Šta je novo?

Tramvaji

Чубурац, да се не мучиш више: :kum:
 
1111":2diz95e9 je napisao(la):
Wile E. Coyote":2diz95e9 je napisao(la):
Тешко, максимална брзина ПЦЦ је била, ако се не варам, 70 км/ч. :grand:

Мислим да је на папиру максимална брзина ПЦЦ трамваја била 80 км/ч, али су вероватно могли и брже да иду. ;)

Од наших Катица, најбржи је вагон 333, јер нема лимитатор брзине, која је иначе на ЧКД-КТ4 трмвајима ограничена на 60ак км/ч.

jel si siguran da je 333 najbrzi? ja sam cuo da je 395 najbrzi,a da je i 207 poprilicno brz...
 
veb983":2lbpeulq je napisao(la):
Znas kako, i ja sam kao klinja imao tripove da ce pun autobus da se prevrne na skretanju u okretnicu na ustanickoj (ko je odande zna kako je zeznuto skretanje :D ) al se to nije nikad dogodilo :( :p
Бога ми, како возе, све је могуће :laugh: :laugh:
 
Ja i sad imam tripove. Kada krene drvena 17-ica iz proleterske solidarnosti ka autoputu, pa na kružnoj petlji, veselo. Inače ja volim kada vozači nagare tramvaj, i inače u principu mnogo više volim da se vozim tramvajem nego autobusom.
 
Чубурац, шта каже :kum: , зашто се Кафоња покварио на мосту? :rolleyes:
 
djordje*******g":394rol5n je napisao(la):
vucko":394rol5n je napisao(la):
Nole zaradio brdo para danas.Red bi bio da kupi gradu makar jedan CAF. :p

Bilo bi lepo da Novak i ostali srpski sportisti koji sigurno imaju uloze nesto u Beograd ili neki drugi grad vec po zelji. Nazalost u Srbiji zaduzbinarstvo je poptpuno zamrlo a to je predivna stvar.

Nisam siguran koliko je pametno ulagati u javni prevoz :) da sam u njegovoj ulozi svakako da bih razmisljao u tom pravcu, mozda na kraju karijere, uz dobru ogranziciju i ljude koje bi on mogao da okupi mogao bi da se napravi eventulano pesacki most ili neki projekat slicne vrste koji bi bio upcetaljiv i predstavljao tajnu uspomenu i obelzje ovog grada.


Iskreno, mislim da se u nasem slucaju bolje isplati taj novac zapaliti i pepeo prosuti u more.
 
Gužva kod autobuske stanice, stao tramvajski saobraćaj, nema struje, a CAF na prvom mestu :D Da li je on izbio struju ili se eto slučajno tu zadesio ne znam :D Čekamo :kum: :))))
 
Ne ovo nije Latino serija već LRT Fijasko...ove jeseni nove epizode,junaci serijala u nezamislivim situacijama,avanturama,raspletima :kafa:
 
:kum: radi na 14 on je 2 smena. Rado bi vam rekao da znam ali dobicete informacije.

Ja u subotu idem sa :kum: da radim na 14 napravicu nekoliko slika i mozda video
 
Evo potvrde da imamo delimično Alstom tramvaje. Oprema izvađenja iz “Gošinog” tramvaja:
"KT4YU"":10v7sc6n je napisao(la):
739b8f14.jpg
http://www.gspbeograd.net/viewtopic.php?f=12&t=32&start=120
 
Umesto 30 novih tramvaja moglo je da bude izgradjeno 10 hotela sa 5*!
Nikada mi nece biti jasno zasto su tramvaji toliko skupi?
 
Зато што су климатизовани, нископодни, прилагођени особама са инвалидитетом и имају "тач скрин" контролну таблу и шпански су, наравно ;)
 
Možda i nisu tako skupi: ne menjas pneumatike, motor duže traje, jeftinija radna snaga, veći kapacitet, kvalitetnija obrada. Sigurno je jeftiniji od Liaza :dil:
 
И враћа струју у мрежу :D Поред оваквог одржавање ови трамваји ће нас коштати итекако скупо :D :D :D
 
Somi303":3i4aqtou je napisao(la):
Шта је ово? :D

Deo iz gošine KT4, moguće neki centralni računar za kontrolu čopera ili slično. GSP je inače prezadovoljan kako je Goša uradila modernizaciju, te i uprkos (ne)održavanju™ se retko kvare!
 
i ja isto kažem bolje mesto tramvaja da su napravile trolejbuska mreža za ceo grad, a za ostatak trolejbusi.
 
Cuburac da li je tvoj :kum: radio danas na GB391 na liniji 13
 
Александар":rmxporlr je napisao(la):
Somi303":rmxporlr je napisao(la):
Шта је ово? :D

Deo iz gošine KT4, moguće neki centralni računar za kontrolu čopera ili slično. GSP je inače prezadovoljan kako je Goša uradila modernizaciju, te i uprkos (ne)održavanju™ se retko kvare!

Требао би ГСП да пошаље још неколико комада ка(н)тица Гоши јер су ове које је Гоша урадио предобре :) И шта је то чопер? :D
 
Vrh