Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Где би конкретно водила бициклистичка стаза испод овог надвожњака?
 
Где би конкретно водила бициклистичка стаза испод овог надвожњака?
Celom dužinom. Na spuštanju nadvožnjaka bi izlazila oko ulice i vodila dalje bulevarom heroja sa košara pored w65 prema penjanju ka Bežaniji. (Taj deo već postoji)
 
Али овај део надвожњака је ограђен са обе стране са "рампама" за искључења-укључења са Ђорђа Станојевића. Није безбедно да буде ту бициклистичка стаза. А има лепшег и ширег простора за исту дуж булевара где је тротоар.
 
Али овај део надвожњака је ограђен са обе стране са "рампама" за искључења-укључења са Ђорђа Станојевића. Није безбедно да буде ту бициклистичка стаза. А има лепшег и ширег простора за исту дуж булевара где је тротоар.
Jesi prolazio nekad ispod rampe kod isključenja za most na Adi? Staza, odnosno trotoar su lepo izvučeni ispod rampi i ispod mosta. Možeš iz Jurija Gagarina lepo da "produžiš" prema Vladimira Popovića. Na to mislim.

To bi bila logična biciklistička veza Bežanije prema mostu.
 
Људи, причамо о овом простору. Са страна нису рампе на стубовима већ у нивоу.
1698305059450.jpeg
 
Људи, причамо о овом простору. Са страна нису рампе на стубовима већ у нивоу.
Pogledajte prilog 178099
Nisu u nivou. Ima neka visinska razlika, ali sad baš nisam siguran na kojoj su visini i da li je dovoljna.

Ali, evo i alternativnog rešenja na slici. Staza bi mogla da ide i sredinom razdelnog ostrva do raskrsnice koja se vidi, pa onda levo i desno, na obe strane su semafori.
 
Опет је лакше провући стазу поред рампе него провлачити испод.
 
Главни проблем је што надлежни нису имали икакву идеју шта да раде са овим простором, па су оставили празно блатиште, да се ту врате секундарци и да сад трују децу у вртићу недалеко одавде.
 
Главни проблем је што надлежни нису имали икакву идеју шта да раде са овим простором, па су оставили празно блатиште, да се ту врате секундарци и да сад трују децу у вртићу недалеко одавде.
Imam isti problem tu gde živim. A često prolazim i biciklom pored lokacije o kojoj pričamo. Znam koji je horor kad zapale.

A npr. sad mi pade na pamet, Šapić je mogao baš tu da uglavi one svoje kontejnere za komunalce. Taman i da bace oko na taj kraj.
 
Лако, трамвајским шинама. Усликао сам бициклисту својевремено.
 
Iz drugog ugla:
Thx. Deluje da mogu staze i ispod rampi ili po sred razdelnog ostrva. No slažem se da je prioritet da se reši spaljivanje. No kako to rešiti? Ti ih skloniš, oni krenu da pale kod nekog novog vrtića ili druge zgrade.

Retoričko pitanje, ne ulazimo sad u raspravu.
 
Значи овај мини картонвил је ограђен? Нисам знао.
 
Значи овај мини картонвил је ограђен? Нисам знао.
Delimično, što se vidi i na nafotografijama.

Thx. Deluje da mogu staze i ispod rampi ili po sred razdelnog ostrva. No slažem se da je prioritet da se reši spaljivanje. No kako to rešiti? Ti ih skloniš, oni krenu da pale kod nekog novog vrtića ili druge zgrade.

Retoričko pitanje, ne ulazimo sad u raspravu.
Tako što uzmeš ozbiljno da se baviš problemom, a ne da ti glume jeftino biračko - propagandno telo.
 
Па онда треба организовати акцију чишћења простора. Секундарцима дати контејнерске куће да живе како-тако нормалније.
 
Па онда треба организовати акцију чишћења простора. Секундарцима дати контејнерске куће да живе како-тако нормалније.
Treba i meni kuca jedna, kakva-takva ako moze...

EDIT:
Da ne bude da sam bas (kompletno) sebicno govedo.
Nikome nista ne treba dati - Treba pomoci ljudima da se integrisu i da se osamostale, a "davanje" ljudima koji su uceni od malih nogu da je prosenje na cosku fantastican nacin prihoda nije nuzno najproduktivnije resenje.
 
Знам, али да их истерају тек тако из картонки, одмах би разне НВО на сав глас прозивале да смо фашистичка држава. Није лако изборити се са девијантним појавама друштва као што су нехигијенска насеља. А ни јефтино.
 
Treba i meni kuca jedna, kakva-takva ako moze...

EDIT:
Da ne bude da sam bas (kompletno) sebicno govedo.
Nikome nista ne treba dati - Treba pomoci ljudima da se integrisu i da se osamostale, a "davanje" ljudima koji su uceni od malih nogu da je prosenje na cosku fantastican nacin prihoda nije nuzno najproduktivnije resenje.
Kako bi ti bilo koga integrisao u društvo, a da mu pritom ne ponudiš normalan krov nad glavom?
 
Знам, али да их истерају тек тако из картонки, одмах би разне НВО на сав глас прозивале да смо фашистичка држава. Није лако изборити се са девијантним појавама друштва као што су нехигијенска насеља. А ни јефтино.
A to sto zdravstveno uticu na preko 10K ljudi, to nikom nista... gde su NVO za nas, kad od drzave nema nikakve koristi.
 
Па да, дивљаштво се толерише и ако је погубно. Ти људи прво трују и своју децу а онда и сву у кругу од 2 км.
 
Па да, дивљаштво се толерише и ако је погубно. Ти људи прво трују и своју децу а онда и сву у кругу од 2 км.
A najbolji su mi svi dusebriznici koji su u fazonu, imajte empatije tolerancije itd... a na relativno sigurnoj udaljenosti su od njih.
 
Da budem iskren - Resenje za ovakve probleme je mozda skupo ali veoma jednostavno. Samo ce ono verovatno naljutiti vecinu cvecki i NVO.
  1. Svako formiranje nelegalnih naselja se resava brzo - Ne moraju ni svi ziveti u BGu, veliki deo SRB je postao mrtav i bez ljudi.
  2. Deca koja odrastaju u nehigijenskim uslovima i u porodicama koje ocigledno nemaju resursa (novcanih i mentalnih) se prebacuju u domove ili hraniteljske porodice.
  3. Roditelji koji namerno zapostavljaju i/ili iskoriscavaju i zloupotrebljavaju svoju decu se strogo kaznjavaju - Ne gleda se kroz prste ako su pripadnici neke manjine.
  4. Deca moraju ici u skolu i mora im se obezbediti nacin da prisustvuju - Niko ne treba da ima ni dinara troska. A treba obezbediti i smestaj (kao za srednju i fakultet), hranu i odecu. Time maksimalno izvuci decu iz lose situacije i dati im najbolju sansu da uspeju u zivotu.
Treba se maksimalno fokusirati da deca koja su trenutno u tim oslovima znaju da to nije kako zivot treba da izgleda, da im se da najbolja sansa da zive kvalitetan i dobar zivot.

Ako neko bira da zivi u kartonskoj kutiji i da nema WC to je apsolutno njegov izbor - Ali njegov izbor ne moze biti po cenu bilo cije slobode i kvaliteta zivota.
 
Vrh