Šta je novo?

Trolejbusi

Hvala, sad mi je bar malo lakše kad znam da su imali razlog za to, a da ima bu****, koje ne znaju šta će sa sobom, mi je odavno poznato. Bilo bi lepo da postave kamere što pre u ove trole, jeftinije je nego plaćati sedišta i druge popravke(zašto li se nadam da će to GSP shvatiti?). :(
Ovi novi tramvaji će imati kamere, pa verovatno neće biti tolike štete, mada kad je to sprečavalo GSP... :violina:
 
А чему служе камере ако деликвент стави капуљачу на главу?
 
Više kao psihološka metoda, dosta njih su kukavice. Naravno uvek će se naći neki koji nije...
 
Без бриге за седишта, скидају их кад неки "много кул клинац" исече седиште, потом их зашивају и враћају после пар дана.

Наравно, уколико је баш покидано, вероватно га неће ни враћати.
 
Београд дефинитивно не треба да наручује тапацирана седишта ни на једно возило ЈГП.
 
Juce videh novu trolu kako stoji na sred ulice, tj. Bulevara V. Putnika cini mi se da je 2017. Da li je neki kvar ili nesto sitno, nisam bas mogao da se zaustavim na sred ulice da priupitam. :/
 
Arnorian":2rmdkqbp je napisao(la):
А чему служе камере ако деликвент стави капуљачу на главу?
Ako bi neko hteo da uđe sa kapulajčom ili skroz pokrivenim licem u tramvaj svi bi pomislili da nešto nije u redu sa tom osobom i da ima loše namere,te ne verujem da bi vozač nastavio da vozi a i kada bi nastavio sa vožnjom sigurno bi pozvao bi policiju...ili građani koiji bi videli zamaskirsanog čoveka..:) obična kapuljača samo sa pokrivenom glavom ili naočare ne otežava identifikaciju s obzirom na nove skrining sisteme,treba znati da video nadzor nije običan snimak već sistem prepoznavanja lica u realnom vremenu..to već funkcioniše na javnim mestima,trgovima,bulevarima a eto uskoro i u javnom prevozu,od Velikog brata nećete moći da se sakrijete,kao potvrda tome je uvođenje video nadzora u tašmajdanskom parku naime na svakoj banderi je mini kamerica kako nas obavestiše...naredni korak je uvođenje robot komunalne policije koja nema milosti za vašu tešku socijalnu priču...:kafa:
 
пре неки дан су све троле стајале у Краља Милана у правцу Славије. зна ли неко зашто? сва светла погашена, спуштене троле
 
Najzad da budu iste boje trole,jej! :vops: Jos kada bi i stare BKM-ove iz narandzaste prefarbali u crvenu.
 
Ja bas kad sam bio prelazio ulicu da idem na 83 vidim Zglobnu trolzu i zablentacio se u nju i gledam i pitam se da li je promenjena boja.I posle vidim da je sređena
 
ГБ 149 је поменута Тролза. И ја сам је видео.

Делује темељно префарбана, а не као несретни аутобуси, који су само молерски прекречени у жуту, која је почела да отпада, па имају црвене феке.
 
lepo izgleda zglobna Trolza, ista nijansa kao i Belorusa bez bilo kakvih drugih boja i reklama
vozila je na liniji 29
 
link koji je vucko postavio na temi o UMPu
http://www.beograd.rs/download.php/documents/SRGBpredlog.pdf

Приоритетни пројекат 5.8.
Модернизација система јавног градског превоза (нове тролејбуске линије,
модернизација трамваја, речни саобраћај)
Циљ је да се подстакне коришћење система јавног превоза путника и да се задовоље
еколошки захтев, због чега је неопходна бржа модернизација подсистема јавног
градског превоза, уз могућност увођења јавног саобраћаја на рекама Сави и Дунаву.
Концепција јавног саобраћаја биће заснована на три вида шинског саобраћаја
(приградска железница, висококапацитетни шински систем и трамвај), уз
комплементарне системе аутобуског, тролејбуског и речног саобраћаја.
Осим реализације пројеката 3, 4 и 5, и овај пројекат даје основу да се одржи модална
расподела од 50% у корист јавног превоза путника, како је зацртано Генералним
планом града Београда.
140
У циљу одржавања атрактивности јавног превоза путника приступиће се изради
пројекта увођења јединственог тарифног система у градском превозу на целој
територији града Београда
Рок извршења: 2011–2016. година
Извор финансирања: Буџет Града, јавно-приватно
партнерство, међународни
кредити
Одговорност: Градско саобраћајно предузеће и
Дирекција за јавни превоз
Напомена: Надлежности Дирекције за ЈП
су: планирање, пројектовање,
финансирање, контрола и
управљање.
 
s5001859m.jpg
Ostatak na:
http://gspbeograd.net/viewtopic.php?f=11&t=40&start=160
 
Vrh