Šta je novo?

Tramvaji

Juče (nedelja) 1502 u saobraćaju u Jurija Gagarina: poklopac na levoj strani izlepljen širokom serbrnom lepljivom trakom (tzv. "kidnaperka" :) )
 
To rece juce vise ljudi na okupu.Bas me zanima sta mu dodje to.
 
Sta se desava sa sedmicom i trojkom i zasto idu preko Slavije?
Danas oko 15.30h sam cekala kod Beogradjanke i cujem komentare da nema tramvaja vec sat vremena, za divno cudo proradi mi mozak i odem na Slaviju, reko' uhvaticu 9-ku i tamo mi naidje 7-ica. Pri tom nikakvog obavestenja na stanici nije bilo, a jutros oko 08h su isli tramvaji normalno pored Beogradjanke...
 
Evo malo tramvajske infrastrukture, trojka pre otvaranja linije:
71u2cz.jpg


5my7af.jpg


2z6sa3s.jpg


mcev75.jpg


xn945j.jpg
 
tu je bila stara okretnica trojke

ja mislim da bi ove slike treba poslati studiu B i da se nesto vidi da se ta cela deonica od topcidera do knezevca da se sredi, ja kad sam se vozio sa kumom ja se molio bogu da nesipadnemo iz sina kolko smo se ljuljali to je bilo zlo.
Mislim lepo smo odradili celu smenu bez problema samo se pitam kako ce biti zimi posto tu tramvaji ce tesko stajati posto su sine skoro istrulile kolko lose izgledaju.
 
Nije baš toliko loše. Taj deo od Topčidera do Kneževca ima posebnu draž :p , posebno ako naletite na nekog vozača koji nagari Katicu :lol: Na tom delu ranije su vozači PCC tramvaja znali i 100km/h da voze i to dok su imali trole :lol:
 
ja bas i nevolim kad krene da ljulja ja se za sipku drzim ko lud, kad raspali neki vozac tu meni se bubrezi isprevrcu
 
Somi303":1lvvbbuf je napisao(la):
Александар":1lvvbbuf je napisao(la):
posebno ako naletite na nekog vozača koji nagari Katicu
Ухх, такве највише волим. Тако ми никада не оде 303 :lol:

Pre nekoliko dana na toj deonici sam naleteo na vozača koji baš brzo vozio, toliko da je išao brže od automobila koji su se kretali pored. Za vreme te vožnje u kojoj sam uživao, putnici iz automobila su izbezumljeno gledali u tramvaj. Zaboravio sam garažni broj, tako da vam ne mogu preporučiti da isprobate :kafa:
 
Ја волим кад прже по булевару и још неким "добрим" деоницама, а не преко скретнице код Вука или Цара Душана -.-
 
Раније је било добро у Јурија Гагарина, док није постојао Делта сити. :) Тада се по обичају није стајало на станици ''Београдске електране'', па су возачи знали да га нагаре и преко 70 на сат. :laugh:
 
Требало би организовати драг трке трамваја у булевару. Прво се један спусти низ Булевар најбрже што може(ако не искочи из шина) па онда други. По неколико модела од свих. 4 ка(н)тице ( 2 "обичне" и 2 модернизоване), 4 швајцарца( 2 са и 2 без приколице) и 2 КАФ-а :lol: :lol: :lol: А "чичица" ће бити судија :laugh:
 
Ljudi, nekada je 10-ka išla na 10 minuta, a pogledajte sada, skoro je isti red vožnje kao za 14! Doduše 9 ide na 5 minuta, čak sa gušćim redom vožnje nego 7

desetka.png


Dakle, pod hitno tramvaje sa 14 preusmeriti na 10. Makar 4 kola, a dvoja da idu na 6. A svakako će Bulevar imati kapacitetnije tramvaje CAF. Samo, što neko reče, guraće njih i na 13 da bi bili više viđeni
 
Cuburac93":uh8q3a22 je napisao(la):
Somi303 dobra ideja :D

Koga bi trebao da pitam na forumu da se stavi smlajli the godfather :D
Predlozio sam ja Stevi vec da ubaci "kuma" medju smajlije kao merilo za istinitosti i pouzdanost informacije :)
 
Овај Ноле ме уби! :mad:
Извини на коментару који нема везе са трамом, али морао сам негде :laugh:
 
Nole zaradio brdo para danas.Red bi bio da kupi gradu makar jedan CAF. :p
 
Александар":28mlsjhl je napisao(la):
Nije baš toliko loše. Taj deo od Topčidera do Kneževca ima posebnu draž :p , posebno ako naletite na nekog vozača koji nagari Katicu :lol: Na tom delu ranije su vozači PCC tramvaja znali i 100km/h da voze i to dok su imali trole :lol:
Тешко, максимална брзина ПЦЦ је била, ако се не варам, 70 км/ч. :grand:
 
Vrh