Šta je novo?

Tramvaji

Преседање Аутокоманда-Сава центар је увек била опција за бржа кретања између Бањице и НБГ.
 
Преседање Аутокоманда-Сава центар је увек била опција за бржа кретања између Бањице и НБГ.
Jeste ali ko zivi na banjici a ide sa nbgd , lakse mu je uvece da sedne u 9tku i da ide jednim prevozom a ne da menja 3 :)
 
Svakako, al sad šta je tu je do prvog septembra. Pisao sam u temi Zastoji i poremećaji na liniji izmene u par navrata. Prvo su hteli organizaciju linija na jedan način, pa u toku dana doneli izmenu, koja je sad i na snazi. Ne znam da li je ova ili prethodno predviđena izmena bolja, al generalno je tramvajski podsistem solidno poremećen do nove školske godine.
 
Zašto bi ih bila sramota kada su ponovo izašli kao pobednici? I nađi mi uostalom nekoga u poslednjih tridesetak godina kojeg je bila sramota? Objave na TV - u krivi su prethodni, ne mi, mi smo nemoćni, ne možemo ništa da menjamo i završe posao za do kraja mandata. Kada bi nas, običan narod bilo sramota njih (govorim generalno), i kada bi smo za svaku sitnicu izlazili na ulicu, stvari bi bile dijametralno drukčije.
 
Oni se ponasaju kao da je grad livada i da njihova nesposobnost i lenjost, uz ugradjivanje u provizije ne utice ni na koga i da to nikome ne smeta. Ja ne mogu drugacije da pojmim da neko moze tako ravnodusno da utice na desetine hiljada ljudi i da ga je bas briga. Pa i pastir vise brine o ovcama nego oni o ljudima.
 
Преседање Аутокоманда-Сава центар је увек била опција за бржа кретања између Бањице и НБГ.
Osim po špicevima, u poslednjih 15 godina. A od ove godine, imamo popodnevni špic i leti.

Ostaje BG voz na Karađorđevom. A da, on više ne ide na 15 minuta. Dakle, tu je 94 sa Banjice...
 
2626
d48da592fe40c1ed024b2271d0e37a67.jpg


Sent from my SM-G981U1 using Tapatalk
 
Трамваји нормално саобраћају преко Аутокоманде.
 
Za sada. A kada se bude izbetoniralo oko i između šina, da li će i onda moći tramvaj da normalno saobraća?
 
То може да се заврши и током ноћи, или викендом.
Не мењају мостовску конструкцију.
 
Nemam fotografiju,(da me forumska policija ne bi napala zbog fotografisanja na semaforu iz automobila), ali videh danas da se rade baštice u Nemanjinoj?

Sada sam već ozbiljno ubeđen da ovo neko namerno radi...i da želi namerno da vrati sav šinski javni prevoz u gradu 150 godina unazad.

Kukamo ovde na forumu da nema širenje mreže na Novom Beogadu već godinama, a mi smo osakatili poslednjih nekoliko godina čitav tramvajski prevoz i trolejbuse.
 
I Pjarona de Mondezira raskopali, tako da ćemo da se uskoro vratimo na malo naprednbiji nivo, 4 tramvajske linije: 10, 11, 13 i 14. ;)
 
Zašto petica saobraća izmenjeno, od Omladinskog Stadiona do Ustaničke, umesto od Kalemegdana do Ustaničke ? Nema nikakvog razloga za to. Radovi su u Nemanjinoj, nisu u Džordža Vašingtona.
 
Mislim da je to urađeno zbog izmeštanja 12-ice na Kalemegdan, plus sad i 9-tka ide Dorćolom, pa su 5-icu pustili do Omladinskog stadiona, da ne bi ukinuli tramvaj kroz Ruzveltovu. Ako se ne varam, cev je pukla negde ispod Palilulske pijace, gde svakako prolaze tramvaji sa linija 9 i 10 trenutno, pa ne verujem da to ima ikakve veze sa izmeštanjem petice. Čini mi se da sad nema tramvaja između Starine Novaka i Ruzveltove, al dobro to je baš kratka deonica. Verujem i da veza Omladinski stadion i dalje Bulevarom prema Ustaničkoj nije baš potpuno beskorisna.
 
Cev je pukla kod Mašinskog fakulteta, a tu su išli 2 i 5, mislim da je ipak to razlog zašto ne ide petica tuda. Piše i na sajtu busevi.com da su radovi u Kraljice Marije do 5. avgusta. A slažem se da nije loše imati vezu Ustanicka - Omladinski stadion.
 
Vrh