Šta je novo?

Tramvaji

Odgovor na pitanje koja je razlika izmedju lakog sinskog sistema i tramvaja:
Laki sinski sistem je eufemizam za moderni tramvaj.
 
Igor":1jnnwojt je napisao(la):
Obratite paznju na boldovan deo vesti

Dakle tramvaji nisu automobili pa da ih imaju na traci za mesec dva pa cak i da je neki opasniji auto mora da se saceka. Gospodin Antic najavljuje tramvaje za koji mesec. Nije da palim vatru ali su mi sumnjivi skroz jel ako ih dobiju za tako kratko vreme ocigledno je da su imali dil sa nekim (ko je clanica cefte) koji sasvim slucajno ima to sto nama "treba" i moze da nam isporuci takodje sasvim slucajno par meseci po zavrsetku tendera.
Ma ja ne znam sta je vise sa tim ljudima i imaju li reci koji se izgovaraju u medijima u Srbiji ikakvu tezinu....receno je da ti tramvaji nece moci da se nadju na ulicama grada pre proleca 2010. godine, sto zbog odabira najboljeg ponudjaca, sto zbog vremena isporuke od par meseci pa onda testiranja itd. . Al dobro, mozda je time 'za koji mesec' mislio do proleca....

kad smo vec kod toga....ja sam slusao vest o tome i to izdvojenu vest na sajtu B92 o tramvajima, pa novinarka u zakljucku na kraju kaze da je pored ova 3 iz Svajcarske, u toku i nabavka 20-ak novih koji se ocekuju sledece godine....ej al tacno kaze 20-ak... sta li joj to znaci Bog samo zna.
 
Moja zgrada ide u nizu od tri zgrade nakon seta ovih zgrada, a nekako je saobraćajni mnogo daleko da bi se video, ali moguće je da je to on. Baš u to neko doba su se moji preselili sa Zvezdare na Voždovac i keva kaže da je to bio haos od saobrćaja dok su se postavljale šine.
 
Siniša":1qiyc162 je napisao(la):
Odgovor na pitanje koja je razlika izmedju lakog sinskog sistema i tramvaja:
Laki sinski sistem je eufemizam za moderni tramvaj.
respect
 
Ma piše Tošin Bunar jer to Panoramio kad lociraš fotku sam dodeli neki reper u blizini.Na mestu sa koga je slikano treba da stoji
pointer.png
iako mnogi stavljaju
pointer.png
na lokaciju gde se uslikani objekat ili šta god nalazi.
 
@goje

Na servise nasih agencija, samim tim i Bete, pretplaceni su korisnici ne samo iz Srbije i okolnih zemalja, vec i iz zemalja koje nemaju instaliranu srpsku latinicu. Ovako, koriscenjem univerzalnih slova obezbedjuje se maksimalna preciznost.

Dakle:

cc = č
ss = š
zz = ž
ch = ć
dj = đ


Znaci, mozda si generalno u pravu da su novinari glupi, ali ni tvoja ocena u ovom slucaju ne odise preteranom inteligencijom. ;)
A, inace, najcesce mi se svidjaju tvoji postovi i rezonovanje. :kk:
 
sizif":1j5rxjow je napisao(la):
@goje

Na servise nasih agencija, samim tim i Bete, pretplaceni su korisnici ne samo iz Srbije i okolnih zemalja, vec i iz zemalja koje nemaju instaliranu srpsku latinicu. Ovako, koriscenjem univerzalnih slova obezbedjuje se maksimalna preciznost.

Dakle:

cc = č
ss = š
zz = ž
ch = ć
dj = đ


Znaci, mozda si generalno u pravu da su novinari glupi, ali ni tvoja ocena u ovom slucaju ne odise preteranom inteligencijom. ;)
A, inace, najcesce mi se svidjaju tvoji postovi i rezonovanje. :kk:
Ja to znam, ali takođe i znam da u tekstovima to ne mora de vidi (npr DŠ umesto DSS, i da ne nabrajam dalje). Neka naprave bolje automatizacije, neka rade šta hoće, samo da se to ne vidi. Smatram da postoji mnogo bolji način od ovog.

Sad ću možda da lupim, ali se kladim da u Češkoj verovatno nema ovih problema. Dokle god budem viđao che i DŠ i ostalo - ostajem pri stavu.
 
НФОРМАЦИЈА О ИЗМЕНИ РЕЖИМА РАДА ЛИНИЈА ЈГС-а ЗБОГ РАДОВА НА ТРАМВАЈСКОМ КОЛОСЕКУ НА ПОТЕЗУ ОД ГОСПОДАРСКЕ МЕХАНЕ ДО ПОЖЕШКЕ УЛИЦЕ

Од суботе 20.06.2009. године /од 7 сати/, предузеће ''SWIETELSKY d.o.o.'' ће изводити радове на реконструкцији трамвајске двоколосечне пруге и трамвајске контактне мреже на потезу од Господарске механе до почетка Пожешке улице. Предвиђено је да радови трају око 8 месеци.

Због наведеног, од суботе 20.06.2009. године /од првих јутарњих полазака/, мења се режим саобраћаја линија ЈГП-а на следећи начин:

• Трамвајске линије 3 и 13 се привремено укидају;

• Трамвајска линија 12 ће радити на скраћеном делу трасе и носиће ознаку 12Л (Омладински стадион – Господарска механа);

• Привремено се уводи трамвајска линија 11Л (Блок 45 – Господарска механа);

• Привремено се уводе аутобуске линије 3А (Главна железничка станица – Кнежевац) и 13А (Главна железничка станица – Баново брдо). На линији 3А радним даном ће саобраћати 8 возила ГСП-а, а викендом 4 возила, док ће на линији 13А радним даном, суботом и недељом саобраћати 3 возила.

Редови вожње за линије 3А, 11Л, 12Л и 13А ће носити датум 22.06.2009. године, иако ће бити примењени већ од 20.06.2009. године.


ТРАСА линије 3А (Главна железничка станица – Кнежевац): Главна железничка станица, Савска, Булевар војводе Мишића, Топчидерска /саобраћајница поред парка уз трамвајску пругу/, Раковачки пут, Патријарха Димитрија, Ослободилаца Раковице, Кнежевац.

Стајалишта: Возила ће користити сва постојећа стајалишта дуж трасе, као и новоуспостављена стајалишта (у висини постојећих трамвајских стајалишта): ''Царева ћуприја'', ''Точидерска позорница'', ''Точидерски парк'', ''Железничка станица Топчидер'', ''Топчидерска окретница'', ''Пожаревачка рампа'', ''Расадник'', ''Кошутњак'' и ''Мишка Крањца'' у оба смера као и ''Славка Родића'' у смеру ка Главној железничкој станици.

Укидају се трамвајска стајалишта која су изван трасе аутобуске линије: ''Мостар'', ''Топчидерска позорница'', ''Индустрија мотора'' у оба смера и ''Господарска механа'' у смеру ка Кнежевцу.

ТРАСА линије 13А (Главна железничка станица – Баново брдо): Главна железничка станица, Савска, Булевар војводе Мишића, Радничка, Вијадукт, Кировљева, Пожешка, Баново брдо.

Стајалишта: Возила ће користити сва постојећа стајалишта дуж трасе. Укидају се трамвајска стајалишта која су изван трасе аутобуске линије: ''Мостар'', ''Хиподром'', ''Кнеза Вишеслава'' у оба смера и ''Господарска механа'' у смеру ка Бановом брду''
izvor gsp.rs
 
Pa mogli su i požešku da urade da ne zatvaraju taj pravac opet :(
 
Hm, možda bi bilo bolje da su krenuli sa druge strane, pa da se bar deo Požeške uradi preko leta... Deo od Gospodarske mehane do Požeške je možda i najgora tramvajska deonica, ali tuda ne ide ni jedan drugi prevoz, pa ne utiče na saobraćaj. A ne mogu ni da zamislim kakve će gužve da se prave kad se Požeška raskopa... I inače je za bilo krajnje vreme da se ona sredi, pošto je u prilično lošem stanju, sa nekoliko baš velikih, prilično opasnih rupa na kolovozu.

Ali u svakom slučaju veliko jeej za početak radova kad je najavljeno :gobb: :cool:
 
da li ce gsp sve sine rekonstruisati u beogradu? jer bi trebalo, kod linije 3 kod pristsnista ustanicka pa cela ulica kralja aleksandra i pojedine
:rant:
 
@goje

Joss samo jedan OT:

Nisi me shvatio - nije njihova gresska, vech moja kao korisnika koji je postavio sirovi tekst, a nije uradio transkripciju. Da mi je kompjuter programiran da odmah pretvara ove kombinacije ti bi mogao da citas tekst sa nasim slovima.
 
sizif":3nvtb8nh je napisao(la):
@goje

Joss samo jedan OT:

Nisi me shvatio - nije njihova gresska, vech moja kao korisnika koji je postavio sirovi tekst, a nije uradio transkripciju. Da mi je kompjuter programiran da odmah pretvara ove kombinacije ti bi mogao da citas tekst sa nasim slovima.
Ah, ja sam pomislio da je to isečak iz nekog objavljenog teksta, jer svako malo naletim na neki pojedinačni slučaj, pa sam pomislio da je ovaj put ceo tekst otišao tako.

Inače, moram još jednom radi sebe:

glupi novinari....
 
JohnnyLee":3exltrc9 je napisao(la):
a zar nisu mogli i paralelno da stave da se radi i od Gospodarske mehane do Kneževca?
Ali to ne bi bilo zabavno! Zasto sam jedanput zatvarati tramvajsku liniju, ako moze tri puta?
 
hazard":j7ye2oei je napisao(la):
JohnnyLee":j7ye2oei je napisao(la):
a zar nisu mogli i paralelno da stave da se radi i od Gospodarske mehane do Kneževca?
Ali to ne bi bilo zabavno! Zasto sam jedanput zatvarati tramvajsku liniju, ako moze tri puta?
Jedino ako vi imate neke pare da isfinansirate + prilazni putevi mostu na Adi :kafa:
 
Vrh