Šta je novo?

Tri nova kružna toka na Novom Beogradu kod TC Ušće

Ako su mogli da menjaju režim saobraćaja zbog gradnje KT onda mogu još mesec dana da nastave taman da vrate u pređašnje stanje...
 
Већ је постављен исти снимак две поруке изнад. Али оно што обесхрабрује је што и даље постоје људи који верују да је кружни ток увек добро решење (видети коментаре). Потпуно ирационално ми изгледа та безусловна љубав према кружним токовима. А онај саобраћајац на снимку заправо мења семафор. Дакле, добили смо кружне токове са семафорима, као у Шпанији.
 
Ovde ce uvek biti guzva, pa bio to semafor ili kruzni tok. Ovi sto pricaju da se tesko ukljucuje iz NT... A pre je bilo lako?
Secam se pre ovi iz MP udju u raskrsnicu i blokiraju ulaz iz NT. Mi krenemo, pa stanemo i time blokiramo ove koji idu sa mosta ka NBGD.
Nemamo dovoljno mostova, ove silne trake se ulivaju u tunel, a nakon tunela sve nesto usko i nikakvo.
 
Javila mi je mala ptičica da je donešena odluka da se semaforizuje ovaj kružni tok. Videćemo da li će se ispostaviti kao tačna.
То је једино што могу да ураде.

Мада бих ја инсистирао на враћању на старо: зашто да нас џабе врте укруг.
 
Poslednja izmena:
Dobro iz trećeg puta ce u ubodu denivelaciju mozda odma urade kod zaricevog mosta ...
 
Ovde ce uvek biti guzva, pa bio to semafor ili kruzni tok. Ovi sto pricaju da se tesko ukljucuje iz NT... A pre je bilo lako?
Secam se pre ovi iz MP udju u raskrsnicu i blokiraju ulaz iz NT. Mi krenemo, pa stanemo i time blokiramo ove koji idu sa mosta ka NBGD.
Nemamo dovoljno mostova, ove silne trake se ulivaju u tunel, a nakon tunela sve nesto usko i nikakvo.
Гужва у поподневном шпицу у смеру ка НБГ која се пре изградње КТ јако ретко јављала а сад много чешће говори да ниси у праву. Дешавало се да возила из БНТ блокирају возила са моста али то је трајало свега неколико секунди и много мање утицало на саобраћај са моста него сада.
 
Moj potpuno subjektivan utisak u priči KT protiv plusića.

4 ili više izlaza od kojih su bar 2 samo 1+1
KT je drastično bolji od semafora.

Za veće raskrsnice sa umerenim saobraćajem je KT i dalje ok, ali ne toliko bolji od semafora.

Za baš velike raskrsnice gde se ukrštaju dve ulice sa velikim i kontinualnim saobraćajem apsolutno je samafor bolji
On ima ciklus od oko 120 sekundi od čega glavni tokovi imaju oko 50 sek zelenog svetla, tokom čega postoji neprekidan tok koji se kreće punom brzinom i prođe neuporedivo više vozila.
 
Javila mi je mala ptičica da je donešena odluka da se semaforizuje ovaj kružni tok. Videćemo da li će se ispostaviti kao tačna.
I šta smo onda dobili: bolje onda da ništa nisu dirali...
Frka je samo u vršnom času od 16-17, i sad će "talenti" da upropaste ona 23h u toku dana kada korektno funkioniše...
 
Pa najavio je semafore koji će funkcionisati samo u vršnim satima, bolje nek vrati na staro.
A da bude veselo najavio je i semafore u špicu i na Autokomandi samo me zanima kako će to izgledati, jer imamo 5 uključenja + tramvaj.

Smešna je država Srbija, tamo gde trebaju kružni tokovi, ne grade se, tamo gde ne trebaju grade se.
 
U gradu gde noću drže crveno svetlosnu signalizaciju celu noć, gde besmisleno čekaš na zeleneo a nema nikog na upravnom pravcu....teško!
Noću skrenuti iz Bulevara umetnosti u Bulevar Mihajla Pupina nije moguće. Više ni ne čekam zeleno.
 
Katastrofa je. Bilo je jasno većini vozača da će ovo rešenje biti loše... ali lošije je nego što smo mogli zamisliti.
E sad, da oni koji su odgovorni za saobraćajnice u gradu kažu: Dobro ljudi, pogrešili smo, loše smo procenili,,,vratićemo na staro iako će to da košta... n e bi im puno zamerili. Dešavavaju se greške, To je normalno. Ali nije normalno da se nipošto greška ne prizna.
 
Javila mi je mala ptičica da je donešena odluka da se semaforizuje ovaj kružni tok. Videćemo da li će se ispostaviti kao tačna.

Oni nas definitivno zaj... Mada i šta se ja čudim, kada Gradonačelnik kaže da je ograničenje brzine u gradu 55 km/h. Gde nađe 55 km/h, to nigde ne postoji. Ajde da je lupio 60 km/h (bilo je tako ranije)... Oni se i ne voze gradom i ne znaju koje je ograničenje brzine, a ljudi se čude što ruše most i prave kolaps izgradnjom KT.

Kaže lik, uvešće blokadu na autobusima na 55 km/h u skladu sa ograničenjem brzine.
 
Vrh