Šta je novo?

Trolejbusi

SIZIF,pa ovaj od posta do posta vređa sve redom,primitivac, a ne boj se i tebe će da apostrofira.. :laugh: a sikter je da se kloni mene a ne foruma te ti ga rado prepuštam.. :kafa:,,,i još jedno pitanje za tebe,s obzirom da si u ulozi korektnog...a gde si bio kad je ovaj mene a i nedavno Shmeksija vređao...a?
 
sizif":24jqlt69 je napisao(la):
2012":24jqlt69 je napisao(la):
Sikter bre! :lol:
Пријатељу, немаш право никога ко се не слаже с тобом да тераш са форума.
Druze, mislim da dzabe trosis reci, covek me je bez argumenata optuzio prvo za rasizam, onda za lobistu, pa za izdajnika, pa za primitivca..... a ima poprilicno pogan jezik.....i to samo zato sto se nisam sa njim slozio po nekim pitanjima. Pa na forumu nas ima mnogo i naravno da se ne slazemo u svemu.

Sto se tice trola, ja sam napisao zive dokaze i mogu krv da dam za ono sto sam napisao. Naravno, car se ni tu ne slaze samnom,a posto nema sta da kaze, jer ne zna, onda prelazi na svoj pogani jezik..... bravo za njega, a tebi +
 
Ovo je valjda neki Fiat
33jhfno.jpg

AlfaRomeo mislim
beograd20091956terazijekr2.jpg

5225xdi.jpg

U Knez Mihailovoj
26164_1405811904827_1218282428_31210845_4649028_n.jpg

Neka Tatra
4gnrdax.jpg

Brankov most
5z2mpdu.jpg

Slavija
4qg91lh.jpg]

Opet Brankov...
6bkokz4.jpg

Layland i GOŠA :p
67gt0fl.jpg

Zeleni venac, '72, okretnica trole 16
53p8ikz.jpg

Bulevar Mihaila Pupina, ispred SIV-a
26164_1405835105407_1218282428_31210884_7069651_n.jpg

NGD '65.
663mwed.jpg

I Zemun iste godine sa trolama
5y98w8l.jpg

53ylmdw.jpg

Rumun na probi u Beogradu
490_Picture42_1.jpg


Izvor:
http://www.railserbia.net/forum/viewtopic.php?f=29&t=554&st=0&sk=t&sd=a&hilit=trolejbusi&start=100

Slike postavili @zeka, @ČKD-KT4, @nikola.
 
Zar vam se ne cini da je Beograd danas depresivniji nego tada? Predlazem da Arhangel fotka ove kadrove iz istih uglova da uporedimo.
 
Slozio bih se sa stfom...mada, slike mozda i varaju...blokovi na NBG u svakom slucaju vedrije izgledaju. Al primetite kako nema saobracaja...ulice prazne...
 
Eh, proslo je 40 godina od tada. Sto u ovim nasim srpskim psecim godinama dodje....zabrojah se, al mnogo u svakom slucaju
 
klasika,neko je od nasih video pa je javio njima.garant je belkomunas dobio nego nasi se sada prave da jos uvek nije odluceno :laugh:
 
A možda je i varijanta pritiska, kao što je Končar pokušao.

edit: Ne nužnog pritiska na Grad Beograd, već uopšte dizanja sopstvenog rejtinga u doba krize.
 
Pritisak moze da vrsi samo onaj ko daje pare, ne prodavac robe.

Verovatno se neko iz Belkomunasa malo izleteo pa su im iz grada javili da ne kace jos.
 
Pa da, to sam shvatio, zato sam rekao da se možda oni malo džekiraju, kako su eto prodali još više nego što zapravo jesu.

Sve je moguće, sve je moguće. Mada, meni je najverovatnije da imaju neku "vezu" u gradu, koja im je rekla dobijate posao sigurno, i oni okačili, međutim zapravo zvanična odluka još nije doneta - a moš se desit ko sa Končarem.
 
Pa samo pogledajte ko se javio na tender,a svi Eu proizvođači nisu...biće vam sve jasno :kafa:
 
Devojka doživela lakši strujni udar u trolejbusu
Beta | 11. 03. 2010. - 09:37h | Komentara: 0

Devojka starosti 22 godine doživela je jutros oko sedam časova lakši strujni udar prilikom ulaska u trolejbus na liniji 40 kod Glavne pošte u smeru ka Banjici, rečenoje agenciji Beta u Gradskom saobraćajnom preduzeću (GSP).

"Devojka je u svesnom stanju, nije se žalila na bolove, ali je iz preventivnih razloga vozilom Hitne pomoći prebačena u Urgentni centar", navode u dispečerskom centru GSP-a.

Prema rečima dispečera, policija je obavila uviđaj, a trolejbus u kome se nezgoda dogodila isključen je iz saobraćaja.

Vozila javnog prevoza zbog lošeg vremena i snega od jutros se kreću usporeno na svim pravcima, ali je režim saobraćaja redovan na svim trasama.

Linija 309 za Kaluđericu od 4.00 do 4.30 bila je skraćena do restorana "Tri tiganja" na Smederevskom putu i to je bila jedina vanredna intervencija tokom jutra, rekli su u GSP-u.
 
Sada će iz GSP-a da kažu pa nije joj ništa,vidite da nije spržena :shok:
 
Strujni udar u trolejbusu

11. mart 2010. | 10:02 -> 12:55 | Izvor: Beta, Tanjug Beograd

Devojka starosti 22 godine doživela je jutros oko sedam časova lakši strujni udar prilikom ulaska u trolejbus na liniji 40 rečeno je u GSP-u.

Dvadesetdvogodišnja devojka koja je pretrpela blaži strujni udar prilikom ulaska u trolejbus, preventivno je primljena u Klinički centar Srbije i nakon pregleda puštena je kući, rekao je portparol KCS Drago Jovanović.

Dežurni dispečer u Gradskom saobraćajnom preduzeću GSP Radisav Stepanović potvrdio je da je do incidenta došlo jutros oko sedam časova, na trolejbuskoj liniji 40 kod Glavne pošte u Takovskoj ulici.

Prema njegovim rečima, devojka je prilikom ulaska u vozilo osetila kako joj trne ruka, nakon čega je pozvana ekipa Hitne pomoći i policija.

Nakon izvršenog uviđaja, vozilo je isključeno iz saobraćaja, rekao je Stepanović.

On je naglasio da trolejbusi GSP-a svake večeri prolaze kroz tehnički pregled, da su vozila dobro izolovana, i da građani nemaju razloga za brigu.
To je taj sovjetski kvalitet.
 
Evo sta kaze covek u komentaru na vest i daje link ka ovoj temi

Moju zenu je pre 3 godine udario pontograf tj. trola (sipka kojom se trolebus napaja strujom) u glavu kod Londona. Prezivela je, sa slomljenim kostima lica i 90% ostecenim okom. Niko iz GSP nije je nazvao i pitao kako je, niko nije odgovarao, nije utvrdjen razlog. Pozvali smo Kurir, oni su objavili niz clanaka - vrlo profesionalnih ciji je zakljucak bio da mreza izmedju Kalemegdana i Slavije je zastarela, u vrlo losem stanju i da je treba zameniti. Da su trolebusi takodje u veoma losem stanju. Pa svake godine, nekoliko ljudi nastrada na razne nacine u trolebusu. Diskusiju o trolebusima u BG mozete pogledati na:
http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?id=25&p=1
(osteceni, 11. mart 2010 11:43)
 
vrachar":2myts5b7 je napisao(la):
On je naglasio da trolejbusi GSP-a svake večeri prolaze kroz tehnički pregled, da su vozila dobro izolovana, i da građani nemaju razloga za brigu.
To je taj sovjetski kvalitet.
Kako su glupi, testiranje otpora mora da se vrši trenutno, dakle uredjaji se moraju nalaziti u trolejbusu i u svkom trenutku moraju pokazivati vrednosti otpora, pa ako dodje do elektroliziranja takvo vozilo se odmah iskljuje iz saobraćaja! Već sam napisao da se to dešava i na boljim trolama, svakako ređe, ali uvek postoji verovatnoća da će se desiti, međutim takvo vozilo samo detektuje problem i isključuje glavni prekidač napajanja vozila i time sprečava mogućnost da dodje do nezgode. Jednostavno nije dovoljno da se trolejbus pregleda uveče u garaži, jer su to drugačiji uslovi.

Danas su bili baš fini uslovi za to, so na ulicama, vlaga i eto. Izgleda da će se svaki put kada bude vlage dešavati isto! Pretpostavljam da se radi o staroj ZiU-9 troli, jer Belkommunmaši imaju sistem da ukoliko dodje do probijanja automatski izbacuje glavna sklopka, sem ako to nisu prespojili u GSP-u. Većina ZIU-9 trolejbusa su imali neku vrstu zaštite koja je kasnije poskidana, tako da se praktično danas voze bez ikakve indikacije da je došlo do probijanja napona na karoseriju.

:violina:
 
Odakle je slika?iz kog grada ,Rusije..istočnih zemalja? jer i kod nas izgledaju bolje... :rolleyes:
 
E drugovi vi mislite da naš GSP loše održava trole

795px-Tr%C3%A5dbuss_Tbilisi.jpg


Tbilisi Gruzija.

A to je još i dobro, vozio sam se i u Trolama u Goriju (rodnomesto druga Staljina) tamo su trol uveli 70tih, a i dobili su jednu polovnu god proizvodnje 1960 i neka još je voze.

Gruzijci su dobili dosata autobusa iz EU pa nije sve baš tako crno ni kod njih, a i imaju metro
 
Jbt, MAD MAX !!! :laugh:

Nemojte vise da postujete, ako gradska vlast ovo vidi, obustavice tender!
 
Pa ljudi majku mu pustite rusiju,gruziju,azerbejdzan i turkmenistan valjda tezimo jevropi il sta...

Svaka im cast za onaj mig 21,podseti me na batajnicki aerodrom :vops:
 
26164_1405820065031_1218282428_31210863_4195549_n.jpg

26164_1405835145408_1218282428_31210885_6995159_n.jpg

26164_1405815344913_1218282428_31210854_6014557_n.jpg


Gošina trola
26164_1405815224910_1218282428_31210851_7081354_n.jpg


ZIU-9, tek pristigle
26164_1405832025330_1218282428_31210874_3682494_n.jpg


Izvor: railserbia.net

Original kolor šema neke izložbe, zanimljivo je da je ovo vozilo isto godište kao i naš GB 1
1a87c389b17c.jpg


Beogradjani koji pamte kada su došle ove trole pričaju da su bile najudobnije od svih vozila koje je GSP tada ima. Govori se da su imali kožna sedišta, možda su bila ovog tipa
c018e91e22dd.jpg
 
Vrh