Šta je novo?

Tri nova kružna toka na Novom Beogradu kod TC Ušće

Šta se ovde desilo?

1000019802.jpg
 
Mislim da je i Gangul Pasa Bezanijiski uvideo koliko je sranje napravio ali naravno, u 3 zivota ne bi prizano da je zaje*******ao
jedino ko je srecan zbog ovog kruznog toka je Zuti Kocka Vesic, koji je u fazonu - "e neka tebe sad prozivaju jer si veci id*** i od mene"
 
Da li su uvideli išta videćemo, ako nastave sa preostala dva KT :D
 
Mislim da oni ovim ustvari rade na povećanju broja radnih mesta, dok završe sve svoje mudre zamisli, trebaće nam još par stotina saobraćajaca, a gde su i sva ostala mesta kao uzročno posledična veza...psihijatri, pogrebno, naftna industrija, auto delovi....
 
Nema čovake koji je rekao da su kružni tokovi rešenje. Svi su ovo predvideli. Ja za sada imam sreću što ne moram da idem na posao u Novi Beograd, ali očekujem da uskoro se završi renoviranje kancelarija. Već me hvata nervoza kako će to da izgleda. Nema alternativa ovom pravcu, metro ne postoji, žičara još nije gotova, ne može biciklom pošto nema staza, pešaka je daleko. Jedino da firma iznajmi helikopter u Royal Charter Servicu pa da nas razvozi po gradu. Kao u Sao Paolu.
 
pa preostala 2 ce da sluze da guzvu raspodele na 3 KT
samo bi trebali da uvedu neku gemifikaciju posle za uspesan prelazak Brankovog mosta
Nisi razumeo šta sam napisao - ako nastave sa druga dva KT, znači da ovaj na Branku ostaje kakav jeste. Znači sve je u redu i nema nekih specijalnih gužvi.
Druga opcija je da odustanu od preostalih KT i postave ponovo semafore čime kružni tok praktično transformišu u raskrsnicu i vraćaju stvari kao što su bile.

Danas postoje razne kamere, senzori itd - semafori mogu da se dinamički podešavaju da regulišu saobraćaj, ne mora da se šalje saobraćajac koji i sam ne može da ima uvid u kompletnu sliku, već samo na samu raskrsnicu.
 
Mislim da oni ovim ustvari rade na povećanju broja radnih mesta, dok završe sve svoje mudre zamisli, trebaće nam još par stotina saobraćajaca, a gde su i sva ostala mesta kao uzročno posledična veza...psihijatri, pogrebno, naftna industrija, auto delovi....
Kaže drugar pre neki dan, mislim da su otvorili celo novo odeljenje u beogradskoj policiji za kružni tok kod brankovog :D
 
Послао сам овај мејл Секретаријату за саобраћај и кабинету градоначелника Београда, а препоручујем и вама да урадите исто:

Поштовани,
Хтео бих да питам да ли се приликом пројектовања било ког кружног тока, раскрснице или проширења у овом граду пре тога на било каквом програму или апликацији ради симулација саобраћаја да би се проценило где је које саобраћајно решење најбоље? Искрено, иако би тако требало да се ради, не верујем да се то практикује, судећи по томе да су гужве на Бранковом мосту и Булевару Михајла Пупина у шпицевима још веће (погледајте слике испод) откако је на раскрсници Булевара Михајла Пупина и Николе Тесле изграђен кружни ток. Шта планирате да урадите поводом овог фијаска?


Срдачан поздрав,
(име и презиме)

Слике које сам им послао су ове две:
1000019802.jpg
Screenshot_20240911_011011.jpg
 
Послао сам овај мејл Секретаријату за саобраћај и кабинету градоначелника Београда, а препоручујем и вама да урадите исто:

Поштовани,
Хтео бих да питам да ли се приликом пројектовања било ког кружног тока, раскрснице или проширења у овом граду пре тога на било каквом програму или апликацији ради симулација саобраћаја да би се проценило где је које саобраћајно решење најбоље? Искрено, иако би тако требало да се ради, не верујем да се то практикује, судећи по томе да су гужве на Бранковом мосту и Булевару Михајла Пупина у шпицевима још веће (погледајте слике испод) откако је на раскрсници Булевара Михајла Пупина и Николе Тесле изграђен кружни ток. Шта планирате да урадите поводом овог фијаска?


Срдачан поздрав,
(име и презиме)

Слике које сам им послао су ове две:
Pogledajte prilog 211436Pogledajte prilog 211437

razumem ideju, ali mi je narativ pogresan, tj sentiment je negativno obojen, sto ako zelis da ima efektivnu komunikaciju, ne poboljsava rezultat.
 
Zato što svi koji su već u KT imaju prednost u odnosu na njega, bez obzira na traku:
veštaci za saobraćaj jasno ovo rešavaju u sporovima po saobraćajnim nezgodama (regresne parnice osiguravajućih kuća)... kretanje trakama je ključno, a ne da li se neko već nalazi u kružnom toku.

Primena pravila da prednost ima vozilo koje se nalazi u kružnom toku ima mesta samo kada kružni tok ima jednu traku, ili kada ima više traka, pa se onda vozilo prvi put uključuje u krajnju spoljnu traku. Ali, kada se vozilo, prema gornjem pravilu, ispravno uključi u kruži tok sa više traka, primenjuju se pravila o kretanju po trakama...
 
Šta god da urade sad, biće haos. I tako sve dok se ne desi nesto od sledeceg:
- urade krštenu denivelacionu petlju pred Brankov most
- ozbiljno rasterete Brankov most uvodeći više alternativa (mali metro, smt, ump, žičara, itd.)…to je jedina varijanta da KT ostane a ne bude haos

Eventualno bi maaalko bolje bilo da urade odvojena desna skretanja iz svih pravaca, bez ulaženja u KT da bi se skrenulo.

Ovi ostali kružni tokovi koje planiraju su manje-više nebitni za gužvu na ovom pravcu. Usko grlo je na jednom mestu, kako god došao do njega.
 
Danas gužva ka gradu u pola 2, mili se od početka kružnog toka, pa preko mosta, do izlaska iz tunela.. pa čep kod Radio Beograda, pa u Despota Stefana.. Bg postaje nepodnošljiv za vožnju u svako doba dana... u utorak sam se pola sata vukao kroz Takovsku, pa K. Miloša, trebalo da stignem u Savsku.. onda da izbegnem M. Pocerca skrenem kod Vlade, dole ne može levo u Savsku, sve raskopano, pa se provlači oko ŽS, pa kolaps ispred SSM, dovukao se nekako da parkiram u Galeriji u 9:45, krenem napolje, ulazi/izlazi se otvaraju u 10..kaže idi na 3. izlaz.. ne znam ni kako stigoh u 10, gola voda sam bio.. 3 sata ranije treba da kreneš da bi negde stigao, plus parkinga nigde nema...a i u Pančevu sve veće gužve..
 
Danas gužva ka gradu u pola 2, mili se od početka kružnog toka, pa preko mosta, do izlaska iz tunela.. pa čep kod Radio Beograda, pa u Despota Stefana.. Bg postaje nepodnošljiv za vožnju u svako doba dana... u utorak sam se pola sata vukao kroz Takovsku, pa K. Miloša, trebalo da stignem u Savsku.. onda da izbegnem M. Pocerca skrenem kod Vlade, dole ne može levo u Savsku, sve raskopano, pa se provlači oko ŽS, pa kolaps ispred SSM, dovukao se nekako da parkiram u Galeriji u 9:45, krenem napolje, ulazi/izlazi se otvaraju u 10..kaže idi na 3. izlaz.. ne znam ni kako stigoh u 10, gola voda sam bio.. 3 sata ranije treba da kreneš da bi negde stigao, plus parkinga nigde nema...a i u Pančevu sve veće gužve..
Danas kao da je svako ko ima auto vozio po beogradu :D Pogledas malo bolje svaki auto 95% 1 osoba u kolima. I pre podne i posle podne. Kad ce ti leteci automobili ?
 
Nema alternativa ovom pravcu, metro ne postoji, žičara još nije gotova, ne može biciklom pošto nema staza, pešaka je daleko.
To da nema staza nije izgovor. Ja idem svako jutro od Hotela Srbija do centra grada biciklom. Idem ulicom. Staza nema i ne smeta mi. Novi Beograd je širok i bar tamo ima više staza nego u starom delu grada.
 
Nije izgovor - desne trake su opasne za vožnju biciklom. Šahtovi, slivnici, kolotrazu, krateri.

Nisu svi iskusni vozači pa da se možemo snaći u Karadjordjevoj ili po centru grada ili oko Kalenića.

Daj početniku da vozi kolovozom i to neće na dobro izaći.
 
Vrh