Šta je novo?

Trolejbusi

Hmm, mislim da je to propust onih koji su dizajnirali taj trolejbus :D Ne želim da branim pogon Dorćol, jer nam je poznato kako izgledaju trole i stariji BKM, ali ovde se radi o tome da oduzimači struje na trolama (trolne glave) se nalaze tačno iznad zadnjeg stakla (zadnje stene trolejbusa). Dok se vozilo kreće trola sa mokre žica skida vodu pomešanu sa prašinom i ostalim česticama nastalim usled trenja i sve to kaplje na zadnji deo, ostavljajući često crno-sive tragove.
 
Arnorian":1etpb9qd je napisao(la):
Само ви критикујте власт. Послаће вам момке са белим капутом екстра дугих рукава...
Или момке у кожним капутима...
 
Vidim da citaju jer posle sto je neko postavio onu fenomelanu 360 stepeni panoramu,osvanula je kao baner 2-3 dana kasnije na sajtu beograd.rs :cool:
 
Sad gledam vest,ovo nije kneginje zorke vec kataniceva ulica koja ide od hrama.
 
i jutros u Makenzijevoj iznad poslednjih vrata, vozać je morao na semaforu da ide i da zatvara-šrafi , očigledno opet održavanje ofrlje radi ,
kad bi malo začeprkali. više štete nanosi takvo ofrlje održavanje .nego loši putnici i zub vremena .
:p Neko je očigledno zaradio ćušku, samo je pitanje kad ce isplata ćuški ili nečeg drugog..... :p ... može i klempa... :lool:
 
Не сећам се гаражног броја, али беше још јесенас,кад су тек почеле троле да саобраћају.... једној је фалио ЦЕО панел.....
 
Danas pored sajma voze stare trole na sleperima, sa sve polomljenim staklima i bez tockova, u pravcu Obrenovca, ja mislim u pravcu Zeleznika na reciklazu, to im je bilo poslednje putovanje...
 
Slava im i hvala!
I ja sam primetio problem sa panelima na nekoliko novih trola!
Cini mi se da sam na jednoj video sraf koji ne odgovara originalu, improvizacija na delu.
 
Meni je zao ovih stari Ziu trola. Toliko su nas dugo vozili da im je na kraju dosao kraj :(

Ali sta se moze barem ce KEC biti jedini Ziu trolejbus koji je harao Beogradskim ulicama

Nadam se da nece ovi iz GSP-a da rashoduju 147 zbog pneumatskog sistema, ako ga budu rashodovali neka taj sistem prebaca na KECA
 
Pre par dana u jednom od novih trolejbusa, na svakom sedistu bio je skinut donji tapacirung!? Zaboravih da pogledam garazni broj...
 
2013 čini mi se nema tapacire.

Johnest_Hon":22yxu5ep je napisao(la):
Slava im i hvala!
Nekada sam propustao stare trole i čekao da dođe BKM, a danas sam srećan kada vidim neku ZiU trolu kojoj je možda baš tog dana bila poslednja vožnja. Inače, ja jako retko viđam Bonitose u saobraćaju :/
 
n3mke":wajhhfa6 je napisao(la):
Pre par dana u jednom od novih trolejbusa, na svakom sedistu bio je skinut donji tapacirung!? Zaboravih da pogledam garazni broj...
Hahaha
Piočelo je, počelo...

Nadam se da ćemo za nekoliko meseci svi postati saglasni da novac treba da se uloži prvenstveno u održavanje onoga što se ima, pa tek onda u kupovinu nečeg novog.

Da licitiramo za koliko će neka da osvane sa po kojim drvenim sedištem unutra?
 
amm8990":1w7qmqwq je napisao(la):
2013 čini mi se nema tapacire.

Johnest_Hon":1w7qmqwq je napisao(la):
Slava im i hvala!
Nekada sam propustao stare trole i čekao da dođe BKM, a danas sam srećan kada vidim neku ZiU trolu kojoj je možda baš tog dana bila poslednja vožnja. Inače, ja jako retko viđam Bonitose u saobraćaju :/
vidjam 122ku non stop :)

jednom je videh 3 puta za dan.

jel ce i njih da seckaju?
 
Zasto ne bi uradili bar minimalnu izmenu trolejbuske mreze, da se neka linija spusta na Dorcol, postojecom mrezom do depoa, na primer 22-ka.
 
@Mateja

To ne bi bio nikakav problem, posto je vec izgradjena kontaktna mreza koja od Studentskog trga vodi ka Dunavskoj ulici i trolejbuskog depoa. Samo je pitanje kakav bi to ukupan efekat imao, po meni bi jedino bilo dobro sto bi trole po zavrsetku radnog vremena bile odmah u depou... :)
 
Ako jos jednom vidim otvoreni panel u novom trolejbusu zaista ću ga polomiti. Posle nek se pitaju zašto su ga ostavili otvorenog. :bash:

21jxfmb.jpg
 
Henry_Chinasky":1kl7htwv je napisao(la):
@Mateja

To ne bi bio nikakav problem, posto je vec izgradjena kontaktna mreza koja od Studentskog trga vodi ka Dunavskoj ulici i trolejbuskog depoa. Samo je pitanje kakav bi to ukupan efekat imao, po meni bi jedino bilo dobro sto bi trole po zavrsetku radnog vremena bile odmah u depou... :)
Pa potrebno je uraditi "skretnicu", jer je skretanje moguce samo iz pravca Studentskog trga
 
@Mateja

Da znam za to, mada nije problem tu uraditi skretnicu. Bilo bi lepo kada bi na primer izmestili okretnicu sa Studentskog trga i tu napraviti pesacku zonu, a sve trolejbuse(mislim na sve linije) preusmeriti ka Dorcolu tj Dunavskoj ulici u prvom slucaju ili produzti liniju do SC Milan Gale Muskatirovic. Sta mislis o tome?
 
Mislim da se o tome razgovaralo ovde vec jedno 10 puta, a i postoje nekakvi planovi grada/GSPa na tu temu. Procesljajte forum :)
 
Danas se vozih sa junakom 90-tih

Trola%2028.jpg


Pitao sam vozača otkud stara trola.

Kako kaže, GSP će ostaviti oko 20 starih trola da bi, u vreme utakmica ili demonstracija, mogli da sklone nove trole sa rizičnih linija (npr. 40 i 41 jer prolaze pored Partizanovog stadiona.

Dobro je što su to uradili.
Jedna nova trola je već spašena.
 
Vrh