselje potpuno legalno, nije divlje sigurno, osim Roma koji su na samom kraju ul. V Nazora tik ispod N Dobrovica. Znam cak da je veliki novac i isplacen za jedan deo do T Bunara, a i da je podeljeno nekoliko stanova na Kosi pre par godina. Gledao sam projekat (trebao mi spec software da otvorim) za ceo UMP i stvarno izgleda impresivno, cela veza sa mostom preko Ade. Nego danas sam gledao na Google 3D i videh da most sa novobeogradske strane ide preko J.Gagairina i spusta se na tu novi trasu. Jel' to samo los model napravljen na Google ili ce zaista biti tako? Mozda je pricano na forumu i ranije ali sam mozda propustio. :bash:
http://www.beoland.com/ump/most.avi

http://www.beoland.com/ump/nbgdstrana.avi

Odgledaj ove snimke pa ce ti biti jasno
 
Vrh