Šta je novo?

Tramvaji

Juce sam na stanici na mostaru posmatrao koliko ima prostora i da li caf moze da prodje. Platforma je mozda visa, ali sto se tice sirine prolazi glat. Na strani na kojoj su vrata na katici ima oko 15 cm do platforme, dok na drugoj strani ima preko 30 cm. Kao dokaz koliko je sirok taj deo, govore tragovi tockova od manova Beograd puta, koji su tu kada je asfaltirana bastica prolazili s asfaltom, tako da mislim da nece biti nikakvih problema da tuda ide caf sto se tice sirie, jer sigurno nije siri od jednog man-a, jedino ne znam da visina ne bude problem.
 
"avramovicsasa"":26u52ylq je napisao(la):
-Reče mi jedan kolega sinoć da je čuo da se gr.br.1501 zapalio u Garaži i da je sav rasturen ybog ispitivanja.

'Vozila su na ispitivanju ali nažalost sve više su prisutne mane koje ometaju saobraćaj,nadam se da to neće rezultirati otkazivanjem dalje narudžbine.

:(
 
vucko":1odk5zvn je napisao(la):
"avramovicsasa"":1odk5zvn je napisao(la):
-Reče mi jedan kolega sinoć da je čuo da se gr.br.1501 zapalio u Garaži i da je sav rasturen ybog ispitivanja.

'Vozila su na ispitivanju ali nažalost sve više su prisutne mane koje ometaju saobraćaj,nadam se da to neće rezultirati otkazivanjem dalje narudžbine.

:(
Ako je to tačno, ovo već postaje indikativno.
 
Vozači često prenose neproverene informacije, nemojte uzimati to za ozbiljno. I Saša je napisao da je neproverena informacije, kao i informacije koje su kružile da se "odustalo od sistema naplate i praćenja" itd. Ja ću pokušati da se raspitam šta je uzrok neizlaska 1501. Takođe sam se raspitivao kod "kolege" iz Zaragoze, koji mi je takođe rekao da je i kod njih prvi tramvaj izašao u saobraćaj tek posle nekoliko meseci od izlaska ostalih. Vrlo je moguće da se taj prvi koristi kao model za dalje optimizacije i testiranja od strane proizvođača.

Wile E. Coyote":3ahfps68 je napisao(la):
Тешко, максимална брзина ПЦЦ је била, ако се не варам, 70 км/ч. :grand:

Deklarisana da, kao što je deklarisana na Katici 60km/h, a neke mogu da ubrzaju dosta preko toga.
 
Wile E. Coyote":159ir53q je napisao(la):
Тешко, максимална брзина ПЦЦ је била, ако се не варам, 70 км/ч. :grand:

Мислим да је на папиру максимална брзина ПЦЦ трамваја била 80 км/ч, али су вероватно могли и брже да иду. ;)

Од наших Катица, најбржи је вагон 333, јер нема лимитатор брзине, која је иначе на ЧКД-КТ4 трмвајима ограничена на 60ак км/ч.
 
Да, ја сам и мислио на декларисану брзину. Занимљиво да су трамваји могли да иду и брже од декларисане брзине. :D
 
Ја сам се возио једном давно,пре неких 5-6 година,катицом поред сајма која је ишла минимум 80 км/х.

То се тако љуљало да су жене почеле да вриште а ја сам се одвалио о шипку.
 
Ауу како мрзим кад возач набије гашчину па онда згази кочницу и тако нон-стоп! :rant:
 
A još kad nagaze niz Požešku ulicu, pa na tobogan diže se kosa na glavi... :/
 
Pih bre, bas ste smizle :lol: Meni je to kao dobar dan da letim po tramvaju jer majstor jurca kao da ga furije jure :lol:
 
Јел зна неко зашто трамваји нису ишли уз булевар вечерас негде око 19:30 :D
 
Jutros malo posle 8 sati iz pravca okretnice u Bloku 45 je bio sledeći raspored: Prvo je prošao jedan tramvaj na liniji 9, odmah iza njega je išla "13" a posle jednog minuta razmaka ponovo zelena devetka, pa odmah iza nje (skoro spojeni) još jedna solo devetka. Pa razmak od 100m pa "13" a posle jednog minuta 7. Dakle u pet minuta maksimalno prošli su sledeći tramvaji: 9 (solo) - 13- 9 (švajcarac sa prikolicom) - 9 (solo) - 13 - 7 (dupli).

Nije bilo nikakve gužve u Jurija Gagarina. Oni su sa okretnice krenuli u takvom rasporedu i sa veoma sličnim razmakom u kom su pristizali kod Delta City-ja. Ako je i bilo velikog zastoja u dolasku ka Novom Beogradu, zašto to otpravnici nisu ispeglali nekako na okretnici. Nije mi jasno kakvi plitkomozgaši rade u tom gsp-u

Pošto se stalno vozim na toj relaciji (na sedmici, koje nikad nema) uvek viđam sličan raspored. Devetke idu kao lude sa Novog Beograda, uvek su jedna za drugom i uvek ih bude bar duplo više nego sedmica !!! Nije mi jasno kako.
 
Frajla":2fwvi3ir je napisao(la):
Pih bre, bas ste smizle :lol: Meni je to kao dobar dan da letim po tramvaju jer majstor jurca kao da ga furije jure :lol:
Too bre, nema nista jace nego kad vozac potera tramvajcinu. Mene najvise nerviraju oni (nesigurni?) vozaci sto malo pipnu pa puste gas i puste ga da se kotrlja.. Voznji nikad kraja :mad:
 
Sve je to zabavno dok ne dođete do tobogana kod hipodroma..a onda prekrsti se..pa šta bude.. :kafa:
 
Znas kako, i ja sam kao klinja imao tripove da ce pun autobus da se prevrne na skretanju u okretnicu na ustanickoj (ko je odande zna kako je zeznuto skretanje :D ) al se to nije nikad dogodilo :( :p
 
vucko":28dlgorv je napisao(la):
Nole zaradio brdo para danas.Red bi bio da kupi gradu makar jedan CAF. :p

Bilo bi lepo da Novak i ostali srpski sportisti koji sigurno imaju uloze nesto u Beograd ili neki drugi grad vec po zelji. Nazalost u Srbiji zaduzbinarstvo je poptpuno zamrlo a to je predivna stvar.

Nisam siguran koliko je pametno ulagati u javni prevoz :) da sam u njegovoj ulozi svakako da bih razmisljao u tom pravcu, mozda na kraju karijere, uz dobru ogranziciju i ljude koje bi on mogao da okupi mogao bi da se napravi eventulano pesacki most ili neki projekat slicne vrste koji bi bio upcetaljiv i predstavljao tajnu uspomenu i obelzje ovog grada.
 
Vrh