Šta je novo?

Trolejbusi

Direktor GSP-a je pre neki dan potvrdio da sledece godine stizu 15 zglobnih BKM-ova.Imacemo 100% unificirani vozni park jer ce trolze i zijasi bogu na istinu,mozda ostane nekoliko komada.
 
Bas sam se danas vozio u zglobnoj crvenoj Trolzi. Nego hoce li se to konacno negde objaviti ili je sve u fazonu, ma casna rec! :)
 
Taj "tender" je vec zavrsen.Jos u oktobru ili septembru,dogovor ispod zita.Potvrdila famozna nikoleta iz gsp-a.
 
Bredini trolejbusi :) Inace korišćen je model koji i ikarbus proizvodi Avancity :)
render-ant-modifjpg20100.jpg

render-postmodifjpg20100.jpg
 
Prosto neverovatno, Ikarbus bi ladno mogao da pravi ove trolejbuse samo da je malo volje, da nasi inzenjeri sastave jedan takav prototip pa udri u serijsku proizvodnju.
 
Prenosim post sa GSP foruma:


"avramovicsasa"":2cxtyikm je napisao(la):
Čuo sam juče zastrašujuće priče vezano za gr.br. 2039,on je poslužio kao izvor delova za oporavak trola gr.br.2047 i 2069 nakon sudara.
Ostao je bez jednog fara,kontrolne table,gabaritnih svetala,štopaljke :cry:

-Čudi me da Belkommunmaš u garantnom roku nije izvršio popravku jer kako čujem da je na njemu bio problem Kompresor
nadam se kada dođu iduće godine nove trole da će možda i njega osposobiti.

:mad: :bash:
 
Вероватно је ГСП наручио делове за сва три тролејбуса, а док они стигну они су узели делове са 2039, јер је боље да не ради 1 него 3 тролејбуса :) Надам се да је тако :rolleyes:
 
Не верујем. Мислим да је много мутније. :notok:

Вероватно нешто није у реду са гаранцијом, иначе би 2039 био одмах поправљен, а он улицу није видео. Можемо слободно да заборавимо на 2039.

А када у новинама прочитате ''83 нова тролејбуса'' одузмите бар три и то је реалан број. :rolleyes:
 
Па ја се искрено надам да ће ГСП тужити Белкомунмаш-а (ако) што није испоштовао гаранцију и поправио трелејбусе :|
 
Inače Tuning styling trola je već počeo. Danas sam na komandnoj tabli nove trole video "GOŠA" prekidač,za nešto,ne znam čemu služi,ali ga je vozač non stop okretao kad treba da krene sa stanice. I video sam jule u troli kameru koja snima kabinu,ne znam da li je to neki pionirski pokušaj ili će to dobiti sve trole. :kk:
 
Sta ocekivati od tog dinosaurusa zvanog GSP nego da nastavi sa starom praksom cak i kada su u pitanju nova vozila... Bojim se da ovakve stvari sleduju cak i CAF-ovima :bash:
 
Felix55":13sodtvk je napisao(la):
Sta ocekivati od tog dinosaurusa zvanog GSP nego da nastavi sa starom praksom cak i kada su u pitanju nova vozila... Bojim se da ovakve stvari sleduju cak i CAF-ovima :bash:

Pod hitno nabaviti jednog japanca da nadgleda odrzavanje trolejbusa...
 
Па која су возила имала најбољи третман икада у ГСП-у? ;)

Ниједно возило се неће одржавати као Јапанероси, барем не док је Милета ин чарџ. :notok:
 
Dimitrijala malopre.Novi BKM protiv Mercedes Konekta.Ostavio ga je BKm u prasini :D
 
Što se tiče sedišta, u redu je ovo, to se i u japancima radi... nije u redu samo da stave drveno ili da iščupaju, ovo je neminovno, kako nabaviti baš istu šaru...
 
Па ти тролејбуси су у гаранцији, БКМ је обавезан да пошаље исто седиште односно исту шару :cool:
 
Nisam baš siguran da garancija pokriva vandalizam, kao ni da bi se isplatilo dovoziti identično sedište iz Belorusije..
 
Ja sam bio ubeđen da je GSP kao ozbiljna firma, sa višedecenijskim renomeom kompanije koja vodi računa o svemu pa i o vrhunskoj estetici vozila, obezbedila ugovorom od BKM-a dovoljnu količinu rezervnih delova uključujući i stakla/sedišta/rasvetna tela itd. kako trolejbusi barem tokom prvih nekoliko godina korišćenja ne bi počeli da liče na sklepane čerge...
 
medjutim":1s07zwtl je napisao(la):
Nisam baš siguran da garancija pokriva vandalizam, kao ni da bi se isplatilo dovoziti identično sedište iz Belorusije..

Зашто се не би исплатило? То нису трошкови ГСП-а већ БКМ-а, и ГСП може да има тражи било шта, али кад су ретарди! :bash:
 
Vrh