Šta je novo?

Trolejbusi

Pa zato je Trolza bolje rešenje,prava visokokapacitna,kada su već zapadni proizvođači odustali zbog visoke cene
 
MareCar":1evcu9vg je napisao(la):
Pa dobro, prednji tockovi 321 su kao i kod svakog normalnog autobusa, i valjda su na njima sedista koja gledaju napred i nazad, i to je to.
Ne baš, na prednoj osovini nema ničeg. Kod Ikarbusa na prednoj postoje sedišta, a kod BKM trole nema ničeg, zadnja je OK.
 
Jučerašnja slika, AKSM-321, GB183
1zqujyo.jpg

Slikano iz avansitija :D
 
Ovaj tip sa slike teši devojku,koja je čekala trolu a dočekala ovo :rolleyes: kakav nam je GSP Tuga zavladala gradom.....
 
JohnnyLee":3evtjofk je napisao(la):
daj mani te se tih sovjetskih trola, pored toliko dobrih evropskih: Hess, Van Holl, Solaris i Irisbus
Džaba ti je to kad oni ne žele da nam prodaju vozila. Vidiš da se nisu javili na tender. U konkurenciji su BKM, LAZ i neki kineski proizvodjač!
 
od svih koje sam vidjao na netu, moj favorit je:
(za bg u kracoj varijanti)

hess_trolleybus_bgt_n2c_16700_874.jpg


Jel neko mozda nasao kolika je razlika u ceni izmedju sovjetskih i ovih zapadnih trola, ove sovjetske, bre mnogo deluju jeftino i ruznjikavo :/
 
Ovaj Hess od napred izgleda isto kao 321 :D Inace Van Hol je lep, a solaris i onaj Irisbus su za kantu. Sa tim sto je i Solaris "sovjetski". I kao neko ko je se, za razliku od mnogih koji ih hvale, dosta puta vozio njihovim autobusima, mogu reci da ih ne podnosim.

Evo Belokomunmash AKSM-420 u lepoj, svezoj boji. Mislim da bi lepo stajala beogradu, jer se uklapa sa bojom svih onik krovova i kupola na nebu beograda :) I lepsa je mnogo od mat narandzaste!
:kk:

m9app1.jpg
 
O Hessu i ostalim možemo samo da maštamo.
2utsow4.png

Evo moje obrade :p
 
Bravo dusane,slazem se da podseca!
Uzas kako narandzasta boja osakati trolu,prosto je previse drecava boja i podseca na gradsku cistocu.
 
Bas to vucko sam i ja rekao juce, podseca na gradsku cistocu i sve te gradske uredne sluzbe, zato bi GSP trebao da shvati ovu kupovinu kao sansu da ih odma naruci u drugoj, boljoj, boji! :vops:

Ali svi znamo da su retardi i da oni do takvog normalan i pametnog zakljucka nikad nece doci.... :violina:
 
ja ne znam ko je uopste dosao na ideju da farba vozila gradskog prevoza u istu boju kao i djubretare
 
i da, zasto je uopste bitno da tramvaji budu crveni, autobusi zuti a trole narandzaste? Je su li gradjani debili pa ne znaju da razlikuju ta 3? A sto bi i morali da ih razlikuju? Sta meni znaci usao u tramvaj, trolu ili bus kad na jednoj liniji vozi samo jedan od ta 3 a cena karte je ista? Jer voze druge kompanije? Ne, sve je GSP. U cemu je fora?

U Cirihu su
- tramvaji plavo beli
- busevi plavo beli
- minibusevi plavo beli
- trole plavo bele
- brodici koji idu po reci i jezeru plavo beli.

A ima i razlog za boju, zastava Ciriha je plavo bela. Zamisli logike.

1209_zastava.gif


Ima li ovde narandzaste?
 
Da, slažem se. Koliko bolje izgleda BKM trola sa onom Belo-Zelenom reklamom, ili Crveno-Belom reklamom za Halo oglase? Stvarno ne znam odakle potiče ideja da se ovako farbaju? ZIU-9 trole su bile lepše u Crvenoj-Krem(Beloj) varijanti.

Evo kakva su bila neka vozila

Ozlgoglašeni BKM AKSM-201
119trolejbus.jpg

Izvor:Autobusi.NET

TROLZA 5275-05
TROLZA12.jpg

Izvor:busspottingbelgrade

Bolje, zar ne?
 
Ја не знам зашто је некоме сметало светло зелено-тамно зелено фарбање? То је било убедљиво најлепше. Па кад су већ онда после кренули да трамваје и троле фарбају у црвено, могли су и то да оставе. Не, онда су кренули и бусеве да фарбају. Има цела прича о томе, у некој теми сам причао...
 
Novi Belkomunasi izgledaju super, ali bojim se da opsti kvalitet izrade nije napredovao. Ni ovi koji danas voze na beogradskim ulicama nisu izgledali lose 2004., no posle 6 godina eksploatacije zub vremena ih je dobrim delom pojeo. Lose odrzavanje je izvesno igralo bitnu ulogu, no ako je nesto u startu lose sklopljeno, tesko moze trajati koliko god cesto islo na servis.

Radije bih zeleo da vidim najruznije trole koje u eksploataciji mogu da preguraju 10 godina i ostanu u jednom komadu.
 
Kao one koje su prezivele devedesete. Prezivele su trole, tramvaji i jedno 300 autobusa najjednostavnije konstrukcije...:)
 
vrachar":11ey9e67 je napisao(la):
Radije bih zeleo da vidim najruznije trole koje u eksploataciji mogu da preguraju 10 godina i ostanu u jednom komadu.
Gledas ih svaki dan.;)
 
Trole i tramvaji bi trebalo da budu svetlo zelene jar su to ekoloska vozila. Takodje, boja prevoza treba da bud prijatna za oci, a ne dqa ti vec pripadne muka kada ulazis u njega. Najlepsa boja je na Ikarbus na liniji 17, mislim da je reklama za neku banku, trava zelena..

Sto se tice novih trola, samo ne Trolze, one se raspadnu posle dva kruga oko Slavije. Budimo srecni sto su nam bar novi tramvaju iz zapadne Evrope.....
 
Vrh