Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

1374336_most_na_Savi_v.jpg
 
Пилон достигао ниво коловозне конструкције моста

Завршетком источне и западне ножице 5. сегмента 14. јануара 2010., пилон моста на шпицу Аде Циганлије достигао је висину од 22м, односно ниво будуће коловозне конструкције моста. Нови симбол Београда биће висок 200м, од којих је 175м бетонска конструкција која ће бити изведена сукцесивно у 39 сегмената. Висина сегмената варира између 4м и 5м. Пилон се састоји од 2 нагнуте ножице (источне и западне) до 21. сегмента, након чега се оне спајају у једну целину на висини од 98м изнад темеља. Врх пилона у висини од 25м ће бити израђен од нерђајућег челика. Сам пилон је фундиран на 113 шипова повезаних масивном темељном плочом дебљине 9м, оивичене кружном дијафрагмом, пречника 36м и дубине 37м. За темељ пилона утрошено је чак 16.000м3 бетона.
Извор: www.savabridge.com
 
"Нови симбол Београда"... :violina: Нека прођу кроз Кнеза Милоша, па ће да виде шта је, нажалост, симбол Београда.
 
Treba nam topic "Svi novi simboli Beograda"...

"Politika" danas piše o problemima "Brodoremonta", sastavnog dela Jugoslovenskog rečnog brodarstva.
"Brodoremont" ima postrojenje za remont brodova upravo na lokaciji budućih stubova na NBG strani. Postrojenje je procenjeno na 4.5 mil eura, firma je u procesu privatizacije (Drakulić i njegov East Point)koje će morati da se ruši. Btw, postrojenje, koje je bilo u industrijskoj zoi, navodno nema ni dozvole (građevinske ili upotrebne, ne piše), iako postoji i radi već decenijama. Grad nudi dokument na kojem piše "dođem ti 4.5 mil eura".
Članka nema na online izdanju.
 
Wile E. Coyote":2d3inaho je napisao(la):
"Нови симбол Београда"... :violina: Нека прођу кроз Кнеза Милоша, па ће да виде шта је, нажалост, симбол Београда.
303l05x.jpg
 
Sad me mrzi da tražim svoj post od pre par meseci, ali sam negde na forumu lepo rekao da će biti veći problem sa objektima na Novom Beogradu nego u starom delu grada. Jedva čekam ujudurmu kad se stigne do Buvljaka, protesti u najavi. Sve se kao uzdam da grad nije obnavljao ugovore o zakupu tezgi za ovu godinu i da će moći da se buvljak raseli.
 
Ех, да је само бувљак... Малтене је цела траса на новобеоградској страни прекривена разноразним објектима... :kafa: Прођите кроз ГЗ па ћете видети.
 
Koliko sam ja upoznat buvljaku se sprema selenje na kvantas po principu tamo ce biti postavljena hala od gotovih betonskih elemenata sa boks tezgama ala sarena pijaca u kragujevcu uz fiskalne kasice i ondace djido da posalje emisara na buvljak da ih obavjesti da imju 15 dana da se isele i kraj :kk:
 
Ма бувљак је ту најмањи проблем... Мени део од Тошиног бунара до Омладинских бригада делује као много већи проблем.

xlcq39.jpg
 
Ajmo akcijaaa


Protest zbog rušenja brodoremonta
20. januar 2010. | 11:59 | Izvor: Tanjug
Beograd -- Predstavnici sindikata Jugoslovenskog rečnog brodarstva blokiraće, od 12 do 13 časova, Savu ispred Brankovog mosta, zbog namere rušenja brodoremonta u Beogradu.

Inspekcijiski organi Beograda su ponovo 18. januara pokušali da poruše naše legalno izgrađene objekte, saopštila je Organizacija samostalnog sindikata Jugoslovenskog rečnog brodarstva.

"U slučaju da gradske vlasti i dalje budu htele na silu, bespravno bez pregovora i dogovora da sruše objekte i tako ostave bez posla više od 150 zaposlenih u našem brodoremontu, mi ćemo objaviti štrajk i sa našim brodovima blokirati plovne puteve na Savi i Dunavu", kaže se u saopštenju.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=01&dd=20&nav_category=16&nav_id=405350
 
Богами, ово мени прилично смрди на висећи мост.

Питате се зашто висећи? Зато што ће да виси без приступних саобраћајница! :lol:
 
Ne baš, jer ovo ometa izgradnju samog mosta, a saobraćajnica i ne toliko. Koliko je meni poznato grad je već nekoliko puta pokušavao da se dogovori sa njima oko eksproprijacije, ali oni jednostavno odbijaju svako pomeranje sa te lokacije. U ovom slučaju će Zakon biti na strani Grada tako da se za to ne brinem, ali pitanje je kako će ovouticati na dinamiku izgradnje i rokove.
 
Što reče jedan moj drugar: kako će ljudi da prelaze preko mosta koji nema prilaze? Pa.... ljudi će već da se nađu.... :p

To je jedan ozbiljan projekat......
 
Ух, па онда не да неће бити присутних саобраћајница, неће бити ни дела моста!!! :shok: Има онако да дођу до друге стране и да стану! Не могу да верујем да су кренули у градњу, а да нису решили све правне односе. Али, што рече Реља, то је један озбиљан пројекат...
 
Srbijo!Bar se pravi most,da je do mrke on ga ne bi ni pravio kako rece juce jer je nepotreban
 
Pa prenesi i pitanje voditelja i Mrkinu reakciju na insistiranje o temi :)
Ne mogu da se zakunem da je baš upotrebio rec "nepotreban", ali je maksimalno odbijao da prica o ovom projektu.
 
Lepo rekose novi simbol grada beograda,moze i spomenik da bude :laugh:
 
Vrh