Šta je novo?

Trolejbusi

Reče Šapić kako neće staro polovno i kako nismo toliko jadni i bedni, tako da ništa od uzimanja polovnog dok je on gradonačelnik.
Тако исто и за арену и за рекламе на аутобусима што је скинуо спонзоре највеће Европске престонице их имају а нама не требају
 
Zahvaljujući reklamama putnici imaju osećaj kao da se voze u blindiranim vozilima, a autobusi se pretvore u ogromne bilborde.

Nadam se da će na nivou države zabraniti reklamiranje na vozilima javnog prevoza.
 
Тако исто и за арену и за рекламе на аутобусима што је скинуо спонзоре највеће Европске престонице их имају а нама не требају
Pa i ne trebaju nam. Daleko im lepa kuća.

Reklame su jedan vid zagađenja.
 
IMG_0401.jpeg
 
Šta je rekao? Za nas koji ne možemo da otvorimo :)
 
Hoce on da sredi ceo vozni park. Autobusi, tramvaji i trole ako Bog da,postoji i neke sansa, mada su preskupe 🙈.
 
Da, da, uvek me uje*******e tik tok na fyp za datum objave, doslovno izbacuje sve i svašta, zato ga valjda baš slabo koristim. 😃
 
Zahvaljujući reklamama putnici imaju osećaj kao da se voze u blindiranim vozilima, a autobusi se pretvore u ogromne bilborde.

Nadam se da će na nivou države zabraniti reklamiranje na vozilima javnog prevoza.
Па чекај у већини градова у европи(није ми било тешко да видим на епл стрит вјуву)конкретно сам гледао за Беч Мадрид Будимпешта Загреб Атина аутобуси и трамваји имају рекламе и они су глупи а ми смо паметни што смо скинули. Уосталом те паре су могле да се искористе у хуманитарне сврхе
 
Па чекај у већини градова у европи(није ми било тешко да видим на епл стрит вјуву)конкретно сам гледао за Беч Мадрид Будимпешта Загреб Атина аутобуси и трамваји имају рекламе и они су глупи а ми смо паметни што смо скинули. Уосталом те паре су могле да се искористе у хуманитарне сврхе
У Загребу ретко који трамвај има рекламе, за Будимпешту исто тако могу рећи да сам већином видео трамваје и тролејбусе без реклама.

Држава сигурно може да издваја новац у хуманитарне сврхе и без прихода од реклама, а могу и нпр. део пореза да пребацују у фонд који би се користио за хуманитарне сврхе, ако мислиш на паре за лечење.
Ако мислиш на решење стамбеног питања за оне који су угрожени, замисли само колико је зграда и кућа могло бити изграђено за паре које дајемо за стадион, још да нисмо уништили домаћу индустрију која би сигурно јефтиније снабдевала државу и градове потребним производима...

Некада се кроз стакло од ништа не види од реклама, то што је тако у Мадриду, Атини или Бечу, не значи да је добро.
 
Ја сам мишљења да су рекламе на возилима сасвим уреду, ако не заклањају прозоре, не смета путницима и може бити леп извор додатне зараде за гсп.
 
Realno meni nedostaju reklame na prevozu. Po meni su bas lepo stajale na trolama, pogotovo ovakve:
IMG_0407.jpeg

(Slika je uzeta sa sajta https://img-b1.rs/galerija/ )

Meni cak ni reklama preko cele trole nije smetala. Sve ipak zavisi i od toga sta se reklamira na toj troli.
IMG_0408.jpeg
 
Takođe je info media grupa upropastila farbu na Solarisima kad su skidali reklame, a isto rade i na autobusima u Novom Sadu. Naprave veću štetu nego što grad zaradi od reklama.
 
Pritom imamo unifikaciju boje svih vozila, koja se onda svrha toga ako su svi prelepljeni,
 
Ako se već poteže argument "pa po Evropi mnogi prevoznici imaju reklame" onda bi bio red da se uporedi i stanje tih prevoznika sa ovim našim nesrećama ovde. U Beogradu smo do skora imali reklame na vozilima pa zbog toga nisu bila ništa čistija, urednija, ispravnija i redovnija. Štaviše, raspad od vozila umotan u reklamu koja se odlepljuje i pokriva samo stranice je često izgledao prejadno, kao Euroblok kome je neko nalepio rukama isečen Merci papir preko.

Drugo, danas smo svi toliko bombardovani i zagađeni reklamama i nametanjima raznih vrsta, da ne moramo da gledamo ta s.anja kad god izađemo na ulicu. Reklame se i smatraju jednom vrstom zagađenja. To što se kod nekih ljudi razvio Štokholmski sindrom prema njima jer nas to zagađenje okružuje već decenijama, ne znači da nije zagađenje i da nije štetno i ružno.

Treće, ne vidim koja je onda poenta uniformnosti i kolor šeme voznog parka ako će svi, pardon - njih 70% - da budu uvijeni u te odvratne šarene lepljive folije. Dajte onda da ih prekrečimo sve u belo, da budu bolja podloga za reklame i folije.

Četvrto, ako već idemo tom logikom, zašto stati na javnom prevozu? Dajte da umotamo u reklame i vozila Čistoće, Zelenila, Policije, Hitne pomoći... Mislim što da ne? Od viška zarađenog novca bismo mogli da izgradimo metro, ili da lečimo decu, ili da obnovimo manastire na Kosovu... Mda, to tako ide...

Peto, većina reklama zapravo i nemaju neku efektivnost. Javna je tajna u marketingu da se masa kampanja svodi na "probaš, pa ako prođe, prođe". Samim tim je besmislena ideja, mislim besmislena svima osim onima koji izdaju reklamni prostor, da se ceo grad zapišava blještavim neoriginalnim glupostima od kojih će ljudi primetiti 10%, a od tih 10% svega 20% dovesti do interesovanja za ono što je reklamirano. Čak ni ona teorija "prisustva brenda" ne pije tu vodu, jer npr ne treba mi reklama za Mars preko celog vozila da bih sledeći put kad mi se jede slatko, znao da postoji Mars u radnji. Znam to i ovako. Taj i mnogi brendovi su toliko jaki da su odavno u mozgovima svih nas. Postavlja se pitanje pa što se onda opet reklamiraju? Pa prosto, zato što moraju nekad i marketing odeljenja da opravdaju svoja postojanja i budžete. Što je mislim donekle ok, samo ne i onda kad sam već bombardovan i zapišan reklamama na svakom koraku, pa mi sad još treba kotrljajući bilbord na ulici, musav, iscepan i odlepljen, i takav da iz njega ne mogu ništa da vidim spolja. Neka, hvala.

A kome baš nedostaju reklame, može da nadomesti tu nostalgiju i želju gledajući u neki od 49295138572 bilborda, panoa i oglasnih tabli po gradu. 🙂 Pošto ne postoji nijedno mesto u urbanom delu grada koje nije zapišano nekom vrstom oglašavanja. A ako se pak i nađe neko... pa samo uzmite telefon u ruke i otvorite bilo koju aplikaciju. Dobićete dozu reklama u roku od odmah. Eto.

E da, a imate i milijardu grafita svuda, koji su isto forma oglašavanja.

Tako da ne brinite, neće vam u Beogradu nikad biti sterilno i dosadno.

P.S.
A imate i blještave ekrane po vozilima sad. Ako niste znali da postoji drogerija Lilly koja prodaje kremu za sunčanje, e sad ćete znati. Jer će vas ekran od pola kvadrata obavestiti. 🙂 Inače lupio sam i brend i reklamu u primeru, jer ja ni ne gledam reklame, navikao sam se da ignorišem i zaboravljam njihov sadržaj. Eto, toliko su efektivne i privlačne reklame danas. 🙂 Kao kad bih gledao i pamtio škrabotine po zidovima...
 
Poslednja izmena:
Ми смо обична колонија и банана држава лупамо санкције Белорусији али купујемо њихове тролејбусе лицемерје до зла бога
 
Две троле покварене у Војислава код ТЦ Бео, по једна у оба смера
Bruka i sramota više, konstantno blokiraju saobracaj u Vojislava Ilića i prave ogromne gužve, a i ugrožavaju vozače u saobraćaju, jer je jako teško prestrojiti se u drugu traku kad trola stane na sred plavog mosta, a u levoj traci automobili idu i po 80 na sat, samo se moliš Bogu da će te neko pustiti da se prestrojiš. Nek ukinu više trole i da nas ne z********u više sa ovim što rade, ako im je to plan, nek ga ispune više i ćao.
 
Pre neki dan lik sa trolom stane u kneza Miloša, ajde šta će čovek nije kriv, napravio je guzvu, ja sa 23 jedva se nekako prebacim i obidjem ga. Medjutim ja stajem u stanicu Kod klinickog u smeru ka Karaburmi, lik me obilazi i opet staje. Ne razumem kako možeš da budeš toliki pavijan da ne sačekaš da prodje kolega sa busom pa onda kreni.
 
Vrh