Šta je novo?

Trolejbusi

Hess izgleda sjajno. Šteta što su promenjeni uslovi tendera. Ekonomski najpovoljnija ponuda je samo trenutno bolja (čitaj jeftinija). Na duži period Breda, Hess ili Mercedes bi se više isplatili.
 
Naravno da bi, ali zar je ovaj grad ikada (barem u poslednjih 20 godina) kupio nesto sto je nije najjeftinije?
 
amm8990":2tu0myn0 je napisao(la):
JohnnyLee":2tu0myn0 je napisao(la):
daj mani te se tih sovjetskih trola, pored toliko dobrih evropskih: Hess, Van Holl, Solaris i Irisbus
Džaba ti je to kad oni ne žele da nam prodaju vozila. Vidiš da se nisu javili na tender. U konkurenciji su BKM, LAZ i neki kineski proizvodjač!
Solaris je otkupio konkursnu dokumentaciju. Samo...... nijedan proizvodjac iz katolicke zemlje nije ni imao sansu da ucestvuje na konkursu. Termin za podnosenje ponude je bio jako kratak a narocito kada se oduzme barem tjedan dana praznika (katolicki Bozic , NG). Stoga i ne cudi da imamo samo pravoslavno / kineske ponude. E pa nazdravlje :vops:

Galerija Solarisa:
http://www.solarisbus.pl/trollino,galeria.html
 
milanski":1r910n6v je napisao(la):
Solaris je otkupio konkursnu dokumentaciju. Samo...... nijedan proizvodjac iz katolicke zemlje nije ni imao sansu da ucestvuje na konkursu.
Mislim da je to glupost. Posto su znali da sami finansiramo kupovinu trola, onu su odustali od toga. Mada smatram da bi tender trebao da propadne jer nije ispunjen glavni uslov, a to je autnomija vozila!!!
 
amm8990":2tveu5hs je napisao(la):
milanski":2tveu5hs je napisao(la):
Solaris je otkupio konkursnu dokumentaciju. Samo...... nijedan proizvodjac iz katolicke zemlje nije ni imao sansu da ucestvuje na konkursu.
Mislim da je to glupost. Posto su znali da sami finansiramo kupovinu trola, onu su odustali od toga. Mada smatram da bi tender trebao da propadne jer nije ispunjen glavni uslov, a to je autnomija vozila!!!
Ne razumijem to sa finansiranjem. Kakve to ima veze sa odustajanjem pojedinih proizvodjaca?
 
amm8990":11w1g5xq je napisao(la):
Mada smatram da bi tender trebao da propadne jer nije ispunjen glavni uslov, a to je autnomija vozila!!!
ko to nije ispunio?
 
Niko, za kineze ne znam, BKM je ponudio identičan model koji imamo, naravno bez baterija, a LAZ takođe nema model sa baterijama! :mad:

P.S. Da li ima neko sve uslove konkursa gde se navode svi kriterijumi. Nigde ne mogu naći, sem ovog:

8.3. Autonomni pogon – Baterijski pogon da
1. Proizvođač -
2. Tip -
3. Autonomnost na ravnom putu, bez putnika, potpuno pune baterije ≥ 500 m tongue
4. Brzina vozila ≥ 5 km/h
5. Vrsta baterije -
6. Kapacitet -
7. Nazivni napon -
8. Način održavanja IP54
9. Minimalni broj ciklusa punjenja 1000
10. Dimenzije -
11. Težina -
12. Garantni period -
13. Jedinična nabavna cena kao rezervnog dela


Za učešće u postupku javne nabavke potrebno je da ponuđač ispuni i uslov da je u periodu od prethodne tri godine (od 1.11. 2006. do 1. 11. 2009. godine), isporučio najmanje 100 novih niskopodnih trolejbusa sa asinhronim vučnim pogonom, ponuđenog proizvođača.
 
Па зар не пише за белоруски модел да има аутономију од 5км?
 
sizif":23jfnxyl je napisao(la):
Па зар не пише за белоруски модел да има аутономију од 5км?
Piše, samo ne znam da li su nama ponudili verziju bez autonomije
 
Mozda nove verzija starog modela imaju tu bateriju za autonomni pogon? Mislim, nije to tehnika. Elektricni motor vec ima, samo mu treba baterija koja se napuni i drzi puna i ukljuci kad se registruje nedostatak tekuce struje, kao buffer, da moze da nastavi voznju normalno i predje jedno kilometar normalno i ako na nekom delu nema struje.
 
Ako ste pročitali tender videli ste da je uslov bio autonomija tj,baterija
 
amm8990":ogmqodjt je napisao(la):
P.S. Da li ima neko sve uslove konkursa gde se navode svi kriterijumi. Nigde ne mogu naći, sem ovog:
Ja imam cijelu konkursnu dokumentaciju ali ne znam kako da je ovdje objavim
 
Npr na sajt speedyshare.com postavi pa prekopiraj linkove ovde.
 
Neznam zasto se nije javila kompanija www.trasn-alfa.ru imaju solo trolejbus sa autonomnim pogonom jedan njihov vec imamo cini mi se broj 6 super se pokazao najmanje se kvario bar tako kazu u gspu :rolleyes:
 
Kako se organizuje tender? Pozivaju se proizvođači ili sami moraju da saznaju za konkurs?
 
hvala @milanski :kk: Evo ja sam izdvojio neke zanimljive stavke




















Iz priloženog se vidi da ni AKSM-420 ne zadovoljava neke od uslova tendera, kao što je broj ulaza-vrata, zatim otvaranje istih, jer se traži striktno leptir-vrata, kako sam shvatio. Međutim, AKSM-321 nema autonomiju, dosad nije napravljen model sa klimatizovanim salonom, automatskim spuštanjem trola. Zanimljivo je i to da i naši u tenderu traže vozilo sa odovjenom vozačevom kabinom, što je uslov samo u zemljama bivšeg sovjetskog saveza. Isto tako je definisana boja vozila!!!
 
Nađoh i ovo :p Troosovinac, ali samo maketa :lol:

nehmjs.jpg
 
Moram da priznam da mi izgleda jadno,gore nego što sam mislio.ali i ne čudi kad se trole u Beogradu kupuju kao na buvljaku,pa nije važno kako to izgleda i kog je kvaliteta samo neka je gomila :kafa: ajde one Trolze se vidi da su rađene za metropole,a ove Beloruske kao za Bugarsku unutrašnjost,boja me asocirala :rolleyes:
 
Unutrašnjost ovog poslednjeg.
sajamskip1.jpg

sajamskip2.jpg



Kursk
2vtb78h.jpg

Unutrašnjost
xooygm.jpg
 
Vrh