Šta je novo?

Tramvaji

Treba im zabraniti da dok ne završe liniju trojke ukidaju i prugu preko Savskog mosta, a kamoli ovu preko Kalemegdana.
Meni se čini kako su krenuli da niti će napraviti suvislu metro liniju (da se razumemo neće napraviti nikakvu - pa ni nakaradnu, a kamoli suvislu), a još će i tramvaje poukidati.
Izgleda da je njihov plan da ostave samo 7, 9 i 12 od tramvajskih linija:mad:
 
Одличан план. Такви трамваји могу дуго да трају, нема торшкова на плате, одржавање, на електричну енергију. Увек можеш да се сликаш, увек ново, бепрекорно. Каква слика може да се пошаље у етар... 🥶
 
PESA se žalila na tender za tramvaje. Republička komisija odbila žalbu kao neosnovanu.
 

Prilozi

  • 351-2024odlukark.pdf
    212,7 KB · Pregleda: 54
Песу нипошто! Ено у Москви не могу да се напоправљају, па су решили да поклоне неком мањем граду.
 
Jaši ima Pesu i Bozankayu istog godišta i izgleda stvarno bolje od Bozankaye, ali mi ne deluje da je na nivou Stadlera, Siemensa i Škode, ali možda zato oni mogu da konkurišu Bozankayi sa cenom.
 
Сви који гласају против Србије у УН не треба да имају ни предност, а и доступ на тржиште Србије. Мислим да је поштено.
 
Сви који гласају против Србије у УН не треба да имају ни предност, а и доступ на тржиште Србије. Мислим да је поштено.
Turska sigurno glasa hehe, braća Bošnjaka, pa nam je grad preplavljen njihovim busevima. Po toj logici uzimamo iz Caf grupe kojoj pripada i Solaris, ja se ne bih bunio da se uzimaju Caf tramvaji i Solaris autobusi i trolejbusi
 
Turska sigurno glasa hehe, braća Bošnjaka, pa nam je grad preplavljen njihovim busevima. Po toj logici uzimamo iz Caf grupe kojoj pripada i Solaris, ja se ne bih bunio da se uzimaju Caf tramvaji i Solaris autobusi i trolejbusi
Па и Шпанија ће да гласа. Остају они ирански аутобуси "Хакија"... чек, и Иран би могао да гласа за своје, ау.

Израел ваљда неће да гласа? Али не прави трамваје...

Па Кина, шта `оћете више. Не знам какви су са трамвајима за метарски колосек, али направиће.
 
Чудно како то да је то четврти по величини спољнотрговински партнер.
Покривамо увоз извозом са око 35%. (подаци до овог месеца, за прошлу годину 55%)

Дакле, роба иде. Вероватно би проблем била војна опрема, али ово, не видим зашто.

Тим пре, СТ има систем лизинговања својих трамваја, па би град плаћао месечну рату, а свој одржавање СТ преузео на себе.
Имају модел на метарском колосеку, зове се Корсар

1716386701882.png
 
Eh da ima više Duwaga sa Banjice, ovako jako retko uhvatim nekog ako idem sa posla do grada, zna da naiđe i po 10 Katica u nizu na 9,10 i 14
 
Vrh