Šta je novo?

Tramvaji

Kad smo kod railserbija nemogu da se ulogujem tojest sve odradim kaze poslato obavjestenje na mejl a meni nema obavjestenja da nije mozda zato sto imam G- mail soriiza off :kafa:
 
Wile E. Coyote":3pvg48e2 je napisao(la):
Причали смо о свему томе на railserbia.net, констатовали смо да су другови из ГСП-а мало пречешљали форум све би било много боље и да им нико не би ускраћивао информације, али шта ћеш кад они све знају најбоље.

Да не ширимо причу са другог форума овде. Или да ширимо?
Nema potrebe da opterecujemo ovaj forum s pricom, ko hoce da cita ono sto smo nas dvojica i ostali pisali, neka se u clane na doticni forum. Bespaltno je.
 
U Blicu ima clanak o zameni sina u Bulevaru na deonici izmedju Batutove i G. Vucica. Clanak spominje nekakve "tramvajske bastice" kojih inace na toj lokaciji nema (kao sto ih nema nigde duz Bulevara).

Da li je ovo samo vec ustaljena Blicova aljkavost ili je po sredi premestanje sina u centar ulice, gde zaista postoji bastica (ali bez sina)? Naime sredinom Bulevara bas na ovoj lokaciji ima ostrvo koje razdvaja saobracaj gde je posadjeno zelenilo.

Mislim, sumnjam da bi tu premestali sine a da to ne rade duz celog Bulevara, nego aj da pitam...
 
hazard":2auetcw5 je napisao(la):
U Blicu ima clanak o zameni sina u Bulevaru na deonici izmedju Batutove i G. Vucica. Clanak spominje nekakve "tramvajske bastice" kojih inace na toj lokaciji nema (kao sto ih nema nigde duz Bulevara).

Da li je ovo samo vec ustaljena Blicova aljkavost ili je po sredi premestanje sina u centar ulice, gde zaista postoji bastica (ali bez sina)? Naime sredinom Bulevara bas na ovoj lokaciji ima ostrvo koje razdvaja saobracaj gde je posadjeno zelenilo.

Mislim, sumnjam da bi tu premestali sine a da to ne rade duz celog Bulevara, nego aj da pitam...
relativno skoro sam cuo, a mislim da je jos neko pominjao, da se uskoro raspisuje tender za rekonstrukciju bulevara koja ukljucuje i premestanje sina na sredinu ulice, a to bi trebalo da se radi sledece godine.
 
hazard":215zovhn je napisao(la):
U Blicu ima clanak o zameni sina u Bulevaru na deonici izmedju Batutove i G. Vucica. Clanak spominje nekakve "tramvajske bastice" kojih inace na toj lokaciji nema (kao sto ih nema nigde duz Bulevara).
Pod pojmom tramvajske baštice se tretira bilo koji deo kolovoza posebno (fizički) odvojen za saobraćanje tramvaja, ne mora biti traviran, niti lociran u sredini.
 
Slucajno sam danas ne znam ni na kojoj televiziji najverovatnije studio B cuo prenesenu izjavu valjda direktora GSP-a koji je rekao da ce se tender za tramvaje okoncati za nekih 15dana. Spominjao je i trolejbuse to sam bolje cuo posto sam na spominjanje reci tender i tramvaj sa zakasnjenjem otvorio usi :)

15ak dana to mu dodje kraj oktobra, pocetak novembra. Da vidimo i to cudo
 
Čekaj, zar oni nisu bili izabrali CAF? Meni ništa nije jasno, tad sam bio na moru i stvarno sam zbunjen. Pokušao sam da čitam šta se pisalo na temi, ali me je to još više uništilo. :blond_moment:
 
Zvanično, ali baš zvanično, nikada ništa nije izjavljeno po pitanju tendera. Nezvanično je priča da su naši kao izabrali CAF, a sada je gistro lopta u rukama EBRD (ili EIB) i kad oni daju svoj sud onda nama stižu tramvaji.

Jedno je jedino sigurno da je cela stvar od početka do kraja vrhunski primer amaterizma u ovakvoj vrsti poslova, za koje je najbitnije da ih sprovode profesionalci na legalan i transparentan način.
 
Wile E. Coyote":31w6iyre je napisao(la):
Не аматеризма, него митоизма. :bash:
Ma da je i mitoizam, on je uvek ovde bio prisutan, ali, nažalost, u pitanju je idiotizam! :bash::bash::blah:
 
ja i dalje živim u nadi da se ne kreće sa nekom velikom rekonstrukcijom bulevara jer čekaju da prvo izgrade tunele za metro cut and cover metodom. Takođe živim i u nadi da će Zvezda u ovom veku osvojiti Ligu Šampiona. :lol:
 
Звезда је још и освајала Куп Шампиона, али метро... е, то је већа фантастика. :bash:
 
@bigvlada

Nadamo se da neće cut and cover,prošetaj do Požeške, da vidiš kakav haos je kada se menjaju samo tramvajske šine, a zamisli još kopanje(riljanje po Bulevaru),ali s obzirom da su tramvajske šine odlučili da premeste na sredinu,verovatno će biti duboki tunel a i stubovi još nisu isključeni.Rusi dolaze....(mada se kod nas nikad ne zna...) :rolleyes:
 
Ima li neko kakav dokaz da je predviđeno premeštanje šina na sredinu u bilo kom delu Bulevara Revolucije?
 
2012, u pravu si, ali to jeste jeftinija varijanta. Meni je merilo stepena haosa rekonstrukcija Knez Mihajlove 1987. godine. Ni 1944 sa sve Rusima i Nemcima nije bilo takvih kratera, cevki i mašina na sve strane. Pa su ljudi skakali preko svega toga da uđu u radnje. To je jedna stvar koju ćemo morati da istrpimo.
 
@Stefan23
Upravo Gradski menadžer"official"govorio o tome u Beogradskoj hronici.
@shmeksi
Ma reče deda Miloje 'ima da bidne'
;)
@bigvlada
cut and cover(ili ti ga odtrpaj pa zatrpaj :) )je najbolje i jeftinije je raditi recimo na Nbg zbg širine Bulevara kao sastava tla(pesak) to mi je i rekao inžinjer građevine koji je i radio na Vukovom spomeniku ,a u starom delu grada dubinu tunela diktira konfiguracija tla,visinska razlika Terazijske terase i Zvezdare,tako da bi duboki tunel prema zvezdari izlazio više prema površini,tlo je relativno stabilno ne očekuju veće probleme kao možda na Slaviji ,ispod koje je pravo jezero ali kažu danas se i to rešava novom tehnologijom(primer Narodne banke na Slaviji)ali za Stari grad jedna od presudnih stvari pored haosa na površini su i imovinsko-pravni odnosi to su stručnjaci često pominjali,neuporedivo je jeftinije bušiti nego kopati ,od recimo sume od 1milijardu evra za Metro samo 20%je potrebno za tunele,40% za stanice, ostatak za vozove i tehnologiju.
@Archangel
Caf dolazi na proleće ,kako su rekli prvo test tramvaj, pa će uslediti isporuke do kraja godine,ali kao čekaju potvrdu od Ebrd-a da ispoštuju proceduru,a naredne jeseni stiže i 70 novih trola reče direktor Gsp-a raspisuju tender,a za Beovoz garniture raspisan tender za rekonstrukciju i modernizaciju traje do kraja meseca....a i odobren kredit za nove garniture za Beovoz (potvrda Ebrd-a 9,mart)
 
i bre čoveče, ti mora da si pri Gradskoj upravi, čim znaš sve te informacije.
inače, nije jezero samo ispod Slavije. ima i ispod Terazija i Zelenog venca još po jedno
 
Vrh