Šta je novo?

Trolejbusi

A,JESAM LI REKAO DA SU TE BONITO TROLE U EXTRA STANJU :D I EVO JEDNA OFARBANA BAKA :laugh: Inače kreću jedna za drugom nova trola i iza nje bonito,nova trola već na kod beogradjanke,a ova 50 metara iza nje :D nove su bar brže ako ništa... ali bonito ima onaj zvuk kad je u pokretu "zzzzz TUK zzzz TUK zzzz TUK...
 
Felix55":ntmro9jy je napisao(la):
Troje*******us gar. br. 2077, nema još ni godinu dana staža na našim ulicama, a u vožnji se ponaša kao da nema ama baš nikakve amortizere. Toliko tresne svaki put kada pređe preko neko ulegnuća / šahta da je to strašno... Predviđam vrlo sumornu budućnost ovom vozilu, s obzirom kakve potrese i udare preživljava svakodnevno.
Kakav je osećaj voziti se u njemu može da se pretpostavi. BKM kvalitet... :rolleyes:

Moram da ti kažem da ti je rezonovanje potpuno pogrešno.
Nije BKM, nego GSP-održavanje kvalitet.


Upravo danas stigoh iz Minska i mogu samo da kažem da mi je vilica dotakla asfalt kada sam video kako BKM može da izgleda i radi kada se pravilno održava i vozi disciplinovano i po dobrim ulicama.
 
Nije to što je u svetu, nego što je u Belorusiji toliko bolje. Krstio sam se pre mesec dana u Švajcarskoj kakvi su trolejbusi i trolejbusi s prikolicom neverovatni, al to je Švajcarska.. A Belorusija sigurno nije bogatija od nas..
 
Mnogi unapred potcenjuju Belorusiju. To je mnogo ozbiljnija drzava od nase. Doduse sve je manje neozbiljnijih.
 
Svaka država je ozbiljnija od nas, poenta je da Belorusija nije bogatija, ali ozbiljnošću nadoknađuje ono što joj fali..
 
Belorusi su bar 30% bogatiji od nas.Skoro 14 000 $ gdp po glavi stanovnika dok je kod nas 10 500.
 
Ovde nema svrhe porediti kompletnu Belorusiju i kompletnu Srbiju koliko Minsk i Beograd. No nek su i 30% bogatiji, i dalje je ovde glavna razlika po pitanju prevoza to što se ponašaju racionalnije, a ne neke ozbiljne pare..
 
Ma mi smo bre st***. Doduše ja sam bio u Minsku i on je poznat kao extremno čist grad,ali zar je moguće da radnici nešto poravljaju unutra na troli i onako masnim rukama ostave sve fleke po plafonu... :bash: Neko stavi nalepnicu u trolu i tamo neka čistačica je samo malo odrlja i napravi još gore i ako i u super marketu ima da se kupi sprej od kojeg nalepnice otpadnu,briše flomastere....
 
Не може се поредити Минск и Бг, Минск је град који тоне у сан од 23, иако ја Бг сматрам за безбедан град Минск готово да нема криминала.
 
Veme odlaska u krevet nema veze sa cistocom trolejbusa oces da kazers da se trole saraju samo od 23do24 dok neodu u garazu .Obratite paznju kad se vozite da li ste ikad sreli nekog ko lijepi ili sara po vozilu gspa .A tu izlazi na vidjelo nesposobnost gsp recimo reklame prenosim klavire zovnes covjeka i kazes ako ne oladi da ces mu naplatiti kaznu plus reklamiranje :bash:
 
Beloruse sada Rusi pritiskaju oko energenata, nema vise kao pre kada su imali energetske resurse po socijalnim cenama.
Pride ih je kriza debelo uzdrmala.
 
Па није баш да тоне у сан у 23, мислим, ако је напољу -10 онда сигурно, а иначе баш и не верујем. Не бих га баш описао као мртав град.

Сагласан сам да није питање новца него културе понашања и схватања свог посла. Да напоменем, карта за градски превоз у Минску кошта 1000 и нешто белоруских рубљи, што му дође неких 9 динара. Ја не схватам како они функционушу и шта се тамо све заправо дешава, али видим да су за ГСП очигледно измислили појам градског превоза.
 
Oni su bili pod vlašću čelične pesnice,tako da ta kultura možda potiče od toga. Ma bre juče sam našao u troli flašicu od koka kole polu punu,kotrlja se po troli i prosipa,a niko da je podigne,dok ja nisam podigao i bacio kad sam izlazio... :notok:
 
Novi,imas privatnu poruku u vezi one prijave koju sam prosledio na gspforumu oko trolejbuskog kontrolora.
 
Mislim da je Ukrajina u mnogo gorem stanju, a bili su pod sličnom vlašću. Belorusija je izgleda specifična. Čuo sam da je tamo jako rigorozan i sistem obrazovanja, ko ne uči dovoljno ne može da nateže fakultet kao ovde, nego ga ispisuju
 
2082 je stajala juce oko 19h kod stare okretnice. Nadam se da nije ozbiljno.
 
Ne znam da li ste videli, ali dva BKM 333 su dobila nova, ekološka, drvena sedišta iz ZiU trolejbusa! U jednom su sva mahagoni u drugom mešano.
 
Video sam u jednom su stavili "tobogan" stolice, one iz N serije :)
 
данас сам видео једну тролу код Прокопа (гб 136 или тако нешто), накривила се к'о ФАП-ови бусеви
 
vucko":1u6mmuzo je napisao(la):
Novi,imas privatnu poruku u vezi one prijave koju sam prosledio na gspforumu oko trolejbuskog kontrolora.
Ne znam kako se čita privatna poruka... :blah:
 
Vrh